Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια έρχομαι με χαζή ερώτηση......λοιπόν Παρασκευή θα δώσω αίμα για papp-a Δευτέρα θα κάνω την αυχενική από τον γιατρό θα φύγω με κάποιες πιθανότητες για τις τρισωμιες σωστά???? Το αίμα θα βγει μεσοβδόμαδα μετά αυτά τα δύο πως γίνονται ένα.??? Δηλ τα ποσοστά της αυχενικής με του αίματος και ποιος τα κάνει ένα ο γυναικολόγος μου??? Μην με παρεξηγείτε σας είπα την πρώτη φορά πέτυχα σε γιατρό χασάπη που μου έκανε αυτός την αυχενική από εκεί δεν βγήκαν ποσοστά για τις τρισωμιες μόνο το μέγεθος της αυχενικής πτυχής αμέσως μετά έδωσα αίμα σε ένα μικροβιολογικό και από εκεί βγήκαν τα ποσοστά....δηλ ήταν ένα χαρτί με ποσοστά αυτό του αίματος.....

Λοιπόν στον υπέρηχο της αυχενικης έχει ο εμβρυολογος μια πρώτη εικόνα μετράει το οστό κλτ Μόλις πάρει τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές ,ο ίδιος τα επεξεργάζεται που σ έκανε τον υπέρηχο κ σ βγάζει πιθανότητες για τα σύνδρομα 

Δηλ υπάρχουν κάποιες στανταρ τιμές για σύνδρομα με βάση την ηλικία σ και μετά τις αιματολογικές αλλάζουν οι τιμές 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Λοιπόν στον υπέρηχο της αυχενικης έχει ο εμβρυολογος μια πρώτη εικόνα μετράει το οστό κλτ Μόλις πάρει τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές ,ο ίδιος τα επεξεργάζεται που σ έκανε τον υπέρηχο κ σ βγάζει πιθανότητες για τα σύνδρομα 

Δηλ υπάρχουν κάποιες στανταρ τιμές για σύνδρομα με βάση την ηλικία σ και μετά τις αιματολογικές αλλάζουν οι τιμές 

Ναι αλλά τι γίνεται τώρα εγώ αυχενική θα κάνω Δευτέρα μέχρι τότε το αίμα δεν θα έχει βγει τι να κάνω να τους πω να στείλουν τα αποτελέσματα με εμαιλ στον γιατρό της αυχενικής??? Γιατί είμαι και από χωριό μακρυά από την πόλη μην κατέβω μόνο γι'αυτό


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι αλλά τι γίνεται τώρα εγώ αυχενική θα κάνω Δευτέρα μέχρι τότε το αίμα δεν θα έχει βγει τι να κάνω να τους πω να στείλουν τα αποτελέσματα με εμαιλ στον γιατρό της αυχενικής??? Γιατί είμαι και από χωριό μακρυά από την πόλη μην κατέβω μόνο γι'αυτό

Ναι μιλα με το μικροβιολογικο και με τον γιατρό της Αυχενικής αν μπορούν να το κάνουν. Αλλιώς λογικά θα μπορεί και ο γιατρός σου να τα προσαρμόσει μετα.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι αλλά τι γίνεται τώρα εγώ αυχενική θα κάνω Δευτέρα μέχρι τότε το αίμα δεν θα έχει βγει τι να κάνω να τους πω να στείλουν τα αποτελέσματα με εμαιλ στον γιατρό της αυχενικής??? Γιατί είμαι και από χωριό μακρυά από την πόλη μην κατέβω μόνο γι'αυτό

Τα δικά μ τα στείλανε στον γιατρό της αυχενικης.  

Τα έλαβε ,τα αξιολόγησε κ με φωνάξε να Μ τα δώσει κ να μου τα εξηγήσει.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Τι να πω κορίτσι μου κοιτάμε όλες τις άλλες λεπτομέριες και δεν είμαστε προετοιμασμενες για τέτοια ενδεχόμενα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μπορέσεις να πάρεις την σωστή απόφαση. Το ότι του λείπει το ένα χέρι είναι σίγουρο; Εσυ πως εισαι;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Κοριτσάκι μου να είσαι ψύχραιμη και δυνατή. Να παρεις χρόνο να σκεφτεις, να ακουσεις την καρδιά σου. Να προσευχηθούμε όλες στον επόμενο υπέρηχο να είναι εκεί το χεράκι και να μείνουν όλα πίσω.. μείνε αισιόδοξη όσο μπορείς, αγκαλιά μεγάλη από εμενα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Κορίτσι μου και εγώ δε θα διέκοπτα την κύηση αν υπήρχε τέτοιου είδους ανατομικό θέμα . Αλλά όπως πολύ σωστά σου είπαν και τα κορίτσια μπορεί το χεράκι να είναι κάπου κρυμμένο και να μη φαίνεται λόγω της θέσης του. Εγώ έχω μια γνωστή, η οποία γεννήθηκε χωρίς χέρι από τον αγκώνα και κάτω και το κορίτσι είναι πρωταθλήτρια στην κολύμβηση και ζει μια καθόλα φυσιολογική ζωή. 

Εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση για σενα!!

  • Μου αρέσει 5

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Κορίτσι Μ τι να πω δεν έχω λόγια.  

Αν το μωράκι είναι υγιέστατο,δε θα κολλούσα σε αυτό. 

100% δεν υπάρχει;μήπως το κρύβει;τα κάνουν κάτι τέτοια έτσι όπως φαίνονται στον υπέρηχο.  

Για προεκλαμψία κ γω δεν είμαι στα καλύτερα Μ. Θέλω να το συζητήσω πως θα κινηθούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 said:

Κορίτσι μου και εγώ δε θα διέκοπτα την κύηση αν υπήρχε τέτοιου είδους ανατομικό θέμα . Αλλά όπως πολύ σωστά σου είπαν και τα κορίτσια μπορεί το χεράκι να είναι κάπου κρυμμένο και να μη φαίνεται λόγω της θέσης του. Εγώ έχω μια γνωστή, η οποία γεννήθηκε χωρίς χέρι από τον αγκώνα και κάτω και το κορίτσι είναι πρωταθλήτρια στην κολύμβηση και ζει μια καθόλα φυσιολογική ζωή. 

Εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση για σενα!!

Σας ευχαριστω κοριτσια όλες.

εννοειται αν είναι αυτό μόνο το θέμα δε θα τερματίσω την κύηση...

αν θελεις στειλε μου λεπτομέρειες για τη γνωστή σου και εάν είναι καλα ψυχολογικά.αυτό με νοιάζει μόνο...

Just now, Φραουλίτσα* said:

Τι να πω κορίτσι μου κοιτάμε όλες τις άλλες λεπτομέριες και δεν είμαστε προετοιμασμενες για τέτοια ενδεχόμενα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μπορέσεις να πάρεις την σωστή απόφαση. Το ότι του λείπει το ένα χέρι είναι σίγουρο; Εσυ πως εισαι;

Είμαι ψύχραιμη στεναχωρημένη αλλα και κάπως αισιόδοξη για τον μαχητή μου...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον γιατρό της αυχενικής και μου είπε ότι εκεί που θα δώσω το αίμα θα έχει βγει μέχρι Δευτέρα και θα τους τα στείλει με email το μικροβιολογικό απορώ πως θα είναι έτοιμα αφού αίμα θα δωσω Παρασκευή στις 11 και σκ ειναι κλειστά και Δευτέρα 12:30 έχω την αυχενική τι να πω....ειδωμεν....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Κοριτσι πήρες την νιπτ σου νομίζω θα σαι η πρώτη. Αυχενική ποτε έχεις;   Και η @BILLE σήμερα θα πήγαινε αν θυμάμαι καλα...... εγώ θα πάω αύριο.....άντε με το καλό κορίτσια 

Μα τι μνημονικό είναι αυτό; πήγα, πήγα!Σε 15 μέρες τα αποτελέσματα!Με το καλό!

πρίν από 9 λεπτά , mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Την έκανες σε εμβρυολόγο, έτσι;Κ δη σε πιστοποιημένο εμβρυολόγο για αυχενικές; όχι σε γυναικολόγο που κάνει αυχενικές.

Για αρχή ηρέμησε κ όντως το ανατομικό έιναι κάτι που λύνεται. Προεκλαμψια είμαι 1/27 κ μια άλλη κοπέλα από εδώ 1/11, οπότε θα έχουμε η μια την άλλη. Το μωράκι είναι το θέμα κ όντως εκεί που πήγες διάβαζαν σωστά αυτό που έβλεπαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mominthemaking είπε:

Κοριτσια μου σας έχω άσχημα νέα.

το μωρακι φαίνεται ότι είναι υγιέστατο αλλα Μαλλον του λείπει το ένα χέρι.....

δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω...αν είναι υγιές δεν υπάρχει περίπτωση να διακόψω την κύηση...

περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλα για σύνδρομα τα ποσοστά είναι παρα πολύ μικρά...

βεβαια και για προεκλαμψία κ εγώ είμαι 1/38

Που το είδατε αυτό? Αν κατάλαβα καλά Νιπτ δεν έκανες? Πότε θα μπορείτε να δείτε αν αυτό είναι επιβεβαιωμένο?


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Μα τι μνημονικό είναι αυτό; πήγα, πήγα!Σε 15 μέρες τα αποτελέσματα!Με το καλό!

Την έκανες σε εμβρυολόγο, έτσι;Κ δη σε πιστοποιημένο εμβρυολόγο για αυχενικές; όχι σε γυναικολόγο που κάνει αυχενικές.

Για αρχή ηρέμησε κ όντως το ανατομικό έιναι κάτι που λύνεται. Προεκλαμψια είμαι 1/27 κ μια άλλη κοπέλα από εδώ 1/11, οπότε θα έχουμε η μια την άλλη. Το μωράκι είναι το θέμα κ όντως εκεί που πήγες διάβαζαν σωστά αυτό που έβλεπαν

Τι σας συμβούλευσαν για την προεκλαμψία,πέρα από μέτρηση πίεσης ,κομμένα αλάτι κ πολλά αλμυρά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Τι σας συμβούλευσαν για την προεκλαμψία,πέρα από μέτρηση πίεσης ,κομμένα αλάτι κ πολλά αλμυρά. 

εγω παίρνω ενα σαλοσπιρ 160 καθε βραδυ και απο την αρχη εκανα αντιπικτικη σαν "προληψη" επειδη ηταν απο εξωσωματικη αλλα και ο γυναικολογος και ο αιματολογος μου ειπαν θα την συνεχισω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , mominthemaking είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια όλες.

εννοειται αν είναι αυτό μόνο το θέμα δε θα τερματίσω την κύηση...

αν θελεις στειλε μου λεπτομέρειες για τη γνωστή σου και εάν είναι καλα ψυχολογικά.αυτό με νοιάζει μόνο...

Είμαι ψύχραιμη στεναχωρημένη αλλα και κάπως αισιόδοξη για τον μαχητή μου...

Εγώ την γνώρισα μέσω ενός φίλου που ήταν σύντροφος του . Την είδα κάποιες φορές σε κοινή παρέα, αλλά τώρα πια δεν είναι μαζί με τον φίλο μας οπότε δεν την έχω ξανά δει. Πάντως η ίδια μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με πολύ αγάπη και πάντα την αντιμετώπιζαν σαν να μην της λείπει κάτι. Είναι ένα κορίτσι χάρμα πραγματικά και ψυχολογικά υγιέστατη. Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά πάντα υπήρχαν παιδιά που θα την κοιτούσαν παράξενα. Αυτό βέβαια δεν μπορείς να το αποφύγεις δυστυχώς, αλλά η ίδια το αντιμετώπιζε με ψυχραιμία. 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...