Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου μόλις γυρισα!! Ακρή δεν έβγαλα! Κλινικα δεν είδε κάτι! Μου είπε να κανω μαγνητική στο κεφάλι αλλά φυσικά τώρα δεν γίνεται!!! Επίσης δεν υπάρχουν άλλα φάρμακα που μπορώ να παρω περα από την παρακεταμολη!!! Μου είπε να Ελαττωσω το τυρί το κίτρινο! Και να μην αφήνω τον καφέ! Ένα καφεδακι τη μέρα να το πίνω!!!! Επειδή παλιά έπινα πολλους και τώρα τους έκοψα μπορεί να επηρεάσει. Και να κανω κάποιες εξετάσεις όπως επανάληψη D3 και σιδηρο. Παρόλο που τις είχα κάνει να τις κάνω πάλι! 

Αλλά από φάρμακα τίποτα άλλο... 

 

  • Μου αρέσει 5

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρισα!! Ακρή δεν έβγαλα! Κλινικα δεν είδε κάτι! Μου είπε να κανω μαγνητική στο κεφάλι αλλά φυσικά τώρα δεν γίνεται!!! Επίσης δεν υπάρχουν άλλα φάρμακα που μπορώ να παρω περα από την παρακεταμολη!!! Μου είπε να Ελαττωσω το τυρί το κίτρινο! Και να μην αφήνω τον καφέ! Ένα καφεδακι τη μέρα να το πίνω!!!! Επειδή παλιά έπινα πολλους και τώρα τους έκοψα μπορεί να επηρεάσει. Και να κανω κάποιες εξετάσεις όπως επανάληψη D3 και σιδηρο. Παρόλο που τις είχα κάνει να τις κάνω πάλι! 

Αλλά από φάρμακα τίποτα άλλο... 

 

Κορίτσι μου Τουλ ξέρεις ότι έκανες ότι καλύτερο μπορουσες....εγώ πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός οι ορμόνες θα σταθεροποιούνται και θα περάσουν οι πονοκέφαλοι τώρα είναι από την απότομη αύξηση θεωρητικά ότι έχουμε από συμπτώματα την 14η εβδομάδα περνάνε θεωρώ πως θα περάσει και αυτό....

Λίγο υπομονή ακομα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρισα!! Ακρή δεν έβγαλα! Κλινικα δεν είδε κάτι! Μου είπε να κανω μαγνητική στο κεφάλι αλλά φυσικά τώρα δεν γίνεται!!! Επίσης δεν υπάρχουν άλλα φάρμακα που μπορώ να παρω περα από την παρακεταμολη!!! Μου είπε να Ελαττωσω το τυρί το κίτρινο! Και να μην αφήνω τον καφέ! Ένα καφεδακι τη μέρα να το πίνω!!!! Επειδή παλιά έπινα πολλους και τώρα τους έκοψα μπορεί να επηρεάσει. Και να κανω κάποιες εξετάσεις όπως επανάληψη D3 και σιδηρο. Παρόλο που τις είχα κάνει να τις κάνω πάλι! 

Αλλά από φάρμακα τίποτα άλλο... 

 

Παίζει να ναι ορμονικό;

Πάντως κ γω όταν δεν έπινα καφέ όλη μέρα πονοκέφαλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι κουλό;τις τελευταίες μέρες έχω κάπως λιγότερο φούσκωμα.

οταν ξυπνάω λοιπόν η κοιλιά είναι πιο επίπεδη και μετά από μερικά λεπτά πετάγεται έξω να ανησυχώ η σας έχει συμβεί;όταν ξαπλώνουνε μετακινείται η κατάσταση;;

μη με κράξετε τα χω παίξει ε;

αυριο θα παω γιατρό να κάνω έναν υπερηχο πριν την αυχενική την άλλη εβδομάδα...

 

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι κουλό;τις τελευταίες μέρες έχω κάπως λιγότερο φούσκωμα.

οταν ξυπνάω λοιπόν η κοιλιά είναι πιο επίπεδη και μετά από μερικά λεπτά πετάγεται έξω να ανησυχώ η σας έχει συμβεί;όταν ξαπλώνουνε μετακινείται η κατάσταση;;

μη με κράξετε τα χω παίξει ε;

αυριο θα παω γιατρό να κάνω έναν υπερηχο πριν την αυχενική την άλλη εβδομάδα...

 

Ναι, έτσι γίνεται μην ανησυχείς! Όσο περνάει η ώρα τόσο φουσκώνει και αυτή! 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 said:

Ναι, έτσι γίνεται μην ανησυχείς! Όσο περνάει η ώρα τόσο φουσκώνει και αυτή! 

Σε ευχαριστω Μαράκι μου!

γιατι μου έκανε εντύπωση!τον προηγούμενο καιρό δεν είχε φανεί κάτι οποτε ένιωθα μόνο φούσκωμα.τώρα όλως έχει υποχωρήσει το φούσκωμα και φαίνεται ένα εξογκώματα κι.

αλλα όπως το λες το πρωί με το που ξυπνάω λέω ωχ κάτι δεν πάει καλα και μέχρι να κάνω δέκα βήματα πετάγεται!

Και ακόμα πόνους περιόδου/μέσης που και που...

ελπιζω όλα καλα...

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Σε ευχαριστω Μαράκι μου!

γιατι μου έκανε εντύπωση!τον προηγούμενο καιρό δεν είχε φανεί κάτι οποτε ένιωθα μόνο φούσκωμα.τώρα όλως έχει υποχωρήσει το φούσκωμα και φαίνεται ένα εξογκώματα κι.

αλλα όπως το λες το πρωί με το που ξυπνάω λέω ωχ κάτι δεν πάει καλα και μέχρι να κάνω δέκα βήματα πετάγεται!

Και ακόμα πόνους περιόδου/μέσης που και που...

ελπιζω όλα καλα...

Όλα καλά είναι για την εβδομάδα που διανύεις. Σιγά σιγά θα υποχωρήσουν οι πόνοι περιόδου και στη θέση τους θα έρθουν οι πόνοι μέσης, πόνοι στα πλευρά και στον θώρακα . Εγώ ένα βράδυ δε κοιμήθηκα καθόλου γιατί δεν μπορούσα να βολευτω. Βέβαια εμένα πλέον φαίνεται αρκετά η κοιλιά μου. Εμένα με προβληματίζουν τα κιλά. Είμαι ήδη στα +6 και δεν μπορώ να καταλάβω πώς. Δεν τρώω και σα γουρούνι, αλλά τρώω περισσότερο είναι η αλήθεια. Βέβαια με ζυγίζει με ρούχα και παπούτσια. Να αφαιρέσω λέτε κάνα κιλό ε;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα πόσα ξεκίνησες; εμενα εχει κοπει η ορεξη μου απο το μεσημερι και μετα μπορω να φαω ελαχιστα πραγματα..το πρωι πειναω καπως περισσοτερο αλλα κι αυτο με μετρο..

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

χαχαχαχαχαχα πόσα ξεκίνησες; εμενα εχει κοπει η ορεξη μου απο το μεσημερι και μετα μπορω να φαω ελαχιστα πραγματα..το πρωι πειναω καπως περισσοτερο αλλα κι αυτο με μετρο..

 

Ξεκίνησα 52 κιλά και τώρα είμαι 58. Και έχω ακόμα 5 μήνες μπροστά μου. Πού  θα φτάσω; Όσο περνάει ο καιρός θα ανοίγει η όρεξη. Αν έχεις αναγούλες λογικό να μην μπορείς να φας . Αλλά όσο προχωρά η εγκυμοσύνη και μεγαλώνει το μωράκι τόσο πιο πολύ θα θες να τρως. Εγώ τέτοια λύσσα με το φαΐ είχα από την αρχή γιατί δεν είχα ζαλάδες και εμετούς. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσι μου εσυ τελικά εκλεισες στον κ. Σωτηρη? 

Περιμένω να πάρω την papp-a κ θα κλείσω!  Δευτέρα έκανα αυχενική    σε πόσες μέρες σας ήρθαν τα αιματολογικά;με αγχωνει η αναμονή 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Σήμερα έκανα τη. Αυχενική μου. Έχουμε έναν μικρό κύριο που ετοιμάζεται!!!! Ήταν πολύ ζωηρός , δε σταμάτησε να κουνιέται. Ο γλυκούλης μου! Έβγαλε και τη γλώσσα σε κάποια φάση, πολύ γέλιο. Περιμένω τα αίματα τώρα να βγούνε.

Ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός οπότε όχι σεξακι, όχι σήκωμα πάνω από ένα κιλό, ξεκούραση και ξάπλα, όχι σκυψιματα και έντονες κινήσεις......

Όσον αφορά τον κοβιντ, πήρε τηλ η γυναίκα και μου επιβεβαίωσε όσα είπαν και σε εμένα. Δε ζήτησε τίποτα εννοείται.

1,5 ώρα κράτησε όλη η εξέταση. Είμαι ευχαριστημένη. 16 Ιουνίου η επίσημη Πητ μου. Απο κιλά έχω βάλει τέσσερα , οκ μου είπε.

Φωτεινή περαστικά κορίτσι μου.. μάλλον απ' τον καφέ θα είναι που ελατωσες. Μπορεί και απ' τον καιρό και την Κλεισούρα. 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Σήμερα έκανα τη. Αυχενική μου. Έχουμε έναν μικρό κύριο που ετοιμάζεται!!!! Ήταν πολύ ζωηρός , δε σταμάτησε να κουνιέται. Ο γλυκούλης μου! Έβγαλε και τη γλώσσα σε κάποια φάση, πολύ γέλιο. Περιμένω τα αίματα τώρα να βγούνε.

Όσον αφορά τον κοβιντ, πήρε τηλ η γυναίκα και μου επιβεβαίωσε όσα είπαν και σε εμένα. Δε ζήτησε τίποτα εννοείται.

1,5 ώρα κράτησε όλη η εξέταση. Είμαι ευχαριστημένη. 16 Ιουνίου η επίσημη Πητ μου. Απο κιλά έχω βάλει τέσσερα , οκ μου είπε.

Φωτεινή περαστικά κορίτσι μου.. μάλλον απ' τον καφέ θα είναι που ελατωσες. Μπορεί και απ' τον καιρό και την Κλεισούρα. 

Μπράβο υπέροχα νέα !! Σε ποια πηγές τελικά;

Κ μένα προς αγοράκι Μ πε. 

Μ δείξε κάτι ανάμεσα στο ποδαράκια. Θα φανεί !!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Σήμερα έκανα τη. Αυχενική μου. Έχουμε έναν μικρό κύριο που ετοιμάζεται!!!! Ήταν πολύ ζωηρός , δε σταμάτησε να κουνιέται. Ο γλυκούλης μου! Έβγαλε και τη γλώσσα σε κάποια φάση, πολύ γέλιο. Περιμένω τα αίματα τώρα να βγούνε.

Ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός οπότε όχι σεξακι, όχι σήκωμα πάνω από ένα κιλό, ξεκούραση και ξάπλα, όχι σκυψιματα και έντονες κινήσεις......

Όσον αφορά τον κοβιντ, πήρε τηλ η γυναίκα και μου επιβεβαίωσε όσα είπαν και σε εμένα. Δε ζήτησε τίποτα εννοείται.

1,5 ώρα κράτησε όλη η εξέταση. Είμαι ευχαριστημένη. 16 Ιουνίου η επίσημη Πητ μου. Απο κιλά έχω βάλει τέσσερα , οκ μου είπε.

Φωτεινή περαστικά κορίτσι μου.. μάλλον απ' τον καφέ θα είναι που ελατωσες. Μπορεί και απ' τον καιρό και την Κλεισούρα. 

Μπράβο κοπέλα μου, με το καλό το αντράκι σου! Φάνηκε καθαρά πως είναι αγόρι ή σου έδωσε κάποιο ποσοστό;

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Μπράβο υπέροχα νέα !! Σε ποια πηγές τελικά;

Κ μένα προς αγοράκι Μ πε. 

Μ δείξε κάτι ανάμεσα στο ποδαράκια. Θα φανεί !!

 

Just now, boockie είπε:

Μπράβο κοπέλα μου, με το καλό το αντράκι σου! Φάνηκε καθαρά πως είναι αγόρι ή σου έδωσε κάποιο ποσοστό;

Όχι, μου είπε ότι το τσουτσουνιον δεν έχει σχηματιστεί ακόμη, αλλά φαίνεται ότι πάει να δημιουργηθεί.. κάτι τέτοιο.

Ποσοστό δε μου δώσε αλλά το διπλοτσρκαρε και μου είπε το ίδιο και τις δύο φορές. Απλά μου λέει μην κάνεις ανακοινώσεις για το φύλλο ακόμη.

Εύα μου στη βακουλη πηγα, όλα μια χαρά. Σε ευχαριστώ κιόλας γιατί εγώ μόνο την παχουμη ηξερα. Ωραία με το καλό ο μικρούλης!!!! 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...