Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ; Τι κάνετε ; Πως είναι τα μωράκια σας; Αχ εγώ τα έχω παίξει δυο μερες τώρα! Ο μικρος δν κοιμαται αρκετά τη μέρα κ για να κάτσει ήρεμος θέλει να είναι όλη την ώρα στο στήθος κ έτσι χάνω κ τα γεύματα του κ δν ξέρω αν πίνει αρκετά κ εγω είμαι όλη μέρα με αυτόν αγκαλιά στο στήθος κ τα έχω φτύσει. Σήμερα έβγαλα με το θήλαστρο 100ml κ το ήπιε όλο κ πάλι μετά ήθελε στο στήθος,ήπιε κ από εκεί λιγάκι αλλά πιο πολύ το ήθελε για να το πιπιλίζει κ να κοιμηθεί . Όπου εν τελεί  δν κοιμήθηκε κ όταν ρεύτηκε έβγαλε κ λίγες γουλιτσες Γτ ήπιε πολύ μάλλον . Μετά τον εβαλα στο λίκνο μπας κ κοιμηθεί αλλά τπτ. Πάλευα μιάμιση ώρα μήπως κοιμηθεί κ αυτός το μάτι γαρίδα κ γκρίνια , κ με το που τον πήρα αγκαλιά αμεσως κοιμήθηκε ,ενώ σε μισή ώρα πρέπει να ξανά φάει. Δν ξέρω πως θα το αλλάξω αυτό το πραγμα να μη θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Χθες πραγματικά τα έπαιξα ήμουν από τις 12:30 μέχρι τις 9:30 το βράδυ αγκαλιά κ στήθος για να κοιμηθεί κ στο διάστημα των ωρών αυτών κοιμήθηκε μόνο 4 ωρες στο σύνολο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ; Τι κάνετε ; Πως είναι τα μωράκια σας; Αχ εγώ τα έχω παίξει δυο μερες τώρα! Ο μικρος δν κοιμαται αρκετά τη μέρα κ για να κάτσει ήρεμος θέλει να είναι όλη την ώρα στο στήθος κ έτσι χάνω κ τα γεύματα του κ δν ξέρω αν πίνει αρκετά κ εγω είμαι όλη μέρα με αυτόν αγκαλιά στο στήθος κ τα έχω φτύσει. Σήμερα έβγαλα με το θήλαστρο 100ml κ το ήπιε όλο κ πάλι μετά ήθελε στο στήθος,ήπιε κ από εκεί λιγάκι αλλά πιο πολύ το ήθελε για να το πιπιλίζει κ να κοιμηθεί . Όπου εν τελεί  δν κοιμήθηκε κ όταν ρεύτηκε έβγαλε κ λίγες γουλιτσες Γτ ήπιε πολύ μάλλον . Μετά τον εβαλα στο λίκνο μπας κ κοιμηθεί αλλά τπτ. Πάλευα μιάμιση ώρα μήπως κοιμηθεί κ αυτός το μάτι γαρίδα κ γκρίνια , κ με το που τον πήρα αγκαλιά αμεσως κοιμήθηκε ,ενώ σε μισή ώρα πρέπει να ξανά φάει. Δν ξέρω πως θα το αλλάξω αυτό το πραγμα να μη θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Χθες πραγματικά τα έπαιξα ήμουν από τις 12:30 μέχρι τις 9:30 το βράδυ αγκαλιά κ στήθος για να κοιμηθεί κ στο διάστημα των ωρών αυτών κοιμήθηκε μόνο 4 ωρες στο σύνολο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, έτσι ακριβώς και εμένα! Για να κοιμηθεί πρέπει να ξαπλώσω δίπλα της.
Συνήθως την βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι και κάθεται στο στήθος μέχρι να αποκοιμηθεί και μετά αν σηκωθώ θα κοιμηθεί ένα μισάωρο, αν κάτσω δίπλα της μπορεί και ώρες.
Μπορεί να θέλει συνέχεια στήθος για να σου αυξήσει την παραγωγή, να την αφήνεις. Αν βγάλει γουλιές και εμένα μετά, δε θα μου κοιμηθεί κατευθείαν, εκτός αν βάλω πιστολάκι.
Αυτό με την αγκαλιά θα αλλάξει μετά το τρίμηνο με τετράμηνο που θα ρυθμιστεί ο ύπνος τους. 
Σου είχα απαντήσει και σχετικά με το δοχείο συλλογής μητρικού γάλακτος, αλλά ακόμα είναι υπό επεξεργασία το σχόλιο επειδή μάλλον σου είχα βάλει link.
Το πήρα on line, αλλά υπάρχει και σε φαρμακεία και σε καταστήματα από όσο βλέπω. Είναι καλό, «βεντουζάρει» στο στήθος και μαζεύει όλο το γάλα μέσα, και να κουνηθείς δε πέφτει!
Είναι το «Dr Brown's Θήλαστρο - δοχείο συλλογής μητρικού γάλακτος» κάνει 18€ και έχει και μπουκαλάκι να αποθηκεύεις το γάλα!
Αν βγάλω παραπάνω το βάζω σε μπιμπερό που δε χρησιμοποιώ και πάλι ψυγείο!
Αλλά υπάρχει και η μάρκα «Lansinoh Συλλέκτης Μητρικού Γάλακτος» είναι το ίδιο πράγμα και κάνει 13€!
Στο εξωτερικό είναι must, το έχουν όλες! Εδώ δε το ξέρει σχεδόν κανένας, το πέτυχα σε ένα video στο YouTube και είπα να το δοκιμάσω και τελικά με βόλεψε πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ; Τι κάνετε ; Πως είναι τα μωράκια σας; Αχ εγώ τα έχω παίξει δυο μερες τώρα! Ο μικρος δν κοιμαται αρκετά τη μέρα κ για να κάτσει ήρεμος θέλει να είναι όλη την ώρα στο στήθος κ έτσι χάνω κ τα γεύματα του κ δν ξέρω αν πίνει αρκετά κ εγω είμαι όλη μέρα με αυτόν αγκαλιά στο στήθος κ τα έχω φτύσει. Σήμερα έβγαλα με το θήλαστρο 100ml κ το ήπιε όλο κ πάλι μετά ήθελε στο στήθος,ήπιε κ από εκεί λιγάκι αλλά πιο πολύ το ήθελε για να το πιπιλίζει κ να κοιμηθεί . Όπου εν τελεί  δν κοιμήθηκε κ όταν ρεύτηκε έβγαλε κ λίγες γουλιτσες Γτ ήπιε πολύ μάλλον . Μετά τον εβαλα στο λίκνο μπας κ κοιμηθεί αλλά τπτ. Πάλευα μιάμιση ώρα μήπως κοιμηθεί κ αυτός το μάτι γαρίδα κ γκρίνια , κ με το που τον πήρα αγκαλιά αμεσως κοιμήθηκε ,ενώ σε μισή ώρα πρέπει να ξανά φάει. Δν ξέρω πως θα το αλλάξω αυτό το πραγμα να μη θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Χθες πραγματικά τα έπαιξα ήμουν από τις 12:30 μέχρι τις 9:30 το βράδυ αγκαλιά κ στήθος για να κοιμηθεί κ στο διάστημα των ωρών αυτών κοιμήθηκε μόνο 4 ωρες στο σύνολο. 

Καλησπέρα...Το ίδιο έχω πάθει και εγώ με την μικρή αν και πίνει φόρμουλα το βράδυ μετά της 8 θέλει να κοιμάται αγκαλιά με το που την βάζω στο λίκνο ξυπνάει και ξανά αγκαλιά και ξανά το ίδιο προσπαθώ να της το κόψω αλλά σήμερα μου είπε η παιδιατρος ότι παίζει και μου τα κάνει όλα αυτά στην δική μας περίπτωση...Οσο την θήλαζα το είχα και εγώ αυτό το θέμα πιστεύω σιγά σιγά θα το κόψει και μόνο του το μωρό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ; Τι κάνετε ; Πως είναι τα μωράκια σας; Αχ εγώ τα έχω παίξει δυο μερες τώρα! Ο μικρος δν κοιμαται αρκετά τη μέρα κ για να κάτσει ήρεμος θέλει να είναι όλη την ώρα στο στήθος κ έτσι χάνω κ τα γεύματα του κ δν ξέρω αν πίνει αρκετά κ εγω είμαι όλη μέρα με αυτόν αγκαλιά στο στήθος κ τα έχω φτύσει. Σήμερα έβγαλα με το θήλαστρο 100ml κ το ήπιε όλο κ πάλι μετά ήθελε στο στήθος,ήπιε κ από εκεί λιγάκι αλλά πιο πολύ το ήθελε για να το πιπιλίζει κ να κοιμηθεί . Όπου εν τελεί  δν κοιμήθηκε κ όταν ρεύτηκε έβγαλε κ λίγες γουλιτσες Γτ ήπιε πολύ μάλλον . Μετά τον εβαλα στο λίκνο μπας κ κοιμηθεί αλλά τπτ. Πάλευα μιάμιση ώρα μήπως κοιμηθεί κ αυτός το μάτι γαρίδα κ γκρίνια , κ με το που τον πήρα αγκαλιά αμεσως κοιμήθηκε ,ενώ σε μισή ώρα πρέπει να ξανά φάει. Δν ξέρω πως θα το αλλάξω αυτό το πραγμα να μη θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Χθες πραγματικά τα έπαιξα ήμουν από τις 12:30 μέχρι τις 9:30 το βράδυ αγκαλιά κ στήθος για να κοιμηθεί κ στο διάστημα των ωρών αυτών κοιμήθηκε μόνο 4 ωρες στο σύνολο. 

Καλησπέρα!!!Το περάσαμε κ εμείς αυτό κράτησε κάπου 5 μέρες !!!Τώρα μου έχει κάτι 3 μέρες που κοιμάται μια χαρά το πρωί αλλά το βράδυ ενώ κοιμάται γύρω στης 9μιση και ξυπνάει 2 αργεί πολύ κοιμηθει μπορεί να κάνει και 3 ωρες.Νομιζω είναι φάση και περάσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα!!!Το περάσαμε κ εμείς αυτό κράτησε κάπου 5 μέρες !!!Τώρα μου έχει κάτι 3 μέρες που κοιμάται μια χαρά το πρωί αλλά το βράδυ ενώ κοιμάται γύρω στης 9μιση και ξυπνάει 2 αργεί πολύ κοιμηθει μπορεί να κάνει και 3 ωρες.Νομιζω είναι φάση και περάσει

Κ εγώ θα ήθελα να μου κοιμάται τόσο νωρίς αλλά φοβάμαι πως θα ξυπνήσει πολλές φορές μέσα στη νύχτα αν κοιμηθεί απ τις 9μιση. Σκέψου χθες 11 έφαγε στις 12κ καταληξαμε να κοιμηθεί κ 5 ξυπνήσε. Εσενα πόσες φορές ξυπνάει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς έχουμε καθιερώσει ένα μικρό πρόγραμμα όσο μας το επιτρέπει. Κάνουμε μπάνιο κατά τις 7.30,υπνος κατά τις 9 μέχρι τις 12, μετά φαγητό Ύπνος μέχρι τις 3, φαγητό Ύπνος μέχρι τις 5 και ξανά φαγητό στις 7. Βέβαια θηλάζει μόνο οπότε πεινάει πιο σύντομα.. Δεν ξέρω αν είναι νωρίς το 9 αλλά δείχνει να την έχει βολέψει. Όσο για τον ύπνο αγκαλιά εννοείται τον συνεχίζει ακάθεκτη! Μόνο αν κοιμάται βαριά την αφήνω κ αυτό αντε να της κρατήσει καμία ώρα μέχρι να απλώσει χεράκια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Irisss είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς έχουμε καθιερώσει ένα μικρό πρόγραμμα όσο μας το επιτρέπει. Κάνουμε μπάνιο κατά τις 7.30,υπνος κατά τις 9 μέχρι τις 12, μετά φαγητό Ύπνος μέχρι τις 3, φαγητό Ύπνος μέχρι τις 5 και ξανά φαγητό στις 7. Βέβαια θηλάζει μόνο οπότε πεινάει πιο σύντομα.. Δεν ξέρω αν είναι νωρίς το 9 αλλά δείχνει να την έχει βολέψει. Όσο για τον ύπνο αγκαλιά εννοείται τον συνεχίζει ακάθεκτη! Μόνο αν κοιμάται βαριά την αφήνω κ αυτό αντε να της κρατήσει καμία ώρα μέχρι να απλώσει χεράκια.. 

Ξυπνάει από μόνης της ή εσύ την ξυπνάς? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Ξυπνάει από μόνης της ή εσύ την ξυπνάς? 

Από μόνη της..λες κ έχει ξυπνητήρι! εχει πάρει το βάρος που πρέπει κ δεν χρειάζεται να την ξυπνήσω.. Αλλά ακόμα δεν έχουμε εδραίωσει τον θηλασμο και είναι λες κ συντονίζεται κ αυτή με το στήθος που πρηζεται κ γεμιζει. 40 ημερών είναι οπότε πιστεύω είναι λογικά τα 2ωρα κ 3ωρα.. Ελπίζω στο μέλλον να τα αυξήσει λιγάκι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irisss είπε:

Από μόνη της..λες κ έχει ξυπνητήρι! εχει πάρει το βάρος που πρέπει κ δεν χρειάζεται να την ξυπνήσω.. Αλλά ακόμα δεν έχουμε εδραίωσει τον θηλασμο και είναι λες κ συντονίζεται κ αυτή με το στήθος που πρηζεται κ γεμιζει. 40 ημερών είναι οπότε πιστεύω είναι λογικά τα 2ωρα κ 3ωρα.. Ελπίζω στο μέλλον να τα αυξήσει λιγάκι 

40 ημερών κ θηλάζει τόσο λίγο??? Είσαι απ τις τυχερές νομίζω. Εγω στη μεγάλη μου που τη θήλαζα αν έβγαινε απ το στήθος κατά τη διάρκεια της ημέρας έκλαιγε. Μόνο το βράδυ κοιμόταν. Μπράβο σας πάντως που τα κατάφερες έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 5:24 ΠΜ, Roulaa@ είπε:

Κ εγώ θα ήθελα να μου κοιμάται τόσο νωρίς αλλά φοβάμαι πως θα ξυπνήσει πολλές φορές μέσα στη νύχτα αν κοιμηθεί απ τις 9μιση. Σκέψου χθες 11 έφαγε στις 12κ καταληξαμε να κοιμηθεί κ 5 ξυπνήσε. Εσενα πόσες φορές ξυπνάει?

On 22/12/2021 at 2:37 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα!!!Το περάσαμε κ εμείς αυτό κράτησε κάπου 5 μέρες !!!Τώρα μου έχει κάτι 3 μέρες που κοιμάται μια χαρά το πρωί αλλά το βράδυ ενώ κοιμάται γύρω στης 9μιση και ξυπνάει 2 αργεί πολύ κοιμηθει μπορεί να κάνει και 3 ωρες.Νομιζω είναι φάση και περάσει

Κοιμάται γύρω στις 9και θα ξυπνήσει 2μιση και μετά το πρωί ανάλογα έχει τύχει να ξυπνήσει και 5μιση αλλά κ 7

Κορίτσια καλημέρα !!!Πήγατε στον γυναικολόγο να σας δει?Εγώ λέω να πάω μετά τ γιορτές (26 γινόμαστε 2 μηνών).Να σας ρωτήσω μετά τα λοχεια παρατήρησα έντονη οσμή από κάτω είναι φυσιολογικό?δεν θυμάμαι στα άλλα μου παιδιά να μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο,θα πάρω κ την μαία μου σήμερα να την ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

40 ημερών κ θηλάζει τόσο λίγο??? Είσαι απ τις τυχερές νομίζω. Εγω στη μεγάλη μου που τη θήλαζα αν έβγαινε απ το στήθος κατά τη διάρκεια της ημέρας έκλαιγε. Μόνο το βράδυ κοιμόταν. Μπράβο σας πάντως που τα κατάφερες έτσι!!

Καλά αυτά την νύχτα! Την ημέρα μην φανταστείς.. Το πρωί θα θηλάσει σίγουρα 2 κ 3 φορές μέχρι τις 11 θα κοιμηθεί ένα 3 ωρο, μετά ξανά άλλο ένα 2ωρο ύπνο κ μετά συνήθως θα μείνει ξύπνια δλδ 16.00 μέχρι το βράδυ που θα κάνουμε μπάνιο κλπ. Εκεινες τις ώρες, θα θηλάσει θα γκρινιάξει λίγο γιατί σφίγγεται με το έντερακι της, θα χαζέψει γύρω γύρω... Κάπως έτσι! Εκτός από τις μέρες με πολύ γκρίνια λόγω αερίων κλπ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κοιμάται γύρω στις 9και θα ξυπνήσει 2μιση και μετά το πρωί ανάλογα έχει τύχει να ξυπνήσει και 5μιση αλλά κ 7

Κορίτσια καλημέρα !!!Πήγατε στον γυναικολόγο να σας δει?Εγώ λέω να πάω μετά τ γιορτές (26 γινόμαστε 2 μηνών).Να σας ρωτήσω μετά τα λοχεια παρατήρησα έντονη οσμή από κάτω είναι φυσιολογικό?δεν θυμάμαι στα άλλα μου παιδιά να μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο,θα πάρω κ την μαία μου σήμερα να την ρωτήσω.

Κ εγώ έπρεπε να είχα πάει κ δε πήγα. Μετά τις γιορτές θα παω κ εγω. Στις 17/12 γίναμε 2 εμείς. Αδιάθετησα εγώ κιολας. Ναι καμία φορά το έχω παρατηρήσει κ εγω αλλά όχι πάντα. Στην εγκυμοσύνη ήταν πολύ έντονη η μυρωδιά τώρα οχι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Κ εγώ έπρεπε να είχα πάει κ δε πήγα. Μετά τις γιορτές θα παω κ εγω. Στις 17/12 γίναμε 2 εμείς. Αδιάθετησα εγώ κιολας. Ναι καμία φορά το έχω παρατηρήσει κ εγω αλλά όχι πάντα. Στην εγκυμοσύνη ήταν πολύ έντονη η μυρωδιά τώρα οχι

Κορίτσι μου πως το κατάλαβες ότι αδιαθέτησες; Εμένα ο γυναικολογος μου τη δεύτερη μέρα που ήμουν στο μαιευτήριο κ ήρθε να με δει μου είπε να κλείσω ραντεβού 10-15 Ιανουαρίου όταν γινόμαστε 2 μηνών ,Γτ μου είπε τόσο περίπου κρατάνε τα λοχεία. Εμείς το Σάββατο θα σαραντησουμε κ ακόμα έχω ελάχιστο αίμα  πιο πολύ έχω καφέ υγρά ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου πως το κατάλαβες ότι αδιαθέτησες; Εμένα ο γυναικολογος μου τη δεύτερη μέρα που ήμουν στο μαιευτήριο κ ήρθε να με δει μου είπε να κλείσω ραντεβού 10-15 Ιανουαρίου όταν γινόμαστε 2 μηνών ,Γτ μου είπε τόσο περίπου κρατάνε τα λοχεία. Εμείς το Σάββατο θα σαραντησουμε κ ακόμα έχω ελάχιστο αίμα  πιο πολύ έχω καφέ υγρά ! 

Κ εγώ μέχρι να 40ντησω είχα αιμα. Δλδ 25/11.  Καθάρισα για λίγες μέρες τελείως κ στις 6/12  ξαναείδα αίμα αλλά με πηγματα όπως είχα κ στη περίοδο. Γιαυτό υπέθεσα ότι αδιάθετησα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας :D
Χαρούμενα Χριστούγεννα και υπόλοιπο εορτών!

On 23/12/2021 at 8:03 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Πήγατε στον γυναικολόγο να σας δει?

Πήγα κάπου τέλη Νοέμβρη. Εμένα μου είχε πει στις 40 μέρες.. πήγα στις 50+. Κάπου εκεί νομίζω!
Είναι φυσιολογικά όλα όσα περιγράφεις. Καθαρίζεις! Εμένα με είχε ενημερώσει από πριν για όλα αυτά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...