Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα εγώ είχα πονοκέφαλο και νύστα όλο το Σάββατο 

Δε το πιστεύω έκανα ένα τεστ ωορρηξιας τυχαία σήμερα είναι η 10η ημέρα μου και βγήκε θετικότατο!!! Δεν ξέρω τι γίνεται με τον κύκλο μου πραγματικά!!! Είχα το Σάββατο επαφή, θα είχαμε έτσι κ αλλιως σήμερα γιατί είπαμε να το πάμε μέρα παρά μέρα αυτό το μήνα…άλλαξαν τα σχέδια μου ελπίζω να είναι για καλό 

Βουρ κορίτσι...κ κοίτα να το ευχαριστηθείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε πώς περνάτε?

θα αρχίσω να μετράω τις μέρες όπως οι φαντάροι μέχρι την Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο!!! Ξυπνάω κοιμάμαι με τη σκέψη αυτή.. για να σκοτώσω την ώρα μου( όχι ότι δεν έχω να κάνω κάτι με τρία μωρά στο σπίτι)αλλά τις ώρες που μπορώ πχ βραδινές ή το πρωί που λείπουν τα μικρά στο σχολείο παίρνω ένα φύλλο χαρτί και αρχίζω και γράφω πράγματα που θέλω να ρωτήσω το γιατρό εντάξει τα γραψα όμως τώρα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω και να πιάσει τόπο κ για να μην αγχώνομαι πείτε καμία ιδέα?

Έχω από χθες κορίτσια λίγη ναυτία ξεκίνησε χθες το πρωί λίγο μετά σταμάτησε μετά με έπιασε ξανά λίγο το απόγευμα και τώρα πάλι με έπιασε πολύ ήπια.. δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω να φάω δεν με τραβάει Για γλυκό δεν με τραβάει αλμυρό μετά με τραβάει λίγο για γλυκό ένα παράξενο πράγμα.και έχω πέντε μέρες με έχει πεθάνει η δυσκοιλιότητα.. σε κάθε εγκυμοσύνη τα ίδια που εγώ σαν άνθρωπος δεν δυσκολεύομαι  ποτέ Δόξα το Θεό κάθε μέρα την επισκέπτομαι.

απλά μου κάνει εντύπωση στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα συχνά τραβήγματα κάτω στην κοιλιά (κράμπες) τώρα παιδιά δεν έχω.. και εκεί παίρνει άλλες στροφές το μυαλό και σκέφτομαι πάνω όλα καλά άραγε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε πώς περνάτε?

θα αρχίσω να μετράω τις μέρες όπως οι φαντάροι μέχρι την Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο!!! Ξυπνάω κοιμάμαι με τη σκέψη αυτή.. για να σκοτώσω την ώρα μου( όχι ότι δεν έχω να κάνω κάτι με τρία μωρά στο σπίτι)αλλά τις ώρες που μπορώ πχ βραδινές ή το πρωί που λείπουν τα μικρά στο σχολείο παίρνω ένα φύλλο χαρτί και αρχίζω και γράφω πράγματα που θέλω να ρωτήσω το γιατρό εντάξει τα γραψα όμως τώρα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω και να πιάσει τόπο κ για να μην αγχώνομαι πείτε καμία ιδέα?

Έχω από χθες κορίτσια λίγη ναυτία ξεκίνησε χθες το πρωί λίγο μετά σταμάτησε μετά με έπιασε ξανά λίγο το απόγευμα και τώρα πάλι με έπιασε πολύ ήπια.. δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω να φάω δεν με τραβάει Για γλυκό δεν με τραβάει αλμυρό μετά με τραβάει λίγο για γλυκό ένα παράξενο πράγμα.και έχω πέντε μέρες με έχει πεθάνει η δυσκοιλιότητα.. σε κάθε εγκυμοσύνη τα ίδια που εγώ σαν άνθρωπος δεν δυσκολεύομαι  ποτέ Δόξα το Θεό κάθε μέρα την επισκέπτομαι.

απλά μου κάνει εντύπωση στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα συχνά τραβήγματα κάτω στην κοιλιά (κράμπες) τώρα παιδιά δεν έχω.. και εκεί παίρνει άλλες στροφές το μυαλό και σκέφτομαι πάνω όλα καλά άραγε?

Καλημέρα

Τελικά κάθε φορά είναι σαν 1η φορά ε?Δεν περίμενα μετά από 3 παιδιά να υπάρχει το ίδιο άγχος αλλά λογικό. Νομίζω ότι μετά το 1ο που συνηδειτοποιούμε πόσο σημαντικό είναι το παιδί αγχωνόμαστε και περισσότερο. Εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς για τα τραβήγματα γιατί μπορεί επειδή είναι 4ο να είναι ελαστική η μήτρα αλλά όπως και να έχει εάν θες να πας νωρίτερα μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου?Δεν ξέρω βέβαια αν θα δείτε κάτι αλλά μπορείς να τον καλέσεις...καλή συνέχεια κορίτσι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε πώς περνάτε?

θα αρχίσω να μετράω τις μέρες όπως οι φαντάροι μέχρι την Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο!!! Ξυπνάω κοιμάμαι με τη σκέψη αυτή.. για να σκοτώσω την ώρα μου( όχι ότι δεν έχω να κάνω κάτι με τρία μωρά στο σπίτι)αλλά τις ώρες που μπορώ πχ βραδινές ή το πρωί που λείπουν τα μικρά στο σχολείο παίρνω ένα φύλλο χαρτί και αρχίζω και γράφω πράγματα που θέλω να ρωτήσω το γιατρό εντάξει τα γραψα όμως τώρα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω και να πιάσει τόπο κ για να μην αγχώνομαι πείτε καμία ιδέα?

Έχω από χθες κορίτσια λίγη ναυτία ξεκίνησε χθες το πρωί λίγο μετά σταμάτησε μετά με έπιασε ξανά λίγο το απόγευμα και τώρα πάλι με έπιασε πολύ ήπια.. δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω να φάω δεν με τραβάει Για γλυκό δεν με τραβάει αλμυρό μετά με τραβάει λίγο για γλυκό ένα παράξενο πράγμα.και έχω πέντε μέρες με έχει πεθάνει η δυσκοιλιότητα.. σε κάθε εγκυμοσύνη τα ίδια που εγώ σαν άνθρωπος δεν δυσκολεύομαι  ποτέ Δόξα το Θεό κάθε μέρα την επισκέπτομαι.

απλά μου κάνει εντύπωση στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα συχνά τραβήγματα κάτω στην κοιλιά (κράμπες) τώρα παιδιά δεν έχω.. και εκεί παίρνει άλλες στροφές το μυαλό και σκέφτομαι πάνω όλα καλά άραγε?

Επειδη είμαι καινούργια ακόμη κ σας μαθαίνω, ποσών εβδομάδων είσαι κορίτσι μου?

Παντως κ εγώ παρότι έχω ήδη ένα παιδάκι καταλαβαίνω τη γλυκιά αγωνία που νιώθεις ακόμη κ μετά από 4 εγκυμοσύνες..

Ίσως αν άρχισες μια σειρά το πρωί κ το βραδάκι να ξεχνιοσουν λιγάκι..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Καλημέρα

Τελικά κάθε φορά είναι σαν 1η φορά ε?Δεν περίμενα μετά από 3 παιδιά να υπάρχει το ίδιο άγχος αλλά λογικό. Νομίζω ότι μετά το 1ο που συνηδειτοποιούμε πόσο σημαντικό είναι το παιδί αγχωνόμαστε και περισσότερο. Εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς για τα τραβήγματα γιατί μπορεί επειδή είναι 4ο να είναι ελαστική η μήτρα αλλά όπως και να έχει εάν θες να πας νωρίτερα μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου?Δεν ξέρω βέβαια αν θα δείτε κάτι αλλά μπορείς να τον καλέσεις...καλή συνέχεια κορίτσι

Έχεις μωρέ έχεις μη σου πω το ίδιο και χειρότερο.. γιατί ξέρεις τι σε περιμένει από την αρχή μέχρι το τέλος..εκτός από μερικά πράγματα στην εγκυμοσύνη που δεν είναι κάθε εγκυμοσύνη το ίδιο αλλά σε γενικές γραμμές ξέρεις τι σε περιμένει τώρα ένα παραπάνω επειδή έχω άλλο γιατρό από ότι είχα στις προηγούμενες τρεις εγκυμοσύνες και νιώθω σαν πρωτάρα.

Αν είναι και κορίτσι (μετά από τρία αγόρια ξέρεις τι έχει να γίνει)νομίζω θα είμαι λες και γενναω το πρώτο.

Να πάω νωρίτερα με τίποτα άσε ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή για να μπορέσουμε να δούμε και τίποτα λέει..

αυτό με τη μήτρα να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα και εγώ και είπα μήπως επειδή έχει ανοίξει να μην το νιώθω τώρα τόσο έντονα... Βέβαια στη βιοχημική που είχα το Σεπτέμβρη είχα αρκετές φορές τραβήγματα και τσιμπήματα αλλά δεν είδαμε και τίποτα στον υπέρηχο οπότε δεν ξέρω τι είναι καλό και τι είναι κακό τώρα.

Τελείωσε θα φάω τα νύχια μου.. δεν ξέρω να πλέκω κιόλας μπας και σκοτώσω την ώρα μου..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί άμα καείς από το γάλα φυσάς και το γιαούρτι.. θα δείξει την Παρασκευή..

1 hour ago, LoveToBeMommy είπε:

Επειδη είμαι καινούργια ακόμη κ σας μαθαίνω, ποσών εβδομάδων είσαι κορίτσι μου?

Παντως κ εγώ παρότι έχω ήδη ένα παιδάκι καταλαβαίνω τη γλυκιά αγωνία που νιώθεις ακόμη κ μετά από 4 εγκυμοσύνες..

Ίσως αν άρχισες μια σειρά το πρωί κ το βραδάκι να ξεχνιοσουν λιγάκι..

Δεν πιάνω σειρά γιατί τρώω τόσο άσχημο κόλλημα....μετά θα αφήσω τις δουλειές του σπιτιού το μαγείρεμα και θα είμαι κολλημένη στο netflix:-Dχαχαχαχα

ειλικρινά σου λέω το συναίσθημα δεν αλλάζει είναι πάρα πολύ ευχάριστο η αλήθεια είναι αυτό το τρέμουλο και το άγχος στο πρώτο τεστ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το βιώνεις ακριβώς το ίδιο πάλι όμως είσαι αγχωμένη και κοντεύεις να τρελαθείς από τη χαρά σου..αλλά όλα τα υπόλοιπα εγώ προσωπικά έτσι τα ζω το ίδιο.. είμαι και αγχώδης τύπος γενικώς..Να χαίρεσαι κ εσύ το παιδάκι σου!!!!

Κοίτα το ημερολόγιο εγκυμοσύνης με βγάζει 6 εβδομάδων ακριβώς (6w 0d) σήμερα βάσει τελευταίας περιόδου 30/11

Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι τόσο είμαι πιο λίγο υπολογίζω 5w 2d (πρέπει να έκανα πιο μετά ωορρηξία)για αυτό να σου πω δεν ξέρω και τι θα δούμε στον υπέρηχο.. λογικά αν είμαι όντως τόσο, σάκο, λεκιθικο ασκο αυτά.. πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά βέβαια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε εγώ μόλις αδιαθετησα και μου φαίνεται πολυ παραξενο γιατί ήρθε 2 μέρες νωρίτερα ρε κορίτσια κάπου διάβαζα ότι αν η ωχρινικη φάση είναι μικρότερη από την φάση μέχρι την ωορρηξία κάτι γίνεται με την χαμηλή προγεστερονη ξέρετε κάτι? 

Εγώ έκανα ωορρηξία 14η μέρα και αδιαθετησα μετά από 12 μέρες από την ωορρηξία οπότε η ωχρινικη φάση ήταν μικρότερη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Έχεις μωρέ έχεις μη σου πω το ίδιο και χειρότερο.. γιατί ξέρεις τι σε περιμένει από την αρχή μέχρι το τέλος..εκτός από μερικά πράγματα στην εγκυμοσύνη που δεν είναι κάθε εγκυμοσύνη το ίδιο αλλά σε γενικές γραμμές ξέρεις τι σε περιμένει τώρα ένα παραπάνω επειδή έχω άλλο γιατρό από ότι είχα στις προηγούμενες τρεις εγκυμοσύνες και νιώθω σαν πρωτάρα.

Αν είναι και κορίτσι (μετά από τρία αγόρια ξέρεις τι έχει να γίνει)νομίζω θα είμαι λες και γενναω το πρώτο.

Να πάω νωρίτερα με τίποτα άσε ο γιατρός επέμενε για Παρασκευή για να μπορέσουμε να δούμε και τίποτα λέει..

αυτό με τη μήτρα να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα και εγώ και είπα μήπως επειδή έχει ανοίξει να μην το νιώθω τώρα τόσο έντονα... Βέβαια στη βιοχημική που είχα το Σεπτέμβρη είχα αρκετές φορές τραβήγματα και τσιμπήματα αλλά δεν είδαμε και τίποτα στον υπέρηχο οπότε δεν ξέρω τι είναι καλό και τι είναι κακό τώρα.

Τελείωσε θα φάω τα νύχια μου.. δεν ξέρω να πλέκω κιόλας μπας και σκοτώσω την ώρα μου..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί άμα καείς από το γάλα φυσάς και το γιαούρτι.. θα δείξει την Παρασκευή..

Δεν πιάνω σειρά γιατί τρώω τόσο άσχημο κόλλημα....μετά θα αφήσω τις δουλειές του σπιτιού το μαγείρεμα και θα είμαι κολλημένη στο netflix:-Dχαχαχαχα

ειλικρινά σου λέω το συναίσθημα δεν αλλάζει είναι πάρα πολύ ευχάριστο η αλήθεια είναι αυτό το τρέμουλο και το άγχος στο πρώτο τεστ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το βιώνεις ακριβώς το ίδιο πάλι όμως είσαι αγχωμένη και κοντεύεις να τρελαθείς από τη χαρά σου..αλλά όλα τα υπόλοιπα εγώ προσωπικά έτσι τα ζω το ίδιο.. είμαι και αγχώδης τύπος γενικώς..Να χαίρεσαι κ εσύ το παιδάκι σου!!!!

Κοίτα το ημερολόγιο εγκυμοσύνης με βγάζει 6 εβδομάδων ακριβώς (6w 0d) σήμερα βάσει τελευταίας περιόδου 30/11

Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι τόσο είμαι πιο λίγο υπολογίζω 5w 2d (πρέπει να έκανα πιο μετά ωορρηξία)για αυτό να σου πω δεν ξέρω και τι θα δούμε στον υπέρηχο.. λογικά αν είμαι όντως τόσο, σάκο, λεκιθικο ασκο αυτά.. πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά βέβαια..

Κοιτα εγώ είχα πάει πρώτη επίσκεψη για υπέρηχο ακριβώς 6 εβδομάδων κ ακούσαμε καρδούλα!!! 

Βέβαια ξέρω ότι είχα νωρίς ωορρηξία εκείνο τον μήνα γιατί είχαμε συνεβρεθει μονο 2 φορές (7η κ 10η ημέρα του κύκλου!)

Οπότε..ίσως ακούσεις κ εσύ τον πιο όμορφο ήχο για 4η φορά τη Παρασκευή ❤️

  • Ευχαριστώ 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε πώς περνάτε?

θα αρχίσω να μετράω τις μέρες όπως οι φαντάροι μέχρι την Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο!!! Ξυπνάω κοιμάμαι με τη σκέψη αυτή.. για να σκοτώσω την ώρα μου( όχι ότι δεν έχω να κάνω κάτι με τρία μωρά στο σπίτι)αλλά τις ώρες που μπορώ πχ βραδινές ή το πρωί που λείπουν τα μικρά στο σχολείο παίρνω ένα φύλλο χαρτί και αρχίζω και γράφω πράγματα που θέλω να ρωτήσω το γιατρό εντάξει τα γραψα όμως τώρα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω και να πιάσει τόπο κ για να μην αγχώνομαι πείτε καμία ιδέα?

Έχω από χθες κορίτσια λίγη ναυτία ξεκίνησε χθες το πρωί λίγο μετά σταμάτησε μετά με έπιασε ξανά λίγο το απόγευμα και τώρα πάλι με έπιασε πολύ ήπια.. δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω να φάω δεν με τραβάει Για γλυκό δεν με τραβάει αλμυρό μετά με τραβάει λίγο για γλυκό ένα παράξενο πράγμα.και έχω πέντε μέρες με έχει πεθάνει η δυσκοιλιότητα.. σε κάθε εγκυμοσύνη τα ίδια που εγώ σαν άνθρωπος δεν δυσκολεύομαι  ποτέ Δόξα το Θεό κάθε μέρα την επισκέπτομαι.

απλά μου κάνει εντύπωση στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα συχνά τραβήγματα κάτω στην κοιλιά (κράμπες) τώρα παιδιά δεν έχω.. και εκεί παίρνει άλλες στροφές το μυαλό και σκέφτομαι πάνω όλα καλά άραγε?

όλα καλά πάνε θα δεις με το καλό να πας την Παρασκευή να δεις το θαύμα σας...Διάβασε κανένα βιβλίο... Εμείς τελικά είχαμε επαφη σήμερα το πρωί...Τώρα ο Θεός βοηθός...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Κοιτα εγώ είχα πάει πρώτη επίσκεψη για υπέρηχο ακριβώς 6 εβδομάδων κ ακούσαμε καρδούλα!!! 

Βέβαια ξέρω ότι είχα νωρίς ωορρηξία εκείνο τον μήνα γιατί είχαμε συνεβρεθει μονο 2 φορές (7η κ 10η ημέρα του κύκλου!)

Οπότε..ίσως ακούσεις κ εσύ τον πιο όμορφο ήχο για 4η φορά τη Παρασκευή ❤️

Αχ μακάρι.. λογικά αν είχα στην ώρα μου ωορρηξία θα προλάβαινα να ακούσω κάτι την Παρασκευή αλλά σίγουρα έγινε πιο αργά η δουλειά οπότε λίγο δύσκολο.. ας είναι όλα καλά και ας την ακούσω μία εβδομάδα αργότερα Δεν με πειράζει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε εγώ μόλις αδιαθετησα και μου φαίνεται πολυ παραξενο γιατί ήρθε 2 μέρες νωρίτερα ρε κορίτσια κάπου διάβαζα ότι αν η ωχρινικη φάση είναι μικρότερη από την φάση μέχρι την ωορρηξία κάτι γίνεται με την χαμηλή προγεστερονη ξέρετε κάτι? 

Εγώ έκανα ωορρηξία 14η μέρα και αδιαθετησα μετά από 12 μέρες από την ωορρηξία οπότε η ωχρινικη φάση ήταν μικρότερη 

δεν νομίζω ότι είναι κάτι κακό... τα δύο πρώτα τα έπιασα μετά την περίοδο οπότε θα έκανα μικρό κύκλο εκείνες τις φορές...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια κι από εμενα!  Εγω τελικά απο χθες είχα λιγο καφε κοκκινο και σήμερα πια αδιαθετησα κανονικοτατα κι εγω σε 25 μέρες... Είπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε λίγο στην ακρη το θέμα  έτσι κι αλλιώς ημασταν στο χαλαρο και βλέπουμε... Αν θέλει να έρθει θα έρθει...Ευχομαι σε όλες τις εγκυουλες τελειομηνες εγκυμοσυνες και σε αυτές που προσπαθούν με το καλο ενα σπορακι. Λεω να αποσυρθώ προς στιγμήν απο το φόρουμ και σε περίπτωση εννοείται που έχω νεότερα να επανέλθω γιατί ίσως με αγχώνει ολο αυτο και να με κάνει να το σκεφτομαι περισσότερο! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

όλα καλά πάνε θα δεις με το καλό να πας την Παρασκευή να δεις το θαύμα σας...Διάβασε κανένα βιβλίο... Εμείς τελικά είχαμε επαφη σήμερα το πρωί...Τώρα ο Θεός βοηθός...

Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς κ θα δεις πως θα έρθει..εγώ το είπα πως αυτή τη φορά άσχετα που δεν ξέρουμε ακόμα πως θα εξελιχθεί, έλεγα από μέσα μου δεν βαριέσαι κ αν δεν μείνω ευχαριστήθηκα το σεξ τουλάχιστον και  τελικά έμεινα...

Όσο για μένα μακάρι.. από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε εγώ μόλις αδιαθετησα και μου φαίνεται πολυ παραξενο γιατί ήρθε 2 μέρες νωρίτερα ρε κορίτσια κάπου διάβαζα ότι αν η ωχρινικη φάση είναι μικρότερη από την φάση μέχρι την ωορρηξία κάτι γίνεται με την χαμηλή προγεστερονη ξέρετε κάτι? 

Εγώ έκανα ωορρηξία 14η μέρα και αδιαθετησα μετά από 12 μέρες από την ωορρηξία οπότε η ωχρινικη φάση ήταν μικρότερη 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν γνωρίζω κάτι για το θέμα της προγεστερόνης αλλά απ' ότι ξέρω κάτι τέτοιο μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Ίσως να παίζει και το ψυχολογικό κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, σήμερα 4w + 3d είδαμε καθαρά μία αρκετά καλοσχηματισμένη μαύρη κουκίδα στο ενδομήτριο, που πιστεύουν ότι είναι ο αμνιακός σάκος. Δεν μπορούν να είναι σίγουροι λένε μέχρι να φανεί το περιεχόμενο. Συγγνώμη, για πείτε μου εσείς από την εμπειρία σας, τόσο νωρίς περιμέναμε κάτι άλλο; Δεν θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη να ακούσαμε καρδούλα τόοοοσο νωρίς. Τουλάχιστον τπτ ύποπτο εκτός μήτρας, νομίζω ότι μας λυπήθηκε αυτή την φορά ο Θεός και η Παναγία και γλιτώσαμε το εξωμήτριο. 

Μπορεί να είμαι 1-2 μέρες πιο πολύ. Χοριακή 1740. Λίγο ψηλή δεν είναι; Δύο φορές έχουμε πάει σε γυναικολογική κλινική στο νοσοκομείο και ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να δούμε γυναικολόγο να του κάνουμε 2 ερωτήσεις... Τί να πεις...

 

 

7 hours ago, Melody90 said:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε πώς περνάτε?

θα αρχίσω να μετράω τις μέρες όπως οι φαντάροι μέχρι την Παρασκευή που θα πάω για υπέρηχο!!! Ξυπνάω κοιμάμαι με τη σκέψη αυτή.. για να σκοτώσω την ώρα μου( όχι ότι δεν έχω να κάνω κάτι με τρία μωρά στο σπίτι)αλλά τις ώρες που μπορώ πχ βραδινές ή το πρωί που λείπουν τα μικρά στο σχολείο παίρνω ένα φύλλο χαρτί και αρχίζω και γράφω πράγματα που θέλω να ρωτήσω το γιατρό εντάξει τα γραψα όμως τώρα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω και να πιάσει τόπο κ για να μην αγχώνομαι πείτε καμία ιδέα?

Έχω από χθες κορίτσια λίγη ναυτία ξεκίνησε χθες το πρωί λίγο μετά σταμάτησε μετά με έπιασε ξανά λίγο το απόγευμα και τώρα πάλι με έπιασε πολύ ήπια.. δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω να φάω δεν με τραβάει Για γλυκό δεν με τραβάει αλμυρό μετά με τραβάει λίγο για γλυκό ένα παράξενο πράγμα.και έχω πέντε μέρες με έχει πεθάνει η δυσκοιλιότητα.. σε κάθε εγκυμοσύνη τα ίδια που εγώ σαν άνθρωπος δεν δυσκολεύομαι  ποτέ Δόξα το Θεό κάθε μέρα την επισκέπτομαι.

απλά μου κάνει εντύπωση στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα συχνά τραβήγματα κάτω στην κοιλιά (κράμπες) τώρα παιδιά δεν έχω.. και εκεί παίρνει άλλες στροφές το μυαλό και σκέφτομαι πάνω όλα καλά άραγε?

Πολύ σε καταλαβαίνω! Κ εγώ έτσι! Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο σε κάθε εγκυμοσύνη να έχεις τα ίδια συμπτώματα. Ίσως επίσης πράγματι τα τοιχώματα της μήτρας σου να είναι πιο "ελαστικά" τώρα. Μπορείς κ γι' αυτό να ρωτήσεις την γυναικολόγο. Δυσκοιλιότητας ομοίως είχα σε όλη την εγκυμοσύνη μου κ εγώ, από την αρχή ως το τέλος! Κανένα Duphalac μόνο αν βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς κ θα δεις πως θα έρθει..εγώ το είπα πως αυτή τη φορά άσχετα που δεν ξέρουμε ακόμα πως θα εξελιχθεί, έλεγα από μέσα μου δεν βαριέσαι κ αν δεν μείνω ευχαριστήθηκα το σεξ τουλάχιστον και  τελικά έμεινα...

Όσο για μένα μακάρι.. από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

έτσι όπως τα λες είναι κ εγώ τις 3 φορές που έχω μείνει...έμεινα την στιγμή που είχαμε μόνο 2 επαφές κ λεω δεν έγινε...Δεν βαριεσαι! κ εκεί έμεινα... τι να πω... το θέμα είναι ότι κουράζομαι σχετικά δύσκολα...Έχω πολύ υπομονή...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...