Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Ναι γέννησε μπήκα στις μανουλες Οκτωβρίου και το είδα γιατί μου κάνε εντύπωση που δεν έγραψε τίποτα, και μάλιστα περιγράφει τον τοκετό της ! Διαβάστε να παίρνετε δύναμη και να λιωσετε όπως εγώ χαχα

Vaso υπομονή με την παλιοαναγουλα

Δύσκολη φάση σίγουρα όσο και να λες όλα πάνε καλά, κρατάει και καιρό όλο αυτό

Άντε να περάσει σε όλες μας να υσηχασουμε

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλήθεια;;;;;; τι υπέροχα νέα είναι αυτά ααα!!!!! Να της ζήσει ο μπεμπουκος θα τςη στείλω!!!!! Και ήθελα να ρωτήσω!!!!!! 

Αχ υπέροχα μπράβο και στα δικά μας!!!! 

Εμένα πήρε ο άντρας μου κρέπα γλυκιά και έφαγα Ε και μετά τα έβγαλα όλα... Απλά. Δεν ξέρω αναρωτιέμαι είναι όλα καλά; γιατί δε νιώθω και τσιμπήματα τώρα κάνα 2 μέρες και ανησυχώ! ΝομιΩ ότι ξεπρηστηκε αρκετά κάπως Κι το στήθος μου!!! Αλλά. Λέτε ορμόνες είναι αυτές!!! 

Παστιτσιο ακούω ποοοοο οοοοο το έχω στο μυαλό μου μέρες τώρα. 

Άρα κορίτσια μπορεί η αυχενικη  να βγει καλή και να μην είναι καλή με την έννοια να μην είναι οι αίματος καλές; 

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου κάνατε με το παστιτσιο ξάπλωσα να κοιμηθώ και σκέφτομαι το παστιτσιο χάχα.χαχαχα Πείναω ρε κορίτσια και δεν μπορώ να φάω κιόλας γιατί πήρα τη βιταμίνη d. Alla και να φαω θα τα βγάλω. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Αλήθεια;;;;;; τι υπέροχα νέα είναι αυτά ααα!!!!! Να της ζήσει ο μπεμπουκος θα τςη στείλω!!!!! Και ήθελα να ρωτήσω!!!!!! 

Αχ υπέροχα μπράβο και στα δικά μας!!!! 

Εμένα πήρε ο άντρας μου κρέπα γλυκιά και έφαγα Ε και μετά τα έβγαλα όλα... Απλά. Δεν ξέρω αναρωτιέμαι είναι όλα καλά; γιατί δε νιώθω και τσιμπήματα τώρα κάνα 2 μέρες και ανησυχώ! ΝομιΩ ότι ξεπρηστηκε αρκετά κάπως Κι το στήθος μου!!! Αλλά. Λέτε ορμόνες είναι αυτές!!! 

Παστιτσιο ακούω ποοοοο οοοοο το έχω στο μυαλό μου μέρες τώρα. 

Άρα κορίτσια μπορεί η αυχενικη  να βγει καλή και να μην είναι καλή με την έννοια να μην είναι οι αίματος καλές; 

Σε αυτήν την ερώτηση για την Αυχενική θέλω κι εγώ απάντηση!! Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;; 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 @melina26 καλημέρα! ναι θα μπορούσε οι αίματος να μην είναι καλές αλλά συνήθως υπάρχουν οι υπερηχογραφικές ενδείξεις...

Και πάλι η αυχενική δίνει πιθανότητες δεν είναι διαγνωστική...υπάρχουν περιπτώσεις που με πολύ καλή αυχενική τελικά υπήρχε σύνδρομο και ανάποδα περιπτώσεις που  η αυχενική βγήκε κακή και στην αμνιοκέντηση τελικά το έμβρυο ήταν υγιέστατο! Μην αγχώνεστε βέβαια αυτά είναι τα σπανιότερα, απλώς συμβαίνουν κ αυτά...

Εγώ έκανα την αυχενική 23/9 βγήκε πολύ καλή και οι αιματολογικές, αλλά σκεφτόμαστε με το γιατρό να κάνω και το nipt test που είναι πάλι εξετάσεις αίματος αλλά με πολύ καλύτερο ποσοστό ακρίβειας από την αυχενική, αλλά πολλά λεφτά... γύρω στα 400-500... έχω ιστορικό όμως γι αυτό θέλω να είμαστε πιο σίγουροι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

@Woman88 @melina26 καλημέρα! ναι θα μπορούσε οι αίματος να μην είναι καλές αλλά συνήθως υπάρχουν οι υπερηχογραφικές ενδείξεις...

Και πάλι η αυχενική δίνει πιθανότητες δεν είναι διαγνωστική...υπάρχουν περιπτώσεις που με πολύ καλή αυχενική τελικά υπήρχε σύνδρομο και ανάποδα περιπτώσεις που  η αυχενική βγήκε κακή και στην αμνιοκέντηση τελικά το έμβρυο ήταν υγιέστατο! Μην αγχώνεστε βέβαια αυτά είναι τα σπανιότερα, απλώς συμβαίνουν κ αυτά...

Εγώ έκανα την αυχενική 23/9 βγήκε πολύ καλή και οι αιματολογικές, αλλά σκεφτόμαστε με το γιατρό να κάνω και το nipt test που είναι πάλι εξετάσεις αίματος αλλά με πολύ καλύτερο ποσοστό ακρίβειας από την αυχενική, αλλά πολλά λεφτά... γύρω στα 400-500... έχω ιστορικό όμως γι αυτό θέλω να είμαστε πιο σίγουροι...

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα κοιμήθηκα επιτέλους! Βέβαια έχω να σας πω ότι τα περίεργα όνειρα συνεχίζονται!!!! Λοιπόν φαβατζομαι πρέπει να ναι και λίγο άσχετος ο γιατρός για να μην δει καλά στον υπέρηχο γιατί υπάρχουν και αυτοί δυστυχώς... Αν βγήκε καλή η αυχενικη σου μη φοβάσαι.... Ούτως ή άλλως αυτά δεν πάνε και λόγω ιστορικού η κάνω λάθος; 

Άν επιτρέπεται τι ιστορικό; δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση. Αν δε θέλει φυσικά μη μου πεις. Όλα καλά θα είναι είσαι και εσύ στον 4ο μήνα. Εγώ την Παρασκευή μπαίνω στην 13η εβδομάδα και τη Δευτέρα θα πάω για αυχενικη. Το ποσό φοβάμαι δε λέγεται εννοώ έχω πολλη αγωνία. Αλλά εντάξει όλα καλά θετική σκέψη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα κοιμήθηκα επιτέλους! Βέβαια έχω να σας πω ότι τα περίεργα όνειρα συνεχίζονται!!!! Λοιπόν φαβατζομαι πρέπει να ναι και λίγο άσχετος ο γιατρός για να μην δει καλά στον υπέρηχο γιατί υπάρχουν και αυτοί δυστυχώς... Αν βγήκε καλή η αυχενικη σου μη φοβάσαι.... Ούτως ή άλλως αυτά δεν πάνε και λόγω ιστορικού η κάνω λάθος; 

Άν επιτρέπεται τι ιστορικό; δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση. Αν δε θέλει φυσικά μη μου πεις. Όλα καλά θα είναι είσαι και εσύ στον 4ο μήνα. Εγώ την Παρασκευή μπαίνω στην 13η εβδομάδα και τη Δευτέρα θα πάω για αυχενικη. Το ποσό φοβάμαι δε λέγεται εννοώ έχω πολλη αγωνία. Αλλά εντάξει όλα καλά θετική σκέψη!!!! 

Εγώ ξύπνησα κ έκανα εμετό...πάνω που έλεγα μάλλον πέρασαν! Και δεν είχα και τίποτα να βγάλω δηλαδή δράμα...

Δεν είναι θέμα γιατρού πάντα δε φαίνονται όλα άλλωστε με τον υπέρηχο...πχ μπορεί να μη φαίνεται καλά το ρινικό οστό λέω τώρα ένα παράδειγμα αλλα τελικά το πλασματάκι να ναι μια χαρά! Ή να έχει χαμηλότερο καρδιακό παλμό και να βγαίνει μια πιθανότητα πιο μεγάλη κ απλά να έτυχε να είχε χαμηλότερο καρδ.παλμό ή να είναι έτσι χωρίς να έχει θέμα!

Λένε πως και σε κακές αυχενικές τελικά το ποσοστό που βρίσκεται υγιές μετά από άμνιο είναι μεγάλο! Αλλά οκ κανείς δε θέλει να φτάσει στην άμνιο χωρίς λόγο οπότε να πάνε όλα καλά στις αυχενικές!

Δεν έχω θέμα τα έχω ξαναπεί νομίζω κι εδώ... στη πρώτη εγκυμοσύνη είχε σοβαρό πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη, το εντοπίσαμε στη β επιπέδου και διακόψαμε και μετά είχα μια παλίνδρομη που είχε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και ορμονικά έχω θέμα, χαμηλή αμη, ψηλή fsh που αναμένεται χειρότερη ποιότητα ωαρίων γενικά...

Ναι μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και είναι πολύ ωραία γιατί έχει μεγαλώσει πολύ στην αυχενική!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Εγώ ξύπνησα κ έκανα εμετό...πάνω που έλεγα μάλλον πέρασαν! Και δεν είχα και τίποτα να βγάλω δηλαδή δράμα...

Δεν είναι θέμα γιατρού πάντα δε φαίνονται όλα άλλωστε με τον υπέρηχο...πχ μπορεί να μη φαίνεται καλά το ρινικό οστό λέω τώρα ένα παράδειγμα αλλα τελικά το πλασματάκι να ναι μια χαρά! Ή να έχει χαμηλότερο καρδιακό παλμό και να βγαίνει μια πιθανότητα πιο μεγάλη κ απλά να έτυχε να είχε χαμηλότερο καρδ.παλμό ή να είναι έτσι χωρίς να έχει θέμα!

Λένε πως και σε κακές αυχενικές τελικά το ποσοστό που βρίσκεται υγιές μετά από άμνιο είναι μεγάλο! Αλλά οκ κανείς δε θέλει να φτάσει στην άμνιο χωρίς λόγο οπότε να πάνε όλα καλά στις αυχενικές!

Δεν έχω θέμα τα έχω ξαναπεί νομίζω κι εδώ... στη πρώτη εγκυμοσύνη είχε σοβαρό πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη, το εντοπίσαμε στη β επιπέδου και διακόψαμε και μετά είχα μια παλίνδρομη που είχε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και ορμονικά έχω θέμα, χαμηλή αμη, ψηλή fsh που αναμένεται χειρότερη ποιότητα ωαρίων γενικά...

Ναι μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και είναι πολύ ωραία γιατί έχει μεγαλώσει πολύ στην αυχενική!

Ναι κατάλαβα τι λες... Αφού τότε ρε κορίτσια η αυχενικη δεν είναι 100 τοις εκατό αξιόπιστη δε θα έπρεπε να κάνουν όλες οι γυναίκες αμβιοπαρακεντηση που είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση από ότι έχω καταλάβει; η όχι; 

Όλα καλά θα ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Οι χρωμοσομικες ανωμαλίες είναι τυχαία γεγγοντα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η αυχενικη σου είχε βγει καλή; και. Μετά εντοπίστηκε το πρόβλημα; αν επιτρέπεται πόσο αμη και πόσο fsh έχεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Ναι κατάλαβα τι λες... Αφού τότε ρε κορίτσια η αυχενικη δεν είναι 100 τοις εκατό αξιόπιστη δε θα έπρεπε να κάνουν όλες οι γυναίκες αμβιοπαρακεντηση που είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση από ότι έχω καταλάβει; η όχι; 

Όλα καλά θα ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Οι χρωμοσομικες ανωμαλίες είναι τυχαία γεγγοντα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η αυχενικη σου είχε βγει καλή; και. Μετά εντοπίστηκε το πρόβλημα; αν επιτρέπεται πόσο αμη και πόσο fsh έχεις; 

Η άμνιο είναι επεμβατική κι έχει ένα ποσοστό 1% αποβολής λόγω μόλυνσης κλπ...οπότε γίνεται μόνο αν υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις...αυτά τα νιπτ τεστ τώρα λένε ότι έχουν αρκετά καλή ακρίβεια πιο κοντά στης άμνιο δηλ αλλά ακόμα είναι καινούρια και είναι και ακριβά...

Ναι η αυχενική τότε ήταν καλή αλλά η σπονδυλική στήλη δε φαίνεται καθαρά ως την 16η-17η εβδομάδα για να διαγνωστεί αυτό που είχε... με την αυχενική βλέπουν τα σύνδρομα κυρίως ενώ στη β επιπέδου βλέπουν τα όργανα κλπ

Αμη 0.28 και fsh συνήθως 16-17,  έχω φτάσει και 23 όμως! και τώρα που έμεινα ήταν 12.5...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Olpapa εγώ χωρίς κάποια ένδειξη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης

Είμαι 38 και φοβάμαι

Δεν κάνω  nipt γιατί δεν είναι τόσο αξιόπιστο όσο η λήψη, επίσης δεν φαίνονται όσα νοσήματα δείχνει η λήψη, ένα ακόμα επειδή τα αποτελέσματα αργούν και δεν θέλω να μπω σε διαδικασία διακοπής σε μεγάλη εβδομάδα κύησης και σε περίπτωση που βγει κάτι υψηλό σου δινουν μεν τα μισά λεφτά πίσω αλλά πάλι πρέπει να προχωρήσεις σε λήψη

Ναι υπάρχει κίνδυνος αποβολής 1%, το βλέπω αισιόδοξα προς το παρόν παρόλο που φοβάμαι και λέω θα πάνε όλα καλά

Ταλαντευτηκα πολύ να αποφασίσω ποια εξέταση θα κάνω σου τα λέω και ίσως σε βοηθησω 

Η αυχενική ναι μεν μέχρι τώρα έχει δώσει τα πιο σωστά αποτελέσματα αλλά δεν παύει να ναι κάποια νούμερα στατιστικά και βάση ηλικίας αλλάζουν τα ποσοστά

Συγνώμη αν σ αγχωσα

 

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mantarini2018 said:

Καλημέρα κορίτσια!!

Olpapa εγώ χωρίς κάποια ένδειξη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης

Είμαι 38 και φοβάμαι

Δεν κάνω  nipt γιατί δεν είναι τόσο αξιόπιστο όσο η λήψη, επίσης δεν φαίνονται όσα νοσήματα δείχνει η λήψη, ένα ακόμα επειδή τα αποτελέσματα αργούν και δεν θέλω να μπω σε διαδικασία διακοπής σε μεγάλη εβδομάδα κύησης και σε περίπτωση που βγει κάτι υψηλό σου δινουν μεν τα μισά λεφτά πίσω αλλά πάλι πρέπει να προχωρήσεις σε λήψη

Ναι υπάρχει κίνδυνος αποβολής 1%, το βλέπω αισιόδοξα προς το παρόν παρόλο που φοβάμαι και λέω θα πάνε όλα καλά

Ταλαντευτηκα πολύ να αποφασίσω ποια εξέταση θα κάνω σου τα λέω και ίσως σε βοηθησω 

Η αυχενική ναι μεν μέχρι τώρα έχει δώσει τα πιο σωστά αποτελέσματα αλλά δεν παύει να ναι κάποια νούμερα στατιστικά και βάση ηλικίας αλλάζουν τα ποσοστά

Συγνώμη αν σ αγχωσα

 

 

 

 

Όχι δε με αγχώνεις...επειδή είχαμε διακόψει τότε 21η εβδομάδα και δεν ήθελα να το ξαναπεράσω αυτό σε μεγάλη εβδομάδα όπως λες κ εγώ είχα ταλαντευτεί πολύ... ισχύουν όσα λες αλλά τελικά αποφάσισα επειδή είμαι αρκετά άτυχη όπως φαίνεται (το πρώτο που μας είχε τύχει ήταν απλά τυχαίο γεγονός μάλλον με πιθανότητα 1 στις 2000, το 2ο σπάνια τρισωμία) ότι θα προτιμήσω να το ξαναπεράσω αν χρειαστεί παρά να ρισκάρω την άμνιο όσο μικρή κ αν είναι η πιθανότητα της...

Αν έβγαινε η αυχενική κακή σίγουρα θα το σκεφτόμουν αλλιώς βέβαια...συν ότι φοβάμαι πολύ και τη β επιπέδου ότι ακόμα δηλ και αμνιο να έκανα και να εβγαιναν καλα, ξέρω ότι τα οργανικά δε φαίνονται μέχρι τη β επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Εγώ ξύπνησα κ έκανα εμετό...πάνω που έλεγα μάλλον πέρασαν! Και δεν είχα και τίποτα να βγάλω δηλαδή δράμα...

Δεν είναι θέμα γιατρού πάντα δε φαίνονται όλα άλλωστε με τον υπέρηχο...πχ μπορεί να μη φαίνεται καλά το ρινικό οστό λέω τώρα ένα παράδειγμα αλλα τελικά το πλασματάκι να ναι μια χαρά! Ή να έχει χαμηλότερο καρδιακό παλμό και να βγαίνει μια πιθανότητα πιο μεγάλη κ απλά να έτυχε να είχε χαμηλότερο καρδ.παλμό ή να είναι έτσι χωρίς να έχει θέμα!

Λένε πως και σε κακές αυχενικές τελικά το ποσοστό που βρίσκεται υγιές μετά από άμνιο είναι μεγάλο! Αλλά οκ κανείς δε θέλει να φτάσει στην άμνιο χωρίς λόγο οπότε να πάνε όλα καλά στις αυχενικές!

Δεν έχω θέμα τα έχω ξαναπεί νομίζω κι εδώ... στη πρώτη εγκυμοσύνη είχε σοβαρό πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη, το εντοπίσαμε στη β επιπέδου και διακόψαμε και μετά είχα μια παλίνδρομη που είχε χρωμοσωμική ανωμαλία. Και ορμονικά έχω θέμα, χαμηλή αμη, ψηλή fsh που αναμένεται χειρότερη ποιότητα ωαρίων γενικά...

Ναι μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και είναι πολύ ωραία γιατί έχει μεγαλώσει πολύ στην αυχενική!

Η αλήθεια είναι αγχώθηκα λιγάκι!!!! 

Επεισης να ρωτήσω κάτι το φιλισιν ποτέ το πίνετε; εμένα μου χει πει δνε παίζει ρόλο πριν ή μετά φαγητού. Εγώ το πίνω μετά το πρωινό συνήθως. 

Εγώ όταν είχα τις βιοχημικες έκανα fsh είχα 9 και αμη νομίζω 5. 

Αχ βρε κορίτσια τι να πω.... Μήπως να κάνω και εγώ nipt τότε αφού η αυχενικη δεν είναι αξιοπιστη  λέτε; πάω για μάθημα θα επιστρέψω νωρίς και θα μπω!! Εχουν καταλήψεις θα μπαίνω στο ενδιάμεσο χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Η αλήθεια είναι αγχώθηκα λιγάκι!!!! 

Επεισης να ρωτήσω κάτι το φιλισιν ποτέ το πίνετε; εμένα μου χει πει δνε παίζει ρόλο πριν ή μετά φαγητού. Εγώ το πίνω μετά το πρωινό συνήθως. 

Εγώ όταν είχα τις βιοχημικες έκανα fsh είχα 9 και αμη νομίζω 5. 

Αχ βρε κορίτσια τι να πω.... Μήπως να κάνω και εγώ nipt τότε αφού η αυχενικη δεν είναι αξιοπιστη  λέτε; πάω για μάθημα θα επιστρέψω νωρίς και θα μπω!! Εχουν καταλήψεις θα μπαίνω στο ενδιάμεσο χαχα

Τώρα έχεις δίκιο κακώς πιάσαμε αυτή τη συζήτηση! Εν τω μεταξύ είσαι του 88 όπως λέει το nickname? Γιατί τότε είσαι και μια χαρά ηλικιακά με τις πιθανότητες υπέρ σου!

Εγώ παίρνω διπλό φιλισίν (πάλι λόγω της πρώτης εγκυμοσύνης γιατί μπορεί να έφταιγε κ αυτό σε μένα) κ το ένα το παίρνω νηστική το άλλο μετά το φαγητό γιατί δεν έχω ιδέα πότε απορροφάται καλύτερα έτσι να μαι σίγουρη χαχα

Link to comment
Share on other sites

Olpapa έχεις δίκιο εφόσον η αυχενική σου βγήκε καλή

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να περάσει όμορφα ο καιρός και να πάρουμε γερά μωράκια στις αγκαλιές μας όλες

Woman88  ζητώ συγνώμη, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, κακώς πιάσαμε την συζήτηση αυτή

Απλά επειδή κοντεύει και για μένα ο καιρός και έχω τις ανησυχίες μου είπε και η olpapa. Και είπα θα πως τις σκέψεις μου

Εγώ αμη δεν έκανα ποτέ δεν έχω ιδέα πόσο είναι

Εγώ το φολικο το παίρνω πριν κοιμηθώ το βράδυ γιατί με ανακατεύει κι αυτό, οπότε το παίρνω και κοιμάμαι

Προς το παρόν δεν παίρνω κάτι άλλο

Αν κρίνω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη θα παίρνω μαγνήσιο και σίδηρο στο β τρίμηνο

Καλή δουλειά woman88!

Συγνώμη που σ αναστάτωσα με το παστίτσιο χθες, εγώ αναστατώθηκα με τα κλαμπ σας αν και δεν μπορώ να τα φάω

Λοιπόν σκέφτηκα λίγο να κόβω την πείνα μου με ξηρούς καρπούς, με βοήθησαν και σήμερα πήρα και μήλα και πράσινα και κόκκινα που επίσης βοηθά, όσες θέλουν ας δοκιμασουν

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα! Εγω προσωπικα δεν θελω να σκεφτομαι τοσο αναλυτικά τις εξετασεις κ τις πιθανότητες κλπ γιατι αγχωνομαι κ γιατι θελω να ειμαι ηρεμη! Έτσι κ αλλιώς πιστεύω Στον Θεό οτι θα έχει καλα το μωρακι μου κ ολα τα μωράκια του κόσμου! Εξάλλου εφοσον βγηκε καλη η αυχενική, δεν υπάρχει λόγος να το υπεραναλυω. Τωρα αν ειχα παρελθόν κλπ όπως κάποιες κοπελες θα ήταν απόλυτα φυσιολογικό. 

Το φιλισιν εγω το παιρνω καθε μερα στις 12 το πρωι αφου φαω πρωινό. Αλλα πολλες φορες το παιρνω κ πιο αργά γιατι ξυπναω αργα γιατι κοιμαμαι κ αργα χαχα. Τωρα θα φαω παλι μακαρονια, μιας που δεν θελω να πεταχτούν! Ευχηθείτε μου να μην τα βγαλω! Ειναι κρίμα! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...