Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Μήπως αφενός μεν είναι νωρίς για να τη ζυγισεις μετα την τελευταία φορά ( στο λέω για να μην πανικοβαλλεσαι , επειδή πλέον αναπτύσσουν κ μπόι κ δεν παίρνουν πολυ βαρος) κ μήπως να τη ζυγίζεις εσυ σε κανονική ζυγαριά ανα δεκαήμερο ώστε να μην σε τρώει το άγχος ; Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης αν δεις τι τρώει το δικό μου το τερατακι από φαγητό θα τρομάξεις και παρ’ αυτά βάρος παίρνει ελάχιστο.. Γίνεται όλο μπόι χωρίς να το καταλαβαίνω πάντα. Επειδή η δικια σου πέρασε κ τις ιώσεις, ίσως ο οργανισμός αναπληρώνει στην ανάπτυξη κ εσυ να τρομάζεις άδικα .. 

Τη ρώτησα την παιδίατρο αλλά δεν πηρα κάποια απάντηση, μου είπε να μην ανησυχώ, δεν ειναι κατι .. μόνο αυτό .. Αλλά μεθαύριο έχουμε εμβολιο κ θα της το θίξω το ζήτημα ξανά!

Για τη βάφτιση εμείς δεν προλάβαμε γιατί έμεινα πάλι έγκυος κ θα κάνουμε διπλή.. Με προβληματίζει λίγο η ηλικία γιατί η μια ειναι ήδη 16 μηνών κ η άλλη θα γεννηθεί σε δυο μήνες.. Απο τη μια μου λένε όλοι κλείσε έχεις αργήσει, κ από την άλλη δεν θελω να κλεισω βάφτιση για αγέννητο παιδί ακόμα ,είμαι λίγο προληπτική.. Θα ειναι καλύτερα να πάει η μεγάλη κοντα στα δυο για να φτάσει κ η μικρή 6 μηνών. Έστω ; Και πάλι μου φαίνεται πολύ μικρούλα !! Ή να περιμένω να πάει η μικρή κοντα ενός κ η μεγάλη μου να ειναι κοντα 2,5 του χρόνου την άνοιξη ; Εμείς πιο πολύ για την οικογένεια το κάνουμε γιατί δεν τους κάναμε το χατήρι του γάμου κ κάναμε σύμφωνο συμβίωσης.. ούτε καν πολιτικό 😅 μας καταπιέζει λίγο όλο αυτό το πανηγύρι κ ακόμα κ η βαφτιση γίνεται για χατήρι των οικογενειών.. 

Καλημέρα!

Νομίζω ότι ο Οκτώβριος θα ήταν ιδανικός μήνας για να οργανώσεις τη βάφτιση. Και ηλικιακά για τα κορίτσια σου και από άποψη καιρού και ιώσεων. Τη μεγάλη μου την βαφτίσαμε όταν ήταν 7,5 μηνών και,πέρα από το κλάμα (όπως η μικρη),κατά τα άλλα τα πήγε μια χαρά. Αν η μεγάλη σου είναι βολικό παιδάκι σε γενικές γραμμές,θεωρώ οτι δεν θα είναι δύσκολο ούτε για εκείνη. Πολυ όμορφη ιδεα να τις βαφτισετε μαζί...

Ως προς το βάρος της ζουζουνας μου,ξέρω ότι οι δύο εβδομάδες είναι σχετικά μικρό διάστημα,καθώς κατά κανονα δεν βάζουν πολύ βάρος πλεον σε μηνιαία βάση,αλλά πρέπει να το παρακολουθήσουμε στενά πλέον το θέμα, γιατί εχει μεινει πολυ πίσω. Μακαρι να δω έστω 100 γραμμάρια πάνω σήμερα. Τουλαχιστον να ξέρω ότι δεν υπάρχει κάτι παθολογικο (πχ κρυφή αλλεργια) και ας είναι έτσι το σκαρί της. Η μεγάλη μου ήταν πάντα στην αντίπερα όχθη,άνω του 90% στις καμπύλες. Ας είναι υγιή τα μωράκια μας (και όλα τα παιδακια) και τίποτε άλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...