Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Καλύτερα να μην αφήσεις κενό θα σου έλεγα..

Αυτές τις 3 μέρες να κάνετε σερί αν μπορείτε για να είστε πιο σίγουροι!!

Ζει κ λίγες ώρες το άτιμο το ωάριο!!

Χαχαχαχ πραγματικά όμως!!

Άντε να δούμε λοιπόν,6 μέρες έμειναν..

Λες ΕΕ; Έχω ακούσει ότι αν αποδυναμώνεται τ σπερμα για κάθε μέρα , για αυτό κ έλεγα να αφήσω μια μέρα κενή .. αλλά αν είναι έτσι , θα κάνω κ τις 3 μέρες ! Αφού βρω τ θετικό τεστ , κάνω κ τις επόμενες 2;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Λες ΕΕ; Έχω ακούσει ότι αν αποδυναμώνεται τ σπερμα για κάθε μέρα , για αυτό κ έλεγα να αφήσω μια μέρα κενή .. αλλά αν είναι έτσι , θα κάνω κ τις 3 μέρες ! Αφού βρω τ θετικό τεστ , κάνω κ τις επόμενες 2;;;

Ναι ακριβώς!

Αυτό που λες ότι αποδυναμώνεται το σπέρμα υπάρχει σαν θεωρεία αλλά δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά σε όσα άρθρα ιατρικά έχω διαβάσει.

Επίσης γιατί λένε κ οι γιατροί κ οι κατασκευαστές των τεστ ωορρηξίας να έχουμε επαφή τις 2 επόμενες εμρες από το θετικό τεστ? Προφανώς δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Ναι ακριβώς!

Αυτό που λες ότι αποδυναμώνεται το σπέρμα υπάρχει σαν θεωρεία αλλά δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά σε όσα άρθρα ιατρικά έχω διαβάσει.

Επίσης γιατί λένε κ οι γιατροί κ οι κατασκευαστές των τεστ ωορρηξίας να έχουμε επαφή τις 2 επόμενες εμρες από το θετικό τεστ? Προφανώς δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα❤️

Καλημέρα ! Θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα γίνει η δουλειά ! Χαχα! Είτε υπάρχει είτε όχι , θα γίνει!!! Εσυ έχεις παιδάκι ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena27 είπε:

Καλημέρα ! Θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα γίνει η δουλειά ! Χαχα! Είτε υπάρχει είτε όχι , θα γίνει!!! Εσυ έχεις παιδάκι ; 

Εχω ναι,δόξα τον Θεό,ένα αντράκι σχεδόν 15 μηνών❤️

Εσύ?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμάς χιονίζει εδώ και δεν πήγαμε στη δουλειά ! Σήμερα αδιαθετησα όπως το περίμενα νωρίς αφού είχα πάει γυναικολόγο 15η μέρα και είχα κάνει ήδη οωρηξια. Τελικά έκανα 26αρη κύκλο. Επιτέλους ήρθε λοιπόν θα πάω και τρίτη μέρα περιόδου για ορμονολογικες για ένα τυπικό έλεγχο ένα χρόνο μετά την εγκυμοσύνη και επιτέλους ξεκινάω και εγώ. Απλά σκέφτομαι πότε  να ξεκινήσω τα τεστ οωρηξιας. Γιατί πριν την εγκυμοσύνη είχα πάντα αργά οωρηξια 16-17 μέρα. Τώρα όμως κάνω και μεγάλους κύκλους κάνω και πολλούς μικρούς όμως 25-26 ημερών. Να αρχίσω 9η μέρα λέτε;

@Melody90 πηγές για υπέρηχο κορίτσι μου;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμάς χιονίζει εδώ και δεν πήγαμε στη δουλειά ! Σήμερα αδιαθετησα όπως το περίμενα νωρίς αφού είχα πάει γυναικολόγο 15η μέρα και είχα κάνει ήδη οωρηξια. Τελικά έκανα 26αρη κύκλο. Επιτέλους ήρθε λοιπόν θα πάω και τρίτη μέρα περιόδου για ορμονολογικες για ένα τυπικό έλεγχο ένα χρόνο μετά την εγκυμοσύνη και επιτέλους ξεκινάω και εγώ. Απλά σκέφτομαι πότε  να ξεκινήσω τα τεστ οωρηξιας. Γιατί πριν την εγκυμοσύνη είχα πάντα αργά οωρηξια 16-17 μέρα. Τώρα όμως κάνω και μεγάλους κύκλους κάνω και πολλούς μικρούς όμως 25-26 ημερών. Να αρχίσω 9η μέρα λέτε;

@Melody90 πηγές για υπέρηχο κορίτσι μου;

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή αρχή με καλά αποτελέσματα σου εύχομαι..ναι νομίζω ότι 9η μέρα μια χαρά είναι αν ο κύκλος σου είναι από 25 μέρες και πάνω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Εχω ναι,δόξα τον Θεό,ένα αντράκι σχεδόν 15 μηνών❤️

Εσύ?

Ιιιιι τι καλά !!! Να σας ζήσει και να είναι υγιέστατος !!! Εγώ όχι , δεν έχω ! Προσπαθώ βέβαια να αποκτήσω ένα ! Είναι ο δεύτερος κύκλος που προσπαθώ να βρω τη μέρα με τα τεστ , και να δω στο τέλος αν θα πετύχει!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena27 είπε:

Ιιιιι τι καλά !!! Να σας ζήσει και να είναι υγιέστατος !!! Εγώ όχι , δεν έχω ! Προσπαθώ βέβαια να αποκτήσω ένα ! Είναι ο δεύτερος κύκλος που προσπαθώ να βρω τη μέρα με τα τεστ , και να δω στο τέλος αν θα πετύχει!!!

Κατσε δλδ κ τον προηγούμενο μήνα με τεστ το παλεψες κ δεν??

Ευχαριστούμε πολύ Έλενα μου,εύχομαι σύντομα κ εσύ με ένα υπέροχο πλασματακι στην αγκαλιά σου!

Είναι κάτι μαγικό το να εισαι στο λέω με όλη μου τη καρδιά ❤️

Απλά εγώ αγχώνομαι λίγο για όταν με το καλό μείνει έγκυος ξανά γιατί δ Εύα μπορώ να προσέχω όπως τη πρώτη φορά..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο η αλήθεια είναι... Εγώ έχω φτάσει στις γόνιμες και τα δίνουμε όλα, χιχι ο καημένος τα έχει παίξει! :x Προσπαθούμε να μη χάνουμε μέρα ... Ελπίζω αυτό ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας!!! Υπομονή και θετική σκέψη!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο η αλήθεια είναι... Εγώ έχω φτάσει στις γόνιμες και τα δίνουμε όλα, χιχι ο καημένος τα έχει παίξει! :x Προσπαθούμε να μη χάνουμε μέρα ... Ελπίζω αυτό ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας!!! Υπομονή και θετική σκέψη!:wub:

Καλησπέρα κορίτσι μου..Μακάρι να έχουμε θετικά νεα όλες αν όχι αυτό έστω τον επόμενο στη χειρότερη...εσύ δώστου να καταλάβει ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Κατσε δλδ κ τον προηγούμενο μήνα με τεστ το παλεψες κ δεν??

Ευχαριστούμε πολύ Έλενα μου,εύχομαι σύντομα κ εσύ με ένα υπέροχο πλασματακι στην αγκαλιά σου!

Είναι κάτι μαγικό το να εισαι στο λέω με όλη μου τη καρδιά ❤️

Απλά εγώ αγχώνομαι λίγο για όταν με το καλό μείνει έγκυος ξανά γιατί δ Εύα μπορώ να προσέχω όπως τη πρώτη φορά..

Ναι , το προηγούμενο μήνα είχα κάνει τεστ για να βρω την μέρα της ωορρηξιας …είχα επαφή 2 μέρες πριν μου χαμογελάσει το τεστ και μετά είχα την μέρα που μ χαμογέλασε κ τις επόμενες 2 αλλά δεν έκατσε ! Αδιαθέτησα .. τώρα είμαι απ μέρα σε μέρα να βρω και πάλι τη μέρα .. σου φάνηκε περίεργο που δεν έμεινα με τη πρώτη παρόλο που βρήκε τη μέρα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena27 είπε:

Ναι , το προηγούμενο μήνα είχα κάνει τεστ για να βρω την μέρα της ωορρηξιας …είχα επαφή 2 μέρες πριν μου χαμογελάσει το τεστ και μετά είχα την μέρα που μ χαμογέλασε κ τις επόμενες 2 αλλά δεν έκατσε ! Αδιαθέτησα .. τώρα είμαι απ μέρα σε μέρα να βρω και πάλι τη μέρα .. σου φάνηκε περίεργο που δεν έμεινα με τη πρώτη παρόλο που βρήκε τη μέρα ; 

Οχι όχι, ξέρω πως σε κάθε κύκλο δυστυχώς έχουμε 15-25% λένε πιθανότητα να μείνουμε έγκυες..

Απλά ήθελα να δω αν έχεις ξανά χρεισιμοποιησει τα τεστ ωορρηξίας κ αν έβγαλες άκρη..

Γιατί εγώ τα χρησιμοποιησα πρώτη φορά αυτόν τον μήνα αλλά μου φάνηκαν λίγο κουλά..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο η αλήθεια είναι... Εγώ έχω φτάσει στις γόνιμες και τα δίνουμε όλα, χιχι ο καημένος τα έχει παίξει! :x Προσπαθούμε να μη χάνουμε μέρα ... Ελπίζω αυτό ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας!!! Υπομονή και θετική σκέψη!:wub:

Τα ίδια κι εμείς. Χαμός έγινε αυτές τις μέρες :oops:. Τώρα ξεκινάει η δύσκολη περίοδος της αναμονής μέχρι να δούμε τι κάναμε. Μακάρι να πιάσει τόπο η προσπάθεια για όλες όσες το παλεύουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Οχι όχι, ξέρω πως σε κάθε κύκλο δυστυχώς έχουμε 15-25% λένε πιθανότητα να μείνουμε έγκυες..

Απλά ήθελα να δω αν έχεις ξανά χρεισιμοποιησει τα τεστ ωορρηξίας κ αν έβγαλες άκρη..

Γιατί εγώ τα χρησιμοποιησα πρώτη φορά αυτόν τον μήνα αλλά μου φάνηκαν λίγο κουλά..

Κοιτά η πρώτη φορά που τ χρησιμοποίησα ήταν στο προηγούμενο κύκλο … ήταν της clearblue , ξεκάθαρο αποτέλεμα .. ξεκίνησα να κάνω απ 13η μέρα γιατί έχω μεγάλο κύκλο ! 36 ημερών … τώρα πάλι είμαι να βρω τη μέρα απ μέρα σε μέρα … γιατί δεν έβγαλες άκρη εσυ ; Τ έγινε ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elena27 είπε:

Κοιτά η πρώτη φορά που τ χρησιμοποίησα ήταν στο προηγούμενο κύκλο … ήταν της clearblue , ξεκάθαρο αποτέλεμα .. ξεκίνησα να κάνω απ 13η μέρα γιατί έχω μεγάλο κύκλο ! 36 ημερών … τώρα πάλι είμαι να βρω τη μέρα απ μέρα σε μέρα … γιατί δεν έβγαλες άκρη εσυ ; Τ έγινε ;

Ρε φίλη, μου έβγαλε θετικό την 9η ημέρα!!! Μετά 10η με 12η αρνητικό κ 13η έβγαλε θετικό πολύ έντονο!

Εν τέλη 14η έτυχε πραγματικά κ είχα ραντεβού στον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι μόλις είχα κάνει ωορρηξία. Πήγα σπίτι έκανα τεστ από περιέργεια κ ήταν αρνητικό..

Τι να πω..

Έχω της hometest κ είναι μπέρδεμα η βλακεία γτ σου λέει είναι θετικό είτε η γραμμή αποτελέσματος είναι το ίδιο έντονη με τη γραμμή ελέγχου είτε αν η γραμμή αποτελέσματος είναι πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου.

Εμένα κ την 9η που σου λέω μου φαίνονταν ακριβώς ίδιες οι γραμμές!!!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...