Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Σήμερα δοκίμασα πάλι της Frezyderm την οδονοκρενα πάλι αναγούλα... Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω με τα δόντια!!!! Μόνο νήμα τους βάζω! 

Υπομονη μεχρι να περασουν οι αναγούλες τοτε. Μήπως να ρωτήσεις κ έναν οδοντίατρο τι άλλο μπορείς να κανεις;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Υπομονη μεχρι να περασουν οι αναγούλες τοτε. Μήπως να ρωτήσεις κ έναν οδοντίατρο τι άλλο μπορείς να κανεις;

Καλημέρα! Ναι θα ρωτήσω την κουμπάρα μου που είναι οδοντίατρος να μου πει τι άλλο να κάνω. Γιατί αφρόλουτρα δε δέχομαι, οδοντόκρεμα όχι, άρωμα όχι, κρέμες όχι θα μπω στο πλυντήριο για ολικό ρεκτιφιέ. Χαχαχα! Βρε κορίτσια μη με μαλώσετε.... 

Αλλά πως ξέρω ότι είναι όλα καλα; ας πούμε σήμερα πάλι τώρα το πρωί δε νιώθω τίποτα νιώθω καλά...κια νιώθω ότι η κοιλιά μου κάθε πρωί είναι ξεπρησμενη αυτό δεν είναι ανησυχητικο κάπως; η φυσιολογικό; .... Έχω αγωνία πάρα πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα! Ναι θα ρωτήσω την κουμπάρα μου που είναι οδοντίατρος να μου πει τι άλλο να κάνω. Γιατί αφρόλουτρα δε δέχομαι, οδοντόκρεμα όχι, άρωμα όχι, κρέμες όχι θα μπω στο πλυντήριο για ολικό ρεκτιφιέ. Χαχαχα! Βρε κορίτσια μη με μαλώσετε.... 

Αλλά πως ξέρω ότι είναι όλα καλα; ας πούμε σήμερα πάλι τώρα το πρωί δε νιώθω τίποτα νιώθω καλά...κια νιώθω ότι η κοιλιά μου κάθε πρωί είναι ξεπρησμενη αυτό δεν είναι ανησυχητικο κάπως; η φυσιολογικό; .... Έχω αγωνία πάρα πολύ! 

Καλημερα ❤ αν σκέφτεσαι συνέχεια ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν πρόκειται να χαλαρωσεις ποτε κ δεν κανεις καλο στο μωράκι σου! Η εγκυμοσύνη προχωραει μια χαρα. Το βλέπεις κάθε φορά στους υπερηχους. Κ εγω σημερα εχω αναγουλα ενω τις προηγουμενες μερες δεν ειχα. Έτσι είναι τα συμπτώματα, πανε κ έρχονται. Κ η κοιλια αφου ξερουμε οτι εινια νωρις να φανει. Στην ουσία αυτο ππυ βλέπεις μες στη μερα ειναι πρηξιμο κ λογικο το βραδυ να ξεπρηζεται αφου δεν τρως τοσες ωρες. Παντα η κοιλια μας το πρωι ειναι ξεπρησμενη. Χαλαρωσε, ολα πανε καλα! Αν σκέφτεσαι τοσο πολυ καθε μερα τα συμπτώματα, θα σου γίνει εμμονη στο τελος. Τα μωρακια μας θέλουν ηρεμια κ θετικη σκεψη! Οχι αγχος κ αρνητισμό! Με αγάπη στα λεω ❤

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα ηρεμήσω!!!! Τι μαγειρευετε σήμερα; δώστε καμία ιδέα!!!! Επίσης να ρωτήσω στην αυχενικη το ποσοστό το βγάζουν αμέσως; δηλαδή σου λένε εκείνη τη μέρα αν όλα είναι καλά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Εντάξει θα ηρεμήσω!!!! Τι μαγειρευετε σήμερα; δώστε καμία ιδέα!!!! Επίσης να ρωτήσω στην αυχενικη το ποσοστό το βγάζουν αμέσως; δηλαδή σου λένε εκείνη τη μέρα αν όλα είναι καλά; 

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγο... σου βγάζουν δύο ποσοστά για κάθε σύνδρομο ένα βάση ηλικίας πχ 1/300 ένα τροποποιημένο βάσει αποτελεσμάτων υπερήχου πχ το 1/300 γίνεται 1/4000 και μετά σου παίρνουν αίμα. Σε μένα έκανε 2 μέρες να βγουν τα αποτελέσματα από το αίμα, τότε αναπροσαρμόζουν τις πιθανότητες πάλι πχ το 1/4000 μπορεί να γίνει 1/5000  και σου στέλνουν τα τελικά αποτελέσματα...

Με τα πρηξίματα μην ασχολείσαι, εγώ στην αυχενική περιμένοντας στο γιατρό τρωγόμουν ότι έχω ξεπρηστεί, όλα μια χαρά ήταν. Χθες πάλι ασφυξιούσα από το πρήξιμο το πρωί ξύπνησα fit :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Εντάξει θα ηρεμήσω!!!! Τι μαγειρευετε σήμερα; δώστε καμία ιδέα!!!! Επίσης να ρωτήσω στην αυχενικη το ποσοστό το βγάζουν αμέσως; δηλαδή σου λένε εκείνη τη μέρα αν όλα είναι καλά; 

Καλημέρα!!! Μόλις έβαλα στον φούρνο τα γεμιστά!! Ναι τα αποτελέσματα του υπέρηχου βγαίνουν αμέσως. Το αίμα καθυστερεί λίγες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κορίτσια μου σας ευχαριστώ!!! Γεμιστά τέλεια εγώ έφτιαξα Γίγαντες! Πάω να ετοιμαστώ για μαθήματα! Σήμερα σέρνομαι! Νυστάζω απίστευτα και νιώθω έμπολλη κούραση !!! 

Εχω και την ρινίτιδα η οποία έχει επιδεινωθεί με την εγκυμοσύνη. Και όλη την ώρα φταρνίζομαι και τρέχει η μύτη χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εφαγα μακαρονια με σαλτσα από χθες! Τα ευχαριστηθηκα τοσο πολυ....και μετά τα έβγαλα! Όλα ομως! Ηταν οτι πιο αηδιαστικό! Κ ελεγα με άφησαν για τα καλά οι εμετοι! Τελικα με την εγκυμοσύνη τπτ δεν είναι στανταρ! Καλά ειπα εγω οτι τα συμπτώματα πανε κ έρχονται! Αχ ελπιζω να ηταν απλα ένας εμετος κ τέλος! Αλλα πραγματικα απορώ! Εφαγα κλαμπ, ολα καλα! Εφαγα σουβλακι, ολα καλα! Εφαγα κρέπα, ολα καλα! Στα καημένα τα μακαρόνια γιατι;;; κ ειμαι κ μακαρονου! :P 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Εγω κοριτσια εφαγα μακαρονια με σαλτσα από χθες! Τα ευχαριστηθηκα τοσο πολυ....και μετά τα έβγαλα! Όλα ομως! Ηταν οτι πιο αηδιαστικό! Κ ελεγα με άφησαν για τα καλά οι εμετοι! Τελικα με την εγκυμοσύνη τπτ δεν είναι στανταρ! Καλά ειπα εγω οτι τα συμπτώματα πανε κ έρχονται! Αχ ελπιζω να ηταν απλα ένας εμετος κ τέλος! Αλλα πραγματικα απορώ! Εφαγα κλαμπ, ολα καλα! Εφαγα σουβλακι, ολα καλα! Εφαγα κρέπα, ολα καλα! Στα καημένα τα μακαρόνια γιατι;;; κ ειμαι κ μακαρονου! :P 

Ότι να ναι ναι...κ εμένα σταμάτησαν 4-5 μέρες και γενικά πολύ καλύτερα οι αναγούλες ε λέω θα πέρασαν είναι και 14η εβδομάδα πια...πίνω το πρωί ένα χυμό με 2 φρυγανιές κάτι που κάνω κάθε μέρα τελευταία και συνήθως χυμό πίνω και 2ο ποτήρι ενώ εκείνη τη μέρα δε τέλειωσα καν το πρώτο...και πάνε όλα τα έβγαλα!

Πάντως για το μεσημεριανό εγώ πλέον κάνω το εξής για να έχω να φάω και μετά χαχα τρώω το μισό πιάτο, κάνω μια παύση κάνα 15' να δω πως θα πάει κ αν νιώθω οκ συνεχίζω...τουλάχιστον αν τα βγάλω να έχω να φάω μετά το υπόλοιπο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ότι να ναι ναι...κ εμένα σταμάτησαν 4-5 μέρες και γενικά πολύ καλύτερα οι αναγούλες ε λέω θα πέρασαν είναι και 14η εβδομάδα πια...πίνω το πρωί ένα χυμό με 2 φρυγανιές κάτι που κάνω κάθε μέρα τελευταία και συνήθως χυμό πίνω και 2ο ποτήρι ενώ εκείνη τη μέρα δε τέλειωσα καν το πρώτο...και πάνε όλα τα έβγαλα!

Πάντως για το μεσημεριανό εγώ πλέον κάνω το εξής για να έχω να φάω και μετά χαχα τρώω το μισό πιάτο, κάνω μια παύση κάνα 15' να δω πως θα πάει κ αν νιώθω οκ συνεχίζω...τουλάχιστον αν τα βγάλω να έχω να φάω μετά το υπόλοιπο!

Σωστό κ αυτο! Θα το κάνω κ εγω! Εγω εφαγα απευθείας μια πιαταρα! Αχ ποτε θα περασουν εντελως; 14η εβδομάδα ειμαστε! Δλδ έλεος! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου. Και εγώ πριν φύγω για δουλειά έκανα εμετό. Πήρα αμέσως πριπεραν. Ένιωθα τέτοια πείνα στο μάθημα. Έφαγα μια. Μπανάνα στο ενδιάμεσο και ελάχιστους Γίγαντες. Να σας πω όμως δε χόρτασα και σκέφτομαι να φάω ένα γιαουρτάκι; η να φτιάξω λίγα Μακαρόνια στα γρήγορα να φάω λίγα; βαριέμαι όμως. αισθάνομαι πείνα και αναγούλα. Τοστ δε θέλω. Γαλα με δημητριακά όχι. 

Σηνερα γενικά σέρνομαι απίστευτα. Έκλειναν τα μάτια μου στα μαθήματα. 

Με κάνα ξινομηλο θα την βγάλω μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Και εγώ πριν φύγω για δουλειά έκανα εμετό. Πήρα αμέσως πριπεραν. Ένιωθα τέτοια πείνα στο μάθημα. Έφαγα μια. Μπανάνα στο ενδιάμεσο και ελάχιστους Γίγαντες. Να σας πω όμως δε χόρτασα και σκέφτομαι να φάω ένα γιαουρτάκι; η να φτιάξω λίγα Μακαρόνια στα γρήγορα να φάω λίγα; βαριέμαι όμως. αισθάνομαι πείνα και αναγούλα. Τοστ δε θέλω. Γαλα με δημητριακά όχι. 

Σηνερα γενικά σέρνομαι απίστευτα. Έκλειναν τα μάτια μου στα μαθήματα. 

Με κάνα ξινομηλο θα την βγάλω μάλλον 

Αυτό όντως είναι δυσκολο! Να θες να φας αλλα να μην σε τραβάει τίποτα εξαιτίας της αναγουλας. Κ εγω λιγουρευομουν τα μακαρονια που έτρωγε πριν λίγο ο αντρας μ κ ας τα ειχα βγάλει εγω πιο πριν, αλλά φυσικα δεν μπορουσα να ξανα φαω γιατι ξερω οτι παλι θα τα εβγαζα. Οποτε εφαγα δημητριακα με κακαο κλασσικά. Αλλα παλι εχω αναγουλα! Αχ κ ειχα λιγο ξεχάσει πως είναι η αίσθηση του εμετου. 

Καλη ξεκουραση σου ευχομαι! Μέχρι να μειώσεις μαθηματα θα πρέπει να κάνεις υπομονή γιατι ειναι λογικο να κουράζεσαι κ να έχεις υπνηλια. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε;;

Κάτι έπαθε το κινητό μου, το φτιάξαμε και να μαι

Εχθές κι εγώ ήμουν χαλιά, πολύ αναγουλα

Κι αυτό το πράγμα να πεινάς να πρέπει να φας μπας και ηρεμήσεις και να τα σιχαίνεσαι όλα...δεν ξέρω τι να φάω

Σήμερα έφτιαξα παστίτσιο, έφαγα τα μακαρόνια με τον κιμά, η μπεσαμέλ μου βρωμαγε...την οποία εφιαξα εγώ  και γενικά όλοι τρελλενομαστε...τι να πεις; Άτιμες ορμόνες

Κορίτσια εγώ όταν λέω τι να γίνεται άραγε και πως να ναι το μωρό, σκέφτομαι με τόσες αναγουλες κάτι πάει καλά, μην αγχώνεστε

Η αυχενική βγαίνει αμέσως αλλά την συγκρίνουν και με την Παπ α, εγώ αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω την λήψη

Το είδατε που γέννησε η ρενεζ;; Τα πήγε τέλεια και γέννησε κιόλας χωρίς επισκληριδιο και φτ! Μπράβο το κορίτσι!! Θα της στείλω μύνημα να ευχηθώ!! Θα λιώνει με τ αγόρι της τωρα

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε;;

Κάτι έπαθε το κινητό μου, το φτιάξαμε και να μαι

Εχθές κι εγώ ήμουν χαλιά, πολύ αναγουλα

Κι αυτό το πράγμα να πεινάς να πρέπει να φας μπας και ηρεμήσεις και να τα σιχαίνεσαι όλα...δεν ξέρω τι να φάω

Σήμερα έφτιαξα παστίτσιο, έφαγα τα μακαρόνια με τον κιμά, η μπεσαμέλ μου βρωμαγε...την οποία εφιαξα εγώ  και γενικά όλοι τρελλενομαστε...τι να πεις; Άτιμες ορμόνες

Κορίτσια εγώ όταν λέω τι να γίνεται άραγε και πως να ναι το μωρό, σκέφτομαι με τόσες αναγουλες κάτι πάει καλά, μην αγχώνεστε

Η αυχενική βγαίνει αμέσως αλλά την συγκρίνουν και με την Παπ α, εγώ αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω την λήψη

Το είδατε που γέννησε η ρενεζ;; Τα πήγε τέλεια και γέννησε κιόλας χωρίς επισκληριδιο και φτ! Μπράβο το κορίτσι!! Θα της στείλω μύνημα να ευχηθώ!! Θα λιώνει με τ αγόρι της τωρα

 

 

 

 

 

 

Όντως γέννησε;;;; κι ήταν όλα τόσο εύκολα;;!!! Αχ ποσο χαίρομαι!!! Να της ζήσει ο μπουμπουκος!!!! Κ στα δικά μας κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε;;

Κάτι έπαθε το κινητό μου, το φτιάξαμε και να μαι

Εχθές κι εγώ ήμουν χαλιά, πολύ αναγουλα

Κι αυτό το πράγμα να πεινάς να πρέπει να φας μπας και ηρεμήσεις και να τα σιχαίνεσαι όλα...δεν ξέρω τι να φάω

Σήμερα έφτιαξα παστίτσιο, έφαγα τα μακαρόνια με τον κιμά, η μπεσαμέλ μου βρωμαγε...την οποία εφιαξα εγώ  και γενικά όλοι τρελλενομαστε...τι να πεις; Άτιμες ορμόνες

Κορίτσια εγώ όταν λέω τι να γίνεται άραγε και πως να ναι το μωρό, σκέφτομαι με τόσες αναγουλες κάτι πάει καλά, μην αγχώνεστε

Η αυχενική βγαίνει αμέσως αλλά την συγκρίνουν και με την Παπ α, εγώ αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω την λήψη

Το είδατε που γέννησε η ρενεζ;; Τα πήγε τέλεια και γέννησε κιόλας χωρίς επισκληριδιο και φτ! Μπράβο το κορίτσι!! Θα της στείλω μύνημα να ευχηθώ!! Θα λιώνει με τ αγόρι της τωρα

 

 

 

 

 

 

Αληθεια; αχ τι ωραια νεααα!!! Θα έχει τρελαθεί με τον μπεμπακο της τωρα! Και εγω θα της στείλω! Και στα δικά μας κοριτσαρες μου! 

Όντως κ εγω αυτο ειπα σημερα στη μαμα μ. Λεω δεν πειραζει για τους εμετους κ την αναγουλα σημερα, μου δίνει σημαδια το μωρο οτι ολα είναι καλα χιχι. Παντως δεν παλεύεται, να τα λεμε κ αυτα :P κ εγω τωρα ειμαι ξαπλωμενη κ εχω φαει απτο μεσημέρι αφου εβγαλα τα μακαρόνια, μονο δημητριακα με γαλα κ πειναω αλλα δεν μπορω να φαω γιατι εχω μεγάλη ταση για εμετο, πολλά σαλια κ απαισια γευση!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...