Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

      14 minutes ago, Jamie said:

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

      Ne tha sizitiso kalitera me ton sizigo mou kai tha doume ti tha apofasisoume .. alla nomizo tha pame akoma mia fora gia spermatexisi dipli aftin tin fora kai an den petixi tha proxorisoume me eksosomatiki .. o theos na sas exei kala euxaristo gia tis sivoule su .. tha sas enimeroso gia oti apofasiso. ☺️

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλώς ήρθαν τα καινούργια κορίτσια μας...με το καλό σύντομα εγκυουλες...

@Kon90 έχουμε ευχαρισταααααα;;; τα διάβασα πολύ γρήγορα μόλις...

έκανα πριν λίγο κ είναι θετικό...

χθες είχαμε επαφη.Τώρα τι να κάνω να έχουμε κ σήμερα ή αύριο;;; Ή κ τις δύο;

τι εννοεις οτι ηταν ετοιμο να ελευθερωθει;;; μολις βγει θετικο λενε ότι η ωορρηξία θα γίνει 12 με 48 ώρες...

Μπαααα όχι κορίτσι μου σε 3 μέρες περιμενω να αδιαθετησω

Στηθος ξεπρησμενο και κανένα συμπτώμα οπότε την περιμενω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

με το Καλό κορίτσι μου... κοίτα κοίτα το σπιτάκι σου κ τον γάμο σου... Κ ταυτόχρονα Κάνε κ τις εξετασεις σου κ ότι άλλο είναι κ χαλαρή μέχρι τον γάμο εγώ θα ήμουν... Κ μετά θα το κοιτούσα...

Ναι ναι εχεις δίκιο μέχρι τον γάμο αν δεν έρθει τότε θα είμαστε σχεδόν 2 χρόνια θα παμε για υποβοηθούμενη! 
 

Εσυ πιστεύω θα πιάσεις σύντομα το σώμα θυμάται αυτό να σκέφτεσαι να είσαι θετική :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ κάνω κάθε μήνα αλλά ακόμα εγκυος δεν είμαι…έκανα εξετάσεις βέβαια έχω λίγο αυξημένη προλακτινη η γιατρος λέει μάλλον από αυτό και τώρα το ρυθμίζω, θα πάω για σαλπιγγογραφεια τον επόμενο κύκλο κ αν δεν έρθει σε 6 μηνες θα δω πως μπορώ να κινηθώ…αλλά είπα αυτούς τους 6 μήνες να είμαι λίγο ζεν γιατί δεν θα τρελαθούμε κιόλας, έχω κ αλλά στο κεφάλι μου…+ το μωρό και στο τέλος θα τρελαθώ από το άγχος 

Κορίτσι κι εγώ λιγο ανεβασμένη προλακτίνη έχω και όλα τα άλλα καλά.Ε΄χω 27,3 νομίζω. Μου έδωσε να πάρω ένα χάπι το dostinex και επαναληπτική σε 2 εβδομάδες.Επίσης να σου πω ότι το 2ο παιδάκι μου που έκανα 1 χρόνο να το πιάσω ήρθε αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία η οποία λένε ότι επηρεάζει θετικά.Οπότε πιστέω σύντομα θα έχεις καλά νέα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσι κι εγώ λιγο ανεβασμένη προλακτίνη έχω και όλα τα άλλα καλά.Ε΄χω 27,3 νομίζω. Μου έδωσε να πάρω ένα χάπι το dostinex και επαναληπτική σε 2 εβδομάδες.Επίσης να σου πω ότι το 2ο παιδάκι μου που έκανα 1 χρόνο να το πιάσω ήρθε αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία η οποία λένε ότι επηρεάζει θετικά.Οπότε πιστέω σύντομα θα έχεις καλά νέα

Εμένα είναι 40 κ μου είπε να πάρω το ντοστινεξ 1/2 χαπάκι την εβδομάδα εσένα ποσό σου είπε; Σου είπε μήπως το ιδανικό ποσό πρέπει να είναι; Ή να την ρυθμίσουμε στα φυσιολογικά πλαίσια; Ξέχασα να την ρωτήσω… :( έχω και χαμηλή ΑΜΗ αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι βέβαια θα τα δει κ ο γυναικολόγος 

Σε ευχαριστώ πολύ άντε μακάρι να είναι ευνοϊκοί παράγοντες όλοι αυτοί!!! 
 

τωρα πας για 3ο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα είναι 40 κ μου είπε να πάρω το ντοστινεξ 1/2 χαπάκι την εβδομάδα εσένα ποσό σου είπε; Σου είπε μήπως το ιδανικό ποσό πρέπει να είναι; Ή να την ρυθμίσουμε στα φυσιολογικά πλαίσια; Ξέχασα να την ρωτήσω… :( έχω και χαμηλή ΑΜΗ αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι βέβαια θα τα δει κ ο γυναικολόγος 

Σε ευχαριστώ πολύ άντε μακάρι να είναι ευνοϊκοί παράγοντες όλοι αυτοί!!! 
 

τωρα πας για 3ο; 

 Εμένα μου είπε 1/2 χαπάκι κάθε Δευτέρα και Πέμπτη. Τώρα τι να πώ?θα σου πω σε 2 εβδομάδες. Ναι 3ο αλλά είμαι και λίγο ηλικιωμένη χαχαχα...Σάρα ένα πράγμα αλλά νιώθω καλά οπότε λέω να το προσπαθήσω...Όσον αφορά το θέμα άγχος...Πολύ λίγες κοπέλες εδώ μέσα τα κατάφεραν χωρίς να έχουν καθόλου άγχος..Ειδικά όσες είχαν κάποια αποτυχία οπότε σίγουρα παίζει ρόλο αλλά οκ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Kon90 είπε:

Μπαααα όχι κορίτσι μου σε 3 μέρες περιμενω να αδιαθετησω

Στηθος ξεπρησμενο και κανένα συμπτώμα οπότε την περιμενω

συγγνώμη κορίτσι μου τα μπέρδεψα...διάβαζα τόσα πολλά...  Μην σε παίρνει από κάτω θα έρθει θα δεις... Εγώ το 1ο έκανα 10 μήνες... Στην 2η συλληψη στο μωρό 7... Κ στην 3η 5 μήνες... τουλάχιστον κατεβαίνω...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lilly28 είπε:

 Εμένα μου είπε 1/2 χαπάκι κάθε Δευτέρα και Πέμπτη. Τώρα τι να πώ?θα σου πω σε 2 εβδομάδες. Ναι 3ο αλλά είμαι και λίγο ηλικιωμένη χαχαχα...Σάρα ένα πράγμα αλλά νιώθω καλά οπότε λέω να το προσπαθήσω...Όσον αφορά το θέμα άγχος...Πολύ λίγες κοπέλες εδώ μέσα τα κατάφεραν χωρίς να έχουν καθόλου άγχος..Ειδικά όσες είχαν κάποια αποτυχία οπότε σίγουρα παίζει ρόλο αλλά οκ...

Δε σε ενοχλεί σε παρενέργειες;; Εμενα μου είπε ή Σάββατο ή Παρασκευή βράδυ για να μη με επηρεάζει στην δουλεια την επόμενη… Να μην έχουμε άγχος νομίζω είναι λίγο απίθανο :) απλά πρέπει να έχουμε λίγο όχι να τρελάνουμε και τα επινεφρίδια μας χαχαχαχα μια χαρά είσαι και εμένα η μαμα μου ήθελε τρίτο και έκανε βέβαια ήταν 32 όταν το έκανε αλλά είχανε ένα μικρούλη (10 χρ ήταν τότε) όταν εμεις φύγαμε για σπουδες…όποτε θεωρώ ότι είναι καλό να εχεις κ ένα μικρούλη σου κάνει παρέα :) όταν οι άλλοι μεγαλώσουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Δε σε ενοχλεί σε παρενέργειες;; Εμενα μου είπε ή Σάββατο ή Παρασκευή βράδυ για να μη με επηρεάζει στην δουλεια την επόμενη… Να μην έχουμε άγχος νομίζω είναι λίγο απίθανο :) απλά πρέπει να έχουμε λίγο όχι να τρελάνουμε και τα επινεφρίδια μας χαχαχαχα μια χαρά είσαι και εμένα η μαμα μου ήθελε τρίτο και έκανε βέβαια ήταν 32 όταν το έκανε αλλά είχανε ένα μικρούλη (10 χρ ήταν τότε) όταν εμεις φύγαμε για σπουδες…όποτε θεωρώ ότι είναι καλό να εχεις κ ένα μικρούλη σου κάνει παρέα :) όταν οι άλλοι μεγαλώσουν 

Κι εγώ διάβαζα ότι είναι βαρύ και τέτοια αλλά το μόνο που έκανα ήταν να το παρω βράδυ, Δεν κατάλαβα τίποτα. Duracel χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kon90 said:

Εσυ έχεις αλλά παιδακια? 

Ναι προσπαθουμε εντατικά βάση γονιμων στο γυναικολόγο είχα παει τότε για την βιοχημικη το τεστ παπ μου πιο πριν ήταν καλό μια χαρά μου λέει το καλό είναι ότι πιασατε με την μια άσχετα με την κατάληξη τώρα άλλες εξετάσεις δεν εχω κανει αλλά επειδή το ειχαμε συζητήσει με τον γυναικολόγο παλι πριν κανένα δίμηνο μου λέει το άγχος σου παιζει μεγάλο ρόλο στο ότι δεν μένεις έγκυος με είδε ότι ήμουν μέσα στο άγχος μου είχε πει αν δεν γίνει κάτι στον χρόνο πανω θα ψαχτουμε με άλλες εξετάσεις

Ίσως και αυτό μου κάνει κακό το ότι τρελαίνομαι όλο λέω δενθα το σκεφτώ και μόλις περασουν οι γόνιμες το μυαλό μου εκεί να ψάχνω σημαδια εσυ τι φάση βρίσκεσαι? 

Δεν είναι κακό που σκέφτεται τις γόνιμες μέρες. Όλες τις σκεφτόμαστε. Απλώς να σκέφτεσαι ότι, εφόσον όλα είναι καλά, είναι θέμα χρόνου να έρθει ξανά μια εγκυμοσύνη. Το ίδιο άγχος υπάρχει κ μετά, με τους υπερήχους, τις χοριακες... Εγώ αναμένω στον αυριανό υπέρηχο να δούμε αν είναι πράγματι ενδομήτρια κύηση. Δεν έχω τα ψυχικά αποθέματα να ξαναπεράσω το βάσανο της εξωμητριας κύησης κ του χειρουργείου. Γενικά μου άφησε απίστευτες φοβίες αυτή η εμπειρία. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να τύχει.

 

Κορίτσια, αν μπορώ να προσθέσω κάτι στην συζήτηση που είχατε. Θυμάμαι ότι ο άντρας μου μου είχε αναφέρει (γιατρός είναι, αλλά όχι γυναικολόγος) ότι είναι καλύτερες οι επαφές τις γόνιμες μέρες μερα παρά μέρα, απ'ότι κάθε μέρα, γιατί το σπέρμα έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κατάλαβα…το έλεγχες ότι έγινε ομως ωορρηξία;; 

Ναι πήγαινα μετά και είχε σκάσει!

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κ έμενες πάντα κορίτσι μου;;; εγώ πήγα χθες κ μου είπε αύριο ή μεθαύριο ωορρηξία... Κ σήμερα βγήκε το χαμόγελο...

εεε μια χαρά ...χαλάρωσε με αυτά που έχεις να κοιτάξεις κ θα έρθει κ μωρακι θα δεις... Πότε με το καλό ο γαμος;;; έχεις ωραίες ετοιμασίες...

Όχι δυστυχώς δεν τα κατάφερα όσους μήνες έκανα παρακολούθηση ωορρηξία και επειδή συνολικά προσπάθησα ήδη δύο χρόνια προχώρησα σε εξωσωματική.

 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Iris89 είπε:

Δεν είναι κακό που σκέφτεται τις γόνιμες μέρες. Όλες τις σκεφτόμαστε. Απλώς να σκέφτεσαι ότι, εφόσον όλα είναι καλά, είναι θέμα χρόνου να έρθει ξανά μια εγκυμοσύνη. Το ίδιο άγχος υπάρχει κ μετά, με τους υπερήχους, τις χοριακες... Εγώ αναμένω στον αυριανό υπέρηχο να δούμε αν είναι πράγματι ενδομήτρια κύηση. Δεν έχω τα ψυχικά αποθέματα να ξαναπεράσω το βάσανο της εξωμητριας κύησης κ του χειρουργείου. Γενικά μου άφησε απίστευτες φοβίες αυτή η εμπειρία. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να τύχει.

 

Κορίτσια, αν μπορώ να προσθέσω κάτι στην συζήτηση που είχατε. Θυμάμαι ότι ο άντρας μου μου είχε αναφέρει (γιατρός είναι, αλλά όχι γυναικολόγος) ότι είναι καλύτερες οι επαφές τις γόνιμες μέρες μερα παρά μέρα, απ'ότι κάθε μέρα, γιατί το σπέρμα έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση έτσι. 

Έχεις δίκιο φαντάζομαι το ίδιο άγχος θα είναι και μετά 

Θα πανε ολα καλα κορίτσι μου θα δεις ο θεος είναι μεγάλος δεν μας αφήνει ενδομητρια θα είναι και θα πανε ολα καλα στο ευχομαι με όλη μου την καρδιά

Όσο για τις γόνιμες εγώ τι να σου πω μια ελευθερη επαφή τότε στην βιοχημικη από τοτε τα έχουμε δοκιμάσει ολα και μέρα παρα μέρα και κάθε μέρα αλλά τίποτα 

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

συγγνώμη κορίτσι μου τα μπέρδεψα...διάβαζα τόσα πολλά...  Μην σε παίρνει από κάτω θα έρθει θα δεις... Εγώ το 1ο έκανα 10 μήνες... Στην 2η συλληψη στο μωρό 7... Κ στην 3η 5 μήνες... τουλάχιστον κατεβαίνω...

Δεν πειραζει κορίτσι μου είμαστε πολλες χαχαχα καλα είσαι θα το πιασεις παλι το σπορακι σου εγώ την περιμενω να έρθει για να ξανα προσπαθήσουμε παλι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kon90 είπε:

Έχεις δίκιο φαντάζομαι το ίδιο άγχος θα είναι και μετά 

Θα πανε ολα καλα κορίτσι μου θα δεις ο θεος είναι μεγάλος δεν μας αφήνει ενδομητρια θα είναι και θα πανε ολα καλα στο ευχομαι με όλη μου την καρδιά

Όσο για τις γόνιμες εγώ τι να σου πω μια ελευθερη επαφή τότε στην βιοχημικη από τοτε τα έχουμε δοκιμάσει ολα και μέρα παρα μέρα και κάθε μέρα αλλά τίποτα 

Δεν πειραζει κορίτσι μου είμαστε πολλες χαχαχα καλα είσαι θα το πιασεις παλι το σπορακι σου εγώ την περιμενω να έρθει για να ξανα προσπαθήσουμε παλι

Έτσι μπράβο, αποφασιστικότητα και που ξέρεις, μέχρι να έρθει τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για όλες έχει ο Θεός... Ένας μήνας πάνω ένας μήνας κάτω θα δείτε σε όλες μας θα έρθει...θετική σκέψη κ το σπορακι είναι στον δρόμο να χτυπήσει κ την δική μας πόρτα... ας έχουμε όλες μας τις επαφουλες μας...χαλαρές όσο γίνεται κ θα έρθει... Εγώ θα ξεκινήσω βιβλία αυτές τις δύο βδομάδες... Κ μετά σιγά σιγά γενική στο σπίτι...θα ξεσπάσω οπου μπορώ... Αυτή την εβδομάδα θα πάω κ για ψώνια... Κάτι θα γίνει με το θέμα μυαλού...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Κι εγώ διάβαζα ότι είναι βαρύ και τέτοια αλλά το μόνο που έκανα ήταν να το παρω βράδυ, Δεν κατάλαβα τίποτα. Duracel χαχαχα

Χαχαχα εγώ είχα πονοκέφαλο και νύστα όλο το Σάββατο 

Δε το πιστεύω έκανα ένα τεστ ωορρηξιας τυχαία σήμερα είναι η 10η ημέρα μου και βγήκε θετικότατο!!! Δεν ξέρω τι γίνεται με τον κύκλο μου πραγματικά!!! Είχα το Σάββατο επαφή, θα είχαμε έτσι κ αλλιως σήμερα γιατί είπαμε να το πάμε μέρα παρά μέρα αυτό το μήνα…άλλαξαν τα σχέδια μου ελπίζω να είναι για καλό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Έτσι ακριβώς εμείς τραβάμε όλο το άγχος χαχαχα

Παιδι μου μέχρι μια μέρα πριν γεννήσω να κοιτάω εγώ με λατρεία το μωρό από τις φωτό των υπερήχων κ να τουε. "αχχχχ κοίτα το μωράκι μας,πόσο όμορφο.." κτλ και να τον έχω δίπλα να μου λέει "Παναγία μου, αυτό το εξωγηινακι θα κάνουμε??" :evil:

Βέβαια μόλις τον έπιασε στην αγκαλιά του, λίγες μέρες μετά ,με ρωταγε ποτέ μπορούμε να βάλουμε μπρος για δεύτερο.....:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...