Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Πολύ περίεργο ?Και το κόστος αν επιτρέπεται?

Ο φυσιολογικός τοκετός πακέτο 3 ημερών ξεκινάει από 600€ έως 2.000

Καισαρική πακέτων 4 ημερών από 800€ έως 2.500€ 

Ανάλογα το δωμάτιό που θα είσαι από αυτά που εχω δει στο τιμοκατάλογο γιατί με τον γιατρό δεν έχουμε αναφερθεί ακόμα για την γέννα... 

Ξεχωριστά η ανταμοιβή αναισθησίολογου, παιδιάτρου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Penny28 είπε:

Ο φυσιολογικός τοκετός πακέτο 3 ημερών ξεκινάει από 600€ έως 2.000

Καισαρική πακέτων 4 ημερών από 800€ έως 2.500€ 

Ανάλογα το δωμάτιό που θα είσαι από αυτά που εχω δει στο τιμοκατάλογο γιατί με τον γιατρό δεν έχουμε αναφερθεί ακόμα για την γέννα... 

Ξεχωριστά η ανταμοιβή αναισθησίολογου, παιδιάτρου. 

Στο Ιασώ ξεκινάει το 3κλινο από 1650 για 3 διανυκτέρευσεις +124 την ημέρα αν χρειαστει να μείνεις παραπάνω ,χωρίς την αμοιβή του γιατρού

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Στο Ιασώ ξεκινάει το 3κλινο από 1650 για 3 διανυκτέρευσεις +124 την ημέρα αν χρειαστει να μείνεις παραπάνω ,χωρίς την αμοιβή του γιατρού

Έχουν μεγάλη διαφορά στις τιμές η κλινική που θα πάω εγώ είναι πρώην Λητώ έχει αλλάξει κάνα 2 χρόνια σε city hospital... 

Κορίτσια εσεις που κόψατε το αλάτι σας είπαν να κόψετε και την ζάχαρη?? Δηλαδή κάνα γλυκάκι τρώτε?? Έχω κάτι λιγουρες για αυτό ρωτάω!! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, depifish είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι; Γιατι αυτο με τα ουρα το παρατηρησα κι εγω τωρα 2-3 μερες και μου εκανε εντυπωση. Αλλα θα κανω εξετασεις τη Δευτερα οποτε αν ειναι κατι θα δειξει!

Κοριτσια απο νευρα αλλο τιποτα! Αρπαζομαι με το παραμικρο! Οπως οταν εχω ή περιμενω περιοδο που ολα μου φταινε! Χαχαχαχ! Πριν κανα μηνα επαθα και το εξης αστειο! Κατι μου ειπε ο αντρας μου και με επιασε σπαστικο γελιο, δεν μπορουσα να σταματησω με τιποτα, και πηγα και κλειστηκα στη τουαλετα για να ηρεμησω γιατι μου κοβοταν η ανασα! Δεν μπορουσα καθολου! Και εκει που καρ καρ καρ γελουσα σαν χαζη, στο καπακι κατευθειαν με πιανει σπαστικο... κλαμα!!! Ναι, ξαφνικα αρχισα να κλαιω γοερα με αναφηλιτα και παλι δεν σταματαγε με τιποτα! Ενταξει λεω... η τρελη του χωριου! 

Την Τετάρτη κλείνω την30 και μπαίνω στην 31....εγώ δεν έχω ακόμα εξετάσεις ..πες μ σε παρακαλώ αν σου πουν κάτι έτσι από περιέργεια

6 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Οντως! Τα εβαλα κ εγω λιγο ψηλα κ ειναι καλυτερα! 

Και εμένα έχουν πριστει γενικότερα ..έχω ανέβει ένα νούμερο στα παπούτσια....

5 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα!!!Ευτυχώς μέχρι στιγμή όχι αλλά προσπαθώ να πιω ποοολυ νερό κ όχι πολύ αλάτι Μόνο εχθές που είχαμε πάει για φαγητό κάθησα αρκετά στην καρέκλα και ένιωσα πως είναι πιο σφιχτά τα παπούτσια μου,μόλις κινήθηκα λίγο όλα καλά.

Καλησπέρα σε πιο  ιδιωτικό νοσοκομείο θα γεννήσεις και σου ζήτησαν πράγματα για το μωρό?Δηλαδή τα πάντα μέχρι και ρούχα?Εγώ στο Ιασώ που γέννησα κ τα κορίτσια μου και τώρα ξανά τον μπέμπη δεν θέλουν τίποτα παρά μόνο τα ρούχα για την έξοδο,εγώ παίρνω μαζί μου 2,3 πανακια έτσι να έχω να το ακουμπάω πάνω μου και να 2,3 λαβετες.

Κορίτσια όσες ξέρετε για την άδεια 56 μέρες πριν τον τοκετό ξέρετε πια είναι η διαδικασια και τι χαρτιά χρειάζονται?

Και εγώ όπου να ναι θα φτιάξω αυτά τα χαρτιά....είναι εύκολο..θέλεις τριά χαρτιά...ένα από τον γιατρό που θα αναγράφει την Πητ σου..το πας στο ΙΚΑ και σου δίνουν ένα χαρτί το οποίο πρέπει να το δώσεις στον εργοδότη να σου γράψει από ποια μέρα μπαίνεις στις 56...την ακριβή ημερομηνία μου την είπε το ίδιο το ΙΚΑ δίνοντας μου το χαρτί ..και μια βεβαίωση δική σου την οποία πάλι στην δίνει το ΙΚΑ και σημειώνεις στην ουσία τα ίδια πράγματα....τα καταθέτεις και σε είκοσι μέρες περίπου πληρωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία λίγο έμεινε ακόμη!! Κορίτσια όσες θηλάζετε κ είστε κ έγκυες παράλληλα..  τώρα στο τελευταίο τρίμηνο που η κοιλιά έχει μεγαλώσει κ οι αντοχές πέφτουν έχετε δύναμη να κοιμαστε διακεκομμένα; Προσωπικά η μικρή μου ξυπνάει για να πιπηλισει μέσα στην νύχτα οχι για να πιει γάλα κ να ξανακοιμηθεί..  γάλα δεν έχω , έχω μόνο το πρωτογαλα .. αλλά τα ξυπνήματα αυτά πλέον δεν τα αντέχω καθόλου νιώθω ότι δεν ξεκουράζομαι καθόλου..  πότε θα κοιμηθεί κανονικά; Μετά όλη μέρα σέρνομαι... Συν ότι είμαι συνέχεια κακοκεφη από την αϋπνία

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Αχ τι ωραία λίγο έμεινε ακόμη!! Κορίτσια όσες θηλάζετε κ είστε κ έγκυες παράλληλα..  τώρα στο τελευταίο τρίμηνο που η κοιλιά έχει μεγαλώσει κ οι αντοχές πέφτουν έχετε δύναμη να κοιμαστε διακεκομμένα; Προσωπικά η μικρή μου ξυπνάει για να πιπηλισει μέσα στην νύχτα οχι για να πιει γάλα κ να ξανακοιμηθεί..  γάλα δεν έχω , έχω μόνο το πρωτογαλα .. αλλά τα ξυπνήματα αυτά πλέον δεν τα αντέχω καθόλου νιώθω ότι δεν ξεκουράζομαι καθόλου..  πότε θα κοιμηθεί κανονικά; Μετά όλη μέρα σέρνομαι... Συν ότι είμαι συνέχεια κακοκεφη από την αϋπνία

Εγώ πλέον που δεν κοιμάμαι καλά και ξυπνάω μέσα στην νύχτα το πρωί δεν έχω καθόλου ενέργεια πόσο μάλλον εσύ που έχεις κ πιο μικρό παιδί να φροντίσεις!!!

πρίν από 31 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Την Τετάρτη κλείνω την30 και μπαίνω στην 31....εγώ δεν έχω ακόμα εξετάσεις ..πες μ σε παρακαλώ αν σου πουν κάτι έτσι από περιέργεια

Και εμένα έχουν πριστει γενικότερα ..έχω ανέβει ένα νούμερο στα παπούτσια....

Και εγώ όπου να ναι θα φτιάξω αυτά τα χαρτιά....είναι εύκολο..θέλεις τριά χαρτιά...ένα από τον γιατρό που θα αναγράφει την Πητ σου..το πας στο ΙΚΑ και σου δίνουν ένα χαρτί το οποίο πρέπει να το δώσεις στον εργοδότη να σου γράψει από ποια μέρα μπαίνεις στις 56...την ακριβή ημερομηνία μου την είπε το ίδιο το ΙΚΑ δίνοντας μου το χαρτί ..και μια βεβαίωση δική σου την οποία πάλι στην δίνει το ΙΚΑ και σημειώνεις στην ουσία τα ίδια πράγματα....τα καταθέτεις και σε είκοσι μέρες περίπου πληρωνεσαι

Εγώ πρέπει να πάρω κ την λογίστρια μου να την ρωτήσω ,κανονικά είμαι σε αναρρωτική άδεια ,έλα όμως που το ΙΚΑ μου την απεριψε γιατί το 2020 έπρεπε να είχα 120 ένσημα ,και το διλλημα μου είναι τι κάνω τώρα ?Ο λογιστής που εργοδότη μου ,μου είπε θα δει τι θα κάνει στην περίπτωση μου .Τώρα ο εργοδότης μου ζήτησε να του πηγαίνω τ αναρρωτικες γιατί κάπως πρέπει να με δηλώνει ,αν το κάνω αυτό εγώ θα μπορέσω να πάρω την άδεια πριν τον τοκετό?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 said:

Εγώ πλέον που δεν κοιμάμαι καλά και ξυπνάω μέσα στην νύχτα το πρωί δεν έχω καθόλου ενέργεια πόσο μάλλον εσύ που έχεις κ πιο μικρό παιδί να φροντίσεις!!!

Εγώ πρέπει να πάρω κ την λογίστρια μου να την ρωτήσω ,κανονικά είμαι σε αναρρωτική άδεια ,έλα όμως που το ΙΚΑ μου την απεριψε γιατί το 2020 έπρεπε να είχα 120 ένσημα ,και το διλλημα μου είναι τι κάνω τώρα ?Ο λογιστής που εργοδότη μου ,μου είπε θα δει τι θα κάνει στην περίπτωση μου .Τώρα ο εργοδότης μου ζήτησε να του πηγαίνω τ αναρρωτικες γιατί κάπως πρέπει να με δηλώνει ,αν το κάνω αυτό εγώ θα μπορέσω να πάρω την άδεια πριν τον τοκετό?

Άστα να πάνε... Μια νύχτα έτυχε να κοιμηθεί σερί η μικρή κ αυτή την νύχτα ξυπναγα από μόνη μου χαχαχα ότι να ναι...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Άστα να πάνε... Μια νύχτα έτυχε να κοιμηθεί σερί η μικρή κ αυτή την νύχτα ξυπναγα από μόνη μου χαχαχα ότι να ναι...

ο υπνος ειναι καθαρα θεμα παιδιου παντως..λιγα μπορουμε να κανουμε για να τον αλλαξουμε..δεν παιζει ρολο μονο ο θηλασμος ομως.η συμβουλος μου μου ελεγε πως εχει απειρα παραδειγματα γυναικων που αποθηλασαν γι αυτο το λογο και τελικα συνεχιζαν να ξυπνανε τα παιδια κ μαλιστατιυς ηταν κ πολυ δυσκολοτερο να τα ξανακοιμιζουν μετεπειτα..συνηθως ο υπνος στα πιο δυσκολα παιδακια, ρυθμιζεται καλυτερα γυρω ατα 2μιση χρονια..η δικια μου ειναι 17μηνων κ δεν εχει ξυπνησει ποτε λιγοτερο απο 4φορες τη νυχτα...ειδικα τωρα τελευται ειναι κολλημενη στο βυζι..ξυπνα ανα 10-15-30 λεπτα..δραμα...να ναι αλμα;δοντια;η ζεστη;; ουτεπου ξερω...ειναι δυσκολο εγχειρημα το ταντεμ, αλλα πιστευω εφοσον πλησιαζεις στη γεννα κ πλεον ουτως η αλλως θα χεις κ το νεογεννητο συνεχεια να θηλαζει,θα βρεις τον τροπο να ανταπεξελθεις κ να επιβιωσετε ολοι μαζι..ειναι πολυ δυσκολο αλλα συγχρονως πολυ ομορφο αυτο που επιχειρεις. σιγουρα ομως θελει πολυ υπομονη κι αντοχη..καλη δυναμη σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Άστα να πάνε... Μια νύχτα έτυχε να κοιμηθεί σερί η μικρή κ αυτή την νύχτα ξυπναγα από μόνη μου χαχαχα ότι να ναι...

Υπομονή ,πάντως συγχαρητήρια σε όσες θηλάζετε και είστε κ έγκυες δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pagotoula said:

ο υπνος ειναι καθαρα θεμα παιδιου παντως..λιγα μπορουμε να κανουμε για να τον αλλαξουμε..δεν παιζει ρολο μονο ο θηλασμος ομως.η συμβουλος μου μου ελεγε πως εχει απειρα παραδειγματα γυναικων που αποθηλασαν γι αυτο το λογο και τελικα συνεχιζαν να ξυπνανε τα παιδια κ μαλιστατιυς ηταν κ πολυ δυσκολοτερο να τα ξανακοιμιζουν μετεπειτα..συνηθως ο υπνος στα πιο δυσκολα παιδακια, ρυθμιζεται καλυτερα γυρω ατα 2μιση χρονια..η δικια μου ειναι 17μηνων κ δεν εχει ξυπνησει ποτε λιγοτερο απο 4φορες τη νυχτα...ειδικα τωρα τελευται ειναι κολλημενη στο βυζι..ξυπνα ανα 10-15-30 λεπτα..δραμα...να ναι αλμα;δοντια;η ζεστη;; ουτεπου ξερω...ειναι δυσκολο εγχειρημα το ταντεμ, αλλα πιστευω εφοσον πλησιαζεις στη γεννα κ πλεον ουτως η αλλως θα χεις κ το νεογεννητο συνεχεια να θηλαζει,θα βρεις τον τροπο να ανταπεξελθεις κ να επιβιωσετε ολοι μαζι..ειναι πολυ δυσκολο αλλα συγχρονως πολυ ομορφο αυτο που επιχειρεις. σιγουρα ομως θελει πολυ υπομονη κι αντοχη..καλη δυναμη σου ευχομαι!!

Αφού άντεξα τη. Γκρίνια της στο στήθος που δεν είχε γάλα... Άστο!! Τα καταλαβαίνουν όλα... Θηλάζει κυρίως για συναισθηματικούς λόγους κ σίγουρα κ για τα δοντακια .. πιστεύω τώρα που θα γεννηθεί το μωρό κ θα έχω περισσότερο γάλα ξανά θα είναι καλύτερα... Θα δούμε!! Κ μένα σύμβουλος μου είπε πως μερικά μωρά όταν η μαμά τους είναι έγκυος έχουν έντονη προσκόλληση στο στήθος... Όλη μέρα δεν με θυμάται , αλλά το έχει συνδέσει έντονα με τον ύπνο... Όταν ήταν πιο μικρή σκέψου την νύχτα αφού θήλαζε κ χορταινε, ποτέ δεν ήταν μωρό που καθόταν ώρα στο στήθος... Ήθελε αγκαλιά κ πέρα δώθε... Χούι που έμεινε από όταν είχε τους έντονους κολικούς που ήταν νεογέννητη... Ας ελπίζουμε @Pagotoula να κοιμηθούμε σε κανένα εξάμηνο... Εμένα σίγουρα δεν με κόβω νωρίτερα τώρα με το νεογέννητο... Αλλά είναι κ οι ορμόνες της εγκυμοσύνης που με τον θηλασμό νιώθεις πολύ κούραση... Πριν δεν ένιωθα έτσι παρότι ήταν πιο απαιτητικά τα πράγματα... Τι να πω ίσως είναι κ στο παιδί..  όλα καλά όμως!!

6 minutes ago, βιολετα3 said:

Υπομονή ,πάντως συγχαρητήρια σε όσες θηλάζετε και είστε κ έγκυες δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το κάνω.

Είναι λιγάκι μανίκι... Καμία σχέση με τον θηλασμό προ εγκυμοσύνης ξεκάθαρα κ λόγω ορμονών προσωπικά σε εμένα... Σωματικά τώρα έχει αρχίσει κ γίνεται πιο επίπονο γτ άντε γυρνά πλευρό όλη την ώρα αν θέλει το άλλο στήθος... Τώρα νομίζω πως χρειάζομαι γερανο με την κοιλιά... Αλλά είναι κ λύση για εμένα ας πούμε για τον ύπνο γτ δεν μπορώ να την έχω πλέον όρθια πάνω στην κοιλιά μου... Κ συν ότι έχω κ τύψεις που δεν είχε όσο γάλα ήθελε... Γτ έμεινα έγκυος όταν ήταν 9 μηνών..  βέβαια εντάξει δόξα τω θεώ το μωρό μου ξεπέρασε μέσα από τον θηλασμό την αλλεργία της στα γαλακτοκομικά... Για μένα αυτό είναι ένα μεγάλο επίτευγμα... Έκανα πλήρη αποχή σχεδόν έναν χρόνο...όλα γίνονται... Αρκεί να αντέχουμε , είπαμε όχι να πέσουμε κ κάτω χαχα

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Αφού άντεξα τη. Γκρίνια της στο στήθος που δεν είχε γάλα... Άστο!! Τα καταλαβαίνουν όλα... Θηλάζει κυρίως για συναισθηματικούς λόγους κ σίγουρα κ για τα δοντακια .. πιστεύω τώρα που θα γεννηθεί το μωρό κ θα έχω περισσότερο γάλα ξανά θα είναι καλύτερα... Θα δούμε!! Κ μένα σύμβουλος μου είπε πως μερικά μωρά όταν η μαμά τους είναι έγκυος έχουν έντονη προσκόλληση στο στήθος... Όλη μέρα δεν με θυμάται , αλλά το έχει συνδέσει έντονα με τον ύπνο... Όταν ήταν πιο μικρή σκέψου την νύχτα αφού θήλαζε κ χορταινε, ποτέ δεν ήταν μωρό που καθόταν ώρα στο στήθος... Ήθελε αγκαλιά κ πέρα δώθε... Χούι που έμεινε από όταν είχε τους έντονους κολικούς που ήταν νεογέννητη... Ας ελπίζουμε @Pagotoula να κοιμηθούμε σε κανένα εξάμηνο... Εμένα σίγουρα δεν με κόβω νωρίτερα τώρα με το νεογέννητο... Αλλά είναι κ οι ορμόνες της εγκυμοσύνης που με τον θηλασμό νιώθεις πολύ κούραση... Πριν δεν ένιωθα έτσι παρότι ήταν πιο απαιτητικά τα πράγματα... Τι να πω ίσως είναι κ στο παιδί..  όλα καλά όμως!!

λογικο..πως να μην κουραζεσαι.;;. κ γω νιωθω πολλες φορες πτωμα...ξυπναω καθε μερα 6μιση για δουλ κ γυριζω στις 5...κ αρχιζει να το ζηταει..κ ολη νυχτα..κολλημενη...ο υπνος ειναι μεγαλο πραγμα..η ελλειψη του δημιουργει αδυναμια,εξαντληση,νευρα,καταπτωση..τωρα εχεις και την εγκυμοσυνη.ενας λογος παραπανω.

πολλα μωρα παντως κανουν στεγνο θηλασμο οταν οι μαμαδες ειναι εγκυες. οπως λες ειναι συναισθηματικοι οι λογοι κυριως. οταν σου ξαναρθει γαλα,πιστευω να βελτιωθει η κατασταση παλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Αχ τι ωραία λίγο έμεινε ακόμη!! Κορίτσια όσες θηλάζετε κ είστε κ έγκυες παράλληλα..  τώρα στο τελευταίο τρίμηνο που η κοιλιά έχει μεγαλώσει κ οι αντοχές πέφτουν έχετε δύναμη να κοιμαστε διακεκομμένα; Προσωπικά η μικρή μου ξυπνάει για να πιπηλισει μέσα στην νύχτα οχι για να πιει γάλα κ να ξανακοιμηθεί..  γάλα δεν έχω , έχω μόνο το πρωτογαλα .. αλλά τα ξυπνήματα αυτά πλέον δεν τα αντέχω καθόλου νιώθω ότι δεν ξεκουράζομαι καθόλου..  πότε θα κοιμηθεί κανονικά; Μετά όλη μέρα σέρνομαι... Συν ότι είμαι συνέχεια κακοκεφη από την αϋπνία

Δυστυχώς είναι στο παιδί εγώ που θηλάζω και θα συνεχίσω ταντεμ το μωρό μου από 12 μηνών κοιμάται όλο το βράδυ μόνο τώρα που ήταν άρρωστο μια δυο μέρες μπουκομενο ξυπνούσε το βράδυ αλλά μισό βράδυ το προσεχα εγώ μισό βράδυ ο μπαμπάς του για να κοιμηθώ εγώ ... Γενικά με τον ύπνο έχουμε καλή σχέση ευτυχώς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pagotoula said:

λογικο..πως να μην κουραζεσαι.;;. κ γω νιωθω πολλες φορες πτωμα...ξυπναω καθε μερα 6μιση για δουλ κ γυριζω στις 5...κ αρχιζει να το ζηταει..κ ολη νυχτα..κολλημενη...ο υπνος ειναι μεγαλο πραγμα..η ελλειψη του δημιουργει αδυναμια,εξαντληση,νευρα,καταπτωση..τωρα εχεις και την εγκυμοσυνη.ενας λογος παραπανω.

πολλα μωρα παντως κανουν στεγνο θηλασμο οταν οι μαμαδες ειναι εγκυες. οπως λες ειναι συναισθηματικοι οι λογοι κυριως. οταν σου ξαναρθει γαλα,πιστευω να βελτιωθει η κατασταση παλι 

Με την δουλειά κιόλας φαντάζομαι τι περνάς κ εσυ...Παγωτουλα κόρη έχεις ; @Brigitt αχχ τώρα να πω ότι σε ζηλεύω χαχαχα φτου φτου έτσι να συνεχίσετε... Φίλη μου που γέννησε πρόσφατα , πριν περίπου έξι μήνες κ αυτή θηλάζει τον γιο της κ κοιμάται σερί... Ένα μωρό αγγελούδι... Ενώ η δικιά μου μην κουνηθώ λίγο , αμέσως γκρινιάζει... 

 

 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με την δουλειά κιόλας φαντάζομαι τι περνάς κ εσυ...Παγωτουλα κόρη έχεις ; @Brigitt αχχ τώρα να πω ότι σε ζηλεύω χαχαχα φτου φτου έτσι να συνεχίσετε... Φίλη μου που γέννησε πρόσφατα , πριν περίπου έξι μήνες κ αυτή θηλάζει τον γιο της κ κοιμάται σερί... Ένα μωρό αγγελούδι... Ενώ η δικιά μου μην κουνηθώ λίγο , αμέσως γκρινιάζει... 

 

 

ναι κορη εχω..οπως λες κ εμεις...ουτε για κατουρημα...αν μου κανει καμια ωρα σερι μονη της στο κρεβατι κ προλαβω να κανω τπτ (να φαω,να κανω κανα μπανιο, κανα σεξ βρε αδερφε χαχαχα) το θεωρω κατορθωμα φαντασου!!! συνηθως αν αντιληφθει πως λειπω,ξυπναει κ με ζηταει...μαμαααα....μαμαααα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Με την δουλειά κιόλας φαντάζομαι τι περνάς κ εσυ...Παγωτουλα κόρη έχεις ; @Brigitt αχχ τώρα να πω ότι σε ζηλεύω χαχαχα φτου φτου έτσι να συνεχίσετε... Φίλη μου που γέννησε πρόσφατα , πριν περίπου έξι μήνες κ αυτή θηλάζει τον γιο της κ κοιμάται σερί... Ένα μωρό αγγελούδι... Ενώ η δικιά μου μην κουνηθώ λίγο , αμέσως γκρινιάζει... 

 

 

Να σου δεν πιστεύα πως θα κοιμηθεί σερί τόσο γρήγορα αλλά έγινε από την μια στιγμή στην άλλη κάνουμε και συγκοιμηση πιστεύω μας βοηθάει και αυτό γιατί αν ψιλοξυπνησει καμιά φορά μας νιώθει εκεί και κοιμάται μόνος του ευτυχώς δεν ξέρω πως αντέχεις να ξυπνάς εγώ θα είχα τρελαθειιι!!!! Μπράβο και που αντέχεις τώρα όμως με την έλευση της μπέμπας πιστεύω θα διαταραχθεί στην αρχή ο ύπνος του .... Για να δούμε , όσο για τον θηλασμό έχω ακούσει μέτα θέλουν πολυυυυ περισσότερο γιατί βλέπουν το άλλο μωρό και "ζηλευουν"

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...