Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν τα κορίτσια στις γόνιμες μην αφήσετε μέρα νύχτα να πάει χαμένη...αυτό το γκρουπακι είναι τυχερό κ πρέπει να το αποδείξουμε...εγω μια εβδομάδα σχεδόν μετά την ωορρηξία έχω κάποια πηχτα λευκά υγρά...δεν τα θυμάμαι στις προηγούμενες...ξερει καμία;;; ότι να ναι ρωτάω αλλά εδώ τα ρωτάω μόνο μη νομίζετε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Lilly28 είπε:

Λοιπόν τα κορίτσια στις γόνιμες μην αφήσετε μέρα νύχτα να πάει χαμένη...αυτό το γκρουπακι είναι τυχερό κ πρέπει να το αποδείξουμε...εγω μια εβδομάδα σχεδόν μετά την ωορρηξία έχω κάποια πηχτα λευκά υγρά...δεν τα θυμάμαι στις προηγούμενες...ξερει καμία;;; ότι να ναι ρωτάω αλλά εδώ τα ρωτάω μόνο μη νομίζετε...

Αχχχ ρε Lilly είναι κ αυτό από τα μπερδέματα συμπτωμάτων..

Εγώ κάποιες φορές έχω τέτοια υγρά κανονικά στον κύκλο μου πριν τη περίοδο!

Όμως κ όταν ήμουν έγκυος τα είχα κ μάλιστα σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης σε σημείο που χρειαζόμουν σερβιετακια! Είναι τραχηλικα υγρά που δημιουργούν το τραχηλικό πώμα που προστατεύει από βακτήρια κτλ το έμβρυο..

Οπότε μπέρδεμα!!

Σε πόσες μέρες (δεν) περιμένεις περίοδο?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Αχχχ ρε Lilly είναι κ αυτό από τα μπερδέματα συμπτωμάτων..

Εγώ κάποιες φορές έχω τέτοια υγρά κανονικά στον κύκλο μου πριν τη περίοδο!

Όμως κ όταν ήμουν έγκυος τα είχα κ μάλιστα σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης σε σημείο που χρειαζόμουν σερβιετακια! Είναι τραχηλικα υγρά που δημιουργούν το τραχηλικό πώμα που προστατεύει από βακτήρια κτλ το έμβρυο..

Οπότε μπέρδεμα!!

Σε πόσες μέρες (δεν) περιμένεις περίοδο?

1/2 Δεν περιμένω...Αυτό με τα υγρά όντως μπλέξιμο..Αλλά δεν πειράζει ότι είναι να γίνει θα γίνει..ελπίζω..μακάρι να μπορούσαμε μονο να το καταλάβουμε νωρίτερα για να μην χρειάζεται να αγχωνομαστε...εγώ πάντως κάνω στάνταρ ένα τεστ πρόωρης νωρίτερα για να ξέρω τι περιμένω...κ μετά σκέφτομαι τον επόμενο μήνα...Έτσι γλίτωνε 5 μέρες αγωνίας χαχαχαχα...λογική δική μου...μου ταιριάζει όμως.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lilly28 είπε:

1/2 Δεν περιμένω...Αυτό με τα υγρά όντως μπλέξιμο..Αλλά δεν πειράζει ότι είναι να γίνει θα γίνει..ελπίζω..μακάρι να μπορούσαμε μονο να το καταλάβουμε νωρίτερα για να μην χρειάζεται να αγχωνομαστε...εγώ πάντως κάνω στάνταρ ένα τεστ πρόωρης νωρίτερα για να ξέρω τι περιμένω...κ μετά σκέφτομαι τον επόμενο μήνα...Έτσι γλίτωνε 5 μέρες αγωνίας χαχαχαχα...λογική δική μου...μου ταιριάζει όμως.. 

Καλε εννοείται τα προωρα τεστ δε το συζητάω χαχαχχα.

Έχω ήδη πάρει 5 να μου βρίσκονται για αυτόν τον μήνα :mrgreen:

Ευελπιστώ να είναι κ τα τελευταία κ να μη ξανά χρειαστούν τα άτιμα!!

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Καλε εννοείται τα προωρα τεστ δε το συζητάω χαχαχχα.

Έχω ήδη πάρει 5 να μου βρίσκονται για αυτόν τον μήνα :mrgreen:

Ευελπιστώ να είναι κ τα τελευταία κ να μη ξανά χρειαστούν τα άτιμα!!

Πότε περιμένεις εσύ κοριτσι;;; νομίζω Τώρα είναι οι μέρες που ξεκανεις τον σύντροφό ε;;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Πότε περιμένεις εσύ κοριτσι;;; νομίζω Τώρα είναι οι μέρες που ξεκανεις τον σύντροφό ε;;;

Τωρα έχουμε ρεπό, τον έλιωσα μέχρι τη Πέμπτη που μας πέρασε χαχαχαχα

Τώρα είμαι στη φρίκη της αναμονής:evil:


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Τωρα έχουμε ρεπό, τον έλιωσα μέχρι τη Πέμπτη που μας πέρασε χαχαχαχα

Τώρα είμαι στη φρίκη της αναμονής:evil:

Παρέα.. άντε εύχομαι ευχάριστα κορίτσι κ για τις 2 μας αλλά κ για όλες τις κοπέλες 

Link to comment
Share on other sites

Ημερα κύκλου 33η. Μου ηρθε τελικα σημερα το πρωι με 2-3 μερες "καθυστερησης". Η απογοητευση μου εμφανης οχι μονο επειδη ηρθε αλλα επειδη τα τεστ ωορρηξιας μου ειχαν τελειωσει νωρις, κατα 99% εχασα την ωορρηξια. Ειχα φουλ επαφες μεχρι τις 8 και τελικα μαλλον ωορρηξια ειχα 9-10 που δεν ειχα επαφες. 

Ειχα πει να παω για εξετασεις αλλα σκεφτηκα οτι αξιζει τον κοπο να περιμενω ενα μηνα ακομα, να τα δωαω ολα τον φεβρουαριο, παρηγγειλα μπολικα τεστς, εχω κοψει το τσιγαρο 3 βδομαδες, παιρνω βιταμινες φουλ, μηπως αξιζει τον κοπο να ρισκαρω ακομα μια φορα ετσι ελευθερα.

Ειχαμε πει απο την αλλη να παμε και για ενα σπερμοδιαγραμμα. Σκεφτομαι μηπως αυτο παμε και το κανουμε τωρα για να ξερουμε ουτως ή αλλως.. 5 μερες αποχη και 60€, χαλαλι αν ειναι να μαθεις τι γινεται με το σπερμα του αλλου χαχαχα...

Δε ξερω τι θα κανω. Ειμαι καπως σημερα. Μαλλον οι ορμονες θα ειναι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Ημερα κύκλου 33η. Μου ηρθε τελικα σημερα το πρωι με 2-3 μερες "καθυστερησης". Η απογοητευση μου εμφανης οχι μονο επειδη ηρθε αλλα επειδη τα τεστ ωορρηξιας μου ειχαν τελειωσει νωρις, κατα 99% εχασα την ωορρηξια. Ειχα φουλ επαφες μεχρι τις 8 και τελικα μαλλον ωορρηξια ειχα 9-10 που δεν ειχα επαφες. 

Ειχα πει να παω για εξετασεις αλλα σκεφτηκα οτι αξιζει τον κοπο να περιμενω ενα μηνα ακομα, να τα δωαω ολα τον φεβρουαριο, παρηγγειλα μπολικα τεστς, εχω κοψει το τσιγαρο 3 βδομαδες, παιρνω βιταμινες φουλ, μηπως αξιζει τον κοπο να ρισκαρω ακομα μια φορα ετσι ελευθερα.

Ειχαμε πει απο την αλλη να παμε και για ενα σπερμοδιαγραμμα. Σκεφτομαι μηπως αυτο παμε και το κανουμε τωρα για να ξερουμε ουτως ή αλλως.. 5 μερες αποχη και 60€, χαλαλι αν ειναι να μαθεις τι γινεται με το σπερμα του αλλου χαχαχα...

Δε ξερω τι θα κανω. Ειμαι καπως σημερα. Μαλλον οι ορμονες θα ειναι.. 

Καλή σου μέρα..Απογοήτευση απολύτως φυσιολογική..εγώ πάντως θα σου πρότεινα να μην χάσεις κανένα μήνα...να κάνεις τις εξετάσεις σου και να παρεις και τα τεστ σου..για να δεις που βρίσκεσαι..εμένα πάντως με βοηθάει να ξέρω που βρίσκομαι..ότι σου ταιριάζει βέβαια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλή σου μέρα..Απογοήτευση απολύτως φυσιολογική..εγώ πάντως θα σου πρότεινα να μην χάσεις κανένα μήνα...να κάνεις τις εξετάσεις σου και να παρεις και τα τεστ σου..για να δεις που βρίσκεσαι..εμένα πάντως με βοηθάει να ξέρω που βρίσκομαι..ότι σου ταιριάζει βέβαια

Εχω κωλυμα δυστυχως γιατι 2η και 3η μερα που πρεπει να γινουν οι εξετασεις ειναι αδυνατον αυτον τον μηνα να τις κανω. Θα βρισκομαι εκτος. Αλλα γι αυτο δε τρελαινομαι. Γιατι κοιτωντας τις μερες επαφων το τελευταιο 6μηνο που κανουμε ελευθερα, μονο ενα μηνα πιασαμε σωστα τις μερες απολυτα. Οποτε μου δινω μια ευκαιρια ακομα. Σπερμοδιαγραμμα θα το κανουμε γιατι πρεπει να ξερουμε ουτως ή αλλως. Εγω τελευταια φορα εκανα φουλ ελεγχο πριν 9 μηνες. Απλα σκεφτομαι να συζητησω με τον γιατρο μου τη πιθανοτητα να κανω μια σαλπιγγογραφια. Και φυσικα μια επαναληψη στις ορμονες. 

Ειναι κυριακη. Δε θα σκεφτω τιποτα αλλο σημερα. Θα αραξω με ταινιες και κουβερτουλα και καφε στον καναπε μου, θα παραλαβω τις ταινιες μου, και απο βδομαδα βλεπουμε το σχεδιο δρασης μας! 

Καλημερα ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Τωρα έχουμε ρεπό, τον έλιωσα μέχρι τη Πέμπτη που μας πέρασε χαχαχαχα

Τώρα είμαι στη φρίκη της αναμονής:evil:

Ωχχχ κ εσύ περιμένεις ε?? Εγώ με το καλο το ερχόμενο Σάββατο θα κάνω ένα πρώτο τεστ να δω..μπας και..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ωχχχ κ εσύ περιμένεις ε?? Εγώ με το καλο το ερχόμενο Σάββατο θα κάνω ένα πρώτο τεστ να δω..μπας και..

Κι εγώ Παρασκευή το έχω στο πρόγραμμα..χιχιχι...εθισμός στα τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ βρίσκομαι στη 16η μέρα το κύκλου μου ! Περιμένω απ μέρα σε μέρα να βρω την ωορρηξία μου με τη βοήθεια των τεστ ! Είχα επαφή τη 10η μέρα , 13η και σήμερα 16η … η ωορρηξία μ συνήθως είναι 18-19 μέρα.. να έχω επαφή και αύριο η να αφήσω μια μέρα κενή ; Τι λέτε ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ βρίσκομαι στη 16η μέρα το κύκλου μου ! Περιμένω απ μέρα σε μέρα να βρω την ωορρηξία μου με τη βοήθεια των τεστ ! Είχα επαφή τη 10η μέρα , 13η και σήμερα 16η … η ωορρηξία μ συνήθως είναι 18-19 μέρα.. να έχω επαφή και αύριο η να αφήσω μια μέρα κενή ; Τι λέτε ; 

Καλύτερα να μην αφήσεις κενό θα σου έλεγα..

Αυτές τις 3 μέρες να κάνετε σερί αν μπορείτε για να είστε πιο σίγουροι!!

Ζει κ λίγες ώρες το άτιμο το ωάριο!!

8 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Κι εγώ Παρασκευή το έχω στο πρόγραμμα..χιχιχι...εθισμός στα τεστ..

Χαχαχαχ πραγματικά όμως!!

Άντε να δούμε λοιπόν,6 μέρες έμειναν..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...