Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Σύνθεση ονομάτων


Recommended Posts

Γεια σας, μόλις σήμερα έγινα μέλος στο φόρουμ. Διάβασα κάποια θέματα και μου άρεσε πολύ...

Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση μήπως με βοηθήσετε...

Εχουμε μια μικρούλα 47 ημερών και έχουμε επιλέξει για ονομα το Ίριδα-Αιμιλιανή, θα μπορούσα να κάνω έναν ωραίο συνδυασμό αυτών τον δυο; Η κάποιο υποκοριστικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ντιάνα Τσε είπε:

Γεια σας, μόλις σήμερα έγινα μέλος στο φόρουμ. Διάβασα κάποια θέματα και μου άρεσε πολύ...

Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση μήπως με βοηθήσετε...

Εχουμε μια μικρούλα 47 ημερών και έχουμε επιλέξει για ονομα το Ίριδα-Αιμιλιανή, θα μπορούσα να κάνω έναν ωραίο συνδυασμό αυτών τον δυο; Η κάποιο υποκοριστικό;

Ριανα

Ιλιάνα

Αιμιριανή

Αιμιλία

 

Just now, Ellidr είπε:

Ριανα

Ιλιάνα

Αιμιριανή

Αιμιλία

 

Δύσκολα στη σύνθεση 

Αυτά τα ονόματα 

Αλλά είναι και τα δύο υπέροχα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κριμα δυο τοσο ομορφα ονοματα να χαθουν με ενα συνθετο που ισως δ ακουγεται κανενα,δ καταλαβαινει κανεις τα αρχικα ,κ ισως να μην ειναι τοσο ευηχο

καλυτερα να επιλεξετε ενα απο τα δυο να την φωναζετε

να σας ζησει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ριανα

Ιλιάνα

Αιμιριανή

Αιμιλία

 

Δύσκολα στη σύνθεση 

Αυτά τα ονόματα 

Αλλά είναι και τα δύο υπέροχα 

Ναι επειδή μας αρέσουν και τα δυο και δεν θέλω να διαλέξω έλεγα μήπως έβρισκα κάτι εύηχο... 

Ευχαριστώ πολύ

Just now, vikib είπε:

κριμα δυο τοσο ομορφα ονοματα να χαθουν με ενα συνθετο που ισως δ ακουγεται κανενα,δ καταλαβαινει κανεις τα αρχικα ,κ ισως να μην ειναι τοσο ευηχο

καλυτερα να επιλεξετε ενα απο τα δυο να την φωναζετε

να σας ζησει!

Ευχαριστούμε πολύ, ναι το γνωρίζω ότι είναι πολύ όμορφα... λόγο του ότι μας άρεσαν και τα δυο έλεγα μήπως βρίσκαμε κάτι εύηχο που να μας άρεσε εξίσου, για να μην πρέπει να διαλέξουμε το ένα από τα δυο!!! 
Ευχαριστώ πολύ πάντως! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ντιάνα Τσε είπε:

Γεια σας, μόλις σήμερα έγινα μέλος στο φόρουμ. Διάβασα κάποια θέματα και μου άρεσε πολύ...

Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση μήπως με βοηθήσετε...

Εχουμε μια μικρούλα 47 ημερών και έχουμε επιλέξει για ονομα το Ίριδα-Αιμιλιανή, θα μπορούσα να κάνω έναν ωραίο συνδυασμό αυτών τον δυο; Η κάποιο υποκοριστικό;

Τι ωραία ονόματα κ τα 2!!! 

Όσο πετυχημένη συνθεση κ να κάνεις δε νομίζω να'ναι καλυτερη απο το κάθε ένα χωριστά... Γτ δεν βγάζετε το ένα κ με το καλό αν επιθυμείτε κ ερθει ένα δευτερο παιδακι του δίνετε το άλλο όνομα?? 

Το Αιμιλιανη πχ αν μείνει για επόμενο παιδακι βγαίνει κ σε αγοριστικο, Αιμιλιανος που είναι επίσης ωραίο!!! 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Τι ωραία ονόματα κ τα 2!!! 

Όσο πετυχημένη συνθεση κ να κάνεις δε νομίζω να'ναι καλυτερη απο το κάθε ένα χωριστά... Γτ δεν βγάζετε το ένα κ με το καλό αν επιθυμείτε κ ερθει ένα δευτερο παιδακι του δίνετε το άλλο όνομα?? 

Το Αιμιλιανη πχ αν μείνει για επόμενο παιδακι βγαίνει κ σε αγοριστικο, Αιμιλιανος που είναι επίσης ωραίο!!! 

Ναι είναι και αυτό μια επιλογή...

Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που νομίζω δεν τη λέτε σε κάποια γιαγιά δεν υπάρχει πιστεύω λόγος να βάλετε 2 ονόματα. Μπορεί να κάνετε κ δεύτερο παιδάκι αργότερα. Πάντως το Ίριδα είναι τέλειο! 

Αλλιώς σε σύνθεση μου βγαίνει το Ιριλιανη η Αιμιλιριδα αλλά δεν μου ακούγονται τόσο καλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Απ' τη στιγμή που νομίζω δεν τη λέτε σε κάποια γιαγιά δεν υπάρχει πιστεύω λόγος να βάλετε 2 ονόματα. Μπορεί να κάνετε κ δεύτερο παιδάκι αργότερα. Πάντως το Ίριδα είναι τέλειο! 

Αλλιώς σε σύνθεση μου βγαίνει το Ιριλιανη η Αιμιλιριδα αλλά δεν μου ακούγονται τόσο καλά

Ναι η αλήθεια είναι πως και εμένα ότι έχω σκεφτεί δεν μου ακούγονται πολύ εύηχα... 

σας ευχαριστώ πολύ πάντως!

On 1/11/2020 at 2:44 ΠΜ, Spyrossofina είπε:

Ιριλία 

Αλλά ακόμα καλύτερα να κρατήσετε ένα όνομα και να δώσετε το άλλο σε ένα δεύτερο παιδάκι

Ευχαριστώ πολύ :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλω . Εχω μια μπεμπα και θα βαφτιστεί Ευτυχία Άννα μπορείτε να μου βρείτε ένα όνομα θα με βοηθουσατε αφάνταστα! Ευχαριστώ εκ των προτερων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Σταματια Νικος είπε:

Γεια σας θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλω . Εχω μια μπεμπα και θα βαφτιστεί Ευτυχία Άννα μπορείτε να μου βρείτε ένα όνομα θα με βοηθουσατε αφάνταστα! Ευχαριστώ εκ των προτερων 

Εφίνα,τίνα, Άντυ,ανεύη,εβιάν,εβιάνα; Πολύ δύσκολο το βλέπω. Είναι και τα δύο υπέροχα και θα χαλάσουν πιστεύω. :|

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 17/4/2021 at 11:02 ΜΜ, Σταματια Νικος είπε:

Γεια σας θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλω . Εχω μια μπεμπα και θα βαφτιστεί Ευτυχία Άννα μπορείτε να μου βρείτε ένα όνομα θα με βοηθουσατε αφάνταστα! Ευχαριστώ εκ των προτερων 

Το Νάντια είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ πέρα από αυτά που σας πρότειναν ήδη!

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2020 at 4:36 ΜΜ, Ντιάνα Τσε είπε:

Γεια σας, μόλις σήμερα έγινα μέλος στο φόρουμ. Διάβασα κάποια θέματα και μου άρεσε πολύ...

Με τη σειρά μου θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση μήπως με βοηθήσετε...

Εχουμε μια μικρούλα 47 ημερών και έχουμε επιλέξει για ονομα το Ίριδα-Αιμιλιανή, θα μπορούσα να κάνω έναν ωραίο συνδυασμό αυτών τον δυο; Η κάποιο υποκοριστικό;

Ίλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπερα για αγόρι Κωνσταντίνος Ανδρέας ή Ανδρέας Κωνσταντίνος τι υποκοριστικό μπορεί να βγει???


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...