Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Αχ κοριτσάκια μου!!! Πήγα σε ένα μαγαζί σήμερα και ενώ ένιωθα καλά ζαλίστηκα και λιποθυνησα. Ευτυχώς; ήταν η μητέρα μου δίπλα μου δε χτύπησα. Είμαι καλά. Έκανα εξετάσεις αίματος μόνο αυτές ζήτησε ο γιατρός για να δούμε μηοως έχω πάθει καμία αφυδάτωση από τους εμετούς. Υπέρηχο μου είπε δε χρειάζεται εφόσον δε χτύπησα και ότι είναι συνηθισμένες και οι λιποθυμίες ζαλάδες κτλ όπως και τα άλλα συμπτωνατα. Ότι δηλαδή είναι στο πρόγραμμα. Φοβήθηκα πάρα πολύ δεν σας το κρύβω.... Ελπίζω να είναι καλά το μωράκι μου.... Ευτυχώς δε χτύπησα πουθενά με κράτησαν αμέσως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ γράφω συνήθως στην ομάδα του Μαρτίου, αλλά είμαι προς το τέλος , Πητ 29/3! Διάβασα ότι κάποιες είστε καθηγητριες! Σε ποιο μήνα σκέφτεστε να σταματήσετε;; Κάνετε και τρίτη λυκείου;

Καλησπέρα kassandra ! Εγώ είμαι , θεωρητικά σε σχολείο αλλά έχω την άδεια απουσίας , δεν   κάνω και δεν θα κάνα πάντως κανενός είδους μάθημα πέρα από ονλινε !! 

Just now, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσάκια μου!!! Πήγα σε ένα μαγαζί σήμερα και ενώ ένιωθα καλά ζαλίστηκα και λιποθυνησα. Ευτυχώς; ήταν η μητέρα μου δίπλα μου δε χτύπησα. Είμαι καλά. Έκανα εξετάσεις αίματος μόνο αυτές ζήτησε ο γιατρός για να δούμε μηοως έχω πάθει καμία αφυδάτωση από τους εμετούς. Υπέρηχο μου είπε δε χρειάζεται εφόσον δε χτύπησα και ότι είναι συνηθισμένες και οι λιποθυμίες ζαλάδες κτλ όπως και τα άλλα συμπτωνατα. Ότι δηλαδή είναι στο πρόγραμμα. Φοβήθηκα πάρα πολύ δεν σας το κρύβω.... Ελπίζω να είναι καλά το μωράκι μου.... Ευτυχώς δε χτύπησα πουθενά με κράτησαν αμέσως 

Πωπω ευτυχώς !! Πολύ πιθανόν !  Πέρνεις τπτ από ηλεκτρολυτες;;  κάτσε να χαλαρώσεις σπιτάκι σου  για λίγο διάστημα  καλύτερα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Καλησπέρα kassandra ! Εγώ είμαι , θεωρητικά σε σχολείο αλλά έχω την άδεια απουσίας , δεν   κάνω και δεν θα κάνα πάντως κανενός είδους μάθημα πέρα από ονλινε !! 

Πωπω ευτυχώς !! Πολύ πιθανόν !  Πέρνεις τπτ από ηλεκτρολυτες;;  κάτσε να χαλαρώσεις σπιτάκι σου  για λίγο διάστημα  καλύτερα ..

Oxι έκανα εξετάσεις ηλεκτρολύτες να δούμε αν οφείλεται σε αφυδάτωση. Ανησυχώ πολύ μηοως το μωρό μου έπαθε τίποτα και από όλη την ταραχή. Ο γιατρός με καθησυχάσειλ που μιλήσαμε και μου είπε αν ήταν έτσι όλες οι έγκυες που λιποθυνουσαν θα είχαν θέμα... Ένα δίκιο ίσως το έχει.... Περιμένω να κάνω την αυχενικη και μετά θα κάτσω σπίτι μου και όποιος θέλει μαθήματα απλά online. Όποιος δε θέλει ο δρόμος είναι από κει. Δεν έχω χρόνο να σκεφτώ αυτό τώρα. Θα κάνω υπομονη μια εβδομάδα. Που θα κάνω την αυχενικη. Το σκ θα κάτσω να ηρεμήσω και να χαλαρώσω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Oxι έκανα εξετάσεις ηλεκτρολύτες να δούμε αν οφείλεται σε αφυδάτωση. Ανησυχώ πολύ μηοως το μωρό μου έπαθε τίποτα και από όλη την ταραχή. Ο γιατρός με καθησυχάσειλ που μιλήσαμε και μου είπε αν ήταν έτσι όλες οι έγκυες που λιποθυνουσαν θα είχαν θέμα... Ένα δίκιο ίσως το έχει.... Περιμένω να κάνω την αυχενικη και μετά θα κάτσω σπίτι μου και όποιος θέλει μαθήματα απλά online. Όποιος δε θέλει ο δρόμος είναι από κει. Δεν έχω χρόνο να σκεφτώ αυτό τώρα. Θα κάνω υπομονη μια εβδομάδα. Που θα κάνω την αυχενικη. Το σκ θα κάτσω να ηρεμήσω και να χαλαρώσω.. 

Κ εγώ δεν νομίζω να έχει γίνει κάτι. Είναι τόσο μικρό που  δεν θα το κατάλαβε καν!! Το χω  σκεφτεί  ως εξής .. εφοσον μπρούμυτα μπορώ και κοιμάμαι   ακόμα δεν ενοχλείτε. Όταν δεν θα μπορώ  τοτε θα ενοχλείτε από διάφορες πιέσεις ! Εννοείτε μόνο online  !! Σε σένα ερχόντουσαν ή πήγαινες εσύ ;; 

Link to comment
Share on other sites

Μακστι να ναι όλα καλά!!! Έχω κάτι μικροπονακια περιόδου αλλά οκ.... Πιστεύω φυσιολογικό.... Περιμένω τις εξετάσεις... Μετά τις 7 θα βγουν.... Στα μαθήματα πάω εγώ αλλά μου πε ο άντρας μου τέρμα πρέπει να μειώσεις και. Να κάνεις μόνο διαδικτυακά.... Έχει δίκιο... Θα περιμένω μια. Εβδομάδα μέχρι την αυχενικη και Μετ θα πω το και το όσοι δε θέλουν δε θα σκάσουμε.... Σε ευχαριστώ πολύ.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Εγώ Θα κάνω στον Ελευθέριο μακάριο έτσι λέγεται ο εμβρυολογος !! Εσύ ; 

Πολύ αστείο το ονομα του γμτ:mrgreen:

Ρε φίλη τώρα είδα για την ζαλάδα κτλ..βγήκαν τα αποτελέσματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Woman88 είπε:

Αχ κοριτσάκια μου!!! Πήγα σε ένα μαγαζί σήμερα και ενώ ένιωθα καλά ζαλίστηκα και λιποθυνησα. Ευτυχώς; ήταν η μητέρα μου δίπλα μου δε χτύπησα. Είμαι καλά. Έκανα εξετάσεις αίματος μόνο αυτές ζήτησε ο γιατρός για να δούμε μηοως έχω πάθει καμία αφυδάτωση από τους εμετούς. Υπέρηχο μου είπε δε χρειάζεται εφόσον δε χτύπησα και ότι είναι συνηθισμένες και οι λιποθυμίες ζαλάδες κτλ όπως και τα άλλα συμπτωνατα. Ότι δηλαδή είναι στο πρόγραμμα. Φοβήθηκα πάρα πολύ δεν σας το κρύβω.... Ελπίζω να είναι καλά το μωράκι μου.... Ευτυχώς δε χτύπησα πουθενά με κράτησαν αμέσως 

Αχ κοριτσακι μου εδω τρομαξα εγω που το διάβασα! Ευτυχώς δεν χτύπησες! Παλι καλα που δεν ήσουν μονη! Πως αισθάνεσαι τωρα; βγηκαν τα αποτελέσματα; πονους περιοδου εχω κ εγω κ εντονες σουβλιες. Μην ανησυχεις μια χαρα ειναι το μωράκι! Αφου σε καθησυχασε κ ο γιατρος! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aressana είπε:

Θα κάνω στον παφιλη.. στις προηγούμενες πήγαινα στο έμβρυο στον παπαπαναγιωτου !

Περνετε και μαγνήσιο ;;;

Μαγνήσιο όχι εγώ όχι ακόμα... Εσείς; μόνο βιταμίνη d μαζί. Με. Ασβέστιο και φιλισι. Πίνω... 

Σας ευχαριστώ @Vaso11.4.11και @Renezβγήκαν οι εξετάσεις μου και είναι καλές!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Μαγνήσιο όχι εγώ όχι ακόμα... Εσείς; μόνο βιταμίνη d μαζί. Με. Ασβέστιο και φιλισι. Πίνω... 

Σας ευχαριστώ @Vaso11.4.11και @Renezβγήκαν οι εξετάσεις μου και είναι καλές!!!! 

Αχ μπραβο κοριτσακι μου! Ευτυχώς! Να ξεκουραστείς οσο μπορεις! Είναι συχνο να μας πέφτει η πίεση στην εγκυμοσύνη. Αυτο έπαθες φανταζομαι λογω κούρασης ή κ ετσι απλα επειδη μπορει να τύχει. Να πινεις φυσικούς χυμους πορτοκαλι, να κάνεις υπομονή κ θα περασουν κ οι εμετοι! Άκουσε με! Αφου το έζησα απο 1ο χερι. Κ νομιζα οτι ετσι θα ειμαι για πάντα! Κ τελικά ξαφνικα ενιωσα καλα! Βέβαια εχω κ εγω τα σκαμπανεβασματα μου αλλα καμια σχέση με αυτό που ειχα πριν. Θα δεις εκεί στην 13η με 14η θα νιώσεις καλύτερα! 

Just now, Aressana είπε:

Θα κάνω στον παφιλη.. στις προηγούμενες πήγαινα στο έμβρυο στον παπαπαναγιωτου !

Περνετε και μαγνήσιο ;;;

Εγω μονο φιλισιν κ iofolen. Αλλα μου ειπε ο γιατρος θα ξεκινησω σιδηρο κ ασβεστιο τον επιμενο μηνα. Τωρα, ασβεστιο ή μαγνησιο μ ειπε; τα μπερδεψα! Νομίζω ασβεστιο δινουν μαζί με σιδηρο στο 2ο τριμηνο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ μπραβο κοριτσακι μου! Ευτυχώς! Να ξεκουραστείς οσο μπορεις! Είναι συχνο να μας πέφτει η πίεση στην εγκυμοσύνη. Αυτο έπαθες φανταζομαι λογω κούρασης ή κ ετσι απλα επειδη μπορει να τύχει. Να πινεις φυσικούς χυμους πορτοκαλι, να κάνεις υπομονή κ θα περασουν κ οι εμετοι! Άκουσε με! Αφου το έζησα απο 1ο χερι. Κ νομιζα οτι ετσι θα ειμαι για πάντα! Κ τελικά ξαφνικα ενιωσα καλα! Βέβαια εχω κ εγω τα σκαμπανεβασματα μου αλλα καμια σχέση με αυτό που ειχα πριν. Θα δεις εκεί στην 13η με 14η θα νιώσεις καλύτερα! 

Εγω μονο φιλισιν κ iofolen. Αλλα μου ειπε ο γιατρος θα ξεκινησω σιδηρο κ ασβεστιο τον επιμενο μηνα. Τωρα, ασβεστιο ή μαγνησιο μ ειπε; τα μπερδεψα! Νομίζω ασβεστιο δινουν μαζί με σιδηρο στο 2ο τριμηνο.

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου... Μου πε ο γιατρός ότι το πρώτο πράγμα που εξετάζουμε στη λιποθυμία στην εγκυμοσύνη είναι η αφυδάτωση 

... Όλα ομςω βγήκαν καλά έκτοτε δεν ξαναμιλήσα μαζί του... Ελπίζω απλά να έτυχε η λιποθυμία και να μην υποδηλώνει κάποιο θέμα... Το βραφυ δεν είχα κοιμηθεί καλά, σήμερα δούλευα, και στο μαγαζί φορούσα τη μάσκα και ένιωθα ότι δεν άντεχα άλλο με τη μάσκα οπότε μπορεί και όλο αυτό να επεδρασε.... Τι να πω... Έχω φοβηθεί λιγάκι και σκέφτομαι συνέχεια το μωράκι μου.... Να είναι καλα.... 

Σήμερα εμετό δεν έκανα έφαγα κοτόσουπα κάπως με βοήθησε νομίζω βέβαια έχω ανακατοσουρα... Και πολύ ρεψιμο ρε κορίτσια.... Με συγχωρείτε για την περιγραφή μου.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Αχ μπραβο κοριτσακι μου! Ευτυχώς! Να ξεκουραστείς οσο μπορεις! Είναι συχνο να μας πέφτει η πίεση στην εγκυμοσύνη. Αυτο έπαθες φανταζομαι λογω κούρασης ή κ ετσι απλα επειδη μπορει να τύχει. Να πινεις φυσικούς χυμους πορτοκαλι, να κάνεις υπομονή κ θα περασουν κ οι εμετοι! Άκουσε με! Αφου το έζησα απο 1ο χερι. Κ νομιζα οτι ετσι θα ειμαι για πάντα! Κ τελικά ξαφνικα ενιωσα καλα! Βέβαια εχω κ εγω τα σκαμπανεβασματα μου αλλα καμια σχέση με αυτό που ειχα πριν. Θα δεις εκεί στην 13η με 14η θα νιώσεις καλύτερα! 

Εγω μονο φιλισιν κ iofolen. Αλλα μου ειπε ο γιατρος θα ξεκινησω σιδηρο κ ασβεστιο τον επιμενο μηνα. Τωρα, ασβεστιο ή μαγνησιο μ ειπε; τα μπερδεψα! Νομίζω ασβεστιο δινουν μαζί με σιδηρο στο 2ο τριμηνο.

εμένα στην αυχενική μου ξεκίνησε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο! Συν το φυλλικό που έπαιρνα, και μου είπε να σταματήσω το ιοφολέν που μου είχε δώσει η πρώτη γιατρός


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου... Μου πε ο γιατρός ότι το πρώτο πράγμα που εξετάζουμε στη λιποθυμία στην εγκυμοσύνη είναι η αφυδάτωση 

... Όλα ομςω βγήκαν καλά έκτοτε δεν ξαναμιλήσα μαζί του... Ελπίζω απλά να έτυχε η λιποθυμία και να μην υποδηλώνει κάποιο θέμα... Το βραφυ δεν είχα κοιμηθεί καλά, σήμερα δούλευα, και στο μαγαζί φορούσα τη μάσκα και ένιωθα ότι δεν άντεχα άλλο με τη μάσκα οπότε μπορεί και όλο αυτό να επεδρασε.... Τι να πω... Έχω φοβηθεί λιγάκι και σκέφτομαι συνέχεια το μωράκι μου.... Να είναι καλα.... 

Σήμερα εμετό δεν έκανα έφαγα κοτόσουπα κάπως με βοήθησε νομίζω βέβαια έχω ανακατοσουρα... Και πολύ ρεψιμο ρε κορίτσια.... Με συγχωρείτε για την περιγραφή μου.... 

Σίγουρα επηρεασε κ αυτο ολο κοριτσι μου γλυκο! Ταλαιπωρηθηκες! Προσπαθησε να κοιμηθεις σημερα κ να χαλαρωσεις! Λογικο να φοβηθείς αλλα το μωρακι σου ειναι μια χαρα! Οι λιποθυμίες εξαλλου ειναι συχνο φαινόμενο στο 1ο τριμηνο. Κ εφοσον λες κουραστηκες κ ολας κ με μασκα κλπ, ε λογικο. Ευχομαι αυριο να ειναι μια καλυτερα μερα κ να αισθανεσαι περδικακι! ❤ κ εγω εχω πολυ ρεψιμο ολο το 3μηνο.

Just now, Kassandras είπε:

εμένα στην αυχενική μου ξεκίνησε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο! Συν το φυλλικό που έπαιρνα, και μου είπε να σταματήσω το ιοφολέν που μου είχε δώσει η πρώτη γιατρός

Ε λογικά κ εγω θα ξεκινησω μόλις πάω στον επόμενο υπερηχο! Ευτυχώς ο αιματοκρίτης μου ειναι μια χαρα!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...