Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κοντός τράχηλος;


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Polly1 είπε:

Εδω,τα ιδια! Αύριο πάω για κάτι αιματολογικες! Υπέρηχο σε 2 βδομαδες και δεν περνάνε με τίποτα!

Κάθε ποτέ σε βλέπει ο γιατρός σου? εγώ σε λίγες μέρες έχω καμπύλη ζαχάρου και σε μία εβδομάδα υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Κάθε ποτέ σε βλέπει ο γιατρός σου? εγώ σε λίγες μέρες έχω καμπύλη ζαχάρου και σε μία εβδομάδα υπέρηχο!

Κάθε μήνα με βλέπει εκτός απροόπτου και μέχρι να μπω στον μήνα μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Polly1 είπε:

Κάθε μήνα με βλέπει εκτός απροόπτου και μέχρι να μπω στον μήνα μου

Ααα εμένα με βλέπει κάθε 10 μέρες μου κάνει Στενή παρακολούθηση θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Lilak90 είπε:

Ααα εμένα με βλέπει κάθε 10 μέρες μου κάνει Στενή παρακολούθηση θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο χαχαχα

Ο καθένας ακολουθεί διαφορετική τακτική ανάλογα την περπτωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Κορίτσια... μου τι κάνετε?? θέλω να σας ρωτήσω κάνετε καθόλου συσπάσεις???εγώ νομίζω εχθές έκανα τις πρώτες μου για την ακρίβεια 2 και έχω φρικαρει!!

Καλησπέρα,εγώ το χω πάντα στο μυαλό μου μην κάνω συσπασεις αλλά νομίζω δεν μπορώ να καταλάβω.. τι ενοιωθες?μίλησες με γιατρο?

On 27/1/2022 at 11:47 ΠΜ, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Εγώ κάνω συνδυασμό αλλαγής εσωρούχων και σερβιετων γιατί έχω υγρά και ουτροτζεσταν που δεν παιρνω! Γενικά όμως το καλύτερο είναι αλλαγή εσωρούχων καθώς με τα σερβιετακια ευνοείται η ανάπτυξη μικροβίων πιο εύκολα! 

Δεν σου δίνει προγεστερονη?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Καλησπέρα,εγώ το χω πάντα στο μυαλό μου μην κάνω συσπασεις αλλά νομίζω δεν μπορώ να καταλάβω.. τι ενοιωθες?μίλησες με γιατρο?

Δεν σου δίνει προγεστερονη?

Καλημέρα.... παίρνω και προγεστερόνη και μαγνήσιο.. εκεί που είμαι ξαπλωμένη ένιωσα να τεντώνει η κοιλιά μου και να σφίγγει για 5 δεύτερα περίπου όχι παραπάνω αλλά ούτε πόνο ούτε τπτ και από την μια μεριά να είναι πιο πέτρα.. μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι από φάρμακα είμαι φουλ και ότι μπορεί κάπου κάπου να κάνει σύσπαση επειδή κουνιέται και το μωρό επίσης μου είπε να πίνω πολύ νερό και να μην κουράζομαι γτ αυτό συνήθως συμβαίνει μετά από κούραση... βεβαία εγώ είμαι στο κρεβάτι όλη μέρα οπότε ήτανε να κάνω και έκανα μάλλον...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lilak90 είπε:

Καλημέρα.... παίρνω και προγεστερόνη και μαγνήσιο.. εκεί που είμαι ξαπλωμένη ένιωσα να τεντώνει η κοιλιά μου και να σφίγγει για 5 δεύτερα περίπου όχι παραπάνω αλλά ούτε πόνο ούτε τπτ και από την μια μεριά να είναι πιο πέτρα.. μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι από φάρμακα είμαι φουλ και ότι μπορεί κάπου κάπου να κάνει σύσπαση επειδή κουνιέται και το μωρό επίσης μου είπε να πίνω πολύ νερό και να μην κουράζομαι γτ αυτό συνήθως συμβαίνει μετά από κούραση... βεβαία εγώ είμαι στο κρεβάτι όλη μέρα οπότε ήτανε να κάνω και έκανα μάλλον...

 

 

 

Καλημέρα,σε ποια εβδομάδα  είσαι τώρα?Την προγεστερονη την βάζεις κολπικα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ele1 είπε:

Καλημέρα,σε ποια εβδομάδα  είσαι τώρα?Την προγεστερονη την βάζεις κολπικα?

Είμαι 24 w αλλά οι συσπάσεις σε κάθε γυναίκα μπορεί να ξεκινήσουν διαφορετικά..έχω φίλες που από τον 3 μήνα κάνανε..ναι την προγεστερόνη την βάζω κολπικά αλλά αυτή ουσιαστικά βοηθάει τον τράχηλο να μην ανοίξει και να τον κρατάει ήρεμο αλλά δεν νομίζω ότι εξαλείφει πλήρως τις συσπάσεις..το μαγνήσιο βοηθάει και σε αυτό αλλά διάβασα ότι αυτές είναι προπαρασκευαστικές οι λεγόμενες (Brixton ) και τις κάνουν όλες οι γυναίκες.καποιες συσπάσεις επίσης μπορεί να τής κάνουνε και να μήν της καταλαβαίνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Καλησπέρα,εγώ το χω πάντα στο μυαλό μου μην κάνω συσπασεις αλλά νομίζω δεν μπορώ να καταλάβω.. τι ενοιωθες?μίλησες με γιατρο?

Δεν σου δίνει προγεστερονη?

Δε μου δίνει προγεστερονη καθολου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Δε μου δίνει προγεστερονη καθολου!! 

Απλά παρακολουθειτε τράχηλο με υπέρηχο δηλ ?Κουραστηκα να βάζω υπέθετα εγω...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ?

3 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Είμαι 24 w αλλά οι συσπάσεις σε κάθε γυναίκα μπορεί να ξεκινήσουν διαφορετικά..έχω φίλες που από τον 3 μήνα κάνανε..ναι την προγεστερόνη την βάζω κολπικά αλλά αυτή ουσιαστικά βοηθάει τον τράχηλο να μην ανοίξει και να τον κρατάει ήρεμο αλλά δεν νομίζω ότι εξαλείφει πλήρως τις συσπάσεις..το μαγνήσιο βοηθάει και σε αυτό αλλά διάβασα ότι αυτές είναι προπαρασκευαστικές οι λεγόμενες (Brixton ) και τις κάνουν όλες οι γυναίκες.καποιες συσπάσεις επίσης μπορεί να τής κάνουνε και να μήν της καταλαβαίνουμε :)

Ναι και μένα μου πε μόνο αν πονας αυτές οι συσπάσεις είναι που πρέπει να με ανησυχούν.. Φοβάμαι π βάζω κολπικα υποθετα μην φτάσω ραμματα ή μην βγάλω μυκητες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Ele1 είπε:

Απλά παρακολουθειτε τράχηλο με υπέρηχο δηλ ?Κουραστηκα να βάζω υπέθετα εγω...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ?

Ναι και μένα μου πε μόνο αν πονας αυτές οι συσπάσεις είναι που πρέπει να με ανησυχούν.. Φοβάμαι π βάζω κολπικα υποθετα μην φτάσω ραμματα ή μην βγάλω μυκητες..

Εχω κανει περιδεση ,κοριτσάκι μου! Τώρα έχω μπει μόλις στην 16η και την έκανα την 13η .Θα τον παρακολουθούμε τον τραχηλο, ίσως χρειαστεί στη συνέχεια ουτροτζεσταν συμπληρωματικά,ίσως όχι! Έχω δρόμο ακόμη όμως μπροστά μου!! Θα δειξει!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele1 είπε:

Απλά παρακολουθειτε τράχηλο με υπέρηχο δηλ ?Κουραστηκα να βάζω υπέθετα εγω...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ?

Ναι και μένα μου πε μόνο αν πονας αυτές οι συσπάσεις είναι που πρέπει να με ανησυχούν.. Φοβάμαι π βάζω κολπικα υποθετα μην φτάσω ραμματα ή μην βγάλω μυκητες..

Κοίτα κάθε μήνα θα κανείς καλλιέργεια κολπικού οπότε μην σε ανησυχεί αυτό.. κολπικά πιάνουν πιο καλά και για του λόγου το αληθές να ξέρεις ότι εγώ κάποιες φορές πιάνω τα ράμματα γτ όσο βαραίνει ο τράχηλος χαμηλώνει όσο να ναι..το είχα πει του γιατρού μου και μου είπε ότι το ράμμα είναι πολύ μέσα αυτό που πιάνω είναι ο κόμπος ο εξωτερικός του ραμματος οπότε αν σου τύχει μην φρικαρεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Polly1 είπε:

Εχω κανει περιδεση ,κοριτσάκι μου! Τώρα έχω μπει μόλις στην 16η και την έκανα την 13η .Θα τον παρακολουθούμε τον τραχηλο, ίσως χρειαστεί στη συνέχεια ουτροτζεσταν συμπληρωματικά,ίσως όχι! Έχω δρόμο ακόμη όμως μπροστά μου!! Θα δειξει!!

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα!!εγώ είμαι 15 και 3 και έκανα πριν μια βδομάδα περίπου περιδεση.. Όλα καλά να μας πανε

πρίν από 23 λεπτά , Lilak90 είπε:

Κοίτα κάθε μήνα θα κανείς καλλιέργεια κολπικού οπότε μην σε ανησυχεί αυτό.. κολπικά πιάνουν πιο καλά και για του λόγου το αληθές να ξέρεις ότι εγώ κάποιες φορές πιάνω τα ράμματα γτ όσο βαραίνει ο τράχηλος χαμηλώνει όσο να ναι..το είχα πει του γιατρού μου και μου είπε ότι το ράμμα είναι πολύ μέσα αυτό που πιάνω είναι ο κόμπος ο εξωτερικός του ραμματος οπότε αν σου τύχει μην φρικαρεις

Έκανα περιδεση πριν μια μιση βδομάδα, σήμερα που με είδε του πα να μ κανει καλλιεργεοα μου  πε δεν χρειάζομαι ακόμα γτ εχω παρει αντιβίωση....τι να πω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα!!εγώ είμαι 15 και 3 και έκανα πριν μια βδομάδα περίπου περιδεση.. Όλα καλά να μας πανε

Έκανα περιδεση πριν μια μιση βδομάδα, σήμερα που με είδε του πα να μ κανει καλλιεργεοα μου  πε δεν χρειάζομαι ακόμα γτ εχω παρει αντιβίωση....τι να πω

Ναι δεν χρειάζεται ακόμα εφόσον παίρνεις αντιβίωση..θα στην κάνει περίπου 3-4 εβδομάδες μετά που θα τελειώσεις την αντιβίωση..να πλενεσαι καλά όταν πας τουαλέτα καί να κρατάς καθαρή την περιοχή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...