Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 hour ago, Kon90 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα δεν πειραζει θα δεις ότι θα έρθει συντομα

Και εγώ να σου πω μια απογοήτευση την έχω ενώ για δυο μερες πονουσε πολυ το στήθος μου σήμερα ξεπριστηκε εντελώς ουτε ποναει οπότε την περινενω 

Πότε την περιμένεις; Ίσως το στήθος να μην είναι ασφαλές σημάδι αν δεν συμβαίνει κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Πότε την περιμένεις; Ίσως το στήθος να μην είναι ασφαλές σημάδι αν δεν συμβαίνει κάθε φορά.

 Σε 5 μερες ειναι να αδιαθετησω αλλά εμένα ξεπρηζεται παντα 2 μερες πριν αδιαθετησω

Με πιανει κάθε μηνα εκτός από τον προηγουμενο που πρωτη φορα στην ζωή μου δεν κατάλαβα το παραμικρο ουτε ελάχιστο πονο

Αλλά μετά την βιοχημικη με πιανει κάθε μήνα μεν αλλά όχι τόσο πολυ δηλαδή με ποναει λίγο

Αυτή την φορά με πονουσε πιο πολυ από κάθε άλλη φορά μετά την βιοχημικη αλλά για 2 μερες τώρα παλι λίγο ελάχιστα το νιώθω τι να πω αρχιζω και απογοητεύομαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kon90 είπε:

 Σε 5 μερες ειναι να αδιαθετησω αλλά εμένα ξεπρηζεται παντα 2 μερες πριν αδιαθετησω

Με πιανει κάθε μηνα εκτός από τον προηγουμενο που πρωτη φορα στην ζωή μου δεν κατάλαβα το παραμικρο ουτε ελάχιστο πονο

Αλλά μετά την βιοχημικη με πιανει κάθε μήνα μεν αλλά όχι τόσο πολυ δηλαδή με ποναει λίγο

Αυτή την φορά με πονουσε πιο πολυ από κάθε άλλη φορά μετά την βιοχημικη αλλά για 2 μερες τώρα παλι λίγο ελάχιστα το νιώθω τι να πω αρχιζω και απογοητεύομαι 

Είναι αρκετά μπερδεμένα αυτά και στην προσπάθεια να τα εξηγήσουμε, μπερδευόμαστε περισσότερο. Σε κάθε περίπτωση, σε λίγες μέρες θα ξέρεις και αν δεν είναι τώρα, πάμε πιο δυναμικά στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Είναι αρκετά μπερδεμένα αυτά και στην προσπάθεια να τα εξηγήσουμε, μπερδευόμαστε περισσότερο. Σε κάθε περίπτωση, σε λίγες μέρες θα ξέρεις και αν δεν είναι τώρα, πάμε πιο δυναμικά στον επόμενο.

Μακάρι να μην χρειαστεί κοντευω να το μάθω και εγώ τι να κάνουμε κάποια στιγμή θα έρθει και σε εμας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Kon90 είπε:

Μακάρι να μην χρειαστεί κοντευω να το μάθω και εγώ τι να κάνουμε κάποια στιγμή θα έρθει και σε εμας

Σου το εύχομαι. Επιμονή χρειάζεται και αισιοδοξία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κορίτσια? Καλησπερα κι από μενα! Κι εγω εχω αρχίσει να χάνω τις πιθανότητες όχι ηταν βέβαια και πολλές... Εχουν ξεκινησει κατι τραβηγματα μια και που κ που κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά όπως αυτές τις περιόδου.. Περιοδο περίμενω σε 3 με 5 μέρες οπότε και τεστ να κάνω δεν νομίζω να δείξει κατι έτσι για να μου έφευγε η αγωνία... 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Σου το εύχομαι. Επιμονή χρειάζεται και αισιοδοξία.

Και εγώ  στο ευχομαι κορίτσι μου η επόμενη να είναι και η τυχερη

1 hour ago, Myrtoulita είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Καλησπερα κι από μενα! Κι εγω εχω αρχίσει να χάνω τις πιθανότητες όχι ηταν βέβαια και πολλές... Εχουν ξεκινησει κατι τραβηγματα μια και που κ που κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά όπως αυτές τις περιόδου.. Περιοδο περίμενω σε 3 με 5 μέρες οπότε και τεστ να κάνω δεν νομίζω να δείξει κατι έτσι για να μου έφευγε η αγωνία... 

Καλησπερα μαζί είμαστε και εγώ σε 5 μέρες περιμενω 

Σίγουρα είναι νωρίς ειδικά αν είναι να έρθει σε 5 μέρες και τζάμπα που θα χαλάσεις το τεστ αν δεν κρατιέσαι περιμενε τουλάχιστον 2 μέρες ακόμα και κάνε και εγώ έχω ένα και έλεγα να το κάνω μια μέρα πριν αδιαθετησω αλλά και εγώ έχω χάσει τις ελπίδες μου οπότε μαζί είμαστε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αυτό με το άγχος πως το δουλευουμε αληθεια; εμένα ανέβηκε κ η προλακτινη να σκεφτείτε Όχι πολύ βέβαια αλλά είναι σίγουρα από άγχος. Ο γιατρός μου έδωσε κ χαπακια γιατί όλες οι άλλες εξετάσεις καλές αλλά αυτή ανέβηκε. Για να δουμε;;; πάντως αν έχετε κανένα μυστικό για να ξεγελιεται το μυαλό Μοιραστείτε το...πφφφφ κ ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kon90 said:

 Σε 5 μερες ειναι να αδιαθετησω αλλά εμένα ξεπρηζεται παντα 2 μερες πριν αδιαθετησω

Με πιανει κάθε μηνα εκτός από τον προηγουμενο που πρωτη φορα στην ζωή μου δεν κατάλαβα το παραμικρο ουτε ελάχιστο πονο

Αλλά μετά την βιοχημικη με πιανει κάθε μήνα μεν αλλά όχι τόσο πολυ δηλαδή με ποναει λίγο

Αυτή την φορά με πονουσε πιο πολυ από κάθε άλλη φορά μετά την βιοχημικη αλλά για 2 μερες τώρα παλι λίγο ελάχιστα το νιώθω τι να πω αρχιζω και απογοητεύομαι 

 Έτσι πάντως γίνεται και στην εγκυμοσύνη, πρήζεται και ξεπρήζεται το στήθος, η κοιλιά... Θα έλεγα να μην απογοητεύεσαι από αυτά τα σημάδια. Έτσι θα είναι και όταν είσαι έγκυος! 

 

Κορίτσια, να σκέφτεστε ότι είναι θέμα του ΠΟΤΕ θα γίνει! Λίγοι μήνες προσπαθειών ή ένας χρόνος δεν είναι μεγάλο διάστημα, είναι μάλλον το σύνηθες πιστεύω.

6 hours ago, Melody90 said:

μπράβο κοπέλα μου σκοπός είναι να είναι ενδομήτρια κύηση πραγματικά σου εύχομαι με το καλό να πάνε όλα καλά και να μην αγχώνεσαι!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

 

Πρέπει να κάνω κ μία χοριακή την Τρίτη, αν αξιωθούν να μου κάνουν στο νοσοκομείο. Μένουμε στην Αγγλία και εδώ είναι τα πράγματα άγρια. Είμαστε ολίγον στο έλεος του Θεού. Μαλλον καλά είναι στο έλεος του Θεού, στο έλεος του NHS...:cry: Ούτε χοριακές μας κάνουν, ούτε αιματοκρίτη, ούτε υπερήχους, ούτε τπτ... Για να καταλάβετε, ο μόνος υπέρηχος που δικαιούμαστε είναι η αυχενική και η δευτέρου τριμήνου. Εμένα με παρακολουθούν λίγο πιο στενά λόγω βεβαρημένου ιστορικού, αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στην Ελλάδα θα είχα σώσει την σάλπιγγα που έχασα, γιατί έπρεπε να φτάσω στο σημείο της αιμορραγίας για να μου κάνουν υπέρηχο και να δουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Στην Ελλαδα θα το είχαν δει πολύ νωρίτερα. Θα πάμε τώρα ιδιωτικά στην αρχή και ας είναι πολύ ακριβά. Μέτηση χοριακής 70 λίρες! Τεφαρίκι!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα με πιάνει κατα περιοδους... Δηλ κι όταν ήθελα να κανω το 2ο παλι κάπως έτσι ήμουν και τωρα θέλω αλλο ενα και τέλος! Απλα το θέμα είναι ότι ο άντρας μου επειδή έχουμε ηδη 2 ειναι της άποψης ότι είμαστε μια χαρά κι αν τύχει κι ενα 3ο καλώς να έρθει δεν θα το προσπαθήσει κι ιδιαίτερα δηλαδή! Γι αυτό κάθομαι μονη μου σε καμμενα κάρβουνα γιατί δεν ειναι οτι προσπαθούμε και ιδιαίτερα για να έχω και πολλές ελπίδες αλλα και για να στεναχωρήθω αντίστοιχα! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Iris89 είπε:

 Έτσι πάντως γίνεται και στην εγκυμοσύνη, πρήζεται και ξεπρήζεται το στήθος, η κοιλιά... Θα έλεγα να μην απογοητεύεσαι από αυτά τα σημάδια. Έτσι θα είναι και όταν είσαι έγκυος! 

 

Κορίτσια, να σκέφτεστε ότι είναι θέμα του ΠΟΤΕ θα γίνει! Λίγοι μήνες προσπαθειών ή ένας χρόνος δεν είναι μεγάλο διάστημα, είναι μάλλον το σύνηθες πιστεύω.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

 

Πρέπει να κάνω κ μία χοριακή την Τρίτη, αν αξιωθούν να μου κάνουν στο νοσοκομείο. Μένουμε στην Αγγλία και εδώ είναι τα πράγματα άγρια. Είμαστε ολίγον στο έλεος του Θεού. Μαλλον καλά είναι στο έλεος του Θεού, στο έλεος του NHS...:cry: Ούτε χοριακές μας κάνουν, ούτε αιματοκρίτη, ούτε υπερήχους, ούτε τπτ... Για να καταλάβετε, ο μόνος υπέρηχος που δικαιούμαστε είναι η αυχενική και η δευτέρου τριμήνου. Εμένα με παρακολουθούν λίγο πιο στενά λόγω βεβαρημένου ιστορικού, αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στην Ελλάδα θα είχα σώσει την σάλπιγγα που έχασα, γιατί έπρεπε να φτάσω στο σημείο της αιμορραγίας για να μου κάνουν υπέρηχο και να δουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Στην Ελλαδα θα το είχαν δει πολύ νωρίτερα. Θα πάμε τώρα ιδιωτικά στην αρχή και ας είναι πολύ ακριβά. Μέτηση χοριακής 70 λίρες! Τεφαρίκι!

Κοριτσι μου μια απο τα ιδια..και εγω εξωτερικο μενω και τα ιδια εχω τραβηξει..εμεινα εγκυος και στις 8 εβδομαδες μου ειπαν οτι παλλιδρομησε και ζητουσα χοριακη για να ειμουν σιγουρη διοτι δεν ειχα κανενα συμπτωμα για να ελεγα οτι κατι δεν πηγαινε καλα..και ζητουσα χοριακη δεν μου κανανε και πηρα το πρωτο αεροπλανο πηγα ελλαδα γιατι δεν εβγαζα ακρη

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, elena93 said:

Κοριτσι μου μια απο τα ιδια..και εγω εξωτερικο μενω και τα ιδια εχω τραβηξει..εμεινα εγκυος και στις 8 εβδομαδες μου ειπαν οτι παλλιδρομησε και ζητουσα χοριακη για να ειμουν σιγουρη διοτι δεν ειχα κανενα συμπτωμα για να ελεγα οτι κατι δεν πηγαινε καλα..και ζητουσα χοριακη δεν μου κανανε και πηρα το πρωτο αεροπλανο πηγα ελλαδα γιατι δεν εβγαζα ακρη

Στεναχωριέμαι πραγματικά όταν τα ακούω αυτά! Αλλά ειλικρινά, αν δεν έχεις κάποιο ύποπτο σύμπτωμα, ΠΩΣ θα ξέρεις ότι κάτι δεν πάει καλά; Εξετάσεις γιοκ, υπέρηχοι γιοκ... Πραγματικά απορώ.

Χθες που πήγα για τον υπέρηχο η γιατρός ζήτησε μέτρηση της χοριακής, αλλά η νοσοκόμα το θεώρησε...υπερβολή και δεν μου έκανε. Γενικώς, δεν ξέρει η δεξιά τί ποιεί η αριστερά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Iris89 είπε:

Στεναχωριέμαι πραγματικά όταν τα ακούω αυτά! Αλλά ειλικρινά, αν δεν έχεις κάποιο ύποπτο σύμπτωμα, ΠΩΣ θα ξέρεις ότι κάτι δεν πάει καλά; Εξετάσεις γιοκ, υπέρηχοι γιοκ... Πραγματικά απορώ.

Χθες που πήγα για τον υπέρηχο η γιατρός ζήτησε μέτρηση της χοριακής, αλλά η νοσοκόμα το θεώρησε...υπερβολή και δεν μου έκανε. Γενικώς, δεν ξέρει η δεξιά τί ποιεί η αριστερά!

Δεν ειχα τιποτα..αντιθετως ειχα συνεχεια εμετους οπως ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης..δεν μπορω να καταλαβω αυτο το συστημα υγειας που εχουν πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lilly28 said:

Κορίτσια μου αυτό με το άγχος πως το δουλευουμε αληθεια; εμένα ανέβηκε κ η προλακτινη να σκεφτείτε Όχι πολύ βέβαια αλλά είναι σίγουρα από άγχος. Ο γιατρός μου έδωσε κ χαπακια γιατί όλες οι άλλες εξετάσεις καλές αλλά αυτή ανέβηκε. Για να δουμε;;; πάντως αν έχετε κανένα μυστικό για να ξεγελιεται το μυαλό Μοιραστείτε το...πφφφφ κ ουφφφφ

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Αυτό το άγχος θα μας φάει. Εγώ για να απασχολω την σκέψη μου γράφτηκα φέτος στο ανοικτό πανεπιστήμιο και κάνω δεύτερο πτυχίο. Μεταβίβασα το άγχος εκεί, ξέρεις πόσες εργασίες μας βάζουν??!! Δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς τίποτα άλλο! Άσε που είναι και γουρλιδικο γιατί είμαι στην 7η εβδομάδα ( χαριτολογω.. με εξωσωματική έμεινα, αλλά όντως με βοηθά γτ αποσπάται η προσοχή μου).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iris89 είπε:

 Έτσι πάντως γίνεται και στην εγκυμοσύνη, πρήζεται και ξεπρήζεται το στήθος, η κοιλιά... Θα έλεγα να μην απογοητεύεσαι από αυτά τα σημάδια. Έτσι θα είναι και όταν είσαι έγκυος! 

 

Κορίτσια, να σκέφτεστε ότι είναι θέμα του ΠΟΤΕ θα γίνει! Λίγοι μήνες προσπαθειών ή ένας χρόνος δεν είναι μεγάλο διάστημα, είναι μάλλον το σύνηθες πιστεύω.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

 

Πρέπει να κάνω κ μία χοριακή την Τρίτη, αν αξιωθούν να μου κάνουν στο νοσοκομείο. Μένουμε στην Αγγλία και εδώ είναι τα πράγματα άγρια. Είμαστε ολίγον στο έλεος του Θεού. Μαλλον καλά είναι στο έλεος του Θεού, στο έλεος του NHS...:cry: Ούτε χοριακές μας κάνουν, ούτε αιματοκρίτη, ούτε υπερήχους, ούτε τπτ... Για να καταλάβετε, ο μόνος υπέρηχος που δικαιούμαστε είναι η αυχενική και η δευτέρου τριμήνου. Εμένα με παρακολουθούν λίγο πιο στενά λόγω βεβαρημένου ιστορικού, αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στην Ελλάδα θα είχα σώσει την σάλπιγγα που έχασα, γιατί έπρεπε να φτάσω στο σημείο της αιμορραγίας για να μου κάνουν υπέρηχο και να δουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Στην Ελλαδα θα το είχαν δει πολύ νωρίτερα. Θα πάμε τώρα ιδιωτικά στην αρχή και ας είναι πολύ ακριβά. Μέτηση χοριακής 70 λίρες! Τεφαρίκι!

Όταν είχα την βιοχημικη πριν 6 μήνες πονουσα αφορητα στο στήθος μέχρι να αδιαθετησω για αυτό μου έχει κολλήσει ότι θα ποναει το στήθος αλλά κάτι παραπανω θα ξέρεις σε ευχαριστώ πολυ

Έχεις δίκιο εγώ είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν έχω και αλλά παιδακια και περιμενω πως και πως να μείνω έγκυος πιστευω αν είχα άλλο παιδακι να μην τρελαινομουν ετσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...