Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Κοντός τράχηλος;


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Lilak90 είπε:

Ναι δεν χρειάζεται ακόμα εφόσον παίρνεις αντιβίωση..θα στην κάνει περίπου 3-4 εβδομάδες μετά που θα τελειώσεις την αντιβίωση..να πλενεσαι καλά όταν πας τουαλέτα καί να κρατάς καθαρή την περιοχή

Να σε ρωτήσω πως πλενεσαι μόνο με νερό χρησιμοποιείς κάποιο καθαριστικο?

πρίν από 41 λεπτά , Lilak90 είπε:

Ναι δεν χρειάζεται ακόμα εφόσον παίρνεις αντιβίωση..θα στην κάνει περίπου 3-4 εβδομάδες μετά που θα τελειώσεις την αντιβίωση..να πλενεσαι καλά όταν πας τουαλέτα καί να κρατάς καθαρή την περιοχή

Να σε ρωτήσω πως πλενεσαι με νερό απλά ή κάποιο καθαριστικο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Να σε ρωτήσω πως πλενεσαι μόνο με νερό χρησιμοποιείς κάποιο καθαριστικο?

Να σε ρωτήσω πως πλενεσαι με νερό απλά ή κάποιο καθαριστικο?

Όταν κάνω (κακακια):) μπαίνω αμέσως και πλένομαι με αφροδες πεταντιν από πίσω και μετά με κανονικά σαπούνι αυτό μου έχει πει γτ ειδικά από πίσω προς τα μπρος υπάρχει περίπτωση μόλυνσης..από μπροστά όταν κάνω ντους έχω πάρει ένα ειδικό φαρμακευτικό σαπούνι (όχι σαν αυτά που είναι στην αγορά) και κάτι μαντιλακια της freziderm και όταν πάω να ουρησω κάποιες φορές την ημέρα χρησιμοποιώ και αυτά αλλά όχι όλη την ημέρα

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Ναι δεν χρειάζεται ακόμα εφόσον παίρνεις αντιβίωση..θα στην κάνει περίπου 3-4 εβδομάδες μετά που θα τελειώσεις την αντιβίωση..να πλενεσαι καλά όταν πας τουαλέτα καί να κρατάς καθαρή την περιοχή

Α,γι αυτό δε μου χει πει τίποτα για καλλιέργεια ακομη;; Θα πάω να με ξαναδεί όταν θα έχουν περάσει 3,5 βδομαδες ,ίσως μου πει τότε,προς το παρόν έχω κάνει μόνο τις μηνιαίες ούρων,αλλά εκεί δε νομίζω να φαινόταν και τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Polly1 είπε:

Α,γι αυτό δε μου χει πει τίποτα για καλλιέργεια ακομη;; Θα πάω να με ξαναδεί όταν θα έχουν περάσει 3,5 βδομαδες ,ίσως μου πει τότε,προς το παρόν έχω κάνει μόνο τις μηνιαίες ούρων,αλλά εκεί δε νομίζω να φαινόταν και τίποτα 

Μαζί με τις μηνιαίες ούρων και αιματολογικές δεν ξέρω αν σου κάνει πρέπει να σου κάνει και την καλλιέργεια.υπαρχουν βέβαια κάποιοι γιατροί που δεν κάνουν και το θεωρώ λάθος.. έχε εσύ το νου σου και αν δεις ότι δεν σου λέει τπτ ξανά πες του το..η εξέταση ούρων νομίζω ότι θα δείξει μόνο για ουρολοίμωξη δεν ξέρω αν δείχνει και κάτι άλλο να σού πω την αλήθεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilak90 είπε:

Μαζί με τις μηνιαίες ούρων και αιματολογικές δεν ξέρω αν σου κάνει πρέπει να σου κάνει και την καλλιέργεια.υπαρχουν βέβαια κάποιοι γιατροί που δεν κάνουν και το θεωρώ λάθος.. έχε εσύ το νου σου και αν δεις ότι δεν σου λέει τπτ ξανά πες του το..η εξέταση ούρων νομίζω ότι θα δείξει μόνο για ουρολοίμωξη δεν ξέρω αν δείχνει και κάτι άλλο να σού πω την αλήθεια

Ναι,καλλιέργεια είχα κάνει πριν την περιδεση,τωρα δεν έχει περάσει μήνας ακομη! Πριν 1 βδομάδα σταμάτησα την αντιβίωση.  Λογικά θα μου πει να κάνω,αν δε μου πει,θα του πω εγώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ έκανα χθές την καμπύλη ζαχάρου και έχω αυξημένο ζάχαρο.. την Δευτέρα θα επισκεφτώ διαβητολογο.και φανταστείτε ότι δεν έχω πάρει πολλά κιλά 58 ξεκίνησα και είμαι 64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι 12 εβδομαδων και 1 μέρα σήμερα έκανα αυχενική και papp-a πριν 3 μέρες βγήκε σούπερ.Να σας ρωτήσω η περιδεση ποναει μετά?Μου ειπε ο γιατρός λόγω κωνοειδους εκτομης που έκανα πριν 7 χρόνια μπορεί να χρειαστεί περιδεση και να πάω σε 2 βδομάδες να μου πει.ο τραχηλος μου είναι 30.0mm.Ακουσα να λέει ο γιατρος την ώρα της αυχενικής ότι είναι μακρύς ο τραχηλος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Didimakia είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι 12 εβδομαδων και 1 μέρα σήμερα έκανα αυχενική και papp-a πριν 3 μέρες βγήκε σούπερ.Να σας ρωτήσω η περιδεση ποναει μετά?Μου ειπε ο γιατρός λόγω κωνοειδους εκτομης που έκανα πριν 7 χρόνια μπορεί να χρειαστεί περιδεση και να πάω σε 2 βδομάδες να μου πει.ο τραχηλος μου είναι 30.0mm.Ακουσα να λέει ο γιατρος την ώρα της αυχενικής ότι είναι μακρύς ο τραχηλος.

Καλημερα, κοπέλα μου!! Η περιδεση δεν πονάει καθολου,θα είναι σαν να μην την έκανες. Μισή ώρα υπόθεση, μένεις μέσα 3 ωρες να σε παρακολουθήσουν και μετα σπίτι!! 3 εκ στην αυχενική δεν είναι κοντός αλλά λόγω του ότι έχεις δίδυμη κύηση το βάρος θα είναι διπλάσιο! Οπωσδήποτε στενή παρακολούθηση και να ξαπλωνεις όσο μπορείς περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα, κοπέλα μου!! Η περιδεση δεν πονάει καθολου,θα είναι σαν να μην την έκανες. Μισή ώρα υπόθεση, μένεις μέσα 3 ωρες να σε παρακολουθήσουν και μετα σπίτι!! 3 εκ στην αυχενική δεν είναι κοντός αλλά λόγω του ότι έχεις δίδυμη κύηση το βάρος θα είναι διπλάσιο! Οπωσδήποτε στενή παρακολούθηση και να ξαπλωνεις όσο μπορείς περισσότερο. 

Κοριτσι μου δεν έχω διδυμα τώρα τα έχω ήδη κάνει πριν 15 χρόνια και τώρα είμαι έγκυος σε ενα:grin:οπότε εινσι καλος και με ενα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Didimakia είπε:

Κοριτσι μου δεν έχω διδυμα τώρα τα έχω ήδη κάνει πριν 15 χρόνια και τώρα είμαι έγκυος σε ενα:grin:οπότε εινσι καλος και με ενα?

Χαχα!! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 3ο!! Ο τράχηλος στο 3 είναι οκ,βέβαια το παιδί ακόμη είναι πανάλαφρο! Είναι πιο ασφαλές να είναι 3,5 η και 4 εκ.Γι αυτό σου είπε ο γιατρός παρακολούθηση συχνη. Σου έδωσε και προγεστερόνη;; Πάντως,προσπάθησε να ξεκουραζεσαι και να μη σηκώνεις καθόλου μα καθόλου βάρος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Polly1 είπε:

Χαχα!! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 3ο!! Ο τράχηλος στο 3 είναι οκ,βέβαια το παιδί ακόμη είναι πανάλαφρο! Είναι πιο ασφαλές να είναι 3,5 η και 4 εκ.Γι αυτό σου είπε ο γιατρός παρακολούθηση συχνη. Σου έδωσε και προγεστερόνη;; Πάντως,προσπάθησε να ξεκουραζεσαι και να μη σηκώνεις καθόλου μα καθόλου βάρος. 

Την προγεστερονη και την οιστραδιολη είμαι στην φάση που τα μειώνω σταδιακα απο την επομενη της αυχενικής και σε 3 μέρες τα κόβω όλα.Ετσι μου είπε η μαία του.τωρα τι να πω.Λες να μην πρέπει να σταματήσω την προγεστερονη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Didimakia είπε:

Την προγεστερονη και την οιστραδιολη είμαι στην φάση που τα μειώνω σταδιακα απο την επομενη της αυχενικής και σε 3 μέρες τα κόβω όλα.Ετσι μου είπε η μαία του.τωρα τι να πω.Λες να μην πρέπει να σταματήσω την προγεστερονη?

Αγαπη μου,θα στα πει ο γιατρός σου αυτά!! Και βασικά αν ήταν να μην την κόψεις θα σου το λεγε στην αυχενική!! Μην ανησυχείς, θα ελεγχεσαι τακτικά και βλέποντας και κάνοντας!! Ως την επόμενη εξέταση απλα ξεκούραση!! Γραψ τα όλα και ξεκουρασου!!  Γενικα να ξέρεις ότι το όριο για περιδεση είναι τα 2,4 εκ. Εγώ είχα στην αυχενική 2,8 προς 2,7 και έκανα περιδεση γιατί σε προηγούμενη κύηση πήγε ξαφνικά 1,7 και έκανα επείγουσα περιδεση. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική γι αυτό η τακτικη εξέταση απαραίτητη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Polly1 είπε:

Αγαπη μου,θα στα πει ο γιατρός σου αυτά!! Και βασικά αν ήταν να μην την κόψεις θα σου το λεγε στην αυχενική!! Μην ανησυχείς, θα ελεγχεσαι τακτικά και βλέποντας και κάνοντας!! Ως την επόμενη εξέταση απλα ξεκούραση!! Γραψ τα όλα και ξεκουρασου!!  Γενικα να ξέρεις ότι το όριο για περιδεση είναι τα 2,4 εκ. Εγώ είχα στην αυχενική 2,8 προς 2,7 και έκανα περιδεση γιατί σε προηγούμενη κύηση πήγε ξαφνικά 1,7 και έκανα επείγουσα περιδεση. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική γι αυτό η τακτικη εξέταση απαραίτητη

Καταλαβα σε ευχαριστώ κοριτσι μου.εντάξει και γω νομίζω ότι είναι οκ ακόμη απλά ξέρεις όταν διαβάζεις διάφορες περιπτώσεις αγχωνεσε και έχεις απορίες:)θα πάω και θα μου πει όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 11:38 ΜΜ, Lilak90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ έκανα χθές την καμπύλη ζαχάρου και έχω αυξημένο ζάχαρο.. την Δευτέρα θα επισκεφτώ διαβητολογο.και φανταστείτε ότι δεν έχω πάρει πολλά κιλά 58 ξεκίνησα και είμαι 64

Πως εισαι!?όλα καλά θα μετράς λογικά το ζάχαρο σου με μια συσκευουλα  κάθε μέρα. Σε ποια βδομαδαεισαι?

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Πως εισαι!?όλα καλά θα μετράς λογικά το ζάχαρο σου με μια συσκευουλα  κάθε μέρα. Σε ποια βδομαδαεισαι?

 

Την Δευτέρα το πρωί έχω διαβητολογο οποτε λογικά θα μου δώσει την συσκευή για να το μετράω και θα μου πει και τι να τρώω.. αυτό που μου το δημιούργησε αυτό είναι η ξάπλα οι περισσότερες κοπέλες που περνάν την εγκυμοσύνη στο κρεβάτι έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο να εμφανίσουν διαβήτη κύησης.25w είμαι οπότε πάλι καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...