Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, mominthemaking said:

καλημέρα Φωφούλα μας!

 

Όλα καλά θα πάνε!

Μην ανησυχείς για τους πόνους αν δεν είναι πολύ έντονοι. μπορεί να είναι το έντερο ή απλά να μεγαλώνει ο χώρος. κι εγω έχω πάλι πονάκια περιόδου τις τελευταίες μέρες αλλάζουμε και εβδομάδα γι αυτό ίσως...

Εγω αυριο μεσημέρι αυχενική...αχ μακάρι να είναι υγιή τα μωράκια μας!!!!!!

στείλε μας να μας πεις!!!!καλή επιτυχία απο τα βάθη της καρδιάς μου!!!!!

ό,τι και να είναι γερό να είναι!!

Το σκέφτηκα και εγώ για το έντερο γιατί δεν έχω παει για τρεις μερες!!! Πήρα ένα tanillas τώρα και θα το παρακολούθησω και μετά την τουαλέτα!!! 

Εννοείται κορίτσια μου!!! Θα σας Ενημερώσω το βράδυ... :x

 

  • Χαχα 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 said:

Το σκέφτηκα και εγώ για το έντερο γιατί δεν έχω παει για τρεις μερες!!! Πήρα ένα tanillas τώρα και θα το παρακολούθησω και μετά την τουαλέτα!!! 

Εννοείται κορίτσια μου!!! Θα σας Ενημερώσω το βράδυ... :x

 

ε καλά άμα έχεις να πας τρεις μερες τι το σκεφτεσαι σιγουρα αυτο είναι καλέ!!!!όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη. φάε και κάτι σχετικά γλυκό κανά μισάωρο πριν πας να είναι ζωηρούλι το ζουζουνάκι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου! Σας έχω ψιλό διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι πολλά γτ έτρεχα. Όμως.... Επιτέλους γυρίσαμε σπιτι μας χθες. Σήμερα θα ξεκινήσω να στολιζω. Και θα σας παρακολουθώ πιο εύκολα πλέον. 

 

  • Μου αρέσει 9

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλη βδομάδα!!!Εγώ το βράδυ έχω την αυχενικη!!! Και φυσικά το είδα στον υπνο μου χθες!!! Είδα αγόρι... Άρα μαλλον για κοριτσάκι παμε... Χαχααχχαχαχα

Εγώ προσωπικα νιώθω ότι έχω κορίτσι! Όλοι οι άλλοι μου λένε ότι με βλέπουν για αγόρι! 

Αφήστε που από την ώρα που ξυπνησα ποναω κάτω αριστερά και αγχώνομαι δεκαπλά... 

Αντε καλά αποτελέσματα!!!! 

Μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα, μπορεί να είναι και έντερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια Μ. 

Επιτέλους πήρα κ γω τα αιματολογικά papp-a 

Όλα καλά πλην των πιθανοτήτων για προεκλαμψία 1/150 

Η προεκλαμψία πως αναγράφεται στο papp-a?

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Γεια σας κορίτσια Μ. 

Επιτέλους πήρα κ γω τα αιματολογικά papp-a 

Όλα καλά πλην των πιθανοτήτων για προεκλαμψία 1/150 

Μια χαρά θα πάνε όλα.... Trust me!!! :)

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια Μ. 

Επιτέλους πήρα κ γω τα αιματολογικά papp-a 

Όλα καλά πλην των πιθανοτήτων για προεκλαμψία 1/150 

Μια χαρά θα πάνε όλα......

Με το καλό στα κορίτσια που έχουν αυχενική σήμερα.....

Εδώ είμαι σας διαβάζω απλά γίνεται ένας πανικός ξεκίνησα γενική αφού έχει γενέθλια το κορίτσι μου το Σάββατο και θα έχω κόσμο αλλά κουράστηκα αρκετά είχα και την μικρή μέσα στα πόδια μου τάχα ήθελε να βοηθήσει να ξεσκονισει και αυτή και χειρότερα μου τα έκανε πήγαινα από πίσω και ξανακαθαριζα.... Ταυτόχρονα μαγειρεύω βάζω πληντυρια απλώνω ρούχα μαζεύω ρούχα(τα καθημερινά δηλ) βγήκα και έξω γιατί καλώς ή κακώς έχουμε μεγάλο κήπο με μεγάλη αυλή και μεγάλο μπαλκόνι και έριξα νερό και σκούπισα γιατί αυτήν η βροχή μόνο λάσπη έφερε....ευτυχώς κοιμήθηκε η μικρή πριν κάνα μισάωρο και έφαγα και ξαπλωσα λιγάκι να κοιμηθώ δεν μπορώ διότι το φαγητό ακόμα γίνεται στον φούρνο(κλαψ)

Ταυτόχρονα έχω και μια στοίβα πιατα στον νεροχύτη αλλά κάνω πως δεν την βλέπω προς το παρόν....

 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Η προεκλαμψία πως αναγράφεται στο papp-a?

Άφησα τα χαρτιά στο αμάξι. Όταν το δω θα σ πω. 

Προφορικά το συγκράτησα 

Βασικά Μ πε είναι 1/100 

Μπήκα Μ ξανακάνε υπέρηχο κ ανέβηκε 1/150. 

Κ Μ πε σε 2-3 βδομάδες θέλει να με ξαναδεί.  Να μειώσω αλατι κ αλμυρά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια, βγήκαν και οι αιματολογικές μου, ο μπέμπης είναι υγιέστατος, όλα σούπερ, εκτός από τον πλακούντα που είναι μάλλον επιχείλιος...

Δύσκολα να πάμε για φυσιολογικό αν παραμείνει έτσι... πολύ θα με πειράξει αλλά τι να γίνει ;(

Σε άλλα νέα χάσαμε τον μπαμπά μου από επιπλοκές του κορονοιού. Είναι μία υπέροχη περίοδος για εμένα (not). 

Φώφη καλή επιτυχία, περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία. Μαριλού καλά αποτελέσματα!

Πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και όλα τα μπεμπάκια :wub:

 

  • Λυπημένη/-ος 7

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

καλημέρα κορίτσια, βγήκαν και οι αιματολογικές μου, ο μπέμπης είναι υγιέστατος, όλα σούπερ, εκτός από τον πλακούντα που είναι μάλλον επιχείλιος...

Δύσκολα να πάμε για φυσιολογικό αν παραμείνει έτσι... πολύ θα με πειράξει αλλά τι να γίνει ;(

Σε άλλα νέα χάσαμε τον μπαμπά μου από επιπλοκές του κορονοιού. Είναι μία υπέροχη περίοδος για εμένα (not). 

Φώφη καλή επιτυχία, περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία. Μαριλού καλά αποτελέσματα!

Πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και όλα τα μπεμπάκια :wub:

 

Μπράβο για τις εξετάσεις σου ώρα για ηρεμία και χαλάρωση να χαρείς την εγκυμοσύνη.....

Λυπάμαι για τον μπαμπά σου αλλά να θυμάσαι μια ζωή φεύγει πάντα για να έρθει μια νέα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μπράβο για τις εξετάσεις σου ώρα για ηρεμία και χαλάρωση να χαρείς την εγκυμοσύνη.....

Λυπάμαι για τον μπαμπά σου αλλά να θυμάσαι μια ζωή φεύγει πάντα για να έρθει μια νέα!!!! 

έτσι είναι κοριτσάκι μου. Με συγκινεί και με αγγίζει ο τρόπος που γράφεις. 

Να είσαι πάντα καλά :wub:

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?

Να σασ ρωτησω κατι εωσ ποσο μηνων εσεισ ζαλιζοσασταν οχι ζαλη ζαλη αλλα ετσι λιγο εννοω ποτε περναει ?

εχει καμια που ζαλιζετε στην εγκυμοσυνη τησ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?

Να σασ ρωτησω κατι εωσ ποσο μηνων εσεισ ζαλιζοσασταν οχι ζαλη ζαλη αλλα ετσι λιγο εννοω ποτε περναει ?

εχει καμια που ζαλιζετε στην εγκυμοσυνη τησ 

γενικά ζαλάδες υπάρχουν! είναι φυσιολογικό! 

Είναι και το άγχος πολλές φορές πολλές φορές που μας κάνει να ζαλιζόμαστε.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...