Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Nαι ρε παρα πολυ γρηγορα. Αφου κοιτώ τις φωτογραφίες που ήταν νεογγένητο και λέω πλάκα κάνεις , πως πέρασε έτσι ο καιρός. Εμείς 1 Φεβρουαρίου χρονίζουμε!:wub:

Να είναι γερός να τον χαίρεστε κορίτσι μου!!

Δουλεύεις? Ρωτάω για το πώς θα είσαι με δύο μικρακια..γιατί εγώ δουλεύω φίλη αλλά είναι οικογενειακή επιχείρηση τουλάχιστον κ καααπως φτιάχνω τα ωράρια αν κ δε γίνεται να μην έρχομαι καθόλου..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχας πρεπει να ανοιξω ενα δικο μου θεμα για να μη μονολογω σε ξενα θεματα.. οχι οτι εχει ενδιαφερον η κατασταση μου απλα να εχω τον "χωρο μου".

5η μερα περιοδου σημερα και τελος. Περιμενω νεα παρτιδα τεστ ωορρηξιας. Δε μπορεσα να παω για εξετασεις αυτο τον μηνα. Ωστοσο μολις εκλεισα ραντεβου για σπερμοδιαγραμμα στον αντρα μου. Σκεφτηκα οτι μια αποφαση ειναι ολο και απο καπου πρεπει να αρχισουμε. Αν μια στο τοσο εχει καποιο προβλημα να το εντοπισουμε τωρα που ειναι νωρις. Αν ολα ειναι καλα ε θα εχουμε χασει 60€ και μια εκσπερματιση χαχα χαλαλι του..

Αναλογως τα αποτελεσματα θα πραξουμε και μεις. Δε θελω να σκεφτομαι πολυ μακρυα. Θελω να πιστευω οτι τον αλλο μηνα απλα δεν θα ερθει η περιοδος. Αν παλι ερθει, βλεπουμε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Να είναι γερός να τον χαίρεστε κορίτσι μου!!

Δουλεύεις? Ρωτάω για το πώς θα είσαι με δύο μικρακια..γιατί εγώ δουλεύω φίλη αλλά είναι οικογενειακή επιχείρηση τουλάχιστον κ καααπως φτιάχνω τα ωράρια αν κ δε γίνεται να μην έρχομαι καθόλου..

Δουλευω ναι σε ενα γραφειο. Τωρα κανω το μειωμενο μεχρι τον επομενο Νοεμβριο 9-3 ωραριο. Αλλα γενικα ειναι καλη εταιρεια και με τον υπευθυνο μου τα βρισκω. ΕΙναι ανθρωπινο περιβαλλον και γενικα οτι χρειαστει λειπω. Οποτε ειμαι τυχερη σε αυτο το κομματι κι εγω.

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Πηρα και τις ορμονολογικες μου. Ο γιατρος μου ειπε ειναι μια χαρα. FSH παίζει κάπου στο 5 αλλα αυτή τη φορά ήταν 8.1 με οριο το 10. Εγω ειμαι 30 ετών. Ενταξει απο κυκλο σε κυκλο παιζει αυτο βεβαια, μπορει αυτος να ειναι ενας κυκλος ετσι κι ετσι. Παντως ο γιατρος δεν το σχολιασε αρνητικα. Θυρεοειδης μια χαρα, ινσουλινη μια χαρα, προλακτινη χαμηλη μια χαρα και οι αλλες ορμονες. ΟΠοτε θεωρητικα ειναι ολα καλα. Θα κανω και τεστ οωρρηξιας αυτο το μηνα και ελπιζω να βρω τις μερες. Με ανησυχησε λιγο αυτηη FSH πιστευω δεν ειναι καλος κυκλός αλλα θα κανουμε προσπαθειες και βλεπουμε!

Άντε ωραία. Μην ανησυχείς αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου... τεστ ωορρηξίας μην πάρεις τα one  step ή κάτι τέτοιο...άντε καλό βόλι αγαπημένη 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lilly28 είπε:

Άντε ωραία. Μην ανησυχείς αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου... τεστ ωορρηξίας μην πάρεις τα one  step ή κάτι τέτοιο...άντε καλό βόλι αγαπημένη 

χαχα εισαι φοβερη μου εφτιαξες τη μερα με το καλο βολι! Χαχαχαχα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Elle12 είπε:

Καταρχας πρεπει να ανοιξω ενα δικο μου θεμα για να μη μονολογω σε ξενα θεματα.. οχι οτι εχει ενδιαφερον η κατασταση μου απλα να εχω τον "χωρο μου".

5η μερα περιοδου σημερα και τελος. Περιμενω νεα παρτιδα τεστ ωορρηξιας. Δε μπορεσα να παω για εξετασεις αυτο τον μηνα. Ωστοσο μολις εκλεισα ραντεβου για σπερμοδιαγραμμα στον αντρα μου. Σκεφτηκα οτι μια αποφαση ειναι ολο και απο καπου πρεπει να αρχισουμε. Αν μια στο τοσο εχει καποιο προβλημα να το εντοπισουμε τωρα που ειναι νωρις. Αν ολα ειναι καλα ε θα εχουμε χασει 60€ και μια εκσπερματιση χαχα χαλαλι του..

Αναλογως τα αποτελεσματα θα πραξουμε και μεις. Δε θελω να σκεφτομαι πολυ μακρυα. Θελω να πιστευω οτι τον αλλο μηνα απλα δεν θα ερθει η περιοδος. Αν παλι ερθει, βλεπουμε... 

Η σκέψη σου είναι σε καλό δρόμο κορίτσι μου ...κι εγώ 1/2 περιμένω κ ξέρω ότι θα έρθει το καταλαβαίνω πλέον..υπάρχουν διαφορές.. 4 συλλήψεις έχω γίνει εξπέρ..παμε για τον επόμενο...στο 22 θα γίνουμε μάνες ξανά...εγω δεν έχω κι αλλά περιθώρια ❣

πρίν από 24 λεπτά , Hope.2019 είπε:

χαχα εισαι φοβερη μου εφτιαξες τη μερα με το καλο βολι! Χαχαχαχα

Για αυτό είμαστε εδώ dear!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Η σκέψη σου είναι σε καλό δρόμο κορίτσι μου ...κι εγώ 1/2 περιμένω κ ξέρω ότι θα έρθει το καταλαβαίνω πλέον..υπάρχουν διαφορές.. 4 συλλήψεις έχω γίνει εξπέρ..παμε για τον επόμενο...στο 22 θα γίνουμε μάνες ξανά...εγω δεν έχω κι αλλά περιθώρια ❣

Για αυτό είμαστε εδώ dear!!!

Παντα υπαρχουν περιθωρια. Θα τα καταφερουμε. Εδω θα μαστε να τα λεμε.. ευχαριστω για τα γλυκα σου λογια.. τι comfort βρισκω εδω μεσα σε λεγεται.

 

Επισης σκεφτομουν ποσο τυχερη ειμαι που εχω εναν αντρα που θελει τοσο πολυ παιδι και απο μονος του επιμενει να παμε να ελεγξουμε το σπερμα του. Γιατι παλια, για οσους δεν καναν παιδια ξεκαθαρα ηταν αιτια η γυναικα. Οι αντρες στο απυροβλητο. Τι ομορφο να εχεις συνενοηση πλεον με τον συντροφο σου.. του λεγσ θες μηπως να παμε τον αλλο μηνα, να προσπαθησουμε λιγο ακομα; οχι μου λεει παμε τωρα να ξερουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Πράγματι αυτή η κατάσταση είναι συχνά αρκετά αμήχανη, ειδικά στις αρχές. Προσωπικά με έχει δυσκολέψει αρκετά. Μπαίνει στο πρόγραμμα ως κάτι που πρέπει να γίνει. Πατάς το κουμπί που λες και ότι γίνει έγινε. Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση συνήθως δεν αρκεί να βασιστούμε μόνο στις διαθέσεις μας.

22 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Πράγματι αυτή η κατάσταση είναι συχνά αρκετά αμήχανη, ειδικά στις αρχές. Προσωπικά με έχει δυσκολέψει αρκετά. Μπαίνει στο πρόγραμμα ως κάτι που πρέπει να γίνει. Πατάς το κουμπί που λες και ότι γίνει έγινε. Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση συνήθως δεν αρκεί να βασιστούμε μόνο στις διαθέσεις μας.

Έλα ρε κορίτσι , άργησα να μπω κ να σου απαντήσω ! Είναι θέμα και για μένα γιατί το χω στο μυαλό μου σαν πρόγραμμα ότι πρέπει να γίνει .. αυτό το πρέπει είναι που με τρελαίνει.. και να θέλω δεν είμαι πάντα τόσο χαλαρή όσο θα ήθελα ! Εγώ σήμερα είμαι 20η μέρα , βγαίνει κόκκινη η γραμμή η δεύτερη απ το τεστ αλλά όχι τόσο έντονη ώστε να είναι η ωορρηξία … περιμένω τώρα απ μέρα σε μέρα μέχρι να τη βρω ! Είχα εχθές και προχθές επαφές , σήμερα θα τον αφήσω όμως .. αύριο βουρ πάλι μέχρι να βρω τη μέρα μου.  

5 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καταρχας πρεπει να ανοιξω ενα δικο μου θεμα για να μη μονολογω σε ξενα θεματα.. οχι οτι εχει ενδιαφερον η κατασταση μου απλα να εχω τον "χωρο μου".

5η μερα περιοδου σημερα και τελος. Περιμενω νεα παρτιδα τεστ ωορρηξιας. Δε μπορεσα να παω για εξετασεις αυτο τον μηνα. Ωστοσο μολις εκλεισα ραντεβου για σπερμοδιαγραμμα στον αντρα μου. Σκεφτηκα οτι μια αποφαση ειναι ολο και απο καπου πρεπει να αρχισουμε. Αν μια στο τοσο εχει καποιο προβλημα να το εντοπισουμε τωρα που ειναι νωρις. Αν ολα ειναι καλα ε θα εχουμε χασει 60€ και μια εκσπερματιση χαχα χαλαλι του..

Αναλογως τα αποτελεσματα θα πραξουμε και μεις. Δε θελω να σκεφτομαι πολυ μακρυα. Θελω να πιστευω οτι τον αλλο μηνα απλα δεν θα ερθει η περιοδος. Αν παλι ερθει, βλεπουμε... 

Καλησπέρα κορίτσι ! Ποσό καιρό προσπαθείς με τα τεστ ωορρηξίας κ δεν έχει έρθει ένα νινί ;; Δε χάνετε κάτι που κλείσαμε γι σπερμοδιαγραμμα , ίσα ίσα θα σας λυθεί κάθε απορία και θα χαλαρώσετε κ εσείς μόλις πάρετε τ αποτελέσματα !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

ΓΙΑ ΠΑΜΕ!!!

ΠΙΝΑΚΑΚΙ:ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. @Lilly28 1/2

2. @Marianne 8/2

3. @IOANNA28 5/2

4. @LoveToBeMommy  03/02

5. @elena27 12/2

6. @Hope 2019 18/02

7. @elena93 05/02

8. @Elle12???

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ NEXT LEVEL

Έλα έλα,είσαι η πρώτη που θα μας πει τα ευχάριστα ❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Έλα έλα,είσαι η πρώτη που θα μας πει τα ευχάριστα ❤️

Μπα...εγώ θα μεταφέρω ημερομηνία...χαχαχαχα. το νιώθω κορίτσι.. ή εμπειρία μου αυτό δείχνει..έχω γίνει εξπέρ..αλλά δεν πειράζει...Στόχος μέχρι το καλοκαίρι ❣❣❣από εσάς αναμένω ευχάριστα συντομα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lilly28 είπε:

Μπα...εγώ θα μεταφέρω ημερομηνία...χαχαχαχα. το νιώθω κορίτσι.. ή εμπειρία μου αυτό δείχνει..έχω γίνει εξπέρ..αλλά δεν πειράζει...Στόχος μέχρι το καλοκαίρι ❣❣❣από εσάς αναμένω ευχάριστα συντομα

Βρε ποτέ δεν ξέρεις! Μέχρι τελευταία στιγμή ελπίζουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Marianne είπε:

Βρε ποτέ δεν ξέρεις! Μέχρι τελευταία στιγμή ελπίζουμε!! 

Δεν απογοητεύομαι κορίτσι μου. Απλά καταλαβαίνω. Αφού έλεγα να κανω αύριο ένα τεστ πρόωρης που έχω αλλά σίγουρα τζάμπα θα πάει. Δεν έχω καμία αγωνία όποτε μάλλον θα το αφήσω...Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Έλα ρε κορίτσι , άργησα να μπω κ να σου απαντήσω ! Είναι θέμα και για μένα γιατί το χω στο μυαλό μου σαν πρόγραμμα ότι πρέπει να γίνει .. αυτό το πρέπει είναι που με τρελαίνει.. και να θέλω δεν είμαι πάντα τόσο χαλαρή όσο θα ήθελα ! Εγώ σήμερα είμαι 20η μέρα , βγαίνει κόκκινη η γραμμή η δεύτερη απ το τεστ αλλά όχι τόσο έντονη ώστε να είναι η ωορρηξία … περιμένω τώρα απ μέρα σε μέρα μέχρι να τη βρω ! Είχα εχθές και προχθές επαφές , σήμερα θα τον αφήσω όμως .. αύριο βουρ πάλι μέχρι να βρω τη μέρα μου.  

Καλησπέρα κορίτσι ! Ποσό καιρό προσπαθείς με τα τεστ ωορρηξίας κ δεν έχει έρθει ένα νινί ;; Δε χάνετε κάτι που κλείσαμε γι σπερμοδιαγραμμα , ίσα ίσα θα σας λυθεί κάθε απορία και θα χαλαρώσετε κ εσείς μόλις πάρετε τ αποτελέσματα !!

Τεστ κανω τους τελευταιους 2 κυκλους αλλα δε το χω πετυχει ακομα στη χρηση. Ειμαι αισιοδοξη γι αυτο το μηνα. Με 5 τεστακια δε κανεις δουλεια. Πηρα 50 να ειμαι ανετη χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Έλα ρε κορίτσι , άργησα να μπω κ να σου απαντήσω ! Είναι θέμα και για μένα γιατί το χω στο μυαλό μου σαν πρόγραμμα ότι πρέπει να γίνει .. αυτό το πρέπει είναι που με τρελαίνει.. και να θέλω δεν είμαι πάντα τόσο χαλαρή όσο θα ήθελα ! Εγώ σήμερα είμαι 20η μέρα , βγαίνει κόκκινη η γραμμή η δεύτερη απ το τεστ αλλά όχι τόσο έντονη ώστε να είναι η ωορρηξία … περιμένω τώρα απ μέρα σε μέρα μέχρι να τη βρω ! Είχα εχθές και προχθές επαφές , σήμερα θα τον αφήσω όμως .. αύριο βουρ πάλι μέχρι να βρω τη μέρα μου.  

Καλησπέρα κορίτσι ! Ποσό καιρό προσπαθείς με τα τεστ ωορρηξίας κ δεν έχει έρθει ένα νινί ;; Δε χάνετε κάτι που κλείσαμε γι σπερμοδιαγραμμα , ίσα ίσα θα σας λυθεί κάθε απορία και θα χαλαρώσετε κ εσείς μόλις πάρετε τ αποτελέσματα !!

Θέλει και κόπο και τρόπο η προσπάθεια. Τουλάχιστον κάνουμε ότι μπορούμε για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Καλή επιτυχία εύχομαι και καλά να περάσετε (γιατί όχι;):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...