Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ρε φίλη, μου έβγαλε θετικό την 9η ημέρα!!! Μετά 10η με 12η αρνητικό κ 13η έβγαλε θετικό πολύ έντονο!

Εν τέλη 14η έτυχε πραγματικά κ είχα ραντεβού στον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι μόλις είχα κάνει ωορρηξία. Πήγα σπίτι έκανα τεστ από περιέργεια κ ήταν αρνητικό..

Τι να πω..

Έχω της hometest κ είναι μπέρδεμα η βλακεία γτ σου λέει είναι θετικό είτε η γραμμή αποτελέσματος είναι το ίδιο έντονη με τη γραμμή ελέγχου είτε αν η γραμμή αποτελέσματος είναι πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου.

Εμένα κ την 9η που σου λέω μου φαίνονταν ακριβώς ίδιες οι γραμμές!!!

Εγω να πω μια βλακεία; Μήπως είχες διπλή οωρηξια αυτό το μήνα; Και για αυτό το θετικό τεστ δύο φορές;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εγω να πω μια βλακεία; Μήπως είχες διπλή οωρηξια αυτό το μήνα; Και για αυτό το θετικό τεστ δύο φορές;

Δε θα το είχε δει ο γιατρός? Δε ξέρω ρε κορίτσια,τι να πω?!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Ρε φίλη, μου έβγαλε θετικό την 9η ημέρα!!! Μετά 10η με 12η αρνητικό κ 13η έβγαλε θετικό πολύ έντονο!

Εν τέλη 14η έτυχε πραγματικά κ είχα ραντεβού στον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι μόλις είχα κάνει ωορρηξία. Πήγα σπίτι έκανα τεστ από περιέργεια κ ήταν αρνητικό..

Τι να πω..

Έχω της hometest κ είναι μπέρδεμα η βλακεία γτ σου λέει είναι θετικό είτε η γραμμή αποτελέσματος είναι το ίδιο έντονη με τη γραμμή ελέγχου είτε αν η γραμμή αποτελέσματος είναι πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου.

Εμένα κ την 9η που σου λέω μου φαίνονταν ακριβώς ίδιες οι γραμμές!!!

Κοιτά , αν ο γιατρός σου είπε ότι τη 14η είχες κάνει ωορρηξία το τεστ στις 13 θα έβγαινε θετικό κ η ωορρηξία έγινε το επόμενο 24ωρο !!! Όποτε ήταν σωστό .. εχω ακούσει πως τυχαίνει να κάνουμε κι 2 φορές ωορρηξία το μήνα όπως κ θα υπάρξει κ μήνας που ίσως να μην κάνει μια γυναίκα ωορρηξία ένα μήνα … εσυ πως εκμεταλλεύτηκες αυτές τις μέρες ;;; Στο πρώτο σου προσπαθουσες καιρό ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elena27 είπε:

Κοιτά , αν ο γιατρός σου είπε ότι τη 14η είχες κάνει ωορρηξία το τεστ στις 13 θα έβγαινε θετικό κ η ωορρηξία έγινε το επόμενο 24ωρο !!! Όποτε ήταν σωστό .. εχω ακούσει πως τυχαίνει να κάνουμε κι 2 φορές ωορρηξία το μήνα όπως κ θα υπάρξει κ μήνας που ίσως να μην κάνει μια γυναίκα ωορρηξία ένα μήνα … εσυ πως εκμεταλλεύτηκες αυτές τις μέρες ;;; Στο πρώτο σου προσπαθουσες καιρό ;

Όχι..

Έμεινα έγκυος αμέσως,από τη πρώτη προσπάθεια για αυτό κ δεν είχα ασχοληθεί ξανά με τεστ κτλ..

Απλά είπα να πάω στοχευμένα αυτή τη φορά γιατί λόγω της καθημερινότητας με το μωράκι μας κ τις δουλειές έχουμε επαφές οπότε να ναι..

Καλύψαμε νομίζω τις περισσότερες μέρες σε αυτόν τον κύκλο..θα δούμε μαζί είπαμε από Παρασκευή τα αποτελέσματα ❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..Μακάρι να έχουμε θετικά νεα όλες αν όχι αυτό έστω τον επόμενο στη χειρότερη...εσύ δώστου να καταλάβει ...

 

4 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Τα ίδια κι εμείς. Χαμός έγινε αυτές τις μέρες :oops:. Τώρα ξεκινάει η δύσκολη περίοδος της αναμονής μέχρι να δούμε τι κάναμε. Μακάρι να πιάσει τόπο η προσπάθεια για όλες όσες το παλεύουμε.

Να σκέφτεστε θετικά βρε κορίτσια!! Όλες θα τα καταφέρουμε!! Εγω ακόμα έχω μέρες όσο αναφορά την δύσκολη περίοδο της αναμονής...Μαζί θα το περάσουμε και αυτό όμως!! Δεν περιμένω 08/02! Εσείς ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Να σκέφτεστε θετικά βρε κορίτσια!! Όλες θα τα καταφέρουμε!! Εγω ακόμα έχω μέρες όσο αναφορά την δύσκολη περίοδο της αναμονής...Μαζί θα το περάσουμε και αυτό όμως!! Δεν περιμένω 08/02! Εσείς ;;;;

Καλημέρες...εγώ 1/2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2022 at 9:58 ΠΜ, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμάς χιονίζει εδώ και δεν πήγαμε στη δουλειά ! Σήμερα αδιαθετησα όπως το περίμενα νωρίς αφού είχα πάει γυναικολόγο 15η μέρα και είχα κάνει ήδη οωρηξια. Τελικά έκανα 26αρη κύκλο. Επιτέλους ήρθε λοιπόν θα πάω και τρίτη μέρα περιόδου για ορμονολογικες για ένα τυπικό έλεγχο ένα χρόνο μετά την εγκυμοσύνη και επιτέλους ξεκινάω και εγώ. Απλά σκέφτομαι πότε  να ξεκινήσω τα τεστ οωρηξιας. Γιατί πριν την εγκυμοσύνη είχα πάντα αργά οωρηξια 16-17 μέρα. Τώρα όμως κάνω και μεγάλους κύκλους κάνω και πολλούς μικρούς όμως 25-26 ημερών. Να αρχίσω 9η μέρα λέτε;

@Melody90 πηγές για υπέρηχο κορίτσι μου;

Κοπέλα μου πήγα άκουσα καρδιά τώρα είμαι 7κ1 όλα καλά προς το παρόν δηλαδή...τα δύο μικρά μου έχουν κοξάκι κ φοβάμαι πολύ για το έμβρυο!μου είπαν ότι στην αυχενική πρέπει να κοιτάξουμε καλά την καρδιά κ τον εγκέφαλο γιατί εκεί κάνει ζημιά ο ιός.εγω δεν ξέρω αν νοσώ (συμπτωματα δεν έχω) ή έχω νοσήσει στο παρελθόν..έχω σκάσει δεν αντέχω άλλο αν κάποια έχει αντίστοιχη εμπειρία ας μου στείλει σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Να σκέφτεστε θετικά βρε κορίτσια!! Όλες θα τα καταφέρουμε!! Εγω ακόμα έχω μέρες όσο αναφορά την δύσκολη περίοδο της αναμονής...Μαζί θα το περάσουμε και αυτό όμως!! Δεν περιμένω 08/02! Εσείς ;;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ (δεν) περιμένω στις 5/2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1.@lilly2811  1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy ???

5. @elena27 ???

6. @Hope 2019 ???

Είπα να ξεκινήσω το ΠΙΝΑΚΑΚΙ της φίλης @enjoy  που είναι τυχερή πολύ...

Όσες λοιπόν θέλετε μπορείτε να μπείτε κ να μου στείλετε ημερομηνίες που ΔΕΝ περιμένουμε...

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Lilly28 είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1.@lilly2811  1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy ???

5. @elena27 ???

6. @Hope 2019 ???

Είπα να ξεκινήσω το ΠΙΝΑΚΑΚΙ της φίλης @enjoy  που είναι τυχερή πολύ...

Όσες λοιπόν θέλετε μπορείτε να μπείτε κ να μου στείλετε ημερομηνίες που ΔΕΝ περιμένουμε...

 

 

 

3/1 εγώ κορίτσια ❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1.@lilly2811  1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy ???

5. @elena27 ???

6. @Hope 2019 ???

Είπα να ξεκινήσω το ΠΙΝΑΚΑΚΙ της φίλης @enjoy  που είναι τυχερή πολύ...

Όσες λοιπόν θέλετε μπορείτε να μπείτε κ να μου στείλετε ημερομηνίες που ΔΕΝ περιμένουμε...

 

 

 

Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές κορίτσια μου!!! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1.@lilly2811  1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy ???

5. @elena27 ???

6. @Hope 2019 ???

Είπα να ξεκινήσω το ΠΙΝΑΚΑΚΙ της φίλης @enjoy  που είναι τυχερή πολύ...

Όσες λοιπόν θέλετε μπορείτε να μπείτε κ να μου στείλετε ημερομηνίες που ΔΕΝ περιμένουμε...

 

 

 

Εγώ δεν περιμένω στις 

 

4 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1.@lilly2811  1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy ???

5. @elena27 ???

6. @Hope 2019 ???

Είπα να ξεκινήσω το ΠΙΝΑΚΑΚΙ της φίλης @enjoy  που είναι τυχερή πολύ...

Όσες λοιπόν θέλετε μπορείτε να μπείτε κ να μου στείλετε ημερομηνίες που ΔΕΝ περιμένουμε...

 

 

 

εγώ δε περιμένω στις 12/2!!! 

On 24/1/2022 at 10:38 ΜΜ, LoveToBeMommy είπε:

Όχι..

Έμεινα έγκυος αμέσως,από τη πρώτη προσπάθεια για αυτό κ δεν είχα ασχοληθεί ξανά με τεστ κτλ..

Απλά είπα να πάω στοχευμένα αυτή τη φορά γιατί λόγω της καθημερινότητας με το μωράκι μας κ τις δουλειές έχουμε επαφές οπότε να ναι..

Καλύψαμε νομίζω τις περισσότερες μέρες σε αυτόν τον κύκλο..θα δούμε μαζί είπαμε από Παρασκευή τα αποτελέσματα ❤️

Άντε εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γίνεις κ δεύτερη φορά μανούλα !!! Εγώ είναι στη 18η μέρα χωρίς να βρω ακόμη την ωορρηξία μ ..βέβαια έχω κι μεγάλο κύκλο.. το προηγούμενο μήνα είχα την 20η μέρα … περιμένω …..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

3/2 μάλλον ε;;

Ουπςςς ,ε ναι!!:mrgreen:

6 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές κορίτσια μου!!! :)

Αμήν @Marianne μου, αμήν❤️

 

5 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Εγώ δεν περιμένω στις 

 

εγώ δε περιμένω στις 12/2!!! 

Άντε εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γίνεις κ δεύτερη φορά μανούλα !!! Εγώ είναι στη 18η μέρα χωρίς να βρω ακόμη την ωορρηξία μ ..βέβαια έχω κι μεγάλο κύκλο.. το προηγούμενο μήνα είχα την 20η μέρα … περιμένω …..

Πόσο ψυχοφθόρο κ αυτό το περίμενε να βρεις την ωορρηξία γμτ!!

Δε πειράζει,προσπαθήσετε έστω μέρα παρά μέρα ήδη και θα έρθει κ το θετικό της ωορρηξίας που θα πάει..

Όλα θα πάνε καλα στο τέλος❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...