Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! 

Θέλω να ευχηθώ κουράγιο στα κορίτσια που υποφέρουν είτε σωματικά είτε ψυχολογικά. 

Εγώ γενικά έχω πολύ καλη διάθεση έχει έρθει και η μάνα μου από το χωριό και σιγά σιγά μαζευόμαστε. Το σπίτι εργοτάξιο γτ φτιάχνουμε τα δωμάτια, ψωνίσαμε τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρου, η μάνα μου κεντησε 2 κουβερτούλες και τώρα φτιάχνει τα σεντονάκια, της έστειλα σήμερα και μου πήρε και 2 πιτζάμες για το μαιευτήριο.... πρέπει λέει να πάω με καινούριες... χαχαχαχα. Αλήθεια; Δεν το ήξερα!!!

Έχω και κάποιες απορίες αν ξέρουν και οι μανούλες... Πρώτον ποτε πρέπει να κάνω επαφή με παιδίατρο; Δεύτερον ξέρει κάποια αν στο ΜΗΤΕΡΑ επιτρέπουν επισκέπτες έστω για να δούν το μωρό πίσω από το τζάμι; Θα μου έλυνε τα χέρια αυτό για να μην έρθει κανείς μετά στο σπίτι. Να τηρήσουμε το σαρανταήμερο. Τέλος μου είπε η μάνα μου ότι στο σαρανταημερο δεν κάνει να μπει επίσκεψη στο σπίτι γυναίκα με περίοδο... γιατί αυτό; Ξέρει κάποια κάτι;

Εσείς πώς θα αντιμετωπίσετε το γεγονός ότι θα θέλουν οι πολύ στενοί συγγενείς να έρθουν στο σπίτι να δούν το νεογέννητο αφού δεν θα επιτρέπεται στο μαιευτήριο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Eva n είπε:

Καλημέραααα και καλό μήνα σε όλες κορίτσια μου! ❤ σας διάβασα λίγο στα γρήγορα. @Ranoula μου, πόσο ταλαιπώρησε κι εσύ βρε κοριτσάκι μου!! Λίγη υπομονή ακόμα! Όσο για την καμπύλη όλο κ κάτι θα βρουν να σε βοηθήσουν οι γιατροί σου. Όλα θα πάνε καλά!! 

Για τα υπόλοιπα κορίτσια που υποφέρουν από καούρες, μάλλον τα μωράκια σας θα βγουν με πολλά μαλλάκια ❤ εγω η αλήθεια είναι δεν υποφέρω καθόλου από καούρες, μπορεί να με πιάσει μια φορά στο τόσο αλλά μέχρι εκεί. Έχει ανοίξει όμως τόσο πολύ η όρεξη βρε κορίτσια, συνέχεια κάτι θέλω να τρώω!! 

@Catmom ❤️ και @Mkp2020 πως είστε εσείς κορίτσια μου;; ελπιζω να ξεκουραζεστε και να είστε ήδη καλύτερα!! ❤

Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη λένε ότι ανοίγει.Εγω προσπαθώ να την κλείσω πάντως χαχαχχα!Ξεκίνησα να μετράω τις συσπάσεις από μόνη μου να τις πω στον γιατρό την Δευτέρα.Χθες είχα 14.Πολλες μου φάνηκαν αλλά παιρνω και τα χάπια τι να πω..Ελπιζω τουλάχιστον να με βοηθήσουν στον τοκετό που λενε.Απο δουλειές κάνω τα βασικά.Μαγειρεμα κρεβάτι και πιάτα.Εσυ πως είσαι?

Αν υποθέσουμε ότι γενναμε στην ΠΗΤ τότε έμειναν 65 μερουλες και ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙ

πρίν από 18 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! 

Θέλω να ευχηθώ κουράγιο στα κορίτσια που υποφέρουν είτε σωματικά είτε ψυχολογικά. 

Εγώ γενικά έχω πολύ καλη διάθεση έχει έρθει και η μάνα μου από το χωριό και σιγά σιγά μαζευόμαστε. Το σπίτι εργοτάξιο γτ φτιάχνουμε τα δωμάτια, ψωνίσαμε τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρου, η μάνα μου κεντησε 2 κουβερτούλες και τώρα φτιάχνει τα σεντονάκια, της έστειλα σήμερα και μου πήρε και 2 πιτζάμες για το μαιευτήριο.... πρέπει λέει να πάω με καινούριες... χαχαχαχα. Αλήθεια; Δεν το ήξερα!!!

Έχω και κάποιες απορίες αν ξέρουν και οι μανούλες... Πρώτον ποτε πρέπει να κάνω επαφή με παιδίατρο; Δεύτερον ξέρει κάποια αν στο ΜΗΤΕΡΑ επιτρέπουν επισκέπτες έστω για να δούν το μωρό πίσω από το τζάμι; Θα μου έλυνε τα χέρια αυτό για να μην έρθει κανείς μετά στο σπίτι. Να τηρήσουμε το σαρανταήμερο. Τέλος μου είπε η μάνα μου ότι στο σαρανταημερο δεν κάνει να μπει επίσκεψη στο σπίτι γυναίκα με περίοδο... γιατί αυτό; Ξέρει κάποια κάτι;

Εσείς πώς θα αντιμετωπίσετε το γεγονός ότι θα θέλουν οι πολύ στενοί συγγενείς να έρθουν στο σπίτι να δούν το νεογέννητο αφού δεν θα επιτρέπεται στο μαιευτήριο; 

Χαιρομαι πολύ είσαι καλά καλή μου ❤️.Για τα ιδιωτικά νομίζω δεν μπαίνει κανένας.Το σαρανταήμερο το έχω ακούσει κι εγώ ότι γυναίκα με περίοδο δεν κάνει να μπει ούτε να έχεις επισκέψεις το βράδυ κι ένα σωρό ακόμα.το καλό είναι ότι ο κορωνοιος μας βολεύει σαν δικαιολογία για να μην δεχόμαστε επισκέψεις.παντως λογικά παππούδες και αδέρφια θα θέλουν να έρθουν με το που πας στο σπίτι είτε το δουν στο μαιευτήριο είτε όχι.κι εγώ θέλω να τηρήσω το σαρανταήμερο αλλά ο κύκλος μας δεν πιστεύει σε τέτοια και τα κοροϊδεύουν οπότε δεν τους νοιάζει κιόλας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ranoula @Mkp2020 νάί νάί θά μίλήσώ μέ τον γίάτρό κ θα τό δώ!!

@Ydroxoos76 εγώ πολύ απλά δεν θά κάλέσώ κανέναν κ όύτέ θά τό έπίτρέψώ!!Μόνο Ή μαμά μού άν δώ ότι την χρέίάζόμάί!!!Κ δεν με ένδίάφέρέί άν κάπόίός πάρέξήγήθέί!!!έίνάι δικός μόύ ό χώρός,δικό μόύ τό μωρό κ όφέίλόύν όσόί μέ νόίάζόντάί να τό σέβάστόύν!!Μέ τόσά πόύ κύκλόφόρόύν δεν ύπάρχέί περίπτωσή να ρίσκάρώ τό ότίδήπότέ!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια!!!

@Ydroxoos76 δεδομένου ότι θα είναι χειμώνας και τα μωράκια μας θα είναι πολύ ευάλωτα, εγω θα τους πω να κάνουν τεστ από το φαρμακείο και εννοείται ότι θα έρχονται με μάσκα, αντισηπτικά κλπ. Κάπως έτσι κάνουν και τώρα με εμένα γιατί εκτός από έγκυος ειμαι και διαβητικη αρα φουλ ευπαθείς. Την Κυριακή έχω τον πολιτικό γάμο και τους έβαλα όλους να κάνουν ραπιντ και από την αρχή της εγκυμοσύνης μου οποιος έρχεται σπίτι είναι με μάσκα. Δεν είναι παράλογο ολο αυτό, πρέπει να προστατευσουμε τα μωράκια μας.

Σημερα παρέλαβα από pat pat ένα νυχτικο με κουμπια για το μαιευτήριο, ένα σουτιέν θηλασμού και δυο φορμακια για τκ μωρο το ένα λεει 1st Christmas και το άλλο λεει happy birthday daddy ( αυτο θα είναι έκπληξη για τον μπαμπά του γιατι ο άντρας μου εχει γενέθλια 2 μερες μετα την ΠΗΤ!!). Έκαναν δυο εβδομάδες και κάτι να έρθουν, εντάξει είναι λίγο λεπτά αλλα τα πήρα για συγκεκριμένες ημερες! 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! 

Θέλω να ευχηθώ κουράγιο στα κορίτσια που υποφέρουν είτε σωματικά είτε ψυχολογικά. 

Εγώ γενικά έχω πολύ καλη διάθεση έχει έρθει και η μάνα μου από το χωριό και σιγά σιγά μαζευόμαστε. Το σπίτι εργοτάξιο γτ φτιάχνουμε τα δωμάτια, ψωνίσαμε τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρου, η μάνα μου κεντησε 2 κουβερτούλες και τώρα φτιάχνει τα σεντονάκια, της έστειλα σήμερα και μου πήρε και 2 πιτζάμες για το μαιευτήριο.... πρέπει λέει να πάω με καινούριες... χαχαχαχα. Αλήθεια; Δεν το ήξερα!!!

Έχω και κάποιες απορίες αν ξέρουν και οι μανούλες... Πρώτον ποτε πρέπει να κάνω επαφή με παιδίατρο; Δεύτερον ξέρει κάποια αν στο ΜΗΤΕΡΑ επιτρέπουν επισκέπτες έστω για να δούν το μωρό πίσω από το τζάμι; Θα μου έλυνε τα χέρια αυτό για να μην έρθει κανείς μετά στο σπίτι. Να τηρήσουμε το σαρανταήμερο. Τέλος μου είπε η μάνα μου ότι στο σαρανταημερο δεν κάνει να μπει επίσκεψη στο σπίτι γυναίκα με περίοδο... γιατί αυτό; Ξέρει κάποια κάτι;

Εσείς πώς θα αντιμετωπίσετε το γεγονός ότι θα θέλουν οι πολύ στενοί συγγενείς να έρθουν στο σπίτι να δούν το νεογέννητο αφού δεν θα επιτρέπεται στο μαιευτήριο; 

Εμας οσοι εχουν γεννησει οχι μονο 40 μερες και πολυ περισσοτερο ο παιδίατρος λεει οχι λογω κορονοιου. Θα πεις οτι η εντολη του γιατρου ειναι οχι ειδικα χειμωνα που θα γεννησουμε εμεις! Δεν νομιζω να μην το καταλαβαινουν, θελει προσοχη και για εσενα και για το μωρο! 

Μπορω να σου ζητησω μια χαρη? Επειδη θυμάμαι οτι κανεις διατροφη,δεν θυμάμαι και ποιο αλλο κοριτσι. θα μπορουσες αν δεν σου κανει κοπο να μου στείλεις σε μηνυμα τι τρως στο περιπου για να είμαι προετοιμασμενη στον ενδοκρινολογο που θα παω τη δευτερα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια καλό μήνα και από εμένα!! Λίγο ακόμα μας έμεινε μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά..

Εμείς δειλά δειλά ξεκινήσαμε αδειασαμε το δωμάτιο αλλά έχουμε ακόμα δουλίτσα μπροστά μας.. από βδομάδα θα κοιτάξω να πάω να πάρω και κανένα ρουχαλάκι για το μωρό κυρίως για την έξοδο από το μαιευτήριο που θέλω γιατί όλα τα αλλα τα έχω από την πρώτη μου κόρη! Απλά πρέπει να αρχίσω να πλένω γιατί βλέπω να έρχεται το μωρό κ εγώ ακομα Να κάθομαι :rolleyes::wub:

@Ydroxoos76 για τις επισκέψεις εννοείται πως θα το ξεκόβεις εξ αρχής ! Και για να μη σε παρεξηγούν , θα λες ο παιδίατρος απαγορεύει λόγω των συνθηκών.. εγώ πάντως έχω σκοπό να δέχομαι μόνο τους γονείς κ αυτό μετά από τεστ και φυσικά με μάσκες κ όχι αγκαλιά το μωρό .. πέρα από τον κορωνοιο έχουν έξαρση κ άλλες ιώσεις λόγω χειμώνα οποτε δεν είμαστε να το διακινδυνεύουμε.. στην μικρή που γέννησα τον Ιανουάριο του 20 που δεν υπήρχε κορωνοιος κ πάλι δεν δεχόμουν επισκέψεις παρά μόνο γονείς.. μετά ήρθε ο κορωνοιος οποτε ξέκοψαν ολοι.. δεν είναι παρεξηγισιμο και άμα παρεξηγούνται δικό τους θέμα, εμείς θα κοιτάξουμε τα μωράκια μας!!

πάντως κορίτσια να ξέρετε πως αμα πάρετε ευχή την 8η μέρα από πάτερ ( είναι η ευχή που διαβάζουν στον μισοσαραντισμο , αλλά η εκκλησία λέει πως ένα μωρό διαβάζεται την πρώτη την όγδοη και την 40η ημέρα) , μπορείτε να βγαίνετε βολτίτσα με το μωράκι σας εφόσον έχει καλό καιρό..  στην πρώτη γεννα θυμάμαι που είχα πάει στον παιδίατρο και «μ έβαλε χέρι» επειδή ακόμα δεν είχα βγάλει το μωρό στον καθαρό αέρα. Το μωρό ήταν 3ων εβδομάδων τότε περίπου.. γενικά οι παιδίατροι είναι υπέρ στο να βγαίνουν τα μωράκια ακόμα κ κρύο να έχει, αρκεί να είναι πολύ καλά ντυμένα και να μην έχει υγρασία..μου είχε πει τότε συγκεκριμένα πως τα παιδιά δεν αρρωσταίνουν από το κρύο.. σας το λέω γιατί κ εγώ έλεγα πως θα την βγάλω καταχείμωνο αλλά τις ηλιόλουστες μέρες την έντυνα πολύ καλά την έβαζα κ στον ποδοσακο κ ήταν σούπερ !!

  • Μου αρέσει 5

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια καλό μήνα και από εμένα!! Λίγο ακόμα μας έμεινε μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά..

Εμείς δειλά δειλά ξεκινήσαμε αδειασαμε το δωμάτιο αλλά έχουμε ακόμα δουλίτσα μπροστά μας.. από βδομάδα θα κοιτάξω να πάω να πάρω και κανένα ρουχαλάκι για το μωρό κυρίως για την έξοδο από το μαιευτήριο που θέλω γιατί όλα τα αλλα τα έχω από την πρώτη μου κόρη! Απλά πρέπει να αρχίσω να πλένω γιατί βλέπω να έρχεται το μωρό κ εγώ ακομα Να κάθομαι :rolleyes::wub:

@Ydroxoos76 για τις επισκέψεις εννοείται πως θα το ξεκόβεις εξ αρχής ! Και για να μη σε παρεξηγούν , θα λες ο παιδίατρος απαγορεύει λόγω των συνθηκών.. εγώ πάντως έχω σκοπό να δέχομαι μόνο τους γονείς κ αυτό μετά από τεστ και φυσικά με μάσκες κ όχι αγκαλιά το μωρό .. πέρα από τον κορωνοιο έχουν έξαρση κ άλλες ιώσεις λόγω χειμώνα οποτε δεν είμαστε να το διακινδυνεύουμε.. στην μικρή που γέννησα τον Ιανουάριο του 20 που δεν υπήρχε κορωνοιος κ πάλι δεν δεχόμουν επισκέψεις παρά μόνο γονείς.. μετά ήρθε ο κορωνοιος οποτε ξέκοψαν ολοι.. δεν είναι παρεξηγισιμο και άμα παρεξηγούνται δικό τους θέμα, εμείς θα κοιτάξουμε τα μωράκια μας!!

πάντως κορίτσια να ξέρετε πως αμα πάρετε ευχή την 8η μέρα από πάτερ ( είναι η ευχή που διαβάζουν στον μισοσαραντισμο , αλλά η εκκλησία λέει πως ένα μωρό διαβάζεται την πρώτη την όγδοη και την 40η ημέρα) , μπορείτε να βγαίνετε βολτίτσα με το μωράκι σας εφόσον έχει καλό καιρό..  στην πρώτη γεννα θυμάμαι που είχα πάει στον παιδίατρο και «μ έβαλε χέρι» επειδή ακόμα δεν είχα βγάλει το μωρό στον καθαρό αέρα. Το μωρό ήταν 3ων εβδομάδων τότε περίπου.. γενικά οι παιδίατροι είναι υπέρ στο να βγαίνουν τα μωράκια ακόμα κ κρύο να έχει, αρκεί να είναι πολύ καλά ντυμένα και να μην έχει υγρασία..μου είχε πει τότε συγκεκριμένα πως τα παιδιά δεν αρρωσταίνουν από το κρύο.. σας το λέω γιατί κ εγώ έλεγα πως θα την βγάλω καταχείμωνο αλλά τις ηλιόλουστες μέρες την έντυνα πολύ καλά την έβαζα κ στον ποδοσακο κ ήταν σούπερ !!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κι εσένα και τις άλλες κοπέλες. Επαφή με τον παιδίατρο ποτε πρέπει να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κι εσένα και τις άλλες κοπέλες. Επαφή με τον παιδίατρο ποτε πρέπει να κάνουμε;

Ο γυναικολογος μου που μας συστησε την παιδιατρο, ειπε να κανουμε ενα ραντεβου την 35η εβδομαδα. Μαλιστα ειπε οτι ειναι δωρεαν κ θα μου δωσει κ συμβουλες για τον θηλασμο.

Οσο για τις επισκεψεις, ουτε καν με νοιαζει, με απασχολει, με ενδιαφερει, για το αν παρεξηγηθει ο οποιοσδηποτε για το αυτονοητο.. Εγω ξερω τι περασα τοσα χρονια για να καταφερω να κανω ενα παιδι.. κ ξερω οτι κ συ εχεις περασει παρα πολλα.. Ζυγιζεις κ κανεις τις επιλογες σου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Foux είπε:

Κορίτσια SOS!!!έπιασα πρωτη φορα αυτο το πέτρωμα στην κοιλιά!!!χωρις πονο χωρις τιποτα αλλο!!!ηταν απλα το μωρο που έκατσε εκει;;Η ηταν οι συσπάσεις που λετε;;

Το έπιασες απλά ή ένιωσες και παράξενα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κι εσένα και τις άλλες κοπέλες. Επαφή με τον παιδίατρο ποτε πρέπει να κάνουμε;

Εμένα επειδή ήταν παιδίατρος της ξαδερφης μου του είχε πει ότι πρόκειται να γεννήσω κ της είπε απλά να τον πάρω ένα τηλ όταν θα βγω από την κλινική και κανόνισε κ ήρθε την επόμενη μέρα.. θα σου πρότεινα λίγο πριν μπεις στον μήνα σου να τον πάρεις ένα τηλ να δεις τι θα σου πει, γιατί ξέρω πως κάποιοι κάνουν κ ραντεβού πριν την γεννα για να συζητήσετε γενικά ..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Foux είπε:

Κορίτσια SOS!!!έπιασα πρωτη φορα αυτο το πέτρωμα στην κοιλιά!!!χωρις πονο χωρις τιποτα αλλο!!!ηταν απλα το μωρο που έκατσε εκει;;Η ηταν οι συσπάσεις που λετε;;

Πιστεύω ήταν το μωρό που έκατσε εκεί, ο γιατρός λέει πως άμα κανεις συσπάσεις σίγουρα το καταλαβαίνεις γιατί έχεις κ πονάκια ταυτόχρονα.. κ εγώ δεν καταλάβαινα μέχρι που έκανα την ημέρα της γεννας κ τότε κατάλαβα πως όντως οι συσπάσεις είναι διαφορετικές.. κ εμένα κάθεται πολλές φορές στο ένα μέρος της κοιλιάς για λίγο κ μετά φεύγει κ πάει αλλου!! Μην ανησυχείς , αλλά αν δεν ησυχάζεις παρε κ τον γιατρό ένα τηλ να του μιλήσεις !!

οσο για παιδίατρο που ρώτησες , εμείς είμαστε δυτικα και έχουμε τον Δγμο Γιδαρη , ο οποίος είναι και παιδο πνευμονολόγος κ γενικά έχω ακούσει μόνο θετικά.. κ εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη !

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Agapakiii είπε:

Πιστεύω ήταν το μωρό που έκατσε εκεί, ο γιατρός λέει πως άμα κανεις συσπάσεις σίγουρα το καταλαβαίνεις γιατί έχεις κ πονάκια ταυτόχρονα.. κ εγώ δεν καταλάβαινα μέχρι που έκανα την ημέρα της γεννας κ τότε κατάλαβα πως όντως οι συσπάσεις είναι διαφορετικές.. κ εμένα κάθεται πολλές φορές στο ένα μέρος της κοιλιάς για λίγο κ μετά φεύγει κ πάει αλλου!! Μην ανησυχείς , αλλά αν δεν ησυχάζεις παρε κ τον γιατρό ένα τηλ να του μιλήσεις !!

οσο για παιδίατρο που ρώτησες , εμείς είμαστε δυτικα και έχουμε τον Δγμο Γιδαρη , ο οποίος είναι και παιδο πνευμονολόγος κ γενικά έχω ακούσει μόνο θετικά.. κ εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη !

Εμένα μου είπαν για τον Ιωάννου που ειναι Κ στην κλινική!!εδω δυτικα ειναι κ αυτος κ πηγαίνουν ηδη στο φίλες μου κ είναι ευχαριστημενες!!!

Άρα οι συσπάσεις συνοδεύονται κ απο κάποιο πονακι;;Δεν αγχώνομαι ευτυχως!!!απλα επειδη δεν ξέρω πώς είναι φοβαμαι μην ξεκινήσουν κ δεν το καταλάβω!!!Χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...