Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα Pepi88. Σ'ευχαριστώ για τη στήριξη. Σου εύχομαι και εσένα να πάνε όλα κατ ευχήν καί νά έχεις μία τελειομηνη κύηση. Όσο αναφορά το τεστακι, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντα έκανα χοριακη για το σίγουρο του αποτελέσματος. Οπότε το μεσημέρι ελπίζω να σάς έχω ευχάριστα νέα. Περιμένω να ξυπνήσει ο μικρός να τον πάω στους γονείς μου, για να πάω στον μικροβιολόγο.

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα.εγώ από το πρωί έχω κάνει δύο φορές εμετό συγγνώμη για την αηδία. πρώτη φορά σήμερα που δεν άντεξα άλλο τις αναγούλες,είμαι κ στην δουλειά. αύριο έχω τον πρώτο υπέρηχο...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mati είπε:

Γειά σας κορίτσια καλώς σάς βρήκα. Είμαι μανούλα ενός αγοριού 6,5 ετών. Πέρυσι τον Αύγουστο είχα μία παλλινδρομη κύηση στον 3ο μήνα. Σήμερα σάς γράφω επιφυλακτικά με συμπτώματα όπως (πονακια χαμηλά, ερεθισμένες θηλές, υπνηλία..) και τελευταία περίοδο 05/06. Αύριο λέω να πάω για χοριακη. Φοβάμαι και θέλω την στήριξη καί την δύναμή σας.

 

)

 

Καλημέρα κορίτσι εύχομαι τα καλύτερα περιμένουμε τα νέα σου 

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 από σιμπτοματα δεν έχω τίποτα το ιδιαίτερο κάτι πονακια που και που και πολλά υγρα. Σήμερα έκανα και εγώ μια χοριακη τελευταία την είχα κάνει την Τετάρτη δεν αντέχω μέχρι Δευτέρα που έχω υπέρηχο έστω να δω πως ανεβαίνει . Μάλλον είναι πολύ νωρίς για σιμπτοματα για εμάς η @Mighty πρέπει ννα είναι λίγο πιο μπροστά από εμάς και πεζη και ρολο από οργανισμό σε οργασμό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

καλημέρα.εγώ από το πρωί έχω κάνει δύο φορές εμετό συγγνώμη για την αηδία. πρώτη φορά σήμερα που δεν άντεξα άλλο τις αναγούλες,είμαι κ στην δουλειά. αύριο έχω τον πρώτο υπέρηχο...

Καλημέρα !!εσύ είσαι λίγο πιο μπροστά από εμάς !αναγουλες ότι χειρότεροοο Βαστά όσο μπορείς !εγώ ακόμα τίποτα από αυτά μόνο πονακια στην κοιλιά κατά διαστήματα αρκετά έντονα και λίγο πόνο στο στήθος !προσ το παρόν τουλάχιστον!

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια σας εύχομαι τα καλύτερα. Εύχομαι να μπω κ γω σύντομα στη παρέα σας. Είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών και σε μια βδομάδα ελπίζω να μη μου έρθει περίοδος.

Καλημέρα στο εύχομαι ολόψυχα !!και εγώ με την τρίτη το έπιασα το σπορι!!άντε σε περιμένουμε!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα !!εσύ είσαι λίγο πιο μπροστά από εμάς !αναγουλες ότι χειρότεροοο Βαστά όσο μπορείς !εγώ ακόμα τίποτα από αυτά μόνο πονακια στην κοιλιά κατά διαστήματα αρκετά έντονα και λίγο πόνο στο στήθος !προσ το παρόν τουλάχιστον!

και εμένα αρχίσανε την Πεμπτη-Παρασκευή. καλά είσαι ακόμα νωρίς είναι ελπίζω όμως να μην έχεις αναγούλες είναι αρκετά ενοχλητικό. και δεν έχουν περάσει παρά τον εμετό συνεχίζω να βασανίζομαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

@Pepi88 από σιμπτοματα δεν έχω τίποτα το ιδιαίτερο κάτι πονακια που και που και πολλά υγρα. Σήμερα έκανα και εγώ μια χοριακη τελευταία την είχα κάνει την Τετάρτη δεν αντέχω μέχρι Δευτέρα που έχω υπέρηχο έστω να δω πως ανεβαίνει 

Μια από τα ίδια στα συμπτώματα!μην μου αγχώνεσαι μια χαρά θα πηγαίνει !θα δεις !!εγώ την απέφυγα για αυτό ακριβώς τον λόγο !μου είπε ο γιατρός από την στιγμή που έχεις θετικα τεστ μην κάνεις χοριακη εκτός αν κάτι δεν μας αρέσει και χρειάζεται!για να αποφυγω το στρες του ανεβαίνει άραγε !πάντως περιμένω τα αποτελέσματα σου 

Just now, Mighty είπε:

και εμένα αρχίσανε την Πεμπτη-Παρασκευή. καλά είσαι ακόμα νωρίς είναι ελπίζω όμως να μην έχεις αναγούλες είναι αρκετά ενοχλητικό. και δεν έχουν περάσει παρά τον εμετό συνεχίζω να βασανίζομαι 

Αχ βαστα κορίτσι μου!!ίσως να μην κρατήσουν για πολύ όλα παίζουν και τα έχω ακούσει !το θετικό είναι ότι προχωράνε όλα καλά !!οσο εχεισ συμπτώματα το νινι είναι εκεί που πρέπει οπότε κουράγιο !

Just now, Mati είπε:

Καλημέρα Pepi88. Σ'ευχαριστώ για τη στήριξη. Σου εύχομαι και εσένα να πάνε όλα κατ ευχήν καί νά έχεις μία τελειομηνη κύηση. Όσο αναφορά το τεστακι, από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντα έκανα χοριακη για το σίγουρο του αποτελέσματος. Οπότε το μεσημέρι ελπίζω να σάς έχω ευχάριστα νέα. Περιμένω να ξυπνήσει ο μικρός να τον πάω στους γονείς μου, για να πάω στον μικροβιολόγο.

 

 

 

 

Καλημέρα γλυκιά μου!ναι ότι θςωερεις εσύ καλύτερο ! περιμένουμε τα νέα και ελπίζω να είναι ευχάριστα αν πάλι δεν είναι δεν πειράζει τον άλλο μήνα !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Καλημέρα !!εσύ είσαι λίγο πιο μπροστά από εμάς !αναγουλες ότι χειρότεροοο Βαστά όσο μπορείς !εγώ ακόμα τίποτα από αυτά μόνο πονακια στην κοιλιά κατά διαστήματα αρκετά έντονα και λίγο πόνο στο στήθος !προσ το παρόν τουλάχιστον!

Καλημέρα στο εύχομαι ολόψυχα !!και εγώ με την τρίτη το έπιασα το σπορι!!άντε σε περιμένουμε!

Ευχαριστώ πολύ ο άντρας μου λέει έχει καλό προαίσθημα. Εγώ δεν ξέρω αγχώνομαι γιατί τέλος του Ιουνίου έκανα τον ετήσιο έλεγχο στο γυναικολόγο και μου βρήκε στην αριστερή ωοθήκη μια κύστη και μου είπε να κάνουμε έναν επανέλεγχο σε 3 μήνες να δούμε αν θα χει φύγει. Η δεξιά ωοθήκη ήταν μια χαρά. Έχει τύχει σε καμιά κοπέλα να έχει κύστη αλλά να μείνει έγκυος;; Μου είπε οτι μάλλον δεν επηρεάζει τη σύλληψη αλλά θα ξέρει σίγουρα στον επανέλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ ο άντρας μου λέει έχει καλό προαίσθημα. Εγώ δεν ξέρω αγχώνομαι γιατί τέλος του Ιουνίου έκανα τον ετήσιο έλεγχο στο γυναικολόγο και μου βρήκε στην αριστερή ωοθήκη μια κύστη και μου είπε να κάνουμε έναν επανέλεγχο σε 3 μήνες να δούμε αν θα χει φύγει. Η δεξιά ωοθήκη ήταν μια χαρά. Έχει τύχει σε καμιά κοπέλα να έχει κύστη αλλά να μείνει έγκυος;; Μου είπε οτι μάλλον δεν επηρεάζει τη σύλληψη αλλά θα ξέρει σίγουρα στον επανέλεγχο.

Είναι ανάλογα την περίπτωση !ότι και να σου πούμε εμείς ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα σίγουρα !εγώ έμεινα με 4 ινομιωματα!που επίσης μπορεί να φέρουν υπογονιμότητα !άκουσα τον γιατρό μου όμως και σκέφτηκα τίς πιθανότητες ορθολογικά !δλδ η που θα έμενα στο χρονικό περιθώριο που μου είχε δώσει η θα τα αφαιρουσα και θα  ξαναδοκιμαζα!και ακόμα και τώρα που έμεινα είναι επίφοβα αλλά σκέφτομαι όσο πιο θετικά μπορώ !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 said:

Είναι ανάλογα την περίπτωση !ότι και να σου πούμε εμείς ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα σίγουρα !εγώ έμεινα με 4 ινομιωματα!που επίσης μπορεί να φέρουν υπογονιμότητα !άκουσα τον γιατρό μου όμως και σκέφτηκα τίς πιθανότητες ορθολογικά !δλδ η που θα έμενα στο χρονικό περιθώριο που μου είχε δώσει η θα τα αφαιρουσα και θα  ξαναδοκιμαζα!και ακόμα και τώρα που έμεινα είναι επίφοβα αλλά σκέφτομαι όσο πιο θετικά μπορώ !

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εμένα μου είπε στον επανέλεγχο αν δεν έχει φύγει θα δει μήπως είναι κύστη ενδομητρίωσης που θα θέλει λαπαροσκόπηση μετά. Ελπίζω να μη μπω σε αυτές τις διαδικασίες και να έρθει με το καλό και το δικό μου σποράκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

@Pepi88 από σιμπτοματα δεν έχω τίποτα το ιδιαίτερο κάτι πονακια που και που και πολλά υγρα. Σήμερα έκανα και εγώ μια χοριακη τελευταία την είχα κάνει την Τετάρτη δεν αντέχω μέχρι Δευτέρα που έχω υπέρηχο έστω να δω πως ανεβαίνει . Μάλλον είναι πολύ νωρίς για σιμπτοματα για εμάς η @Mighty πρέπει ννα είναι λίγο πιο μπροστά από εμάς και πεζη και ρολο από οργανισμό σε οργασμό 

Και εγώ τα ίδια !ακόμα τίποτα ιδιαίτερο !ναι εκείνη είναι πιο μπροστά !ας έχουμε ήρεμη εγκυμοσύνη!περιμένω τα αποτελέσματα σου και εγώ λέω θα είναι μια χαρά 

Just now, berd είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εμένα μου είπε στον επανέλεγχο αν δεν έχει φύγει θα δει μήπως είναι κύστη ενδομητρίωσης που θα θέλει λαπαροσκόπηση μετά. Ελπίζω να μη μπω σε αυτές τις διαδικασίες και να έρθει με το καλό και το δικό μου σποράκι.

Κοίτα όμως το άγχος μπορεί να εμποδίσει πιο πολύ από αυτά που έχουμε μέσα μας οπότε ΧΑΛΑΡΩΣΕ !πάρε και τεστακια ωορρηξίας για να κάνεις πιο στοχευμένα και θα δεις ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Και εγώ τα ίδια !ακόμα τίποτα ιδιαίτερο !ναι εκείνη είναι πιο μπροστά !ας έχουμε ήρεμη εγκυμοσύνη!περιμένω τα αποτελέσματα σου και εγώ λέω θα είναι μια χαρά 

Κοίτα όμως το άγχος μπορεί να εμποδίσει πιο πολύ από αυτά που έχουμε μέσα μας οπότε ΧΑΛΑΡΩΣΕ !πάρε και τεστακια ωορρηξίας για να κάνεις πιο στοχευμένα και θα δεις ..

Προσπαθώ να είμαι χαλαρή σ ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

19 /6 η 19/5 με μπερδεψες λίγο !εγώ που είχα τελευταία περίοδο 6/6 είμαι 4 εβδομάδων !

Άντε με το καλό και το τρίτο !!!!α εσύ που είσαι και παλιά θα μας λύνεις και απορίες αν χρειαστούμε !κοντά είμαστε πάντως εγώ Τερ 6/6 και ραντεβου 20 /7 με πολύ άγχος λόγο ινομιωματων!

.  

Άρα πας κατευθείαν να ακούσετε καρδούλα!!!!έκανες χοριακη?εμενα μου είπε να κάνω χοριακη κ προγεστερόνη,θα πάω αύριο.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...