Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φώφη1990 είπε:

Εγώ παλι έχω φαγουρα στην κοιλιά...  !!!!!! Που τις έκανες τις αιματολογικές? 

Εχεις δίκιο γιατί καμια φορα η διατύπωση οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα! 

Στη Βακουλη Αυγή.μ έκανε το υπέρηχο κ είπε θα τα έστελνε Θεσσαλονίκη. 

Η ίδια Μ πήρε το αίμα. Δευτέρα έκανα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 said:

Στη Βακουλη Αυγή.μ έκανε το υπέρηχο κ είπε θα τα έστελνε Θεσσαλονίκη. 

Η ίδια Μ πήρε το αίμα. Δευτέρα έκανα. 

Και η άλλη η κοπέλα από την καβάλα εκεί το έκανε??? Αν μας πει ... 

Εγω παω την Δευτέρα το βράδυ για αυχενικη! Και θα την κάνω στον γιατρο μου τελικα! Την αίματος δεν ξέρω ακόμα! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Και η άλλη η κοπέλα από την καβάλα εκεί το έκανε??? Αν μας πει ... 

Εγω παω την Δευτέρα το βράδυ για αυχενικη! Και θα την κάνω στον γιατρο μου τελικα! Την αίματος δεν ξέρω ακόμα! 

Κορίτσι μου και εγώ από Καβαλα την έκανα στον γιατρό μου την αυχενική, την Papp-a την έκανα στον μικροβιολόγο Κατσίκα κ βγήκε σε 2 μέρες 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 said:

Κορίτσι μου και εγώ από Καβαλα την έκανα στον γιατρό μου την αυχενική, την Papp-a την έκανα στον μικροβιολόγο Κατσίκα κ βγήκε σε 2 μέρες 

Εσυ στον Σαββα πας??? Δεν ήξερα ότι κάνει και αυτός αυχενικη!!!

Και εγώ τελικά στον δικό μου θα κάνω! Δεν βρίσκω τον λόγο να πάω άλλου! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Εσυ στον Σαββα πας??? Δεν ήξερα ότι κάνει και αυτός αυχενικη!!!

Και εγώ τελικά στον δικό μου θα κάνω! Δεν βρίσκω τον λόγο να πάω άλλου! 

Όχι σε άλλον πάω! Παλιά πήγαινα στον Σάββα. Ναι κ εγώ έτσι το σκέφτηκα, αφού κάνει ο γιατρός μ δεν υπάρχει λόγος να πάω άλλου! Για την Β επιπέδου όμως δεν ξέρω αν την κάνει! 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια έκανα μεγάλη βλακεία!!!! Καθάρισα τον νεροχυτη με χλωρινη σπρέι!!! Και έχω την εντυπωση ότι εισεπνευσα! Βασικά από εκείνη την ώρα μου έχει καρφωθεί και νομίζω ότι έχω έναν κομπο στο λαιμό!!!

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Και μόνο στην ιδέα ότι μπορεί να παθει κάτι το μωρό από αυτό τρελαίνομαι!!! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Λοιπόν κορίτσια έκανα μεγάλη βλακεία!!!! Καθάρισα τον νεροχυτη με χλωρινη σπρέι!!! Και έχω την εντυπωση ότι εισεπνευσα! Βασικά από εκείνη την ώρα μου έχει καρφωθεί και νομίζω ότι έχω έναν κομπο στο λαιμό!!!

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Και μόνο στην ιδέα ότι μπορεί να παθει κάτι το μωρό από αυτό τρελαίνομαι!!! 

Το έπαθα και εγώ ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη καθάριζα το μπάνιο με κάτι άλλο πιο άοσμο σε αυτήν ξέχασα και καθάρισα με χλωρίνη και εισέπνευσα με έπιασε βήχας και κόμπος στο λαιμό είχα και τα πάντα κλειστά και ξόδεψαν σχεδόν μισή αλλά ξεχασα ότι ήμουν έγκυος εντάξει μετά μίλησα στον γιατρό και μου είπε για μια φορά και τόσο μικρή ποσότητα δεν θα έγινε κάτι....από τότε βάζω ξύδι που συχαινομαι μέχρι θανάτου.....ηρέμησε βγες στον καθαρό αέρα να καθαρίσει η μυτούλα σου που έχει γατζωσει την μυρωδιά!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Το έπαθα και εγώ ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη καθάριζα το μπάνιο με κάτι άλλο πιο άοσμο σε αυτήν ξέχασα και καθάρισα με χλωρίνη και εισέπνευσα με έπιασε βήχας και κόμπος στο λαιμό είχα και τα πάντα κλειστά και ξόδεψαν σχεδόν μισή αλλά ξεχασα ότι ήμουν έγκυος εντάξει μετά μίλησα στον γιατρό και μου είπε για μια φορά και τόσο μικρή ποσότητα δεν θα έγινε κάτι....από τότε βάζω ξύδι που συχαινομαι μέχρι θανάτου.....ηρέμησε βγες στον καθαρό αέρα να καθαρίσει η μυτούλα σου που έχει γατζωσει την μυρωδιά!!!!

Το έκανα... Βγηκα στο μπαλκόνι σαν Εσκιμωος, έφαγα και ενα μανταρινι και νιώθω καλυτερα!!! 

Σε Χιλιοευχαριστω!!!! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια αυτό με τον κόμπο στο λαιμό το παθαινω με όλα τα απορυπαντικά, ακόμα και με το υγρό πιάτων. Λέτε να έχω καμία αλλεργία και να μην το ξέρω; δεν έχω ψαχτεί καν αν κάνει κακό στο μωρό

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 11:56 ΜΜ, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Σήμερα έκανα τη. Αυχενική μου. Έχουμε έναν μικρό κύριο που ετοιμάζεται!!!! Ήταν πολύ ζωηρός , δε σταμάτησε να κουνιέται. Ο γλυκούλης μου! Έβγαλε και τη γλώσσα σε κάποια φάση, πολύ γέλιο. Περιμένω τα αίματα τώρα να βγούνε.

Ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός οπότε όχι σεξακι, όχι σήκωμα πάνω από ένα κιλό, ξεκούραση και ξάπλα, όχι σκυψιματα και έντονες κινήσεις......

Όσον αφορά τον κοβιντ, πήρε τηλ η γυναίκα και μου επιβεβαίωσε όσα είπαν και σε εμένα. Δε ζήτησε τίποτα εννοείται.

1,5 ώρα κράτησε όλη η εξέταση. Είμαι ευχαριστημένη. 16 Ιουνίου η επίσημη Πητ μου. Απο κιλά έχω βάλει τέσσερα , οκ μου είπε.

Φωτεινή περαστικά κορίτσι μου.. μάλλον απ' τον καφέ θα είναι που ελατωσες. Μπορεί και απ' τον καιρό και την Κλεισούρα. 

Έχουμε την ίδια Πητ! Και περιμένουμε και εμείς αγοράκι!

20 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλημέρα!! 

Αυτές τις ημέρες έχω κ γω πολλά πονακια.  Κ συνεχόμενα. Σε κοιλιά κυρίως. 

Κάτι ακόμα. Σε πόσες μέρες βγήκε το papp-a σας;

Σε μια εβδομάδα μας είπαν για τα αποτελέσματα papp-a.

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αυρα87 είπε:

Έχουμε την ίδια Πητ! Και περιμένουμε και εμείς αγοράκι!

Σε μια εβδομάδα μας είπαν για τα αποτελέσματα papp-a.

Καλημέρα.   Αχ ωραία. Αν σ είπανε μια βδομάδα παρηγοριεμαι

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

Καλη Κυριακή σε όλες!!!! Αυριο το βράδυ αυχενικη.... Θα σκάσει η καρδιά μου.... Τικ τακ τικ τακ.... 

Αχ κι εγώ Τρίτη πρωί πώς σε καταλαβαίνω δε λέγεται.......όλα καλά θα είναι όμως το πιστεύω!!

  • Μου αρέσει 4

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου σε ποια εβδομάδα πήγατε για αυχενική και είδατε και φύλο;Εγώ είχα πάει 12+4 και δεν μου είπε τίποτα. έχει να κάνει και με τη στάση του εμβρύου ή την ανάλυση του υπερήχου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Βρε κορίτσια μου σε ποια εβδομάδα πήγατε για αυχενική και είδατε και φύλο;Εγώ είχα πάει 12+4 και δεν μου είπε τίποτα. έχει να κάνει και με τη στάση του εμβρύου ή την ανάλυση του υπερήχου;

Και εγώ κορίτσι μου στην 12η εβδομάδα έκανα αυχενική και δεν μου είπε φύλο, ούτε καν ποσοστο! Το μόνο που μου ανέφερε ήταν 50% αγόρι, σαν να μου έλεγε 50-50!  Είναι πάρα πολύ νωρίς.. Αύριο θα πάω για υπέρηχο, οπότε ευελπιστώ κάτι να δούμε! Λέτε να φάω και μια σοκολατιτσα πριν την εξέταση για να είναι ζωηρό το μωρό; 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...