Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Kate89 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την ενθάρρυνση.Ευχομαι με μια καλή χοριακη αύριο.🤗

      Ανησυχώ για τους πόνους περιόδου γιατί είναι ακριβώς οι ίδιοι όπως όταν περιμένω περίοδο.Αυτο μόνο που είναι διαφορετικό είναι οι μυρωδιές, εγώ γενικά μυρίζω σπάνια και τώρα κάποιες μυρωδιές είναι αισθητές.Μπορει να είναι και από τα φάρμακα βέβαια 😁

      Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏼🙏🏼

      και εγώ έχω έντονους πόνους περιόδου και έχω θετικό τεστ άρα όλα πιθανά είναι !!! Εσύ θα σκέφτεσαι πως είσαι έγκυος και όλα καλά !!! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, vasia!!! είπε:

Ναι θα μιλησω μαζι του. Σε ευχαριστω πολυ!εσυ κανεις αντιπηκτικες λογω θρομβοφιλιας ή προληπτικα?

Έχω θρομβοφιλια, γι αυτό κάνω τις ενέσεις. Θα τις κάνω ως το τέλος. Με παρακολουθεί κ αιματολογος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Ακόμα δεν ξέρουμε σίγουρα που θα γεννήσουμε... Αθήνα βρίσκομαι, ήθελα στο Λητώ, μα έγινε μονάδα covid οπότε μάλλον στο Μητέρα θα πάμε... Θα δείξει μέχρι τον Οκτώβριο!! Όσο για ινωδογονο, δεν ξέρω αν έκανα εξέταση. Αλλά επειδή με παρακολουθεί κ αιματολογος, μου είχε γράψει ένα σωρό εξετάσεις κ για θρομβοφιλια η γνωμάτευση ήταν πως είμαι μετρίου κινδύνου οπότε κ μου πρότεινε να κόψω τις αντιπηκτικες. Σε λίγες μέρες που θα κλείσω τον 3ο μήνα θα μου γράψει ανάλογες εξετάσεις..και θα δείξει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Από συμπτώματα που κ που κάποια ζαλάδα θα με πιάσει!! Έτσι να μου θυμίζει πως είμαι έγκυος επιτέλους!!! Χεχεχεχε!!! 3/4 , το Σάββατο που μας έρχεται θα πάμε για αυχενική διαφάνεια και Papp-A . Έχω αγωνία..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Ναι θα μιλησω μαζι του. Σε ευχαριστω πολυ!εσυ κανεις αντιπηκτικες λογω θρομβοφιλιας ή προληπτικα?

Είναι μια χαρά η εξέταση σου...και εγώ έκανα αυτές τις εξετάσεις και εμένα τόσο ήταν η συγκεκριμένη εξέταση και Μ είπε η αιματολογος ότι όλες Μ οι εξετάσεις είναι μια χαρά...και εγώ κάνω αντιπυκτικες έχω κληρονομική θρομβοφιλια σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο που βγήκα ομοζυγωτικη και μάλλον θα τις κάνω μέχρι τέλους...

 

On 27/3/2021 at 8:21 ΜΜ, xrys1988 είπε:

Δεν περίμενα ότι θα είχα τόσο άγχος, να σου πω την αλήθεια. Είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη κ δεν περνάνε οι μερες...... Αλλά επειδή έχω κ αίμα τις τελευταίες μέρες, με πιάνει πανικός κάποιες στιγμές. Εσύ πόσο είσαι τώρα?

ΤΟ αίμα δεν έχουν βρει ακόμα από τι είναι?εμένα καθάρισε το καφέ που είχα για μια εβδομάδα και έχω ακόμα πορτοκαλί υγρά χωρίς επίσης να ξέρουμε τι είναι...μπήκα στην 11η εβδομαδα...εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Είναι μια χαρά η εξέταση σου...και εγώ έκανα αυτές τις εξετάσεις και εμένα τόσο ήταν η συγκεκριμένη εξέταση και Μ είπε η αιματολογος ότι όλες Μ οι εξετάσεις είναι μια χαρά...και εγώ κάνω αντιπυκτικες έχω κληρονομική θρομβοφιλια σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο που βγήκα ομοζυγωτικη και μάλλον θα τις κάνω μέχρι τέλους...

 

ΤΟ αίμα δεν έχουν βρει ακόμα από τι είναι?εμένα καθάρισε το καφέ που είχα για μια εβδομάδα και έχω ακόμα πορτοκαλί υγρά χωρίς επίσης να ξέρουμε τι είναι...μπήκα στην 11η εβδομαδα...εσύ?

Καλημέρα. Δυστυχώς, δεν ξέρουμε το αίμα από που προέρχεται. Ο γιατρός είναι πολύ καθησυχαστικος, εγώ πάλι αγνωνομαι. Μου είπε να σταματήσω τα cyclacur γιατί ίσως είναι από αυτά. Έκανα σήμερα πρωί πρωί εξετάσεις κ θα με δει αύριο ξανά. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα 2 φορές κ με είδε. Το αίμα μου είπε ότι δεν ήταν από το έμβρυο πάντως. Τι να πω? Νιώθω εξαντλημένη από όλο αυτό.... Εγώ, αύριο πρώτα ο Θεός, κλείνω την 10η εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

 

 

On 27/3/2021 at 8:21 ΜΜ, xrys1988 είπε:

 

 

Just now, xrys1988 είπε:

Καλημέρα. Δυστυχώς, δεν ξέρουμε το αίμα από που προέρχεται. Ο γιατρός είναι πολύ καθησυχαστικος, εγώ πάλι αγνωνομαι. Μου είπε να σταματήσω τα cyclacur γιατί ίσως είναι από αυτά. Έκανα σήμερα πρωί πρωί εξετάσεις κ θα με δει αύριο ξανά. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα 2 φορές κ με είδε. Το αίμα μου είπε ότι δεν ήταν από το έμβρυο πάντως. Τι να πω? Νιώθω εξαντλημένη από όλο αυτό.... Εγώ, αύριο πρώτα ο Θεός, κλείνω την 10η εβδομάδα. 

Αφού δεν είναι από το μωράκι τότε μην αγχώνεσαι...είναι όλα καλά....και εγώ νιώθω εξαντλημένη από το άγχος ...φοβάμαι για τα πάντα....ακούς και γύρω γυρω ένα σωρό...αχχ να περάσει η δύσκολη περίοδος γρήγορα...να νιώσω λίγο ασφάλεια ρε παιδί μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xrys1988 είπε:

Καλημέρα. Δυστυχώς, δεν ξέρουμε το αίμα από που προέρχεται. Ο γιατρός είναι πολύ καθησυχαστικος, εγώ πάλι αγνωνομαι. Μου είπε να σταματήσω τα cyclacur γιατί ίσως είναι από αυτά. Έκανα σήμερα πρωί πρωί εξετάσεις κ θα με δει αύριο ξανά. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα 2 φορές κ με είδε. Το αίμα μου είπε ότι δεν ήταν από το έμβρυο πάντως. Τι να πω? Νιώθω εξαντλημένη από όλο αυτό.... Εγώ, αύριο πρώτα ο Θεός, κλείνω την 10η εβδομάδα. 

Καλημέρα ,και εγώ είχα αίμα κόκκινο στην αρχή 6 βδομάδων αλλά το είδε μου είπε κ εμένα ο γιατρός εφόσον το έμβρυο είναι μια χαρά δεν προέρχεται από εκεί καμία ανησυχία ,εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω την επόμενη Τετάρτη να με δει που θα είμαι 10 βδομαδων

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

 

 

Αφού δεν είναι από το μωράκι τότε μην αγχώνεσαι...είναι όλα καλά....και εγώ νιώθω εξαντλημένη από το άγχος ...φοβάμαι για τα πάντα....ακούς και γύρω γυρω ένα σωρό...αχχ να περάσει η δύσκολη περίοδος γρήγορα...να νιώσω λίγο ασφάλεια ρε παιδί μ

Αυτό είναι το θέμα ότι ακούω και διαβάζω διάφορα.... Το άγχος είναι μονίμως στο κόκκινο.... Καλή δύναμη σε όλες μας!!

Just now, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα ,και εγώ είχα αίμα κόκκινο στην αρχή 6 βδομάδων αλλά το είδε μου είπε κ εμένα ο γιατρός εφόσον το έμβρυο είναι μια χαρά δεν προέρχεται από εκεί καμία ανησυχία ,εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω την επόμενη Τετάρτη να με δει που θα είμαι 10 βδομαδων

Κι εμένα με είδε. Αλλά εγώ είχα πολύ αίμα τις τελευταίες μέρες, χωρίς πόνο βέβαια. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Είναι μια χαρά η εξέταση σου...και εγώ έκανα αυτές τις εξετάσεις και εμένα τόσο ήταν η συγκεκριμένη εξέταση και Μ είπε η αιματολογος ότι όλες Μ οι εξετάσεις είναι μια χαρά...και εγώ κάνω αντιπυκτικες έχω κληρονομική θρομβοφιλια σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο που βγήκα ομοζυγωτικη και μάλλον θα τις κάνω μέχρι τέλους...

 

ΤΟ αίμα δεν έχουν βρει ακόμα από τι είναι?εμένα καθάρισε το καφέ που είχα για μια εβδομάδα και έχω ακόμα πορτοκαλί υγρά χωρίς επίσης να ξέρουμε τι είναι...μπήκα στην 11η εβδομαδα...εσύ?

Το λιγοτερο ειναι να κανουμε τις αντιπηκτικες προκειμενου να πανε ολα καλα...το αγχος ειναι πολυ μεγαλο και απο οτι ειδα εισαι και συ απο εξωσωματικη και μαλιστα μετα απο πολλες προσπαθειες οποτε σε νιωθω..εγω προληπτικα τις ξεκινησα αμεσως μετα την ωοληψια και τωρα εκανε ενα μεγαλο πακετο εξετασεων προγεννητικου ελεγχου (φαντασου ειχα ξανακανει πριν ξεκινησω τη διαδικασια της εξωσωματικης το βασικο ) και με το που ειδα κατι εκτος οριων επαθε  εγκεφαλικο...κι οσο διαβαζεις φρικαρεις κιολας..περιμενο τωρα να βγει η μοριακη για κυστικη ινωση και για SMA.Να μας βοιηθησει η Παναγια και να μας πανε ολα καλα...αλλιως την ειχαμε στο μυαλο μας την εγκυμοσυνη...οτι θα ερθει ευκολα οτι θα ειμαστε μες τη τρελη χαρα αλλα το αγχος δε μας αφηνει.Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας μια όμορφη εγκυμοσύνη όσο κ αν το άγχος δν μας αφήνει να το απολαμβάνουμε! Εγώ βασικά ανήκω στις μανούλες το Νοεμβρίου αλλά δν έχει γίνει ακόμα ομάδα κ είπα μα ρωτήσω εδώ μιας κ ‘σείς έχετε περάσει από αυτή τη φάση. Είμαι 6+1 κ έκανα τον πρώτο υπέρηχο τη Παρασκευή  που είδαμε το σάκο , λεκιθικο ασκό καθώς κ το εμβρυακι να πάλλεται κ μου είπε ο γιατρός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα του κ στις 5/4 που έχω πάλι ραντεβού θα την ακούσουμε κιόλας! Απλά ήθελα να ρωτήσω ποτέ σας ξεκίνησαν τα συμπτώματα όπως ναυτίες,εμετοί κτλ. Εγώ δν νιώθω τπτ εκτός από πρησμένο στήθος που πονάει κ κάποιες ανακατωσούρες κάποιες φορές ααα κ πονοκεφάλους σχεδόν κάθε μέρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας μια όμορφη εγκυμοσύνη όσο κ αν το άγχος δν μας αφήνει να το απολαμβάνουμε! Εγώ βασικά ανήκω στις μανούλες το Νοεμβρίου αλλά δν έχει γίνει ακόμα ομάδα κ είπα μα ρωτήσω εδώ μιας κ ‘σείς έχετε περάσει από αυτή τη φάση. Είμαι 6+1 κ έκανα τον πρώτο υπέρηχο τη Παρασκευή  που είδαμε το σάκο , λεκιθικο ασκό καθώς κ το εμβρυακι να πάλλεται κ μου είπε ο γιατρός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα του κ στις 5/4 που έχω πάλι ραντεβού θα την ακούσουμε κιόλας! Απλά ήθελα να ρωτήσω ποτέ σας ξεκίνησαν τα συμπτώματα όπως ναυτίες,εμετοί κτλ. Εγώ δν νιώθω τπτ εκτός από πρησμένο στήθος που πονάει κ κάποιες ανακατωσούρες κάποιες φορές ααα κ πονοκεφάλους σχεδόν κάθε μέρα! 

Τα συμπτώματα δεν είναι ίδια σε κάθε γυναίκα ούτε σε κάθε εγκυμοσύνη ξεκινάνε από την αρχή σχεδόν όταν μαθαίνεις πως είσαι έγκυος μπορείς να μην έχεις καθόλου συμπτώματα η να έχεις λίγα ή πολλά ανάλογα στον άνθρωπο δεν σημαίνει πως πρέπει αναγκαστικά να έχεις ναυτία εγώ δεν είχα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στη δεύτερη ναυτία !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Τα συμπτώματα δεν είναι ίδια σε κάθε γυναίκα ούτε σε κάθε εγκυμοσύνη ξεκινάνε από την αρχή σχεδόν όταν μαθαίνεις πως είσαι έγκυος μπορείς να μην έχεις καθόλου συμπτώματα η να έχεις λίγα ή πολλά ανάλογα στον άνθρωπο δεν σημαίνει πως πρέπει αναγκαστικά να έχεις ναυτία εγώ δεν είχα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στη δεύτερη ναυτία !!

Ναι γνωρίζω ότι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει κ φυσικά κ σε κάθε γυναίκα διαφέρει! Απλά επειδή έχω αποβολές στο ιστορικό μου προσπαθώ να πιαστώ από κάπου ότι όλα πάνε καλά! Να σου πω δν θα ήθελα καθόλου να έχω εμετούς κ ναυτίες, γτ μια φορά μόνο στη ζωή μου έχω κάνει εμετό κ κόντεψα να βγάλω τα σωθικά μου κ υπέφερα! Απλά λες ότι αν έχεις , νιώθεις έγκυος πράγμα που φυσικά δν ισχύει !Κ ειδικά όταν έχεις αποβάλει αρκετές φορές το μυαλό σου κάνει διάφορες σκέψεις! Αυτή τη φορά πάντως είμαι πιο χαλαρή κ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τπτ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Ναι γνωρίζω ότι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει κ φυσικά κ σε κάθε γυναίκα διαφέρει! Απλά επειδή έχω αποβολές στο ιστορικό μου προσπαθώ να πιαστώ από κάπου ότι όλα πάνε καλά! Να σου πω δν θα ήθελα καθόλου να έχω εμετούς κ ναυτίες, γτ μια φορά μόνο στη ζωή μου έχω κάνει εμετό κ κόντεψα να βγάλω τα σωθικά μου κ υπέφερα! Απλά λες ότι αν έχεις , νιώθεις έγκυος πράγμα που φυσικά δν ισχύει !Κ ειδικά όταν έχεις αποβάλει αρκετές φορές το μυαλό σου κάνει διάφορες σκέψεις! Αυτή τη φορά πάντως είμαι πιο χαλαρή κ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τπτ! 

Όχι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην τα σκέφτεσαι αυτά δεν έχουν σχέση είτε έχεις φουλ σύμπτωματα είτε δεν έχεις τίποτα η εγκυμοσύνη αν είναι να πάει καλά θα πάει !! Σου εύχομαι με το καλό αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 said:

Ναι γνωρίζω ότι κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει κ φυσικά κ σε κάθε γυναίκα διαφέρει! Απλά επειδή έχω αποβολές στο ιστορικό μου προσπαθώ να πιαστώ από κάπου ότι όλα πάνε καλά! Να σου πω δν θα ήθελα καθόλου να έχω εμετούς κ ναυτίες, γτ μια φορά μόνο στη ζωή μου έχω κάνει εμετό κ κόντεψα να βγάλω τα σωθικά μου κ υπέφερα! Απλά λες ότι αν έχεις , νιώθεις έγκυος πράγμα που φυσικά δν ισχύει !Κ ειδικά όταν έχεις αποβάλει αρκετές φορές το μυαλό σου κάνει διάφορες σκέψεις! Αυτή τη φορά πάντως είμαι πιο χαλαρή κ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τπτ! 

Εφόσον έχεις και εσύ παιδευτεί, μάλλον υποψιάζεσαι ότι δεν υπάρχει κάτι που θα σε καθησυχάσει ουσιαστικά. 

Απλώς, κάθε ημέρα και κάθε εβδομάδα που περνάει θα είναι και μία μικρή ανακούφιση...Και θυμήσου, όσο δεν έχεις κάποιο αρνητικό σύμπτωμα, είσαι καλά!!!!

Αυτό να το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου για να μπορείς να πορεύεσαι! Εγώ έτσι προχωράω...Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας μια όμορφη εγκυμοσύνη όσο κ αν το άγχος δν μας αφήνει να το απολαμβάνουμε! Εγώ βασικά ανήκω στις μανούλες το Νοεμβρίου αλλά δν έχει γίνει ακόμα ομάδα κ είπα μα ρωτήσω εδώ μιας κ ‘σείς έχετε περάσει από αυτή τη φάση. Είμαι 6+1 κ έκανα τον πρώτο υπέρηχο τη Παρασκευή  που είδαμε το σάκο , λεκιθικο ασκό καθώς κ το εμβρυακι να πάλλεται κ μου είπε ο γιατρός ότι αρχίζει να χτυπάει η καρδούλα του κ στις 5/4 που έχω πάλι ραντεβού θα την ακούσουμε κιόλας! Απλά ήθελα να ρωτήσω ποτέ σας ξεκίνησαν τα συμπτώματα όπως ναυτίες,εμετοί κτλ. Εγώ δν νιώθω τπτ εκτός από πρησμένο στήθος που πονάει κ κάποιες ανακατωσούρες κάποιες φορές ααα κ πονοκεφάλους σχεδόν κάθε μέρα! 

Καλώς την και με το καλο εύχομαι. Κι εγώ 8/11 έχω ΠΗΤ αλλά γράφω εδώ.,, ίσως η ομάδα θα επρεπε να μετονομαστεί σε μανούλες Οκτωβρίου και Νοεμβρίου 2021 γιατί στου Νοεμβρίου δεν υπάρχει συμμετοχή ... σ ‘ εμένα τα συμπτώματα αρχίσαν σε κάθε εγκυμοσύνη μου από την 6η εβδομάδα... αλλά τίποτα δεν είναι στάνταρ... μπορεί να μην έχεις και καθόλου συμπτώματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την ενθάρρυνση.Αλλά τρόμαξα λίγο από το μεσημέρι γτ είχα κάτι σταγονιτσες αίμα(δν είναι κόκκινο αλλά κάπως ροζουλι) πήρα τηλ τον γιατρό μήπως πάω νωρίτερα στο ραντεβού κ η μαία μου είπε ότι αυτό με το αίμα συμβαίνει κ πως δν είναι ανησυχητικό , αλλά όπως ξέρετε αγχώθηκα! Νομίζω κ μια άλλη κοπέλα εδώ είχε αίμα στην 6η βδομάδα. Δν μπορώ να ηρεμήσω τώρα μέχρι να πάω να δω στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά! @Flolipop εγώ ΠΗΤ έχω στις 20/11 σύμφωνα με την ΤΕΡ αλλά μπορεί να είναι κ λίγο νωρίτερα. Με ανακουφίζεις που είπες ξεκίνησαν στην 6η βδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...