Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Betty90 είπε:

@Vaso11.4.11 πόσο χάρηκα κορίτσι μου!!! Μακάρι όλες να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα!! Από δω κ πέρα θα σταματήσουν οι οι εμετοι κι απολαυσε αυτό το θαύμα που σου συμβαίνει!!!

@Futuremom Καλώς ήρθες!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Από εξετάσεις εγώ έχω κάνει τις κλασικές εξετάσεις αίματος, για μεταδιδομενα νοσήματα,θυρεοειδή , κυστικη ινωση κ για αντισώματα (ερυθρά τοξόπλασμα κ.τεροια) 

Σε ευχαριστώ Μπεττουλα μου! Μακαρι να σταματήσουν κ να αρχισω να το χαιρομαι περισσοτερο ❤ εσύ πότε εχεις αυχενικη;

Just now, Futuremom είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες για τα μωρουδάκια σας! :x

Πρώτα ο Θεός θα είμαι και εγώ μανούλα Απριλίου.. 

Θα μπορούσατε να μου πείτε ποιές εξετάσεις κάνατε για τον προγεννητικό έλεγχο όσες τον έχετε κάνει;;

Καλως ηρθες γλυκια μου στη μπεμπεδοπαρεα μας! Ποσο εβδομαδων εισαι; με το καλο το μωρουλινι σου! Ε

Just now, mairy2021 είπε:

Το μπεμπάκι μου μεγάλωσε!!! Όλα πάνε μια χαρά!! 15/10 αυχενικη τώρα!!! Ανυπομονώ τρελααααα

Μπραβο Μαρούσι μου! Με το καλο η αυχενικη σου κ καλή επιτυχία! ❤❤❤

Just now, Woman88 είπε:

Κοροτσακια μου.... Εγω είχα 9 και 3 στον τελευταίο υπέρηχο  173 παλμούς.... Το νινί δηλαδή όχι εγώ... Χαχα.... 

Επίσης covid test γιατί να κάνουμε ;εμένα δε μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου. 

Όσον αφορά τις προγεννητικες εξετάσεις @Futuremomεγώ έκανα ουρα, καλλιέργεια κολπικού, Θυρεοειδής, αντισώματα, γενική, βιταμίνη d και κυτσιμμκη ινωση. Πιστεύω δεν ξέχασα κάτι. Καλη εγκυμοσύνη να έχεις εύχομαι!!! 

Αντε κορίτσια μου αντε!!!!! Συγχαρητήρια σε όσες είχατε έναν τέλειο υπέρηχο σήμερα!!! Να είναι όλα καλά για όλες μας στις αυχενικής! 

@Vaso11.4.11σου έδωσε στικακι;

Τι φάγατε; είμαι στη δουλειά ακόμα. Και νομίζω θα κοιμηθώ σε κάνανε γραφείο χάχα και πείναω αλλά είμαι με πριπεραν..... 

Ουτε εμενα μου ειπε ο γιατρος για τεστ covid. Οχι δεν μου έδωσε στικακι, μονο φωτογραφίες. Αλλα να σου πω, κ στικακι να μου έδινε δεν θα καταλάβαινα κατι γιατι το προχωρούσε πολυ γρηγορα. Είχε κόσμο, οπότε έβλεπε αυτα που έπρεπε κ δεν έμενε πολυ ωρα σε ένα σημείο να δω ώρα το μπεμπε. Καναμε τη δουλεια μας με λίγα λόγια κ εχω ωραίες καθαρές φωτογραφίες! Όπως σε εναν απλό υπερηχο! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσακια μου τελειωσα κ τωρα ειμαι Κηφισιά με τον αντρουλη να το γιορτάσουμε! Ειδαμε το μπεμπε που ήταν ολόκληρο παιδι, κουνιοταν, ειδαμε κ τον ομφάλιο λώρο! Όλα ήταν υπέροχα! Οι μετρησεις, ολα! Πολυ θετικα! Μου ειπαν σούπερ! Περιμένουμε και την παπ-α αλλα μου ειπαν κ οι 2 γιατροι να διώξω το αγχος μου γιατι πρώτον ολα βγηκαν τελεια κ 2ον δεν θα τρέφεται καλα το παιδι στο 2ο τρίμηνο με τόσο αγχος που εχω. Επισης μου ειπαν φαίνεται για αγοράκι αλλα θα ξέρουμε καλυτερα σε περίπου 3 εβδομαδες που θα πάω στον γιατρο μου! Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχές σας, πλέον μπορώ να ηρεμησω λιγο κ να ευχαριστηθω καλυτερα αυτο το όμορφο ταξίδι! Εύχομαι τα καλύτερα σε ολες μας κ σε όσες έχουν σειρά μετα για αυχενικη!!!! ❤❤❤❤❤❤

Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!

Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα γτ ειδες καινο γιατρός σου είπε πόσο βλάπτει το άγχος τα μωράκια μας!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

1 ώρα πρίν, mairy2021 είπε:

Λοιπόν θα σχολιάσω σε ότι θυμάμαι... Εγώ στο γιο μου δεν έκανα ουτε έναν εμετό και ομως ήταν αγόρι... Τώρα παλι έχω λίγους... Κανενα συμπτώματα δεν μας δείχνει... 

Συγχαρητήρια για την αυχενικη!! 

Εγώ σε μισή ώρα παω για τον υπέρηχο.. Δε θυμάμαι αν 9η εβδομάδα ο υπέρηχος είναι κολπικος ή κοιλιακός... Μου λετε για να ντυθώ πιο κατάλληλα;

Συμφωνώ απολύτως!! 

Κ εγώ αγόρι έχω κ δεν είχα ούτε έναν εμετό..!!

Επίσης λένε για τη κοιλιά ότι όταν είναι στρογγυλή κ ομοιόμορφη είναι κορίτσι κ η πιο μητερη αγόρι..εμένα είναι ολοστρόγγυλη κ πολλοι μου λένε "ωραία κοιλίτσα,κοριτσάκι ε?" 

- Ο Χ Ι :twisted:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!

Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα γτ ειδες καινο γιατρός σου είπε πόσο βλάπτει το άγχος τα μωράκια μας!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

Pws είσαι εσύ;;;;;; ο μπεμπαρος τι κάνει;;; δίνει σημάδια εξωθησης; χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ Μπεττουλα μου! Μακαρι να σταματήσουν κ να αρχισω να το χαιρομαι περισσοτερο ❤ εσύ πότε εχεις αυχενικη;

Καλως ηρθες γλυκια μου στη μπεμπεδοπαρεα μας! Ποσο εβδομαδων εισαι; με το καλο το μωρουλινι σου! Ε

Μπραβο Μαρούσι μου! Με το καλο η αυχενικη σου κ καλή επιτυχία! ❤❤❤

Ουτε εμενα μου ειπε ο γιατρος για τεστ covid. Οχι δεν μου έδωσε στικακι, μονο φωτογραφίες. Αλλα να σου πω, κ στικακι να μου έδινε δεν θα καταλάβαινα κατι γιατι το προχωρούσε πολυ γρηγορα. Είχε κόσμο, οπότε έβλεπε αυτα που έπρεπε κ δεν έμενε πολυ ωρα σε ένα σημείο να δω ώρα το μπεμπε. Καναμε τη δουλεια μας με λίγα λόγια κ εχω ωραίες καθαρές φωτογραφίες! Όπως σε εναν απλό υπερηχο! 

Σας έβγαλε τουλάχιστον κάποιες 3d φωτογραφίες..? 

Δεν είναι απίστευτο πως μεγάλωσε??:x

Just now, Woman88 είπε:

Pws είσαι εσύ;;;;;; ο μπεμπαρος τι κάνει;;; δίνει σημάδια εξωθησης; χαχα

2 μέρες έχουμε μείνει σε πονακια..κάτι είναι να αυτό..

Σήμερα πέρασα από τη δουλειά κ όλες πάντως που είχαν να με δουν ένα μήνα σχεδόν μου έλεγαν πως έχει κατέβει φανερά η κοιλίτσα/κοιλουμπα μου!! Άντε να δούμε..

Υγ: Μ αρέσει που διευκρινιζεις "173 παλμούς το μωρο-οχι εγώ" νομίζεις!! Εσύ μπορεί να έχεις κ λίγο παραπάνω:P

Είδες τι είπε κ ο γιατρός της Βάσως για το άγχος εεε??  Να μη λες ότι στα λέω εγώ κ σας μαλώνω!^_^

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!

Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα γτ ειδες καινο γιατρός σου είπε πόσο βλάπτει το άγχος τα μωράκια μας!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

Συμφωνώ απολύτως!! 

Κ εγώ αγόρι έχω κ δεν είχα ούτε έναν εμετό..!!

Επίσης λένε για τη κοιλιά ότι όταν είναι στρογγυλή κ ομοιόμορφη είναι κορίτσι κ η πιο μητερη αγόρι..εμένα είναι ολοστρόγγυλη κ πολλοι μου λένε "ωραία κοιλίτσα,κοριτσάκι ε?" 

- Ο Χ Ι :twisted:

Σε ευχαριστώ Ρενεζ μου! Ναι θα πρέπει να το αποβαλλω το αγχος! Θα προσπαθήσω πολυ! ❤

Just now, Renez είπε:

Σας έβγαλε τουλάχιστον κάποιες 3d φωτογραφίες..? 

Δεν είναι απίστευτο πως μεγάλωσε??:x

2 μέρες έχουμε μείνει σε πονακια..κάτι είναι να αυτό..

Σήμερα πέρασα από τη δουλειά κ όλες πάντως που είχαν να με δουν ένα μήνα σχεδόν μου έλεγαν πως έχει κατέβει φανερά η κοιλίτσα/κοιλουμπα μου!! Άντε να δούμε..

Υγ: Μ αρέσει που διευκρινιζεις "173 παλμούς το μωρο-οχι εγώ" νομίζεις!! Εσύ μπορεί να έχεις κ λίγο παραπάνω:P

Είδες τι είπε κ ο γιατρός της Βάσως για το άγχος εεε??  Να μη λες ότι στα λέω εγώ κ σας μαλώνω!^_^

Οχι δεν μου εδωσε 3D. Μου ειπε δεν κανει τοσο νωρίς 3D. Να σου πω δεν με ενδιαφέρουν τοσο πολυ αυτα! Μου αρκεί που βγήκαν ολα καλα κ που εχω καποιες φωτογραφίες να δείξω στις γιαγιάδες κ στους παππούδες κ φυσικα στον μπαμπα μας! ❤ αντε κοριτσι μου κ εσυ υπομονη! Σε λίγες μέρες θα κρατας το αντράκι σουυυ αχ τι ωραια! ❤❤❤❤ αχ ρ κοριτσι θυμισε μου. Το πρώτο σου ειναι ή το 2ο; τοσες κοπελες εδω εχω μπερδευτεί χιχι

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ Ρενεζ μου! Ναι θα πρέπει να το αποβαλλω το αγχος! Θα προσπαθήσω πολυ! ❤

Οχι δεν μου εδωσε 3D. Μου ειπε δεν κανει τοσο νωρίς 3D. Να σου πω δεν με ενδιαφέρουν τοσο πολυ αυτα! Μου αρκεί που βγήκαν ολα καλα κ που εχω καποιες φωτογραφίες να δείξω στις γιαγιάδες κ στους παππούδες κ φυσικα στον μπαμπα μας! ❤ αντε κοριτσι μου κ εσυ υπομονη! Σε λίγες μέρες θα κρατας το αντράκι σουυυ αχ τι ωραια! ❤❤❤❤ αχ ρ κοριτσι θυμισε μου. Το πρώτο σου ειναι ή το 2ο; τοσες κοπελες εδω εχω μπερδευτεί χιχι

Δεν κάνει 3d?? Αφού είναι το ίδιο μηχάνημα βρε του υπερήχου απλά αλλάζει την εικόνα..αλλά δεν έχουν όλοι είναι η αλήθεια.. Ή Θα εννοούσε μάλλον ότι ο ίδιος δεν δίνει ακόμη 3d..τώρα αν δώσει στη β επιπέδου κ πίστεψε με εκεί αξίζει να το ζητήσεις..σίγουρα σημασια έχει η υγεία του κ ξέρω πως έστω βλέπεις να κουνιέται σου αρκεί αλλά μόλις δεις κ τη φατσούλα στο 3d θα λιώσεις..

Το πρώτο μου είναι..αν είχα κι άλλο δεν νομίζω να είχα τόσο χρόνο να μιλάω εδω:P

 

Link to comment
Share on other sites

Για το Αρεταιειο μου είπε ο γιατρός χθες πως είναι υποχρεωτικό για μένα και για τους συνοδούς μου! Βέβαια μέχρι τον Απρίλη ..  

Τελικά πήγα κ εγώ .. έπρεπε να μ φύγει το άγχος της αποκόλλησης αν και το είδα χθες το μικρό , πήγα σε έναν της γειτονιάς μου  ,  κ μάλιστα εικάζει πως μάλλον το ένστικτο μου για το φύλο είναι αληθινό!  

Γυρίζω στον άντρα μου με περίμενε στο αμάξι του λέω είναι εντάξει η μικρή ! (Έχουμε αλλά 2 κοριτσια) πωπωπω  χίλια χρώματα άλλαξε δεν ήθελε να το μάθει ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

Τελικά τι υπέρηχο έκανες ; Κολπικά η κοιλιακά; 

Κολπικά μου εκανε

Just now, Renez είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!

Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα γτ ειδες καινο γιατρός σου είπε πόσο βλάπτει το άγχος τα μωράκια μας!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

Συμφωνώ απολύτως!! 

Κ εγώ αγόρι έχω κ δεν είχα ούτε έναν εμετό..!!

Επίσης λένε για τη κοιλιά ότι όταν είναι στρογγυλή κ ομοιόμορφη είναι κορίτσι κ η πιο μητερη αγόρι..εμένα είναι ολοστρόγγυλη κ πολλοι μου λένε "ωραία κοιλίτσα,κοριτσάκι ε?" 

- Ο Χ Ι :twisted:

Τα ίδια κ εγώ... Αν σας δείξω φωτο έγκυος είμαι μια όλο στρογγυλή μπάλα... Αλλά... αγοράκι!! 

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ Ρενεζ μου! Ναι θα πρέπει να το αποβαλλω το αγχος! Θα προσπαθήσω πολυ! ❤

Οχι δεν μου εδωσε 3D. Μου ειπε δεν κανει τοσο νωρίς 3D. Να σου πω δεν με ενδιαφέρουν τοσο πολυ αυτα! Μου αρκεί που βγήκαν ολα καλα κ που εχω καποιες φωτογραφίες να δείξω στις γιαγιάδες κ στους παππούδες κ φυσικα στον μπαμπα μας! ❤ αντε κοριτσι μου κ εσυ υπομονη! Σε λίγες μέρες θα κρατας το αντράκι σουυυ αχ τι ωραια! ❤❤❤❤ αχ ρ κοριτσι θυμισε μου. Το πρώτο σου ειναι ή το 2ο; τοσες κοπελες εδω εχω μπερδευτεί χιχι

Η διάρκεια της εξέτασης πόση είναι; και οι αιματολογικές κάνουν 1 - 2 μέρες να βγουν ή αργότερα; τι σου είπαν; 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Για το Αρεταιειο μου είπε ο γιατρός χθες πως είναι υποχρεωτικό για μένα και για τους συνοδούς μου! Βέβαια μέχρι τον Απρίλη ..  

Τελικά πήγα κ εγώ .. έπρεπε να μ φύγει το άγχος της αποκόλλησης αν και το είδα χθες το μικρό , πήγα σε έναν της γειτονιάς μου  ,  κ μάλιστα εικάζει πως μάλλον το ένστικτο μου για το φύλο είναι αληθινό!  

Γυρίζω στον άντρα μου με περίμενε στο αμάξι του λέω είναι εντάξει η μικρή ! (Έχουμε αλλά 2 κοριτσια) πωπωπω  χίλια χρώματα άλλαξε δεν ήθελε να το μάθει ! 

Στο Αρεταίειο θα γεννήσεις; ποιο γιατρό έχεις; 

Το covid test εννοείς για τη γέννα βρε; μέχρι τότε εεε έχουμε καιρό!!!! 

Όσον αφορά κοριτσάκια τα περί φύλου ούτε εγώ τα πιστεύω. 3μενα η μητέρα μου είχε πεθάνει στους εμετούς και σε μένα και στην αδερφή μου. Να ναι γερά παιδάκια και όλα τα άλλα έρχονται δευτερα. 

Όσο για το 3d υπέρηχο που λες @Renez

Εμένα κάνει ο. Γιατρός μου να τον ζητήσω λες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Woman88  τον σαλακο! Εχθές  μου το ανέφερε ! Εσύ που θα γεννησεις;;

 

@mairy2021   πόσο βδομαδων είσαι κ σ Κάνε κολπικα;  εμένα μ είχαν κάνει την 6η βδομάδα.κολπικα π ακούσαμε καρδιά . Χθες  9+6   κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

Futuremum καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! 

Θα σου τις γράψει τις εξετάσεις όλες ο γιατρός σου, κι εγώ για κυστική ινωση έκανα, τόξο πλάσμα κτλ και γενική αίματος και ουρων

Μπράβο Μαίρη το μωράκι σου το είδες επιτέλους! Εμένα προχθές 8+2 με έκανε κοιλιακα αλλά πήγα και με την μικρή οπότε μόνο αν έπρεπε να δει κάτι που δεν έβλεπε κοιλιακα τότε θα την έβγαζε για να κάνει κολπικο

Πάντως ξέρω γιατρούς όλο το α τρίμηνο εξετάζουν κολπικα

Aresanna τόσο νωρίς σου είπε φύλο; λες να ναι κι άλλο κορίτσι;; κορίτσομανα γερά να ναι και τίποτα άλλο

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mantarini2018  ήταν επιφυλακτικός .. Μου είπε ίσως το ένστικτο Μου να είναι σωστό ..    κοίταζα των παιδιών τις αντίστοιχες βδομάδες ,  10+3  στη πρώτη κόρη μου είχε πει ο γιατρός μου (στο Αλεξάνδρας τοτε)  ότι ήταν κόρη και το σιγουρεψαμε και στην αυχενικη , στην 2η  δεν βρήκα το αντίστοιχο υπερηχογράφημα ! Αχ γερα να είναι τα μικρά κ ότι θέλει ας είναι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

@Mantarini2018  ήταν επιφυλακτικός .. Μου είπε ίσως το ένστικτο Μου να είναι σωστό ..    κοίταζα των παιδιών τις αντίστοιχες βδομάδες ,  10+3  στη πρώτη κόρη μου είχε πει ο γιατρός μου (στο Αλεξάνδρας τοτε)  ότι ήταν κόρη και το σιγουρεψαμε και στην αυχενικη , στην 2η  δεν βρήκα το αντίστοιχο υπερηχογράφημα ! Αχ γερα να είναι τα μικρά κ ότι θέλει ας είναι!!! 

Εννοείται γερά να ναι και ο,τι θέλουν ας είναι... Εγω έχω διαβάσει ότι τα γεννητικά όργανα ολοκληρωνονται την 12η εβδομάδα.... Ππιον γιατρό έχεις στο Αρεταίειο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Εννοείται γερά να ναι και ο,τι θέλουν ας είναι... Εγω έχω διαβάσει ότι τα γεννητικά όργανα ολοκληρωνονται την 12η εβδομάδα.... Ππιον γιατρό έχεις στο Αρεταίειο; 

Τον Σαλακο έχω . Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα άλλον στο Αλεξάνδρας. Εσύ ποιον εχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...