Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Μπετυ τι όμορφος τοκετός!! Κι εγώ κάπως ετσι

Πάντως Βάσω αν ο άντρας σου δεν μπει μέσα θα χάσει!! Πες του ότι δεν χρειάζεται να ναι από μπροστά με τον γιατρό να τα βλέπει όλα αλλά να ναι δίπλα σου, εμένα ο δικός μου έκλαιγε σαν μωρό όταν γεννήθηκε και της έκοψε και τον λωρο

Για το αντογριπικο και τον ιό το διάβασα κι εγώ αλλά μετά είπαν ότι δεν υπάρχει λόγος, εγώ πάντως λέω δεν θα το κανω

Η επισκληριδιος γίνεται στην σπονδυλική στήλη, σου βάζουν ένα ναρθηκακι και μόλις περνάει η επήρεια της ανανεώνουν μέσα από κει για να μην ξανατρυπανε, ένα τσίμπημα είναι

Το ξύρισμα είναι απαραίτητο ναι, κι εγώ έλεγα θα ξυριστω να πάω έτοιμη αλλά με την κοιλιά είναι δύσκολο να ξυριστεις στο τέλος χαχα

Το κλυσμα δεν πονάει, στην ουσία σου βάζει υγρό πίσω και μετά πας τουαλέτα ώστε να αδειάσει το έντερο, εμένα προς το τέλος πίεζε ένα σημείο η μικρή που με έκανε να πηγαίνω τουαλέτα συνεχεια και ήταν ήδη άδειο το εντερο

Επίσης σου αδειάζουν την κύστη κατά την διάρκεια του τοκετού με ένα σαν καλαμάκι που επίσης δεν ποναει

Συζήτηση πρωί πρωί.... 

@Mantarini2018 καλημέρα! Ωραίες κ χρήσιμες οι περιγραφές σου εγώ φοβήθηκα ήδη δε ξέρω γιατι...η μάλλον ξέρω ο φόβος για το αγνωστο κ το άγχος... 

@Vaso11.4.11 καλημέρα!! Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη ξυπνάω κάθε πρωί για τουαλέτα είτε 5 είτε 6 σήμερα 7παρα κ δε μπορώ να κοιμηθώ μετα τι πράγμα οι αυτό.. Από πρηξιμο κι εγώ στη κοιλιά ώρες ώρες λες κ είμαι 6 μηνών με είδε χθες βράδυ ο άντρας μου κ χαιροταν χαιδευε την κοιλιά μου.. Λέω δεν είναι Αυτό που νομίζεις αλλά χαιδευε Χαχαχα 

Όσο για το νερό πίνω ελάχιστο κι εγώ πρέπει να πίνω το ξέρω..Αλλά ειδικά χειμώνα το ξεχνάω κιόλας..  

Α! Επίσης εμένα η γυναικολογος μου είπε να το κάνω το εμβόλιο για τη γρίπη λέει οι εγκυες είναι στις ευπαθεις ομάδες.. Το σκέφτομαι.. Δε χρειάζεται όμως να κάνω τεστ covid πριν.. Ρώτησα 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Μπετυ τι όμορφος τοκετός!! Κι εγώ κάπως ετσι

Πάντως Βάσω αν ο άντρας σου δεν μπει μέσα θα χάσει!! Πες του ότι δεν χρειάζεται να ναι από μπροστά με τον γιατρό να τα βλέπει όλα αλλά να ναι δίπλα σου, εμένα ο δικός μου έκλαιγε σαν μωρό όταν γεννήθηκε και της έκοψε και τον λωρο

Για το αντογριπικο και τον ιό το διάβασα κι εγώ αλλά μετά είπαν ότι δεν υπάρχει λόγος, εγώ πάντως λέω δεν θα το κανω

Η επισκληριδιος γίνεται στην σπονδυλική στήλη, σου βάζουν ένα ναρθηκακι και μόλις περνάει η επήρεια της ανανεώνουν μέσα από κει για να μην ξανατρυπανε, ένα τσίμπημα είναι

Το ξύρισμα είναι απαραίτητο ναι, κι εγώ έλεγα θα ξυριστω να πάω έτοιμη αλλά με την κοιλιά είναι δύσκολο να ξυριστεις στο τέλος χαχα

Το κλυσμα δεν πονάει, στην ουσία σου βάζει υγρό πίσω και μετά πας τουαλέτα ώστε να αδειάσει το έντερο, εμένα προς το τέλος πίεζε ένα σημείο η μικρή που με έκανε να πηγαίνω τουαλέτα συνεχεια και ήταν ήδη άδειο το εντερο

Επίσης σου αδειάζουν την κύστη κατά την διάρκεια του τοκετού με ένα σαν καλαμάκι που επίσης δεν ποναει

Συζήτηση πρωί πρωί.... 

Καλημέρα ρενεζ! 

Αντε κοντεύεις!! Πάντως τώρα κουράστηκες αλλά όταν βγει θα αναπολείς την κοιλουμπα σου! Χαχα

Εγώ το πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα καθόλου νερό μετά νορμάλ και μετά με τον θηλασμό έπινα 5 λίτρα την ημέρα... Μιλάμε διψααα

Επίσης όσο κάθεται το μωράκι στην κοιλίτσα τόσο το καλύτερο μην βιάζεσαι όπως και να χει δεν έμεινε και πολυ

Καλημέρα κορίτσι!!

Να μου λείψει η κοιλιτσα ίσως μέχρι του 7ου..αυτούς τους δύο μήνες που είμαι κ κλεισμένη σπίτι κ με κοιλουμπα δε νομίζω να τους αναπολησω αλλά ας μη λέω κ μεγάλα λόγια!!

Νια ισχύει για το όσο μένει αν κ πλέον μέχρι 40&6 μάξιμουμ συστήνουν κ όχι 42 όπως παλιά για αρχίζει πάλι μια κάθοδος με αρνητικά αποτελέσματα..το λέω γτ το έχω ψάξει πολύ οπότε να διαβάσετε κ να ρωτήσετε κ εσείς να ξέρετε για όλα..καλό να είμαστε ενημερωμένες!! 

Φίλη δε ξέρω αλήθεια με έχει κουράσει πλέον κ ψυχολογικα κ σωματικα..αν φτάσω 39&6 με το καλό κ δεν έχω πει στον γιατρό πως θέλω να μπω με πρόκληση..βέβαια ευελπιστω να έχει βγει φυσικά ως τότε:|

Οπότε εσένα είναι το δεύτερο ε?? Πόσο είναι το πρώτο ζουζουνακι σου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Mantarini2018 καλημέρα! Ωραίες κ χρήσιμες οι περιγραφές σου εγώ φοβήθηκα ήδη δε ξέρω γιατι...η μάλλον ξέρω ο φόβος για το αγνωστο κ το άγχος... 

@Vaso11.4.11 καλημέρα!! Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη ξυπνάω κάθε πρωί για τουαλέτα είτε 5 είτε 6 σήμερα 7παρα κ δε μπορώ να κοιμηθώ μετα τι πράγμα οι αυτό.. Από πρηξιμο κι εγώ στη κοιλιά ώρες ώρες λες κ είμαι 6 μηνών με είδε χθες βράδυ ο άντρας μου κ χαιροταν χαιδευε την κοιλιά μου.. Λέω δεν είναι Αυτό που νομίζεις αλλά χαιδευε Χαχαχα 

Όσο για το νερό πίνω ελάχιστο κι εγώ πρέπει να πίνω το ξέρω..Αλλά ειδικά χειμώνα το ξεχνάω κιόλας.. 

Πάλεψε Μαριλο μου να πίνεις από τώρα να το συνηθίσεις σιγά σιγα.. με καλαμάκι ίσως σε βοηθάει..υπάρχουν κ εφαρμογές υπενθύμισης του..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρένεζ μην τυχόν πας με πρόκληση θα σε δείρω! 

Άστο και ξέρει αυτό τι κάνει, μόνο αν δεν έχεις αλλά χρονικά περιθώρια θα το κάνεις, αν θες στο αναλύω αλλά μην αγχωνομαστε τζάμπα οκ; 

Το κορίτσι μου είναι 5! 

Μαριλο ξέρω ακριβώς αυτό το άγχος για το άγνωστο κι εγώ έτσι ήμουν και τώρα που το σκέφτομαι δεν τρελλενομαι με την διαδικασία αλλά όταν έρθει η στιγμή να πάρεις το πλασμα σου αγκαλιά πραγματικά ούτε θα αγχώνεσαι αλλά θα χεις αυτήν την γλυκιά αγωνία της συνάντησης σας! Και δεν θα σε νοιαζουν ούτε κλύσματα ούτε ξυρισματα!! Χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου υπομονη! Εγω αισθανομαι καλύτερα. Εκανα βεβαια 5 εμετους αυτη την εβδομαδα. 3 την Δευτέρα κ 2 την Τετάρτη αλλα αισθανομαι καλυτερα γενικα απο αναγουλες. Πιστεύω καπου εκει στην 13η με 14η οντως αρχίζουν κ περιορίζονται! Οποτε υπομονη κοριτσακι μου! Πιστεύω κ εσένα καπου εκει θα σου περάσει! Όσο για το εμβολιο κοριτσια πρεπει να το ψάξουμε λιγο. Διάβασα οτι για να κάνεις το αντιγριπικο πρεπει να κάνεις πρώτα τεστ covid γιατι πρεπει λέει να είσαι απόλυτα υγιης για να κάνεις το αντιγριπικο καθώς στην αρχη σου ρίχνει το ανοσοποιητικο κ μπορεί να αρρωστήσεις βαριά αν έχεις κολλήσει κατι αλλο κ ειδικα covid. Παιδια δεν ξερω αν ισχυει. Εμενα δεν μου ειπε κατι τέτοιο ο γιατρος μ αλλα θα τον ρωτησω. Ρωτήστε κ εσεις τους δικους σας γιατρους να δούμε αν ισχυει ή αν μας τρομοκρατούν τζαμπα.

Μπεττυ μου τι όμορφο συναισθημα! Ποσο γλυκια αναμνηση! Ανυπομονω τοσο πολυ να το ζησω! Φοβαμαι λιγο για την όλη διαδικασία αλλα φαντάζομαι ότι οταν ερθει εκεινη η ευλογημένη ωρα δεν θα σκεφτομαι τίποτα κ ουτε θα με νοιάζει αν ποναω ή οχι. Μακαρι να μας αξιωσει ο Θεος να το ζήσουμε ολες κ να πανε ολα καλα! ❤❤❤ να τον χαίρεσαι τον ζουζούνο σου! Κ τι ωραια που είχες κ τον αντρα σου μαζί! Εγω δεν ξερω αν θα είναι. Οχι επειδη δεν θέλει. Αλλα μου εχει πει ότι μόνο στην ιδεα λιποθυμάει! Οποτε προτιμάει να μην είναι μρποστα εκεινη τη στιγμη αν πρόκειται να μην μπορεί να το αντέξει γιατί εκεινη τη στιγμη όλοι πρεπει να έχουν εμενα στο νου τους κ να μην αγχωθω κ εγω επιπλέον. Βεβαια μέχρι τοτε μπορει να αλλάξει γνώμη. Αλλα οκ τι να κανουμε. Υπάρχουν αντρες που δεν μπορούν να το αντέξουν ολο το σκηνικό αυτο. 

Ναι ναι γλυκιά μου!!! Δεν το αντέχουν όλοι οι άντρες...Κι αν δεν το αντέχουν καλό είναι να μην μπαίνουν γτ δεν γίνεται να έχουν οι γιατροί τον νου τους κ σε κείνον!! Μέχρι τότε όμως θα που θα έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα κ θα νιώθει με το χέρι του τις υπέροχες κλωτσιές μπορεί να αλλάξει γνώμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Ρένεζ μην τυχόν πας με πρόκληση θα σε δείρω! 

Άστο και ξέρει αυτό τι κάνει, μόνο αν δεν έχεις αλλά χρονικά περιθώρια θα το κάνεις, αν θες στο αναλύω αλλά μην αγχωνομαστε τζάμπα οκ; 

Το κορίτσι μου είναι 5! 

Μαριλο ξέρω ακριβώς αυτό το άγχος για το άγνωστο κι εγώ έτσι ήμουν και τώρα που το σκέφτομαι δεν τρελλενομαι με την διαδικασία αλλά όταν έρθει η στιγμή να πάρεις το πλασμα σου αγκαλιά πραγματικά ούτε θα αγχώνεσαι αλλά θα χεις αυτήν την γλυκιά αγωνία της συνάντησης σας! Και δεν θα σε νοιαζουν ούτε κλύσματα ούτε ξυρισματα!! Χαχα

Ναι ρε Μανταρινάκι μου πες τα μου να τα ακούω γμτ γτ έχω διαβάσει τα αρνητικά κ δε θέλω ούτε σε καισαρική να καταλήξω ούτε τπτ..το μυαλό μου το ανυπομονο φταίει κ η αϋπνία:mrgreen: δικαιολόγησε με!!:mrgreen:

5 ε? Πολύ καλά !! Την έχεις ξεπεταξει δλδ είναι αυτόνομο παιδάκι οπότε θεωρώ είναι σούπερ στιγμή για το 2ο!! 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός μετά τα 3 του πρώτου έχω σαν πλάνο για 2ο..άλλες βέβαια είναι της αποψης να τα κάνουν κοντά να ξεμπερδευουν,το καταλαβαίνω κ αυτό αλλά προτιμω να είναι αυτόνομο το πρώτο ,να καταλαβαίνει κ λίγο καλύτερα κ να διαχειριστεί την οποία ζήλια πιθανόν υπάρξει εεεε και να μου χει λείψει κ λίγο η μυρωδιά της μωρουδιλας μωρεεεε!!

Just now, Betty90 είπε:

Ναι ναι γλυκιά μου!!! Δεν το αντέχουν όλοι οι άντρες...Κι αν δεν το αντέχουν καλό είναι να μην μπαίνουν γτ δεν γίνεται να έχουν οι γιατροί τον νου τους κ σε κείνον!! Μέχρι τότε όμως θα που θα έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα κ θα νιώθει με το χέρι του τις υπέροχες κλωτσιές μπορεί να αλλάξει γνώμη!!!

Γαμωτο θα ήθελα τόσο πολύ να τον έχω δίπλα μου αλλά με τον παλιό ιό δεεεν αφήνουν τωρα:evil:

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα ξέρεις ρε φίλη!! Κάνε λίγο ακόμα υπομονή!! Πάντως τον άντρα σου μπορείς να τον έχεις δίπλα, ο δικός μου γιατρός είπε ότι μπορώ με τεστ ξαναρωτα

Όσο για την ηλικία κι εγώ έλεγα όταν γίνει δύο θα ξεκινήσω, τελικά για διάφορους λόγους άργησα όμως θεωρώ ότι ειναι η κατάλληλη ηλικία, καταρχήν ευχαριστιεσαι και τα δύο μωρά και ένα μεγαλύτερο παιδί μπορεί να καταλάβει και να διαχειριστεί την οποία ζήλια, η δικιά μου με τα μωρά έχει έρωτα, η ζήλια της θα είναι σε φάση πάρε με και εμένα αγκαλιά να με κοιμισεις, και πιστεύω θα με βοηθάει και πολύ! 

Από τώρα λέει ποτέ θα βγει και ότι βλέπει θέλει να το πάρουμε για το μωρό, εχθές μας έλεγε πως θα το ονομάσουμε και εννοείται θέλει αδερφή 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Αφού τα ξέρεις ρε φίλη!! Κάνε λίγο ακόμα υπομονή!! Πάντως τον άντρα σου μπορείς να τον έχεις δίπλα, ο δικός μου γιατρός είπε ότι μπορώ με τεστ ξαναρωτα

Όσο για την ηλικία κι εγώ έλεγα όταν γίνει δύο θα ξεκινήσω, τελικά για διάφορους λόγους άργησα όμως θεωρώ ότι ειναι η κατάλληλη ηλικία, καταρχήν ευχαριστιεσαι και τα δύο μωρά και ένα μεγαλύτερο παιδί μπορεί να καταλάβει και να διαχειριστεί την οποία ζήλια, η δικιά μου με τα μωρά έχει έρωτα, η ζήλια της θα είναι σε φάση πάρε με και εμένα αγκαλιά να με κοιμισεις, και πιστεύω θα με βοηθάει και πολύ! 

Από τώρα λέει ποτέ θα βγει και ότι βλέπει θέλει να το πάρουμε για το μωρό, εχθές μας έλεγε πως θα το ονομάσουμε και εννοείται θέλει αδερφή 

Χχααχα η γλυκούλα μου..:x ε ναιιι αδερφή να την έχει σαν κουκλίτσα..μέχρι να παει γυμνάσιο κ να τη λέει νιανιαρο κ μη μου παίρνεις τα ρούχα χαχαχχα

Είναι τόσο όμορφο να μεγαλώνουμε με αδέρφια..πολλές αναμνήσεις μετά!!

Έχω ρωτήσει φίλη δεν αλλάζει γτ στο Έλενα που θα γεννήσω με το καλό έχουν πρωτόκολλο ανέκαθεν Γιά να μπει ο πατέρα να έχει κάνει 2 σεμινάρια τοκετού κ παίρνει ένα χαρτί σαν πιστοποίηση (έτσι είναι κ στο εξωτερικό τρομάρα μου,εκεί βρήκαν να είναι μπροστά!!) Κ τώρα λόγω του παλιό ιού δεν γίνονται αυτά τα σεμινάρια κ δεν δέχονται κανέναν..

Κ ο γλυκούλης μου ενω είναι πολύ φοβιτσιαρης με αίμα κτλ μου έλεγε στην αρχή που έμεινα έγκυος προ ιού ότι θέλει να είναι εκεί για να κρατάει κ να ακούσει μαζί μου το πρώτο του κλάμα..:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ωραία????? ΑΠΑΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ!! ήρεμα βέβαια το λέω..!:mrgreen:

Παιδί μου σου λέω 10+ μέρες δε μπορώ να κοιμηθώ από το άγχος κ από τη κοιλουμπα κ την αγωνία κ κάθε μέρα από την 37η που θεωρείται πλέον τελειωμηνο το μωρό μου παρακαλάω να βγει αλλά πουυυ ο κύριος,αγόρια παιδί μου μαμοθρεφτα από τη κοιλιά!!

Όσο να πω για το νερό που ανέφερες στην @Woman88 ναι μεν οι εμετοι δεν επηρεάζουν άμεσα το έμβρυο αλλά εξαρτάται κ ο βαθμός τους γτ υπάρχουν μανουλες που πάνε για όρο στο νοσοκομείο όταν έχουν πολλούς εμετούς καθώς παθαίνουν αφιδατωση. αλλά από δική μου εμπειρία ενώ δεν είχα εμετούς δεν πίνω νερό πολύ,από πάντα όχι στην εγκυμοσύνη..σκέψου έπινα 1 μπουκαλάκι τη μέρα 2 σε τσακιρ κέφια(1 λίτρο δλδ..) κ στον 6ο μου είπαν πως έχει μειωθεί το αμνιακό μου υγρό κ πρέπει να πίνω τουλάχιστον 2.5 λίτρα τη μέρα..

Το παλεύω από τότε αλλά δεν έχει ανέβει τουλάχιστον το έχω κρατήσει σταθερό κ δεν έπεσε κι άλλο..

Είναι που λέμε κάθε μήνας τα κουλά του..συνήθως όμως 4ος έως 6ος είναι οι καλύτεροι!!

Α τοσο καλα χαχχα καλα εδω που τα λέμε, εδω εγω ανυπομονω να περασουν οι μήνες να γεννησω, ποσο μάλλον εσύ! Αλλα όπως κ να χει είναι μια γλυκια προσμονή! Περιμενεις το μωρακι που κουβαλάς τωρα 9 μηνες μεσα σ! Είναι πραγματικά ένα θαύμα! 

Οσο για το νερό εννοειται πως πρέπει να πινουμε. Εγω το λεω οταν ειναι σε φυσιολογικα πλαίσια. Οχι οταν φτάνουμε στο σημείο να παμε νοσοκομειο. Πηγα κ εγω εξαλλου νοσοκομειο κ μου βαλανε ορο κ ξερω πως ειναι, ασε.. οποτε σιγουρα θέλει προσοχή. Αλλα η @Woman88 νομιζω πως απέχει παρα πολυ απο αυτο το σημείο. Φανταζομαι πως πίνει νερακι απλα θα ήθελε να πίνει περισσοτερο. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος κοριτσακι μ. Μες στη μερα δλδ ποσα ποτήρια θα πιεις περιπου;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α τοσο καλα χαχχα καλα εδω που τα λέμε, εδω εγω ανυπομονω να περασουν οι μήνες να γεννησω, ποσο μάλλον εσύ! Αλλα όπως κ να χει είναι μια γλυκια προσμονή! Περιμενεις το μωρακι που κουβαλάς τωρα 9 μηνες μεσα σ! Είναι πραγματικά ένα θαύμα! 

Οσο για το νερό εννοειται πως πρέπει να πινουμε. Εγω το λεω οταν ειναι σε φυσιολογικα πλαίσια. Οχι οταν φτάνουμε στο σημείο να παμε νοσοκομειο. Πηγα κ εγω εξαλλου νοσοκομειο κ μου βαλανε ορο κ ξερω πως ειναι, ασε.. οποτε σιγουρα θέλει προσοχή. Αλλα η @Woman88 νομιζω πως απέχει παρα πολυ απο αυτο το σημείο. Φανταζομαι πως πίνει νερακι απλα θα ήθελε να πίνει περισσοτερο. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος κοριτσακι μ. Μες στη μερα δλδ ποσα ποτήρια θα πιεις περιπου;

Βρε ναι εσύ κατάλαβα πως το είπες απλα ως παθουσα το τόνισα κ για τις άλλες μανουλες που διαβάζουν..

Είναι πράγματι ένα θαύμα όπως λες Βασούλα μου κ για αυτό ανυπομονώ τόσο να τον κρατήσω στα χέρια μου κ στερεύει η υπομονή μου..είναι κ άλλες όμως μανουλες που δε θέλουν να γεννήσουν..νιώθουν λένε πως είναι πιο ασφαλής μέσα τους τα μωρά τους..

Η κάθε μία μας ...τον πόνο της!!

Μιας κ λέμε για πόνους,πως είσαι εσύ σωματικά/ψυχολογικα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Mantarini2018 καλημέρα! Ωραίες κ χρήσιμες οι περιγραφές σου εγώ φοβήθηκα ήδη δε ξέρω γιατι...η μάλλον ξέρω ο φόβος για το αγνωστο κ το άγχος... 

@Vaso11.4.11 καλημέρα!! Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη ξυπνάω κάθε πρωί για τουαλέτα είτε 5 είτε 6 σήμερα 7παρα κ δε μπορώ να κοιμηθώ μετα τι πράγμα οι αυτό.. Από πρηξιμο κι εγώ στη κοιλιά ώρες ώρες λες κ είμαι 6 μηνών με είδε χθες βράδυ ο άντρας μου κ χαιροταν χαιδευε την κοιλιά μου.. Λέω δεν είναι Αυτό που νομίζεις αλλά χαιδευε Χαχαχα 

Όσο για το νερό πίνω ελάχιστο κι εγώ πρέπει να πίνω το ξέρω..Αλλά ειδικά χειμώνα το ξεχνάω κιόλας..  

Α! Επίσης εμένα η γυναικολογος μου είπε να το κάνω το εμβόλιο για τη γρίπη λέει οι εγκυες είναι στις ευπαθεις ομάδες.. Το σκέφτομαι.. Δε χρειάζεται όμως να κάνω τεστ covid πριν.. Ρώτησα 

Χαχα στην ιδια κατάσταση ειμαστε! Κ να πω ότι κοιμαμαι νωρις κ για αυτο ξυλναω... αλλα οχι. Κοιμαμαι περίπου 12μισι με 1 το βραδυ. Κ αν τύχει κ σηκωθω για τουαλετα το πρωι, παει αυτο ηταν. Φταιει ότι πειναω κ ολας. Χαχα δεν μπορούσα αν δεν σηκωνομουν να φαω. Λυσαγα! Κ εγω το εμβολιο θα το κανω λογικα, μου το πρότεινε ο γιατρος μ. Αλλα ούτε εμενα μ είχε αναφέρει κάτι τέτοιο. Παντως κοριτσια το συζητάγαν κ στις ειδήσεις τωρα το πρωι αυτο που σας είπα κ ηταν μια (δεν ξερω επάγγελμα ακριβώς) που έλεγε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε τεστ κοβιντ πριν.το αντιγριπικο. Τωρα τι να πω... 

Καλα το πρηξιμο παει κ ερχεται! Εγω παντως το χαιρομαι! Κ ας ξερω οτι ειναι περισσοτερο πρηξιμο παρα κοιλιτσα εγκυμοσύνης χιχι

Just now, Renez είπε:

Βρε ναι εσύ κατάλαβα πως το είπες απλα ως παθουσα το τόνισα κ για τις άλλες μανουλες που διαβάζουν..

Είναι πράγματι ένα θαύμα όπως λες Βασούλα μου κ για αυτό ανυπομονώ τόσο να τον κρατήσω στα χέρια μου κ στερεύει η υπομονή μου..είναι κ άλλες όμως μανουλες που δε θέλουν να γεννήσουν..νιώθουν λένε πως είναι πιο ασφαλής μέσα τους τα μωρά τους..

Η κάθε μία μας ...τον πόνο της!!

Μιας κ λέμε για πόνους,πως είσαι εσύ σωματικά/ψυχολογικα?

Καταλαβαίνω κοριτσι μου! Υπομονη! Τον εφαγες τον γάιδαρο. Εγω ειμαι καλυτερα. Κραταω βεβαια μικρο καλάθι αλλα για την ωρα χαιρομαι λιγο περισσοτερο την καθε στιγμη! Και προχωράμε! :wub:

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Μπετυ τι όμορφος τοκετός!! Κι εγώ κάπως ετσι

Πάντως Βάσω αν ο άντρας σου δεν μπει μέσα θα χάσει!! Πες του ότι δεν χρειάζεται να ναι από μπροστά με τον γιατρό να τα βλέπει όλα αλλά να ναι δίπλα σου, εμένα ο δικός μου έκλαιγε σαν μωρό όταν γεννήθηκε και της έκοψε και τον λωρο

Για το αντογριπικο και τον ιό το διάβασα κι εγώ αλλά μετά είπαν ότι δεν υπάρχει λόγος, εγώ πάντως λέω δεν θα το κανω

Η επισκληριδιος γίνεται στην σπονδυλική στήλη, σου βάζουν ένα ναρθηκακι και μόλις περνάει η επήρεια της ανανεώνουν μέσα από κει για να μην ξανατρυπανε, ένα τσίμπημα είναι

Το ξύρισμα είναι απαραίτητο ναι, κι εγώ έλεγα θα ξυριστω να πάω έτοιμη αλλά με την κοιλιά είναι δύσκολο να ξυριστεις στο τέλος χαχα

Το κλυσμα δεν πονάει, στην ουσία σου βάζει υγρό πίσω και μετά πας τουαλέτα ώστε να αδειάσει το έντερο, εμένα προς το τέλος πίεζε ένα σημείο η μικρή που με έκανε να πηγαίνω τουαλέτα συνεχεια και ήταν ήδη άδειο το εντερο

Επίσης σου αδειάζουν την κύστη κατά την διάρκεια του τοκετού με ένα σαν καλαμάκι που επίσης δεν ποναει

Συζήτηση πρωί πρωί.... 

Καλημέρα ρενεζ! 

Αντε κοντεύεις!! Πάντως τώρα κουράστηκες αλλά όταν βγει θα αναπολείς την κοιλουμπα σου! Χαχα

Εγώ το πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα καθόλου νερό μετά νορμάλ και μετά με τον θηλασμό έπινα 5 λίτρα την ημέρα... Μιλάμε διψααα

Επίσης όσο κάθεται το μωράκι στην κοιλίτσα τόσο το καλύτερο μην βιάζεσαι όπως και να χει δεν έμεινε και πολυ

Καλημερα! Ναι ξερω οτι θα χάσει αν δεν μπει κ στεναχωριεμαι κ εγω που το χει πάρει απο φοβο αλλα ισως μέχρι τοτε να αλλάξει γνώμη. Τι να πω.. ωχ ανατριχιαστικα λιγο ολα αυτα που μας περιγραφεις χαχα! Ασχετο! Έχετε βγάλει καθολου τριχιτσες κατω απτον αφαλο σας; αυτή τη σκουρα γραμμή που λενε; εγω όχι κατι ιδιαίτερο αλλα σαν να εχω πιο πολλές τριχες κ χνουδι εκει που δεν ειχα.

Just now, Betty90 είπε:

Ναι ναι γλυκιά μου!!! Δεν το αντέχουν όλοι οι άντρες...Κι αν δεν το αντέχουν καλό είναι να μην μπαίνουν γτ δεν γίνεται να έχουν οι γιατροί τον νου τους κ σε κείνον!! Μέχρι τότε όμως θα που θα έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα κ θα νιώθει με το χέρι του τις υπέροχες κλωτσιές μπορεί να αλλάξει γνώμη!!!

Αυτό ευελπιστω Μπεττυ μου! Γενικα ο αντρας μου ειναι λιγο πιο κλειστός με τα συναισθηματα του. Όταν πρέπει κ νιώθει ότι θέλει τα εξωτερικευει. Αλλα κυριως λειτουργεί με πράξεις κ όχι με λόγια. Για αυτο κ ακούω καμια φορα κοπελες που λένε ότι οι άντρες τους θα τραγουδήσουν στη κοιλιτσα που ειναι μεσα το μωράκι κ θα του μιλάνε κ ψιλοζηλευω αλλα μετα σκεφτομαι οτι ο κάθε αντρας ειναι διαφορετικος κ ξερω οτι το παιδί μας θα πάρει τόση αγάπη απτον αντρα μου οσο εχω πάρει κ εγω κ πολυ περισσοτερη! Ειναι υπέροχος άνθρωπος! Οποτε δεν με νοιάζει τοσο αν θα μπει ή δεν θα μπει μαζί μ στη γεννα γιατι ξερω οτι θα ειναι παντα διπλα μας σε κάθε δυσκολη κ ευκολη στιγμη κ θα νιωθουμε παντα ασφαλείς κοντα του! ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Να μειώσεις κοριτσι μου! Χρειαζόμαστε ξεκουραση! Τώρα που μπορούμε χαχα. Για την ωρα εχω κανει 2 φορες. Δεν ξερω αν θα μου γράφει καθε μηνα. Ίσως αυτες είναι επαναλληπτικες. Θα τον ρωτησω την επομενη φορα. Ναι αυτο με τους σφαχτες το εχω κ εγω που κ που. Μεγαλωνει η μητρα, ναι. Εγω επίσης εχω ακομα την ασχημη γευση κ πολλά σαλια που με αηδιάζουν. Αν περασει κ αυτο θα ειμαι τελεια μετα! 

Η αλήθεια είναι δεν πίνω πολύ πίνω σίγουρα ένα μπουκάλι νεράκι μικρό και μετά μετά βίας αλλά 2 ποτήρια αλλά δύσκολα πολύ. Και μου βάλε χέρι ο γιατρός μου λέει πρέπει να πίνεις.... Και έχω προβλημάτιτει λίγο... Γτ δεν αρκεί τόσο λίγο... Επίσης κορίτσια δοκίμασα 3 οδοντόκρεμες μαζί και της Frezyderm τίποτα δεν κάνουν.... Δεν μπορώ να πλύνω δόντια... Τι να κάνω; 

Γειά σου @kassandra... Me το καλό το μωράκι σου... Εγω σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά να κάνω μέχρι Φλεβάρη... Πολύ λέω Ε; Γ λυκείου όχι δεν έχω φέτος πολύ αγχωτικη διαδικασία και δεν θα την άντεχα . Εδώ σκέφτομαι να μειώσω μαθήματα.... Εσύ; πόσα κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Η αλήθεια είναι δεν πίνω πολύ πίνω σίγουρα ένα μπουκάλι νεράκι μικρό και μετά μετά βίας αλλά 2 ποτήρια αλλά δύσκολα πολύ. Και μου βάλε χέρι ο γιατρός μου λέει πρέπει να πίνεις.... Και έχω προβλημάτιτει λίγο... Γτ δεν αρκεί τόσο λίγο... Επίσης κορίτσια δοκίμασα 3 οδοντόκρεμες μαζί και της Frezyderm τίποτα δεν κάνουν.... Δεν μπορώ να πλύνω δόντια... Τι να κάνω; 

Γειά σου @kassandra... Me το καλό το μωράκι σου... Εγω σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά να κάνω μέχρι Φλεβάρη... Πολύ λέω Ε; Γ λυκείου όχι δεν έχω φέτος πολύ αγχωτικη διαδικασία και δεν θα την άντεχα . Εδώ σκέφτομαι να μειώσω μαθήματα.... Εσύ; πόσα κάνεις; 

Κ εγω δεν το χω μετρήσει. Επειδή πινω με ποτήρια. Μες στη μερα απλα αν διψάω θα πιω. Αλλα ισως κ εγω πινω λιγο. Αν κρινω κ απτα ουρα που ειναι κιτρινα. Μάλλον πρέπει να πιεστουμε παραπάνω!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...