Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Katerina96 είπε:

Έχω γυναίκα. Την Παπαδημ....ου. Εσυ; ναι. 

Ο δικός μου είναι άντρας λέγεται Δουλγ....ης!είμαι ευχαριστημένη είχα μια γυναίκα άσε στο νεογέννητο κ θήλαζα κ έδινα ένα γεύμα ξένο το βράδυ κ μου έλεγε ότι έμαθε στο κπιμορρο ενώ αυτό έκλαιγε γτωειχε κολικούς!κ μου έλεγε μην το περνεις αγκαλιά γτ θα μάθει να του βάζεις λευκούς ήχους τώρα ήταν 1 βδομάδα μωρό κ μου τα λέγε την άλλαξα νύχτα εφυγε

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πάρε λεβάντα από το φαρμακείο. Λίγες σταγόνες με νερό λεβάντα.

Ρίξε σε όλα τα κρεβάτια και όλα τα ρούχα που φοράς.

Δεν θα πλησιάζει.

Θα περιμένω...ξυπνάω πολύ νωρίς.

Είμαι έγκυος και ήδη έχω πολλά πρόβλημα.

Μην με αγχώνεις και καθυστερεις :P

Σ ευχαριστώ για το τιπ θα το κάνω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , marilia35 είπε:

Ο δικός μου είναι άντρας λέγεται Δουλγ....ης!είμαι ευχαριστημένη είχα μια γυναίκα άσε στο νεογέννητο κ θήλαζα κ έδινα ένα γεύμα ξένο το βράδυ κ μου έλεγε ότι έμαθε στο κπιμορρο ενώ αυτό έκλαιγε γτωειχε κολικούς!κ μου έλεγε μην το περνεις αγκαλιά γτ θα μάθει να του βάζεις λευκούς ήχους τώρα ήταν 1 βδομάδα μωρό κ μου τα λέγε την άλλαξα νύχτα εφυγε

Σ ευχαριστώ για το τιπ θα το κάνω!

Αληθεια ;; καλά έκανες.. Τέτοια χαζομάρα από παιδίατρο... Είναι γνωστή; ξέρεις για να μην την πατήσουμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Katerina96 είπε:

Αληθεια ;; καλά έκανες.. Τέτοια χαζομάρα από παιδίατρο... Είναι γνωστή; ξέρεις για να μην την πατήσουμε 

Ααα κ το.πιο σοβαρό είχε μύκητα το παιδί στο στόμα κ δν το είδε απ' τον θηλ!το είδε ο παιδίατρος μου ο τωρινός έδωσε ντακταριν εγώ σαπούνι για τις θηλές!κ ενώ μες στη κλινική μου γράψανε ότι το παιδί έχει κήλη συχνό σε αγοράκι ο δικός είχε κ βουβουνοκηκη όπου 8 ημερών το χειρουργησαμε!αλλά δν μου αναφέρει για την κήλη την άλλη ενώ ο παιδίατρος ο τωρινός το παρακολουθούσε για κάποιους μήνες!σίγουρα ο γιατρός είναι προσωπική υπόθεση αλλά αυτά ήταν too much

Λέγεται χρυσ....λιδη!γυναικα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Ααα κ το.πιο σοβαρό είχε μύκητα το παιδί στο στόμα κ δν το είδε απ' τον θηλ!το είδε ο παιδίατρος μου ο τωρινός έδωσε ντακταριν εγώ σαπούνι για τις θηλές!κ ενώ μες στη κλινική μου γράψανε ότι το παιδί έχει κήλη συχνό σε αγοράκι ο δικός είχε κ βουβουνοκηκη όπου 8 ημερών το χειρουργησαμε!αλλά δν μου αναφέρει για την κήλη την άλλη ενώ ο παιδίατρος ο τωρινός το παρακολουθούσε για κάποιους μήνες!σίγουρα ο γιατρός είναι προσωπική υπόθεση αλλά αυτά ήταν too much

Λέγεται χρυσ....λιδη!γυναικα

Πλάκα κανείς; πως αντέδρασες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@enjoy

@Martinaa

@marilia35

Σας ευχαριστώ κι εσάς για τις ευχές!!! Δεν μπορώ ακομη να το πιστέψω!!Πω πω θα σας πρήξω!! Χαχαχ

@enjoy περιμένω καινούργιο πινακακι να καμαρωσω!!! 

Αχ,να πάνε όλα καλά!! Να πάρω αύριο γιατρό,να δω τι θα μου πει. Στην προηγούμενη είχα κάνει περιδεση, καλά ακομη δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα!! Έχω και τον άλλον να είναι συγκινημένος! Θέλω τη μαμά μου!! Χαχαχαχα 

πρίν από 16 λεπτά , Katerina96 είπε:

Έχω ΠΗΤ 18/3

16/3 είχα στο κοριτσάκι μου!!!Αντε,με το καλό!! Όλα καλά μέχρι τωρα;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Polly1 είπε:

@enjoy

@Martinaa

@marilia35

Σας ευχαριστώ κι εσάς για τις ευχές!!! Δεν μπορώ ακομη να το πιστέψω!!Πω πω θα σας πρήξω!! Χαχαχ

@enjoy περιμένω καινούργιο πινακακι να καμαρωσω!!! 

Αχ,να πάνε όλα καλά!! Να πάρω αύριο γιατρό,να δω τι θα μου πει. Στην προηγούμενη είχα κάνει περιδεση, καλά ακομη δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα!! Έχω και τον άλλον να είναι συγκινημένος! Θέλω τη μαμά μου!! Χαχαχαχα 

16/3 είχα στο κοριτσάκι μου!!!Αντε,με το καλό!! Όλα καλά μέχρι τωρα;; 

Ήταν λίγο δύσκολα μέχρι εδώ.. Είχα αποκόλληση έμεινα στο κρεβάτι 2μηνες (τώρα σηκώνομαι έχω 2 μέρες) και χρειάστηκα και μετάγγιση λόγω χαμηλού αιματοκρίτη. Που έχω από πάντα.. Τώρα ομως δόξα τον Θεό όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Πλάκα κανείς; πως αντέδρασες; 

Είχα υπόνοιες  πχ αυτό που έλεγε έμαθε μπιμπερο  το μωρό για αυτο κλαιει δν μου καθόταν αλλά μόλις ήρθε ο καινούργιος γιατρός κ μου λέει αυτό κ αυτό κ αυτό λέω δν το πιστευω!25 ημερών ήταν που άλλαξα γιατρό!το ένστικτο της μάνας είναι αλάνθαστο ας μην έχεις εμπειρία ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marilia35 είπε:

Είχα υπόνοιες  πχ αυτό που έλεγε έμαθε μπιμπερο  το μωρό για αυτο κλαιει δν μου καθόταν αλλά μόλις ήρθε ο καινούργιος γιατρός κ μου λέει αυτό κ αυτό κ αυτό λέω δν το πιστευω!25 ημερών ήταν που άλλαξα γιατρό!το ένστικτο της μάνας είναι αλάνθαστο ας μην έχεις εμπειρία ακόμα!

Ευτυχώς που το έψαξες. Και δεν "εμεινες" μόνο στα λόγια της. 

Θα συμφωνήσω. Το πιστεύω και εγώ αυτό. Μόνο που εγώ μπερδεύω το ένστικτο με το άγχος και τις φοβίες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ευτυχώς που το έψαξες. Και δεν "εμεινες" μόνο στα λόγια της. 

Θα συμφωνήσω. Το πιστεύω και εγώ αυτό. Μόνο που εγώ μπερδεύω το ένστικτο με το άγχος και τις φοβίες 

Κορίτσι μου διάβασα για την αποκόλληση!όλα καλά τώρα!μέσα απ' τις δυσκολίες που μακάρι να μην υπήρχαν άλλα σχεδόν όλες οι κυήσεις έχουν τα δικά τους βγαίνουμε δυνατές κ είμαστε όλες οι καλύτερες μαμάδες!όπως λέω όλες απ' την προσπάθεια ακόμα για κύηση προετοιμαζόμαστε για μαμάδες!

Αγωνίες ναι υπάρχουν πχ τρωεει αρκετά αναπτύσεται σωστά αλλά αυτή μου παραελεγε κουφά χαχαχα

πρίν από 44 λεπτά , Polly1 είπε:

@enjoy

@Martinaa

@marilia35

Σας ευχαριστώ κι εσάς για τις ευχές!!! Δεν μπορώ ακομη να το πιστέψω!!Πω πω θα σας πρήξω!! Χαχαχ

@enjoy περιμένω καινούργιο πινακακι να καμαρωσω!!! 

Αχ,να πάνε όλα καλά!! Να πάρω αύριο γιατρό,να δω τι θα μου πει. Στην προηγούμενη είχα κάνει περιδεση, καλά ακομη δεν έχω συνειδητοποιήσει τίποτα!! Έχω και τον άλλον να είναι συγκινημένος! Θέλω τη μαμά μου!! Χαχαχαχα 

16/3 είχα στο κοριτσάκι μου!!!Αντε,με το καλό!! Όλα καλά μέχρι τωρα;; 

Χαχαχα καλο θέλω την μαμά μου!όλη η κύηση να σου κυλήσει όμορφα!να μας πρηζεις όσο θες 

Link to comment
Share on other sites

@enjoy είχα κ εγώ ανεπάρκεια τραχήλου στο πρώτο, αλλά δεν έκανα περίδεση, ήμουν ξάπλα σε όλη την εγκυμοσύνη και έπαιρνα κολπικά προγεστερόνη. Τώρα που τον ρώτησα είπε αν μείνω ίσως να κάνουμε και περίδεση για να ήμαστε σίγουροι και ότι η ανεπάρκεια τραχήλου είναι κάτι ανατομικό που δεν αλλάζει από την μια εγκυμοσύνη στην άλλη. Δεν σου κρύβω ότι με αγχωσε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Δυστυχώς, έχω διάφορα θεματακια...

Λύνω το ένα και πετάγεται ένα άλλο...

Έχω δύο αποβολές, χαμηλή προγεστερόνη, θρομβοφιλια και τώρα και χαμηλη, πιο χαμηλή δεν γίνεται, οιστραδιολη.

Αχ κάποιες στιγμές είμαι αισιόδοξη.

Προσπαθώ απλά να σκέφτομαι ότι μπορεί να μην πάει καλά, ώστε να μην στενοχωρηθω τοοοοοσο πολύ...

 

 

σε καταλαβαίνω ότι σκέφτεσαι το χειρότερο ώστε να είσαι έτοιμη ψυχολογικά.... Όμως θα πάνε όλα Καλά θα δεις...σκαλί σκαλί θα φτάσεις στο τέλος... Σου ευχομαι μέσα από την ψυχή μου να έχεις μια τέλεια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη.... Καλημέρα σε όλες κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

σε καταλαβαίνω ότι σκέφτεσαι το χειρότερο ώστε να είσαι έτοιμη ψυχολογικά.... Όμως θα πάνε όλα Καλά θα δεις...σκαλί σκαλί θα φτάσεις στο τέλος... Σου ευχομαι μέσα από την ψυχή μου να έχεις μια τέλεια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη.... Καλημέρα σε όλες κορίτσια...

Ευχαριστώ Άννα μου!

Μου δίνεις δύναμη και αισιοδοξία.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έκανα τεστ ξανά και ενώ το φθηνό βγήκε υπερβολικά αχνό, το predictor early μου έβγαλε τη δεύτερη γραμμή με βεβαιότητα!!!

τελικα δεν κάνουν γραμμουλες τα μάτια μου:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...