Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κοντός τράχηλος;


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Νανα82 είπε:

Καλημέρα,  μπορει να είμαστε και στον ίδιο γιατρό αν και δε ξέρω σίγουρα. Παίρνω κάθε μήνα και εγώ 7 μέρες αντιβίωση αλλά μπαίνω και για 2 μέρες κάθε μήνα στο νοσοκομείο για να μου χορηγηθεί ενδοφλέβια αντιβίωση. Σε ότι αφορά την υγιεινή ,διάβαζα μια δημοσίευση σου προχθές για το τρόπο που πλενεσαι και ήταν σαν να βλέπω εμενα.

Από Ηράκλειο είσαι?? εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ασκληπιείο αλλά είναι κορυφή του έχω τρομερή εμπιστοσύνη γτ μου τα έκανε όλα και πολύ νωρίς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Lilak90 είπε:

Από Ηράκλειο είσαι?? εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ασκληπιείο αλλά είναι κορυφή του έχω τρομερή εμπιστοσύνη γτ μου τα έκανε όλα και πολύ νωρίς

Είμαι στην Αθήνα μου, ακολουθούν τη  ίδια γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Νανα82 είπε:

Είμαι στην Αθήνα μου, ακολουθούν τη  ίδια γραμμή.

Πολύ χαίρομαι τότε γτ δεν κάνουν όλοι οι γιατροί την ίδια παρακολούθηση και είναι πολύ βασικό πάνω από όλα να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lilak90 είπε:

Πολύ χαίρομαι τότε γτ δεν κάνουν όλοι οι γιατροί την ίδια παρακολούθηση και είναι πολύ βασικό πάνω από όλα να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου :)

Βασικότατο, για εμένα ήταν πολύ δύσκολο να εμπιστευτώ γιατρό ξανά μετά την περσινή αποβολή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 9:08 ΜΜ, Νανα82 είπε:

Το έπαθα την 17 εβδομάδα, απο φλεγμονή πιυ ειχα στη μητρα μου και μικροβιο.Ο τραχηλος δύο μέρες πριν που τον είχε δει ο τότε γιατρός μου είχε πει ότι ήταν κλειστός, πόσο ακριβώς ήταν δε θυμάμαι. Τώρα η περιδεση έγινε για προληπτικούς λόγους, μακαρι να μην χρειαστεί να κάνεις αλλά όπως και να έχει δεν είναι κατι που πρέπει να σε φοβίζει ειλικρινά. 

Ωχ κατάλαβα δεν είχες κάνει υστεροσκοπηση πριν μεινεις?Εγώ παίρνω κάθε μήνα αντιβιωση επειδή λόγω των 3 αποξεσεων δημιουργήθηκαν φλεγμονες και συμφυσεις έκανα ενδομητριες εγχυσεις και έπαιρνα κοκτέιλ φαρμάκων3 μήνες.Μετα ξαναέκανα υστεροσκοπηση και είχα καθαρίσει.Υστερα Βαλαμε και τα εμβρυακια και εμεινα αμέσως όπου αισίως είμαι 13 εβδομαδων.

On 7/2/2022 at 12:29 ΠΜ, Lilak90 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου.. λυπάμαι πολύ που ακούω κάτι τέτοιο αλλά τουλάχιστον τώρα το προλάβατε και όλα θα πάνε καλά θα πάρεις το μωράκι σού στην αγκαλιά σου..εγώ έχω μια απορία εξετάσεις δεν είχες κάνει που να μπορούσες να φανεί η φλεγμονή, καλλιέργεια κάτι που να φαινόταν το μικρόβιο?

30 ο τράχηλος σου είναι καλός..αλλά επειδή μετά την 17 εβδομάδα  που παίρνει και βάρος το μωρό μπορεί να κοντινει απότομα για αυτό σου ανέφερε την περίδεση.. πάντως αν χρειαστεί να την κάνεις θα είσαι πιο ασφαλής και δεν θα έχεις το άγχος τού τραχήλου κοντινε δεν κοντινε

Θα πάω την Τρίτη και θα μου πει έτσι μου έρχεται να του πω καντην για να είμαι ήσυχη χαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Ωχ κατάλαβα δεν είχες κάνει υστεροσκοπηση πριν μεινεις?Εγώ παίρνω κάθε μήνα αντιβιωση επειδή λόγω των 3 αποξεσεων δημιουργήθηκαν φλεγμονες και συμφυσεις έκανα ενδομητριες εγχυσεις και έπαιρνα κοκτέιλ φαρμάκων3 μήνες.Μετα ξαναέκανα υστεροσκοπηση και είχα καθαρίσει.Υστερα Βαλαμε και τα εμβρυακια και εμεινα αμέσως όπου αισίως είμαι 13 εβδομαδων.

Θα πάω την Τρίτη και θα μου πει έτσι μου έρχεται να του πω καντην για να είμαι ήσυχη χαχα!

Δίδυμα περιμένεις η ένα μωράκι?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Ωχ κατάλαβα δεν είχες κάνει υστεροσκοπηση πριν μεινεις?Εγώ παίρνω κάθε μήνα αντιβιωση επειδή λόγω των 3 αποξεσεων δημιουργήθηκαν φλεγμονες και συμφυσεις έκανα ενδομητριες εγχυσεις και έπαιρνα κοκτέιλ φαρμάκων3 μήνες.Μετα ξαναέκανα υστεροσκοπηση και είχα καθαρίσει.Υστερα Βαλαμε και τα εμβρυακια και εμεινα αμέσως όπου αισίως είμαι 13 εβδομαδων.

Θα πάω την Τρίτη και θα μου πει έτσι μου έρχεται να του πω καντην για να είμαι ήσυχη χαχα!

Το μωρουλι που χάθηκε ήταν από φυσική συλληψη και ήμουν σε άλλο γιατρό και όχι σε αυτόν που είμαι τώρα. Ο προηγούμενος γιατρός για δε γνωριζε πως να χειριστεί τις φλεγμονές. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Το μωρουλι που χάθηκε ήταν από φυσική συλληψη και ήμουν σε άλλο γιατρό και όχι σε αυτόν που είμαι τώρα. Ο προηγούμενος γιατρός για δε γνωριζε πως να χειριστεί τις φλεγμονές. 

Αα κατάλαβα έτσι εξηγείται.Ολα καλα λοιπόν τώρα κοριτσι μου!

2 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Δίδυμα περιμένεις η ένα μωράκι?

Έχω ήδη διδυμακια είναι στα 15 χρονων αγορια..Και τώρα έχω κοριτσάκι κατά 80% μου είπε ο γιατρός στην αυχενική.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Αα κατάλαβα έτσι εξηγείται.Ολα καλα λοιπόν τώρα κοριτσι μου!

Έχω ήδη διδυμακια είναι στα 15 χρονων αγορια..Και τώρα έχω κοριτσάκι κατά 80% μου είπε ο γιατρός στην αυχενική.

Τέλεια να τα χαίρεσαι!! Και τώρα όλα θα πάνε καλά ότι πρέπει θα κάνεις για την "μπέμπα" σου.. το θέμα με τον τράχηλο ποτέ το ανακάλυψες? εννοώ με τον κώνο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilak90 είπε:

Τέλεια να τα χαίρεσαι!! Και τώρα όλα θα πάνε καλά ότι πρέπει θα κάνεις για την "μπέμπα" σου.. το θέμα με τον τράχηλο ποτέ το ανακάλυψες? εννοώ με τον κώνο

Καλημέρα.Ειχε ήδη ενημερωθεί ο γιατρός όταν είχα πρωτοπαει ότι είχα κανει κωνοειδης εκτομη πριν 7 περίπου χρόνια και το είχε στο ιστορικό του.Πηγα να κάνω την αυχενική και ήταν όλα μια χαρά και όταν βγήκα από το δωμάτιο πήγα να μιλήσω με τον γιατρό μου και μου είπε αυτό ότι λόγω της κωνοειδους εκτομης θα πρέπει να έρθω σε 2 βδομάδες να σου πω αν χρειάζεται περιδεση.Βεβαια όπως έχω ξαναγράψει ο τραχηλος μου είπαν είναι μακρύς και 30.0mm,απλά φοβάται προφανώς λόγω της εκτομης μην κοντυνει οπότε πρέπει να με παρακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλημέρα.Ειχε ήδη ενημερωθεί ο γιατρός όταν είχα πρωτοπαει ότι είχα κανει κωνοειδης εκτομη πριν 7 περίπου χρόνια και το είχε στο ιστορικό του.Πηγα να κάνω την αυχενική και ήταν όλα μια χαρά και όταν βγήκα από το δωμάτιο πήγα να μιλήσω με τον γιατρό μου και μου είπε αυτό ότι λόγω της κωνοειδους εκτομης θα πρέπει να έρθω σε 2 βδομάδες να σου πω αν χρειάζεται περιδεση.Βεβαια όπως έχω ξαναγράψει ο τραχηλος μου είπαν είναι μακρύς και 30.0mm,απλά φοβάται προφανώς λόγω της εκτομης μην κοντυνει οπότε πρέπει να με παρακολουθεί.

Ναι ναι αυτό ακριβώς.. εγώ θυμάμαι όταν είχα κάνει τόν κώνο μου είπανε αμέσως ότι όταν μείνω έγκυος θα χρειαστεί να κάνω περίδεση για να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα ανοίξει ο τράχηλος γτ την σύσταση του τραχήλου δεν την γνωρίζει κανείς πως αντιδράει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια  ελπίζω να στε όλες καλά!!Μια ερώτηση να σας κάνω δεν ξερω αν είναι χαζη άλλα ανησυχώ λιγο..Μετά την περιδεση σας έχουν μειωθεί τα κόλπ.υγρα?Πήγα Παρασκευή  γιατρο και ξέχασα μέσα σ όλες τις ερωτήσεις μου να του τ  αναφέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  ελπίζω να στε όλες καλά!!Μια ερώτηση να σας κάνω δεν ξερω αν είναι χαζη άλλα ανησυχώ λιγο..Μετά την περιδεση σας έχουν μειωθεί τα κόλπ.υγρα?Πήγα Παρασκευή  γιατρο και ξέχασα μέσα σ όλες τις ερωτήσεις μου να του τ  αναφέρω.. 

Γειααα... λοιπόν εγώ μετά την περίδεση βάζω utrogestan κολπικά και αυτά έτσι και αλλιώς δημιουργούν παραπάνω υγρά όταν λιώνουν οπότε δεν ξέρω αν δεν θα έβαζα αν θα είχα...αλλά γενικά έτσι κ αλλιώς θα έχεις υγρά λόγο της εγκυμοσύνης είναι περισσότερα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 23/1/2022 at 7:19 ΜΜ, Lilak90 είπε:

Ναι προσέχω πολύ.. στο μπάνιο μονο άντε να κάνω και κανένα καφέ να πιω και να πάω στον για αυτές είναι οι δραστηριότητες μου..ο δικός σου τι σού έχει πει?

Τα ίδια απλά εγώ είμαι ξάπλα για πιο ασφάλεια..εσύ έχεις γεννήσει η είσαι μέλλουσα μανούλα? πόσο ήταν τράχηλος σου όταν έκανες την περίδεση?εγώ έχω και χαμηλό πλακούντα και φοβάμαι και για αυτό πολύ γτ διαβάζω διάφορα

Πως εισαι κοριτσι πως πάει ο τραχηλος?φτάνεις στο τέλος λογικά έτσι? ?

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 9:08 ΜΜ, Ele1 είπε:

Πως εισαι κοριτσι πως πάει ο τραχηλος?φτάνεις στο τέλος λογικά έτσι? ?

Καλημέρα κορίτσι μου.. ευτυχώς είμαι καλά πρίν ένα μήνα που τον μετρήσαμε ήταν σταθερός..θα τον ξανά δούμε σε λίγες μέρες...ναι τώρα είμαι 31w αρχίζω σιγά σιγά και μετράω αντίστροφα!! εσύ πες μου τα νέα σού

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...