Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Lilly28 είπε:

Έτσι μπράβο...τώρα τα λες πολύ όμορφα...εσύ θα κάνεις ότι μπορείς και από εκεί και πέρα πιστέύω ότι θα έρθει...να σου πω μόνο ότι εμένα ο έλεγχος με ηρέμησε γιατι αφού βγήκαν καλές οι εξετάσεις ήξερα ότι όλα είναι αντιμετωπίσιμα και αργά η γρήγορα θα έρθει...στο 2ο παιδάκι μου που το έπιασα μετά από 1 έτος έγινε η σύλληψη αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία η οποία λενε ότι ναι μεν βοηθάει αλλά ξεαγχώθηκα κιόλας γιατί ήταν οκ...ετών 43 εδώ...

Τι ομορφα.. θα ρωτησω κ γω για σαλπιγγογραφημα.. γι πες μου την εμπειρια σου; πονος; κοστος; διαρκεια; παρενεργειες;

Εχω διαβασει οτι αν ειναι καλο το σαλπιγγογραφημα, παρα πολλες  μενουν εγκυες αμεσως μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Elle12 είπε:

Τι ομορφα.. θα ρωτησω κ γω για σαλπιγγογραφημα.. γι πες μου την εμπειρια σου; πονος; κοστος; διαρκεια; παρενεργειες;

Εχω διαβασει οτι αν ειναι καλο το σαλπιγγογραφημα, παρα πολλες  μενουν εγκυες αμεσως μετα!

Κορίτσι μου στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω είναι στον πόνο τα άλλα δεν τα θυμάμαι ...έχουν περάσει και 11 χρόνια σχεδόν...δεν αισθάνθηκα κάτι ιδιαίτερο ..σαν έντονοι πόνοι περιόδου αλλά αρκετά υποφερτοί.διάρκεια εξέτασεις 15 με 30 λεπτά maximum..παρενέργειές???εγκυμοσύνη..χαχαχα...κι εγώ την είχα ζητήσει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσι μου στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω είναι στον πόνο τα άλλα δεν τα θυμάμαι ...έχουν περάσει και 11 χρόνια σχεδόν...δεν αισθάνθηκα κάτι ιδιαίτερο ..σαν έντονοι πόνοι περιόδου αλλά αρκετά υποφερτοί.διάρκεια εξέτασεις 15 με 30 λεπτά maximum..παρενέργειές???εγκυμοσύνη..χαχαχα...κι εγώ την είχα ζητήσει..

Ναι θα τα συζητησω με τον γιατρο μου.. ευχαριστω παρα πολυ!! Νιωθω τοσο πολυ καλυτερα καθε φορα που γραφω εδω μεσα, ακομα και αν ακουγομαι σαν απελπισμενη παλαβη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Elle12 είπε:

Ναι θα τα συζητησω με τον γιατρο μου.. ευχαριστω παρα πολυ!! Νιωθω τοσο πολυ καλυτερα καθε φορα που γραφω εδω μεσα, ακομα και αν ακουγομαι σαν απελπισμενη παλαβη.. 

Αφού καταλαβαίνει η μία την άλλη...κι αν είσαι εσύ είμαστε όλες!!!οπότε και πάλι μια χαρά:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

εγω περιμένω να βρω την μέρα μου έχω αρχίσει τα τεστ και περιμένω να την βρω με το που έρθει η σωστή μέρα βουρ και πριν και μετά!!! Μετά ελπίζω σε ένα θετικό τεστ ( βασικά αυτό θέλω να δωωω).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε όλα τα κορίτσια μια μεγάλη καλησπέρα από την ξενιτιά! Ξέρω ότι το άγχος είναι μεγάλο, το ξέρω πολύ καλά! Απογοήτευση όμως δεν πρέπει να σας πιάνει. Να σας πω τι σκεφτόμουν εγώ την περίοδο που τα έβλεπα όλα μαύρα. Είχα εξωμήτριο κύηση, αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο και έχασα την μία σάλπιγγα. Με θυμάμαι να κλαίω στον θάλαμο του νοσοκομείου, στο σπίτι, όταν έβγαινα έξω... Κάτι όμως μέσα μου, μια φωνούλα μου έλεγε: "Δεν θα την αφήσεις αυτή την απογοήτευση να σε βάλει κάτω. Εσύ θα τη βάλεις κάτω! Με μία σάλπιγγα; Με μία!". Αυτά τα λέω και τώρα στον εαυτό μου που αγωνιώ για τις χοριακές και τους υπερήχους.

Όταν κάνετε άσχημες σκέψεις, να τις διώχνετε και να λέτε "Θα πιάσω τον ταύρο από τα κέρατα  εγώ!" Φιλιά και μια μεγάλη αγκαλιά κ ας μην σας ξέρω!!

 

@Melody90Σε έχω στο νου μου, κορίτσι. Όλα ευοίωνα είναι για καλά νεάκια! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fani28 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

εγω περιμένω να βρω την μέρα μου έχω αρχίσει τα τεστ και περιμένω να την βρω με το που έρθει η σωστή μέρα βουρ και πριν και μετά!!! Μετά ελπίζω σε ένα θετικό τεστ ( βασικά αυτό θέλω να δωωω).

Με το καλο κοριτσι μου.. με το που δεις σχεδον θετικο τεστ, βουρ μεχρι 5 μερες μετα, ετσι για σιγουρια! Εγω θα τον ξεκανω τον αλλο μηνα. Τελος!

 

πρίν από 23 λεπτά , Iris89 είπε:

Σε όλα τα κορίτσια μια μεγάλη καλησπέρα από την ξενιτιά! Ξέρω ότι το άγχος είναι μεγάλο, το ξέρω πολύ καλά! Απογοήτευση όμως δεν πρέπει να σας πιάνει. Να σας πω τι σκεφτόμουν εγώ την περίοδο που τα έβλεπα όλα μαύρα. Είχα εξωμήτριο κύηση, αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο και έχασα την μία σάλπιγγα. Με θυμάμαι να κλαίω στον θάλαμο του νοσοκομείου, στο σπίτι, όταν έβγαινα έξω... Κάτι όμως μέσα μου, μια φωνούλα μου έλεγε: "Δεν θα την αφήσεις αυτή την απογοήτευση να σε βάλει κάτω. Εσύ θα τη βάλεις κάτω! Με μία σάλπιγγα; Με μία!". Αυτά τα λέω και τώρα στον εαυτό μου που αγωνιώ για τις χοριακές και τους υπερήχους.

Όταν κάνετε άσχημες σκέψεις, να τις διώχνετε και να λέτε "Θα πιάσω τον ταύρο από τα κέρατα  εγώ!" Φιλιά και μια μεγάλη αγκαλιά κ ας μην σας ξέρω!!

 

@Melody90Σε έχω στο νου μου, κορίτσι. Όλα ευοίωνα είναι για καλά νεάκια! 

Γλυκια μου, τι αγχος τραβηξες και συ.. σιδερενια να εισαι και παντα αισιοδοξη.. τα καλυτερα σου ευχομαι, πολυ αισιοδοξη η απαντηση σου. Μεγαλη αγκαλια και απο μενα. Σε ολες ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου.. με το που δεις σχεδον θετικο τεστ, βουρ μεχρι 5 μερες μετα, ετσι για σιγουρια! Εγω θα τον ξεκανω τον αλλο μηνα. Τελος!

 

Γλυκια μου, τι αγχος τραβηξες και συ.. σιδερενια να εισαι και παντα αισιοδοξη.. τα καλυτερα σου ευχομαι, πολυ αισιοδοξη η απαντηση σου. Μεγαλη αγκαλια και απο μενα. Σε ολες ❤

Ευχαριστώ πολύ!!! Έτσι ακριβώς θα γίνει!!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Έχω τόσα χρόνια να γράψω στο café!!!

Είμαι 31 χρόνων κ εχω 2 αγοράκια τα οποία τα έκανα τόσο εύκολα κ γρήγορα...

Ηρθε η σειρά μας όμως να ζοριστουμε καθώς θέλουμε ένα ακόμη παιδάκι κ αυτό δεν έρχεται με τπτ.. μετά από 2 ατυχίες πέρσι, είμαστε τώρα στον δεύτερο μήνα προσπαθειών... Έχω κ εγώ μεγάλο κύκλο κ πήρα τα test  ωορρηξίας clear blue... Είμαι στις γόνιμες μέρες τώρα.. βέβαια ακόμη δεν είδα γελαστή φατσούλα!!!

Άντε να δούμε αν θα τα καταφέρουμε αυτόν τον μήνα!!!

  • Μου αρέσει 2

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυ,πως ειστε; Εγω πριν εκανα ενα τεστ ωορρηξιας ειχα ενα τελευταιο και ειπα να το κανω..και βγηκε το χαμογελο..δεν ξερω τι γινεται αυτον τον μηνα αληθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Έχω τόσα χρόνια να γράψω στο café!!!

Είμαι 31 χρόνων κ εχω 2 αγοράκια τα οποία τα έκανα τόσο εύκολα κ γρήγορα...

Ηρθε η σειρά μας όμως να ζοριστουμε καθώς θέλουμε ένα ακόμη παιδάκι κ αυτό δεν έρχεται με τπτ.. μετά από 2 ατυχίες πέρσι, είμαστε τώρα στον δεύτερο μήνα προσπαθειών... Έχω κ εγώ μεγάλο κύκλο κ πήρα τα test  ωορρηξίας clear blue... Είμαι στις γόνιμες μέρες τώρα.. βέβαια ακόμη δεν είδα γελαστή φατσούλα!!!

Άντε να δούμε αν θα τα καταφέρουμε αυτόν τον μήνα!!!

Με το καλο και ενα 3ο υγιες μωρο συντομα! Ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ακριβως την ωορρηξια...ειναι αδυνατον να κανεις σεξ καθε μα καθε μερα. Και παλι ακομα και ετσι τα ποσοστα ειναι χαμηλοτερα απ οσο πιστευουμε. Στο ευχομαι αμεσα!

 

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μουυ,πως ειστε; Εγω πριν εκανα ενα τεστ ωορρηξιας ειχα ενα τελευταιο και ειπα να το κανω..και βγηκε το χαμογελο..δεν ξερω τι γινεται αυτον τον μηνα αληθεια

Στην ποια μερα δλδ; ε ωραια, βουρ! Δωσε πονο για 2-3 μερες!

 

Update τα δικα μου.

32η μερα του κυκλου. 1η ή 2η μερα καθυστερησης (3 διαφορετικες εφαρμογες χρησιμοποιω, μου δινουν 2 ημερομηνιες, η περιοδος μου κυμαινεται στις 30-31 μερες με σπανιες εξαιρεσεις 29 με 33 μερες). Χθες τελευταιο τεστ, αρνητικοτατο. Ουτε μιση υποψια γραμμης. Στηθος μετρια πραγματα ακομα. Το δεξι αρκετα πιο ευαισθητο απο το αριστερο ομως. Δεν ξερω τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elle12 είπε:

Με το καλο και ενα 3ο υγιες μωρο συντομα! Ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ακριβως την ωορρηξια...ειναι αδυνατον να κανεις σεξ καθε μα καθε μερα. Και παλι ακομα και ετσι τα ποσοστα ειναι χαμηλοτερα απ οσο πιστευουμε. Στο ευχομαι αμεσα!

 

Στην ποια μερα δλδ; ε ωραια, βουρ! Δωσε πονο για 2-3 μερες!

 

Update τα δικα μου.

32η μερα του κυκλου. 1η ή 2η μερα καθυστερησης (3 διαφορετικες εφαρμογες χρησιμοποιω, μου δινουν 2 ημερομηνιες, η περιοδος μου κυμαινεται στις 30-31 μερες με σπανιες εξαιρεσεις 29 με 33 μερες). Χθες τελευταιο τεστ, αρνητικοτατο. Ουτε μιση υποψια γραμμης. Στηθος μετρια πραγματα ακομα. Το δεξι αρκετα πιο ευαισθητο απο το αριστερο ομως. Δεν ξερω τι να πω.. 

Καλημερα κορίτσι, ίσως να περιμένεις 2 μέρες ακόμη κ αν δεν έχει έρθει περίοδος (που το εύχομαι) κάνε μια χοριακη ,ίσως έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη..

Αν κ η χοριακη είναι αρνητική τότε να πας στον γιατρό σου μήπως έχεις καμία ανωμαλία του κύκλου:|

17 ώρες πρίν, Fani28 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

εγω περιμένω να βρω την μέρα μου έχω αρχίσει τα τεστ και περιμένω να την βρω με το που έρθει η σωστή μέρα βουρ και πριν και μετά!!! Μετά ελπίζω σε ένα θετικό τεστ ( βασικά αυτό θέλω να δωωω).

Ξεκινά από τώρα καλύτερα Φανη μου μέχρι κ 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας..

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Έχω τόσα χρόνια να γράψω στο café!!!

Είμαι 31 χρόνων κ εχω 2 αγοράκια τα οποία τα έκανα τόσο εύκολα κ γρήγορα...

Ηρθε η σειρά μας όμως να ζοριστουμε καθώς θέλουμε ένα ακόμη παιδάκι κ αυτό δεν έρχεται με τπτ.. μετά από 2 ατυχίες πέρσι, είμαστε τώρα στον δεύτερο μήνα προσπαθειών... Έχω κ εγώ μεγάλο κύκλο κ πήρα τα test  ωορρηξίας clear blue... Είμαι στις γόνιμες μέρες τώρα.. βέβαια ακόμη δεν είδα γελαστή φατσούλα!!!

Άντε να δούμε αν θα τα καταφέρουμε αυτόν τον μήνα!!!

Καλησπερα κορίτσι   να σου ζήσουν τα παιδιακια σου .......λυπάμαι για τις δύο ατυχίες σε καταλαβαίνω 

σου εύχομαι καλή επιτυχία και όλα να πάνε υπέροχα και να δεις ένα τεστακι θετικο σύντομα .......

εγώ είμαι 24 δεν εχω παιδακια είχα πρόσφατα μια από αποβολή  ήταν η πρώτη εγγυμοσινη  δυστιχος και τώρα και εγώ είμαι στις γόνιμες και ξεκηνησαμε τις προσπάθειες μας ξανά μετα από ένα μήνα  από την αποβολή  εύχομαι και ελπίζω και εγώ σε ένα θετικό τεστακι ξανά....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Καλημερα κορίτσι, ίσως να περιμένεις 2 μέρες ακόμη κ αν δεν έχει έρθει περίοδος (που το εύχομαι) κάνε μια χοριακη ,ίσως έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη..

Αν κ η χοριακη είναι αρνητική τότε να πας στον γιατρό σου μήπως έχεις καμία ανωμαλία του κύκλου:|

Ξεκινά από τώρα καλύτερα Φανη μου μέχρι κ 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας..

 

 

3 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Καλημερα κορίτσι, ίσως να περιμένεις 2 μέρες ακόμη κ αν δεν έχει έρθει περίοδος (που το εύχομαι) κάνε μια χοριακη ,ίσως έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη..

Αν κ η χοριακη είναι αρνητική τότε να πας στον γιατρό σου μήπως έχεις καμία ανωμαλία του κύκλου:|

Ξεκινά από τώρα καλύτερα Φανη μου μέχρι κ 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας..

 

 

3 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Καλημερα κορίτσι, ίσως να περιμένεις 2 μέρες ακόμη κ αν δεν έχει έρθει περίοδος (που το εύχομαι) κάνε μια χοριακη ,ίσως έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη..

Αν κ η χοριακη είναι αρνητική τότε να πας στον γιατρό σου μήπως έχεις καμία ανωμαλία του κύκλου:|

Ξεκινά από τώρα καλύτερα Φανη μου μέχρι κ 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας..

 

Ναι ναι από σήμερα αρχίζει να γίνεται!!! 
μηπως και δω θετικό τεστ την επόμενη φορά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Fani28 είπε:

 

 

Ναι ναι από σήμερα αρχίζει να γίνεται!!! 
μηπως και δω θετικό τεστ την επόμενη φορά!!!

Ετσι μπράβο!

Δώσε πόνο χαχαχαχα

Εύχομαι ο,τι καλύτερο:)


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...