Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

καλημέρα κορίτσια, βγήκαν και οι αιματολογικές μου, ο μπέμπης είναι υγιέστατος, όλα σούπερ, εκτός από τον πλακούντα που είναι μάλλον επιχείλιος...

Δύσκολα να πάμε για φυσιολογικό αν παραμείνει έτσι... πολύ θα με πειράξει αλλά τι να γίνει ;(

Σε άλλα νέα χάσαμε τον μπαμπά μου από επιπλοκές του κορονοιού. Είναι μία υπέροχη περίοδος για εμένα (not). 

Φώφη καλή επιτυχία, περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία. Μαριλού καλά αποτελέσματα!

Πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και όλα τα μπεμπάκια :wub:

 

Συλλυπητήρια για τον μπαμπά σου!!! Λυπάμαι πολύ!!! Εισαι και σε ευαίσθητη περίοδο εχεις και ήδη ενα παιδάκι και φαντάζομαι σου είναι δύσκολο να ξεσπάσεις και να το διαχειριστείς... Καμια φορα οι καταστάσεις σε αναγκάζουν να γίνεις πιο δυνατή.  Καλή δύναμη σου εύχομαι να ζήσετε να τον θυμάστε και απο δω και πέρα να σας πάνε όλα καλά!!! Αν δεις ότι δεν αντέχεις και χρειάζεσαι βοήθεια να την ζητάς. Και δεν μιλάω μονο για το ψυχολογικό κομμάτι, και για το σωματικό. 

11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έλα ρε αγάπη, λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλειά σας...... Ζωή σε εσάς....

Πάρε δύναμη από το μωράκι σου για να συνεχίσεις. Δεν καλύπτεται το κενό, ούτε σταματάει ο πόνος. Προς το παρόν ηρεμεί,  αλλά κάθε στιγμή θα είναι μισή. Επικεντρώσου στο μωράκι σου, αυτό είναι η νέα ζωή, η νέα γενιά!

Να ρωτήσω κάτι έτσι ενημερωτικά. Όταν κάνεις καισαρική,  μετά είσαι με καθετήρα; κι αν ναι,πόσες μέρες; επιπλέον, στην πρώτη γέννα, μόλις μού έκαναν επισκληριδιο, μού έβαλαν καθετήρα κι ένιωθα λες και θέλω πάρα πολύ τσίπα μου και δε μπορούσα να τα βγάλω. Παρ όλ αυτά,  τα σακουλάκια γέμιζαν ασταμάτητα.  Αυτό δεν ξέρω αν το ένιωθα επειδή έσπρωχνε το μωρό, αν μού τον είχαν βάλει λάθος ή αν έτσι νιώθεις Γενικά με τον καθετήρα. Πες μου να έχω μια ιδέα 

Λοιπόν εγώ από κιλά έχω πάρει στάνταρ γιατί με βλέπω τούμπανο. Πρώτη φορά αυτό γιατί συνήθως μέχρι τον 5ο δεν έπαιρνα.  Οκ 90 κιλά θα φτάσω

Άλλο με προβληματίζει, τόσες μέρες ένιωθα ότι έχω μερικά σπυράκια στην πλάτη.  Σήμερα κοιταχτηκα κ είμαι γεμάτη!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω αλλάξει απορρυπαντικό εδώ και κάνα δυο μήνες,  αλλά είναι το πλανετ που είναι το οικολογικό, δεν υποτίθεται ότι αυτά είναι υποαλλεργικα ; δεν ξέρω μπορεί να είναι και κάτι άλλο 

Τον καθετήρα δεν τον νιωθεις καθόλου κανονικά οπως ειπαν και τα κορίτσια. Τωρα ή δεν στο ειχαν βαλει σωστά ή ήταν ψυχολογικό. Όσο για τα σπυράκια, μπορεί να είναι και απο την εγκυμοσύνη, αλλά το πλανετ το ειχα δοκιμασει και γω και δεν ημουν ευχαριστημένη. Της προδερμ χρησιμοποιούσα. 

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Πολλά συλληπητήρια κοπέλα μου.....εύχομαι να είσαι καλά να τον θυμάστε και να ξεπεραστεί όλη αυτή η κατάσταση πολύ γρήγορα.....με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Κοριτσι πήρες την νιπτ σου νομίζω θα σαι η πρώτη. Αυχενική ποτε έχεις;   Και η @BILLE σήμερα θα πήγαινε αν θυμάμαι καλα...... εγώ θα πάω αύριο.....άντε με το καλό κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μια χαρά θα πάνε όλα......

Με το καλό στα κορίτσια που έχουν αυχενική σήμερα.....

Εδώ είμαι σας διαβάζω απλά γίνεται ένας πανικός ξεκίνησα γενική αφού έχει γενέθλια το κορίτσι μου το Σάββατο και θα έχω κόσμο αλλά κουράστηκα αρκετά είχα και την μικρή μέσα στα πόδια μου τάχα ήθελε να βοηθήσει να ξεσκονισει και αυτή και χειρότερα μου τα έκανε πήγαινα από πίσω και ξανακαθαριζα.... Ταυτόχρονα μαγειρεύω βάζω πληντυρια απλώνω ρούχα μαζεύω ρούχα(τα καθημερινά δηλ) βγήκα και έξω γιατί καλώς ή κακώς έχουμε μεγάλο κήπο με μεγάλη αυλή και μεγάλο μπαλκόνι και έριξα νερό και σκούπισα γιατί αυτήν η βροχή μόνο λάσπη έφερε....ευτυχώς κοιμήθηκε η μικρή πριν κάνα μισάωρο και έφαγα και ξαπλωσα λιγάκι να κοιμηθώ δεν μπορώ διότι το φαγητό ακόμα γίνεται στον φούρνο(κλαψ)

Ταυτόχρονα έχω και μια στοίβα πιατα στον νεροχύτη αλλά κάνω πως δεν την βλέπω προς το παρόν....

 

Με το καλο τα γενέθλια της κορης σου!!! Αλλα μην το παρακάνεις σιγα σιγα τις δουλειές!!! Όσο για τον κηπο και την αυλή απλά σε ζηλεύω!!! Το όνειρο μου ήταν ενα σπίτι με κηπο!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

Τα ποσοστά σου δεν είναι άσχημα αλλά καλά κάνεις που το τσεκάρεις για να χαλαρώσεις. Εύχομαι σύντομα τα αποτελέσματα και να σε κάνουν να κλαις από χαρά. Προσπάθησε να μείνεις ήρεμη 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

Καλη επιτυχία με την τροφοβλαστη και καλα αποτελέσματα να έχεις!!! Όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Με το καλο τα γενέθλια της κορης σου!!! Αλλα μην το παρακάνεις σιγα σιγα τις δουλειές!!! Όσο για τον κηπο και την αυλή απλά σε ζηλεύω!!! Το όνειρο μου ήταν ενα σπίτι με κηπο!!!

Είναι πολύ ωραία δεν λέω μονοκατοικία με αυλή ειδικά το καλοκαίρι γεμίζει το γκαζον φουσκωτά πισίνα και παιχνίδια κούνιες τσουλήθρες κατεβάζουμε κάτω τραπέζι καρέκλες έχουμε μεγάλο δέντρο με σκιά και κάνουμε ψηστηρια μαζώξεις και τέτοια....αλλά θέλει πολύ περιποίηση καλοκαίρι κάθε εβδομάδα το γκαζόν και χειμώνα κάθε δύο εβδομάδες όσο για το τσιμέντο γύρω γύρω όλο σκούπισμα και πλύσιμο μαζί με το μεγάλο μπαλκόνι το πράγμα αποτελιωνετε αχααχχα.....το βλέπεις και απελπιζεσαι οταν είναι να καθαριστεί.....

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές με το καλό να κρατήσουμε να μωράκια μας αγγαλιτσα

Just now, λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

Καλή επιτυχία κοριτσάκι όλα να πάνε κατ ευχήν εύχομαι!!!! Εγώ την έχω Δευτέρα την αυχενική και αγχώνομαι λιγάκι στην κόρη μου δεν ήξερα πόσο σοβαρή είναι η εξέταση και ήμουν χαλαρή ήμουν και 19χρονων βλέπεις πρωτάρα που να ξέρω!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

Κορίτσι Μ η σκέψη μας θα ναι μαζί σ. 

Όλες λίγο πολύ έχουμε δυσκολίες. 

Η διαφορά πεσσού με περίδεση ποια είναι;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω είμαι χάλια. Πήγα χθες για αυχενική και βγήκε το πάχος 4.1 .όλες οι πάσες ενδείξεις πολύ καλές στα φυσιολογικά πλαίσια. Καρδιά νεφρά εγκεφάλος και ορατό ρινικό οστό .

Μου έδωσε πιθανότητες για 21, 1/455 για 18,1/622 και για 13 1/5980. Αλλά λόγω ότι είναι πολύ πανω από το όριο θα πάω αύριο για τροφοβλάστη.

Επίσης ο τράχηλος μου είναι 2.6 όποτε θα συζητήσουμε αν θα βάλω πέσσο η αν θα κάνω περίδεση μόλις βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.

Καλή δύναμη λιλιτο. Ευχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσι Μ η σκέψη μας θα ναι μαζί σ. 

Όλες λίγο πολύ έχουμε δυσκολίες. 

Η διαφορά πεσσού με περίδεση ποια είναι;

 

Στην περίδεση σου κάνουν ράμμα στον τράχηλο. Και αναισθησία .ο πέσσος είναι ένα δαχτυλίδι σιλικόνης που το βάζει ο γιατρός για να συγκρατήσει τον τράχηλο και γίνεται στο ιατρείο του χωρίς αναισθησία.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, λιλιτο είπε:

Στην περίδεση σου κάνουν ράμμα στον τράχηλο. Και αναισθησία .ο πέσσος είναι ένα δαχτυλίδι σιλικόνης που το βάζει ο γιατρός για να συγκρατήσει τον τράχηλο και γίνεται στο ιατρείο του χωρίς αναισθησία.

να πανε ολα καλα, να συνεχισεις μετα την εγκυμοσυνη σου με ηρεμια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έρχομαι με χαζή ερώτηση......λοιπόν Παρασκευή θα δώσω αίμα για papp-a Δευτέρα θα κάνω την αυχενική από τον γιατρό θα φύγω με κάποιες πιθανότητες για τις τρισωμιες σωστά???? Το αίμα θα βγει μεσοβδόμαδα μετά αυτά τα δύο πως γίνονται ένα.??? Δηλ τα ποσοστά της αυχενικής με του αίματος και ποιος τα κάνει ένα ο γυναικολόγος μου??? Μην με παρεξηγείτε σας είπα την πρώτη φορά πέτυχα σε γιατρό χασάπη που μου έκανε αυτός την αυχενική από εκεί δεν βγήκαν ποσοστά για τις τρισωμιες μόνο το μέγεθος της αυχενικής πτυχής αμέσως μετά έδωσα αίμα σε ένα μικροβιολογικό και από εκεί βγήκαν τα ποσοστά....δηλ ήταν ένα χαρτί με ποσοστά αυτό του αίματος.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Είναι πολύ ωραία δεν λέω μονοκατοικία με αυλή ειδικά το καλοκαίρι γεμίζει το γκαζον φουσκωτά πισίνα και παιχνίδια κούνιες τσουλήθρες κατεβάζουμε κάτω τραπέζι καρέκλες έχουμε μεγάλο δέντρο με σκιά και κάνουμε ψηστηρια μαζώξεις και τέτοια....αλλά θέλει πολύ περιποίηση καλοκαίρι κάθε εβδομάδα το γκαζόν και χειμώνα κάθε δύο εβδομάδες όσο για το τσιμέντο γύρω γύρω όλο σκούπισμα και πλύσιμο μαζί με το μεγάλο μπαλκόνι το πράγμα αποτελιωνετε αχααχχα.....το βλέπεις και απελπιζεσαι οταν είναι να καθαριστεί.....

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές με το καλό να κρατήσουμε να μωράκια μας αγγαλιτσα

Καλή επιτυχία κοριτσάκι όλα να πάνε κατ ευχήν εύχομαι!!!! Εγώ την έχω Δευτέρα την αυχενική και αγχώνομαι λιγάκι στην κόρη μου δεν ήξερα πόσο σοβαρή είναι η εξέταση και ήμουν χαλαρή ήμουν και 19χρονων βλέπεις πρωτάρα που να ξέρω!!!!

Εντάξει με την περιγραφή σου ζηλεύω κι αλλο!!! Αμάν!!! Να το χαίρεστε το σπίτι σας και με το καλο να μεγαλώσει η οικογένειά σας και αλλο!!! Καλη επιτυχία στην αυχενική σου!!!

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια έρχομαι με χαζή ερώτηση......λοιπόν Παρασκευή θα δώσω αίμα για papp-a Δευτέρα θα κάνω την αυχενική από τον γιατρό θα φύγω με κάποιες πιθανότητες για τις τρισωμιες σωστά???? Το αίμα θα βγει μεσοβδόμαδα μετά αυτά τα δύο πως γίνονται ένα.??? Δηλ τα ποσοστά της αυχενικής με του αίματος και ποιος τα κάνει ένα ο γυναικολόγος μου??? Μην με παρεξηγείτε σας είπα την πρώτη φορά πέτυχα σε γιατρό χασάπη που μου έκανε αυτός την αυχενική από εκεί δεν βγήκαν ποσοστά για τις τρισωμιες μόνο το μέγεθος της αυχενικής πτυχής αμέσως μετά έδωσα αίμα σε ένα μικροβιολογικό και από εκεί βγήκαν τα ποσοστά....δηλ ήταν ένα χαρτί με ποσοστά αυτό του αίματος.....

Θα πάρεις ενα χαρτί που θα λεει τις πρωτες εκτιμησεις με βαση τα αποτελέσματα του υπέρηχου, μαζι με όλες τις μετρησεις που θα κάνει ο γιατρός στο έμβρυο, και μετά θα σου στείλει πάλι τα ίδια χαρτιά όπου θα έχουν προστεθεί τα αποτελέσματα της papp A και τα καινούρια στατιστικά. Αν δώσεις το αιμα στο εργαστήριο που θα κάνεις και τον υπέρηχο. Αλλιώς μάλλον θα στα διαμορφώσει ο γιατρός σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, maroullaki said:

Κοριτσι πήρες την νιπτ σου νομίζω θα σαι η πρώτη. Αυχενική ποτε έχεις;   Και η @BILLE σήμερα θα πήγαινε αν θυμάμαι καλα...... εγώ θα πάω αύριο.....άντε με το καλό κορίτσια 

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

  • Λυπημένη/-ος 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εντάξει με την περιγραφή σου ζηλεύω κι αλλο!!! Αμάν!!! Να το χαίρεστε το σπίτι σας και με το καλο να μεγαλώσει η οικογένειά σας και αλλο!!! Καλη επιτυχία στην αυχενική σου!!!

Θα πάρεις ενα χαρτί που θα λεει τις πρωτες εκτιμησεις με βαση τα αποτελέσματα του υπέρηχου, μαζι με όλες τις μετρησεις που θα κάνει ο γιατρός στο έμβρυο, και μετά θα σου στείλει πάλι τα ίδια χαρτιά όπου θα έχουν προστεθεί τα αποτελέσματα της papp A και τα καινούρια στατιστικά. Αν δώσεις το αιμα στο εργαστήριο που θα κάνεις και τον υπέρηχο. Αλλιώς μάλλον θα στα διαμορφώσει ο γιατρός σου.

Δηλαδή για να καταλάβω.......περνώ τα χαρτιά της αυχενικής αφού τελειώσει ο γιατρός και τα πάω στο μικροβιολογικό εργαστήριο και μαζί με αυτά που θα βγουν από εκεί τους τα δίνω όλα μαζί και μου τα κάνουν αυτοί??? Καλά κατάλαβα? 

Όχι λάθος κατάλαβα σόρρυ άρα τα αποτελέσματα του αίματος πρέπει να πάνε στο γιατρό της αυχενικής όποτε και αν βγουν θα τα αθροίσουν και θα μου τα στείλουν????

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Έχεις συζητήσει με τον γιατρό αφού μάλλον είναι ανατομικό το θέμα αν υπάρχει θεραπεία με εγχείρηση για να προσθέσετε το μέλος που λείπει μετά την γέννηση???

Κοίταξε να δεις αφού από ότι κατάλαβα αν δεν έχει κάποιο θέμα με σύνδρομο και απλά υπάρχει το θέμα στο χεράκι του δεν έχεις σκοπό να τερματίσεις την κύηση σωστά? Εύχομαι φυσικά να το έχει κάπου κρυμμένο ή λυγισμένο και να φανεί αλλά και αν οχι Τότε κορίτσι όλα θα είναι μια χαρά μην στεναχωριέσαι... 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...