Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι στο δρόμο για το νοσοκομείο γι αυχενική. Θα ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία 

Καλή επιτυχία! Αναμένουμε ενημέρωση.

Πονοκεφάλους έχω κι εγώ σποραδικά, είναι και η κλεισούρα κορίτσια και οι οθόνες που δε βοηθάνε. Καφέ δεν έπινα, ούτε πίνω. Μόνο κακάο, που συνεχίζω και το μείωσα από 2 / ημέρα σε 1. 

Τελικά ο πλακούντας είναι επιπτωματικός. Για να δούμε θα ανέβει καθόλου? Προς το παρόν κάνω 5 βήματα και αρχίζουν τα τσιμπίματα. Οπότε κλωσάω τ' αβγουλάκι μου χωρίς πολλά πολλά. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι στο δρόμο για το νοσοκομείο γι αυχενική. Θα ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία 

Καλημέρα!!! Εύχομαι ολόψυχα να ειναιι όλα τέλεια! Εγώ την έχω το απόγευμα στις 6 μιση και με έχει λιώσει το άγχος! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλή επιτυχία! Αναμένουμε ενημέρωση.

Πονοκεφάλους έχω κι εγώ σποραδικά, είναι και η κλεισούρα κορίτσια και οι οθόνες που δε βοηθάνε. Καφέ δεν έπινα, ούτε πίνω. Μόνο κακάο, που συνεχίζω και το μείωσα από 2 / ημέρα σε 1. 

Τελικά ο πλακούντας είναι επιπτωματικός. Για να δούμε θα ανέβει καθόλου? Προς το παρόν κάνω 5 βήματα και αρχίζουν τα τσιμπίματα. Οπότε κλωσάω τ' αβγουλάκι μου χωρίς πολλά πολλά. 

Χαχαχαχα στα αυγά σου καλά κάνεις!!!! 

Just now, Linaki.24 είπε:

Καλημέρα!!! Εύχομαι ολόψυχα να ειναιι όλα τέλεια! Εγώ την έχω το απόγευμα στις 6 μιση και με έχει λιώσει το άγχος! 

Επίσης!!!

 

Προς το παρόν είμαι σε αναμονή, μια τα χαρτιά μια το ένα μια το άλλο.. Περιμένουμε 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Linaki.24 said:

Καλημέρα κορίτσι μου! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Θα ρωτήσω τον γιατρό μου ναι όμως εγώ πίνω 1 καφέ την ημέρα... 

Xaxaxaxxaxa... Εγώ είμαι αυτή η κοπέλα... Πραγματικά δεν μπορουσα να κάνω τίποτα! Δοκίμασε το σε παρακαλώ! Σε εμένα πιάνει. Σε συνδυασμό με λίγο καθαρο αέρα κάθε μέρα! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλή επιτυχία! Αναμένουμε ενημέρωση.

Πονοκεφάλους έχω κι εγώ σποραδικά, είναι και η κλεισούρα κορίτσια και οι οθόνες που δε βοηθάνε. Καφέ δεν έπινα, ούτε πίνω. Μόνο κακάο, που συνεχίζω και το μείωσα από 2 / ημέρα σε 1. 

Τελικά ο πλακούντας είναι επιπτωματικός. Για να δούμε θα ανέβει καθόλου? Προς το παρόν κάνω 5 βήματα και αρχίζουν τα τσιμπίματα. Οπότε κλωσάω τ' αβγουλάκι μου χωρίς πολλά πολλά. 


Κορίτσι μου πολλά νερά να πίνεις, λένε ότι στους επιπωματικούς και επιχειλιους πλακούντες βοηθάει πολύ! 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το είχα το φίλινγκ που να μην το 'χα. Η τιμή της αυχενικής διαφάνειας βγήκε μεγαλύτερη από το φυσιολογικό. Αυτό όπως καταλαβαίνετε δεν είναι καλό. Οπότε περιμένουμε και το απόγευμα να βγει το papp-a για να δούμε τα αποτελέσματα.. Μετά τις 5 θα ξέρω 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια το είχα το φίλινγκ που να μην το 'χα. Η τιμή της αυχενικής διαφάνειας βγήκε μεγαλύτερη από το φυσιολογικό. Αυτό όπως καταλαβαίνετε δεν είναι καλό. Οπότε περιμένουμε και το απόγευμα να βγει το papp-a για να δούμε τα αποτελέσματα.. Μετά τις 5 θα ξέρω 

Πόσο είναι το ποσό βρε κορίτσι μου???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:


Κορίτσι μου πολλά νερά να πίνεις, λένε ότι στους επιπωματικούς και επιχειλιους πλακούντες βοηθάει πολύ! 

Καλά που μου το είπες! Δεν το γνώριζα! Θα πίνω!

 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια το είχα το φίλινγκ που να μην το 'χα. Η τιμή της αυχενικής διαφάνειας βγήκε μεγαλύτερη από το φυσιολογικό. Αυτό όπως καταλαβαίνετε δεν είναι καλό. Οπότε περιμένουμε και το απόγευμα να βγει το papp-a για να δούμε τα αποτελέσματα.. Μετά τις 5 θα ξέρω 

Χρύσα ψυχραιμία, κάτσε να βγούν και τα άλλα και βλέποντας και κάνοντας. Ας ελπίσουμε όλα να είναι οκ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, BILLE είπε:

@maroullakiΠαίρνω των 180 από 60 που έπαιρνα αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά. Επίσης μετράω 2-3 φορές τη βδομάδα την πίεση (δεν έχω, μάλλον υποτασική θα με έλεγα αλλά έχω πολλούς παλμούς 85-88)

ο καρδιολογος μεχρι 80-85 δεν πολυασχοληθηκε...μου ειπε να μετραω ομως οχι μετα απο κουραση ή φαγητο, γενικα χαλαρη

και ιδεατα να κανω δευτερη μετρηση μετα απο 5 λεπτα, μηπως στην πρωτη ημουνα αγχωμενη

για δες μηπως ετσι βελτιωνεται ενα τσικ

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια το είχα το φίλινγκ που να μην το 'χα. Η τιμή της αυχενικής διαφάνειας βγήκε μεγαλύτερη από το φυσιολογικό. Αυτό όπως καταλαβαίνετε δεν είναι καλό. Οπότε περιμένουμε και το απόγευμα να βγει το papp-a για να δούμε τα αποτελέσματα.. Μετά τις 5 θα ξέρω 

Κορίτσι Μ ψυχραιμία θέλει.  

Περίμενε να βγουν κ τα απογεύματινα

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧείναι 2,7

Αλήθεια σάς λέω είμαι πολύ ψύχραιμη γιατί ξέρω ότι δεν είναι κάτι που φταίω εγώ. Από την άλλη, περιμένω τα αποτελέσματα, να δω σε ποιο σύνδρομο τείνει πιο πολύ κι από εκεί κι έπειτα με τη βοήθεια ειδικών ψυχολογων και τού γιατρού θα δούμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε και θα δω τι θα κάνω. 

Για μένα είναι σίγουρο ότι κάτι παίζει. Από εκεί και πέρα βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@ΒαλεντιναΧείναι 2,7

Αλήθεια σάς λέω είμαι πολύ ψύχραιμη γιατί ξέρω ότι δεν είναι κάτι που φταίω εγώ. Από την άλλη, περιμένω τα αποτελέσματα, να δω σε ποιο σύνδρομο τείνει πιο πολύ κι από εκεί κι έπειτα με τη βοήθεια ειδικών ψυχολογων και τού γιατρού θα δούμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε και θα δω τι θα κάνω. 

Για μένα είναι σίγουρο ότι κάτι παίζει. Από εκεί και πέρα βλέπουμε 

 Παίζει να κάνεις αμνιο κ να αλλάξουν όλα;η είναι στάνταρ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@ΒαλεντιναΧείναι 2,7

Αλήθεια σάς λέω είμαι πολύ ψύχραιμη γιατί ξέρω ότι δεν είναι κάτι που φταίω εγώ. Από την άλλη, περιμένω τα αποτελέσματα, να δω σε ποιο σύνδρομο τείνει πιο πολύ κι από εκεί κι έπειτα με τη βοήθεια ειδικών ψυχολογων και τού γιατρού θα δούμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε και θα δω τι θα κάνω. 

Για μένα είναι σίγουρο ότι κάτι παίζει. Από εκεί και πέρα βλέπουμε 

Ποια είναι τα όρια????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...