Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, katerina1996. είπε:

Γεια σας, ειμαι η Κατερινα και σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυος..στο 2ο μωρακι μου..ποσες ειναι μαζι μου? πητ εχω 14/10.❤

Συγχαρητήρια όλα να σου πάνε καλά με ένα υγιέστατο μωράκι!! 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ..ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ...ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΑΜΟ 12 ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΩΝ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΘΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 42 ΧΡΟΝΩΝ ΠΛΕΟΝ ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ .

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ από μένα!!! Εγώ είμαι από εξωσωματική κ είναι η 3η μου εμβρυομεταφορά... Ευτυχώς αυτή ήταν τυχερή κ  ειχαμε θετικότατα αποτελέσματα!!! Την Πέμπτη που μας πέρασε, έκλεισα 5 βδομάδες κ βαδίζω στην 6η!! Άρχισαν ήδη οι ναυτίες!... Πρώτο υπέρηχο θα κάνω 22 του μήνα!!! Έχω αγωνία!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας γράφω καθώς έμαθα προχθές ότι είμαι έγκυος. Βέβαια είμαι πααααρα πολύ επιφυλακτική γιατί είχα μπει στην διαδικασία της εξωσωματικής, στην πρωτη προσπαθεια πηρα θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστυχώς δεν προχωρησε και οι άλλες δυο δεν πετυχαν. Τον άλλο μήνα ετοιμαζόμουν για νέα εξωσωματική, είχα παρει τα φάρμακα, όλα έτοιμα κι έμεινα φυσιολογικά. 

Δεν μπορουσα, ακόμα δεν μπορώ να το πιστεψω ότι μετά από 4 χρόνια και τόσες ταλαιπωρίες ήρθε μόνο του τόσο απλά. 

Τελοσπαντων ας ευχηθουμε να πανε ολα καλα για όλες! 

Πώς είστε, έχετε καθόλου συμπτώματα; εγώ λίγο το στήθος μου αλλά κι αυτό όχι συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω ειμαι συγ 4η βδομαδα και κατι μερες, αρκετα νωρις ακομα, και με αρκετα συγκρατημενη αισιοδοξια! Προσπαθουσαμε πανω απο 2 χρονια, ειχα μια παλινδρομη πριν 2 μηνες και γι αυτο κραταω μικρο καλαθι! 

Συγχαρητηρια σε ολες και ευχομαι να πανε ολα καλα!! 

Συμπτωματα ιδιαιτερα ακομα δεν εχω, κι εμενα το στηθος μου με ψιλοενοχλει, το νοιωθω λιγο βαρυ και αρκετα ευαισθητο, και κατι ψιλοτραβηγματα στη κοιλια, αλλα νομιζω γενικα ειναι νωρις για μενα για συμπτωματα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agg83 είπε:

Καλημέρα! Σας γράφω καθώς έμαθα προχθές ότι είμαι έγκυος. Βέβαια είμαι πααααρα πολύ επιφυλακτική γιατί είχα μπει στην διαδικασία της εξωσωματικής, στην πρωτη προσπαθεια πηρα θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστυχώς δεν προχωρησε και οι άλλες δυο δεν πετυχαν. Τον άλλο μήνα ετοιμαζόμουν για νέα εξωσωματική, είχα παρει τα φάρμακα, όλα έτοιμα κι έμεινα φυσιολογικά. 

Δεν μπορουσα, ακόμα δεν μπορώ να το πιστεψω ότι μετά από 4 χρόνια και τόσες ταλαιπωρίες ήρθε μόνο του τόσο απλά. 

Τελοσπαντων ας ευχηθουμε να πανε ολα καλα για όλες! 

Πώς είστε, έχετε καθόλου συμπτώματα; εγώ λίγο το στήθος μου αλλά κι αυτό όχι συνέχεια. 

Γεια σου!!! Κ γω με εξωσωματικες ταλαιπωρήθηκα κ επιτέλους τα καταφέραμε!!! καλή κ τελειομηνη κύηση να εχουμε!! Όλα να πάνε καλα!!! Συμπτώματα στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα. Το στήθος πρήζεται από την προγενέστερονη που παίρνουμε! Από κει κ πέρα τώρα, αφού έκλεισα την 5η βδομάδα άρχισα να έχω ναυτίες..!!! Ο σύζυγος λέει χαμογελώντας κ χαιροντας : "γι αυτές τις ναυτίες παλεύαμε τόσο καιρό!!!" Χαχχαχα!!! Αχ Θεέ μου! Όλα καλά να μας πάνε!!

πρίν από 57 λεπτά , depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω ειμαι συγ 4η βδομαδα και κατι μερες, αρκετα νωρις ακομα, και με αρκετα συγκρατημενη αισιοδοξια! Προσπαθουσαμε πανω απο 2 χρονια, ειχα μια παλινδρομη πριν 2 μηνες και γι αυτο κραταω μικρο καλαθι! 

Συγχαρητηρια σε ολες και ευχομαι να πανε ολα καλα!! 

Συμπτωματα ιδιαιτερα ακομα δεν εχω, κι εμενα το στηθος μου με ψιλοενοχλει, το νοιωθω λιγο βαρυ και αρκετα ευαισθητο, και κατι ψιλοτραβηγματα στη κοιλια, αλλα νομιζω γενικα ειναι νωρις για μενα για συμπτωματα. 

Καλή επιτυχία κ σε σένα κ σε όλες μας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Κ γω από εξωσωματικες είμαι κ επιτέλους τα καταφέραμε!!! Έχουμε βέβαια αγωνία για τον πρώτο υπέρηχο!!! 22 Φεβρουαρίου θα παμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα.... Εχω χασει 2 εγκυμοσύνες μια παλινρομη και μια εξωμήτριο!!!!! Τώρα είμαι έγκυος και δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου!!! 

Βέβαια μου δίνει αφορμές μια τα καφέ υγρά μια οι χοριακες! 

Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια και εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα.... Εχω χασει 2 εγκυμοσύνες μια παλινρομη και μια εξωμήτριο!!!!! Τώρα είμαι έγκυος και δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου!!! 

Βέβαια μου δίνει αφορμές μια τα καφέ υγρά μια οι χοριακες! 

Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας!!! 

 

Καλησπέρα κ καλή τελειομηνη κύηση!!! Αν επιτρέπεται... Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες ποσών βδομάδων έφτανες; Κ πόσο χοριακη έκανες τώρα κ ανησυχείς; Κάθε πότε ελέγχεις την χοριακη σου; Εγώ 3 φορες κ ο γιατρός μουυ είπε δεν χρειάζεται άλλη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Deppybach είπε:

Καλησπέρα κ καλή τελειομηνη κύηση!!! Αν επιτρέπεται... Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες ποσών βδομάδων έφτανες; Κ πόσο χοριακη έκανες τώρα κ ανησυχείς; Κάθε πότε ελέγχεις την χοριακη σου; Εγώ 3 φορες κ ο γιατρός μουυ είπε δεν χρειάζεται άλλη... 

Καλησπέρα!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν σχεδόν 9η εβδομάδα!!!Στην δεύτερη 6η εβδομάδα μπήκα για Λαμπαροσκοπηση όπου είχε μεγαλώσει κανονικά είδαμε έμβρυο και ακούσαμε καρδιά πεντακάθαρα!!

Έκανα  αρκετές χοριακες στην αρχή για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο εξωμήτριου και Δόξα το Θεό όλα καλά... Το μόνο ότι που και που εμφανίζονται καφέ υγρά και με τρομάζουν!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν σχεδόν 9η εβδομάδα!!!Στην δεύτερη 6η εβδομάδα μπήκα για Λαμπαροσκοπηση όπου είχε μεγαλώσει κανονικά είδαμε έμβρυο και ακούσαμε καρδιά πεντακάθαρα!!

Έκανα  αρκετές χοριακες στην αρχή για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο εξωμήτριου και Δόξα το Θεό όλα καλά... Το μόνο ότι που και που εμφανίζονται καφέ υγρά και με τρομάζουν!!!! 

Χαρα στο κουραγιο σου!!... Δεν έχω τέτοιο ιστορικό κ ελπίζω να μην αποκτήσω!... Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά σε όλες μας!... Η αλήθεια είναι πως με όσα διαβάζω κ γω φοβάμαι λίγο! Γενικά φοβάμαι κ πιστεύω οι πρώτες 20 βδομάδες είναι οι πιο επικίνδυνες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα!!! Είμαι η Μαρία και πριν μια εβδομάδα έμαθα οτι ειμαι έγκυος! Ειναι 2η εγκυμοσύνη για μένα αλλά το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονωωω τρελά να περάσει ο καιρος να το κρατήσω στην αγκαλίτσα μου!! Με το καλό  σε όλες τις μανούλες! Εγώ έχω 17/10 ημερομηνία!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2891 είπε:

Καλησπερααα!!! Είμαι η Μαρία και πριν μια εβδομάδα έμαθα οτι ειμαι έγκυος! Ειναι 2η εγκυμοσύνη για μένα αλλά το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονωωω τρελά να περάσει ο καιρος να το κρατήσω στην αγκαλίτσα μου!! Με το καλό  σε όλες τις μανούλες! Εγώ έχω 17/10 ημερομηνία!!! 

Καλώς ήρθες!!!! Με το καλο να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...