Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

15 minutes ago, iwanna24 said:

Εγώ κοριτσάκι μου που δεν είχα τίποτα, πλέον έχω φοβερό πόνο στο στήθος (μια μέρα πονάω , μια όχι), αναγουλες ελάχιστες, φοβερή συχνοουρια (είχα και στο κοριτσάκι μου) και όλο νιώθω υγρή...λες και έχω περίοδο...νομίζω ότι θα δω αίμα αν και τελικά δεν έχω φοβερά υγρά ...απλά είναι μια μόνιμη υγρασία. 

Ίσα να με σκάει!

Το ουτροτζεσταν σε πρήζει.

Μόλις το ξεκίνησα εμφάνισα κοιλιά.

Είμαι πολύ αδύνατη και κυριολεκτικά έχω κοιλιακούς και ξαφνικά έχω κοιλιά!

Τα ουτρο πρήζουν πολύ, διότι είναι ορμόνες.

Με το καλό το μωράκι σου!

Αλήθεια λες?? Δεν το ήξερα!! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη που το έπαιρνα πάλι απο την αρχή δεν είχα πρηστεί η κοιλιά φάνηκε μετα τον 5ο μήνα! Δεν μου πήγε το μυαλό! Πώς είσαι σημερα?? Καταλαβαίνω πολύ καλά αυτό το μόνιμο αγχος.. έτσι ήμουν κι εγώ...με αλλο θέμα βεβαια όχι αυτό που εχεις κι εσύ... αλλα θέλει θετική σκέψη και να μη μας παίρνει από κάτω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι όσο μπορώ, όποτε σήμερα την πήγε ο μπαμπάς της σχολείο και το πήρε βαριά...

Και εγώ νιώθω φυσικά, φοβερές τύψεις.

Παίρνω πολλές ορμόνες και νιώθω λίγο ευαίσθητη!

Εσύ με τον μικρό;

Ισχύει κ απ' τα χάπια αλλά κ η κάθε κύηση είναι διαφορετική οπότε κ απ' αυτό!εγώ στον γιο μου είχα πολλά νεύρα μου ερχόταν να σκάσω είχα φούσκωμα!τώρα είμαι ζεν!κ μένα ο καημένος έρχεται αγκαλιά κ λέει μαμά κ η μαμά μου λέει μην τον περνεις αλλά γίνεται τώρα καθισμένοι στο καναπέ ειμασταν!

Κ γω κάθομαι ξάπλα όσο γίνεται λόγω ιστορικού φοβάμαι πολύ κοιτάω συχνά το εσώρουχο!εν τω μεταξύ έχουμε τον μικρό στην κούνια του αλλά δίπλα μας κ η κούνια έχει τρία κάγκελα που βγαίνουν κ έχει μια τρύπα κ μπαινοβγαίνα εκεί μες στην νύχτα αν ξυπνούσε έπιανε μαλλί ξανακοιμοταν!τώρα δν μπορώ να ζοριζομαι κ σκέφτομαι να βγει το καγκελο

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marilia35 said:

Ισχύει κ απ' τα χάπια αλλά κ η κάθε κύηση είναι διαφορετική οπότε κ απ' αυτό!εγώ στον γιο μου είχα πολλά νεύρα μου ερχόταν να σκάσω είχα φούσκωμα!τώρα είμαι ζεν!κ μένα ο καημένος έρχεται αγκαλιά κ λέει μαμά κ η μαμά μου λέει μην τον περνεις αλλά γίνεται τώρα καθισμένοι στο καναπέ ειμασταν!

Κ γω κάθομαι ξάπλα όσο γίνεται λόγω ιστορικού φοβάμαι πολύ κοιτάω συχνά το εσώρουχο!εν τω μεταξύ έχουμε τον μικρό στην κούνια του αλλά δίπλα μας κ η κούνια έχει τρία κάγκελα που βγαίνουν κ έχει μια τρύπα κ μπαινοβγαίνα εκεί μες στην νύχτα αν ξυπνούσε έπιανε μαλλί ξανακοιμοταν!τώρα δν μπορώ να ζοριζομαι κ σκέφτομαι να βγει το καγκελο

Αν βγει πάντως δεν υπαρχει γυρισμός να το ξερεις!! Εμενα ηταν στο δωματιο της η κουνια της βεβαια...αλλα απο τη μερα που εβγαλα το μεσαιο καγκελο (και το εβγαλα γιατι σκαρφάλωσε και βγηκε έξω) ερχοταν συνεχεια στο δωματιο μας στο κρεβατι μας!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια; Εγώ γενικά κάνω πιλυ γυμναστική γιατί μου αρέσει να ξεφεύγω μέσα στη μέρα. Εστειλα στον γιατρό μου να του πω ότι έκανα τεστ και αν είναι εντάξει τώρα που είμαι τόσο αρχή να πηγαινω να κρεμιέμαι ανάποδα στο πιλάτες:grin: και μου είπε να κανω ότι θέλω όπως και πριν. 
και στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν αυτής της λογικής πάλι. Να κανω ότι έκανα και πριν και τα νύχια και τα μαλλιά και τα ταξίδια μου και όλα.. αλλά πως να μην έχω τον φόβο μου λέτε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Evaki19 είπε:

Αν βγει πάντως δεν υπαρχει γυρισμός να το ξερεις!! Εμενα ηταν στο δωματιο της η κουνια της βεβαια...αλλα απο τη μερα που εβγαλα το μεσαιο καγκελο (και το εβγαλα γιατι σκαρφάλωσε και βγηκε έξω) ερχοταν συνεχεια στο δωματιο μας στο κρεβατι μας!

Δίκιο έχεις κορίτσι μου!εγώ τον είχα για δική μου ευκολία γτ θήλαζα ως 14 μηνών δίπλα μου!ως 9 μηνών κοιμόταν στην κούνια μετά ξεκίνησε το μαρτύριο των δοντιών τα κατάλαβα όλα φοβερές αϋπνίες κ αφαγιες οπότε κάναμε το λάθος κ τον πήραμε στο κρεββάτι μας!τώρα πάλι ευτυχώς επέστρεψε στην κούνια αλλά πάλι δύσκολο το καλύτερο είναι στο δωμάτιο τους!τώρα στο δεύτερο ελπίζω μην κάνω το ίδιο λάθος 

πρίν από 16 λεπτά , Martinaa είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια; Εγώ γενικά κάνω πιλυ γυμναστική γιατί μου αρέσει να ξεφεύγω μέσα στη μέρα. Εστειλα στον γιατρό μου να του πω ότι έκανα τεστ και αν είναι εντάξει τώρα που είμαι τόσο αρχή να πηγαινω να κρεμιέμαι ανάποδα στο πιλάτες:grin: και μου είπε να κανω ότι θέλω όπως και πριν. 
και στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν αυτής της λογικής πάλι. Να κανω ότι έκανα και πριν και τα νύχια και τα μαλλιά και τα ταξίδια μου και όλα.. αλλά πως να μην έχω τον φόβο μου λέτε;

Εγώ να σου πω την αλήθεια εμαι φοβιτσιαρα κ ειδικά μέχρι να γίνει ο πρώτος υπέρηχος να δούμε πως πιάστηκαν όλα!πήγαινε για γυμναστική αλλά μήπως κανείς πιο ηπια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Evaki19 είπε:

Αλήθεια λες?? Δεν το ήξερα!! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη που το έπαιρνα πάλι απο την αρχή δεν είχα πρηστεί η κοιλιά φάνηκε μετα τον 5ο μήνα! Δεν μου πήγε το μυαλό! Πώς είσαι σημερα?? Καταλαβαίνω πολύ καλά αυτό το μόνιμο αγχος.. έτσι ήμουν κι εγώ...με αλλο θέμα βεβαια όχι αυτό που εχεις κι εσύ... αλλα θέλει θετική σκέψη και να μη μας παίρνει από κάτω!!

Κοίτα να δεις, σκέφτομαι ότι δεν γίνεται από τώρα να κλαίω τη μοίρα μου!

Έχω ένα σπόρακι που παλεύει και εγώ το βοηθάω με πολλά κιλά χάπια.

Σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε όσο καλά μπορουν να πάνε!

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, iwanna24 said:

Κοίτα να δεις, σκέφτομαι ότι δεν γίνεται από τώρα να κλαίω τη μοίρα μου!

Έχω ένα σπόρακι που παλεύει και εγώ το βοηθάω με πολλά κιλά χάπια.

Σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε όσο καλά μπορουν να πάνε!

Σωστήηηη!!! Για πάμε για πάμε!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Martinaa είπε:

Τίποτα απολύτως.. ούτε υγρά ούτε πόνο στο στήθος ακόμα ούτε τπτ… αλλά έτσι ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα ήμουν 9 μήνες οπότε δε θα το λάβω σαν αρνητικο σημάδι.. 

το μόνο που αισθάνομαι είναι στο ελάχιστο πόνο περιόδου..ευαίσθητη την περιοχή εκει.

απλα αυτό θέλω να σου πω γιατί κι εγώ πίστευα τότε ότι επειδή δεν έχω συμπτώματα δε θα πάει καλά η κύηση αλλά πήγε φανταστικά!

Και εγώ που νόμιζα οτι πρεπει να έχεις όλα τα συμπτώματα χαχαχα μου δίνεις πολύ κουράγιο αλλά ειδικά μς προβληματίζει το στήθος που εμένα πριζετε συνήθως μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω και τωρα τιποτα

πρίν από 45 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ κοριτσάκι μου που δεν είχα τίποτα, πλέον έχω φοβερό πόνο στο στήθος (μια μέρα πονάω , μια όχι), αναγουλες ελάχιστες, φοβερή συχνοουρια (είχα και στο κοριτσάκι μου) και όλο νιώθω υγρή...λες και έχω περίοδο...νομίζω ότι θα δω αίμα αν και τελικά δεν έχω φοβερά υγρά ...απλά είναι μια μόνιμη υγρασία. 

Ίσα να με σκάει!

Το ουτροτζεσταν σε πρήζει.

Μόλις το ξεκίνησα εμφάνισα κοιλιά.

Είμαι πολύ αδύνατη και κυριολεκτικά έχω κοιλιακούς και ξαφνικά έχω κοιλιά!

Τα ουτρο πρήζουν πολύ, διότι είναι ορμόνες.

Με το καλό το μωράκι σου!

Το θυμάμαι που μου ελεγες οτι δεν νιώθεις τίποτα

Αρχίζουν σιγά σιγά τα συμπτωματακια

Αίμα θα κανεις πολύ καιρό να δεις σε 9 μηνες παλι ❤

Δεν ξέρω είμαι τόσο απογοητευμενη δεν νιώθω τίποτα απολύτως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Martinaa είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια; Εγώ γενικά κάνω πιλυ γυμναστική γιατί μου αρέσει να ξεφεύγω μέσα στη μέρα. Εστειλα στον γιατρό μου να του πω ότι έκανα τεστ και αν είναι εντάξει τώρα που είμαι τόσο αρχή να πηγαινω να κρεμιέμαι ανάποδα στο πιλάτες:grin: και μου είπε να κανω ότι θέλω όπως και πριν. 
και στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν αυτής της λογικής πάλι. Να κανω ότι έκανα και πριν και τα νύχια και τα μαλλιά και τα ταξίδια μου και όλα.. αλλά πως να μην έχω τον φόβο μου λέτε;

Εγώ είμαι της άποψης του γιατρού σου πάντως.

Και χτες στον γιατρό μου, είπα ότι αν είναι ένα έμβρυο να κρατηθεί, θα κρατηθεί!

Και ο γιατρός μου είπε ότι ισχύει απλά βοηθάμε όσο μπορούμε!

πρίν από 43 λεπτά , marilia35 είπε:

Ισχύει κ απ' τα χάπια αλλά κ η κάθε κύηση είναι διαφορετική οπότε κ απ' αυτό!εγώ στον γιο μου είχα πολλά νεύρα μου ερχόταν να σκάσω είχα φούσκωμα!τώρα είμαι ζεν!κ μένα ο καημένος έρχεται αγκαλιά κ λέει μαμά κ η μαμά μου λέει μην τον περνεις αλλά γίνεται τώρα καθισμένοι στο καναπέ ειμασταν!

Κ γω κάθομαι ξάπλα όσο γίνεται λόγω ιστορικού φοβάμαι πολύ κοιτάω συχνά το εσώρουχο!εν τω μεταξύ έχουμε τον μικρό στην κούνια του αλλά δίπλα μας κ η κούνια έχει τρία κάγκελα που βγαίνουν κ έχει μια τρύπα κ μπαινοβγαίνα εκεί μες στην νύχτα αν ξυπνούσε έπιανε μαλλί ξανακοιμοταν!τώρα δν μπορώ να ζοριζομαι κ σκέφτομαι να βγει το καγκελο

Εγώ πάντως το πιστεύω , όση ξάπλα και να κάτσουμε ένα έμβρυο θα μείνει σε κάθε περίπτωση.

Δεν λέω βέβαια, να σηκώνουμε τα μικρά όλη μέρα...

Αλλά πόσες γεννάνε απανωτά παιδάκια και χωρίς βοήθεια και όλα πάνε τέλεια;!

πρίν από 19 λεπτά , Kon90 είπε:

Και εγώ που νόμιζα οτι πρεπει να έχεις όλα τα συμπτώματα χαχαχα μου δίνεις πολύ κουράγιο αλλά ειδικά μς προβληματίζει το στήθος που εμένα πριζετε συνήθως μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω και τωρα τιποτα

Το θυμάμαι που μου ελεγες οτι δεν νιώθεις τίποτα

Αρχίζουν σιγά σιγά τα συμπτωματακια

Αίμα θα κανεις πολύ καιρό να δεις σε 9 μηνες παλι ❤

Δεν ξέρω είμαι τόσο απογοητευμενη δεν νιώθω τίποτα απολύτως 

Μααααα γιατί απογοητεύεσαι βρε;

Είσαι εδώ μέσα που κυριολεκτικά, μένουμε εγκυες μια μια, τι φοβάσαι;

Μου μυρίζεις λίγο μωράκι...

Για ανέβα σε παρακαλώ!

πρίν από 46 λεπτά , Evaki19 είπε:

Αλήθεια λες?? Δεν το ήξερα!! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη που το έπαιρνα πάλι απο την αρχή δεν είχα πρηστεί η κοιλιά φάνηκε μετα τον 5ο μήνα! Δεν μου πήγε το μυαλό! Πώς είσαι σημερα?? Καταλαβαίνω πολύ καλά αυτό το μόνιμο αγχος.. έτσι ήμουν κι εγώ...με αλλο θέμα βεβαια όχι αυτό που εχεις κι εσύ... αλλα θέλει θετική σκέψη και να μη μας παίρνει από κάτω!!

Πρηζεσαι ναι...και η μήτρα θυμάται και μεγαλώνει η κοιλιά γρήγορα.

Εγώ πάντως, αλήθεια, είναι σαν να έχω φάει ένα βόδι.

Φοβερό πρήξιμο. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marilia35 said:

Δίκιο έχεις κορίτσι μου!εγώ τον είχα για δική μου ευκολία γτ θήλαζα ως 14 μηνών δίπλα μου!ως 9 μηνών κοιμόταν στην κούνια μετά ξεκίνησε το μαρτύριο των δοντιών τα κατάλαβα όλα φοβερές αϋπνίες κ αφαγιες οπότε κάναμε το λάθος κ τον πήραμε στο κρεββάτι μας!τώρα πάλι ευτυχώς επέστρεψε στην κούνια αλλά πάλι δύσκολο το καλύτερο είναι στο δωμάτιο τους!τώρα στο δεύτερο ελπίζω μην κάνω το ίδιο λάθος 

Εγώ να σου πω την αλήθεια εμαι φοβιτσιαρα κ ειδικά μέχρι να γίνει ο πρώτος υπέρηχος να δούμε πως πιάστηκαν όλα!πήγαινε για γυμναστική αλλά μήπως κανείς πιο ηπια

Εμενα κοιμοταν μια χαρα στη κουνια της στο δωματιο της μεχρι να βγει το κάγκελο καπου 19 μηνων. Μετά κοιμόταν στην κούνια της αλλά κάπου στις 3 ερχόταν στο δώματιο μας! Και πριν λίγες μέρες της πήραμε δικό της κρεβάτι κανονικό τώρα είναι 26 μηνών (δεν την πιεσα νωριτερα να κοιμηθει στο δωματιο της παλι γιατι ηξερα οτι θα κανω την αλλαγη με το κρεβάτι) και κοιμαται μια χαρα παλι στο δωματιο της. Βεβαια καμια φορα και καλα μπερδεύται και παει να κοιμηθει στο δωμάτιο μου (είναι μια πονηρω αυτή!!) αλλα επιστρεφει στο δικό της δωμάτιο τελικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ είμαι της άποψης του γιατρού σου πάντως.

Και χτες στον γιατρό μου, είπα ότι αν είναι ένα έμβρυο να κρατηθεί, θα κρατηθεί!

Και ο γιατρός μου είπε ότι ισχύει απλά βοηθάμε όσο μπορούμε!

Εγώ πάντως το πιστεύω , όση ξάπλα και να κάτσουμε ένα έμβρυο θα μείνει σε κάθε περίπτωση.

Δεν λέω βέβαια, να σηκώνουμε τα μικρά όλη μέρα...

Αλλά πόσες γεννάνε απανωτά παιδάκια και χωρίς βοήθεια και όλα πάνε τέλεια;!

Μααααα γιατί απογοητεύεσαι βρε;

Είσαι εδώ μέσα που κυριολεκτικά, μένουμε εγκυες μια μια, τι φοβάσαι;

Μου μυρίζεις λίγο μωράκι...

Για ανέβα σε παρακαλώ!

Πρηζεσαι ναι...και η μήτρα θυμάται και μεγαλώνει η κοιλιά γρήγορα.

Εγώ πάντως, αλήθεια, είναι σαν να έχω φάει ένα βόδι.

Φοβερό πρήξιμο. 

Εγώ στην προηγούμενη κύηση είχα αιμάτωμα το οποίο δν το ήξερα ήταν δίπλα απ' το σάκο ήταν λίγο επικίνδυνο!σε περιπτώσεις τέτοιες η για αποκόλληση θέλει προσοχήεννοείτε το έμβρυο έχει την δική του δυναμική!κ εννοείτε δν είμαστε άρρωστες αλλά πχ δν μπορείς να κάνεις λ πράγματα που έκανες προ κύησης!βέβαια κ η κάθε μία όπως νιώθω γτ η ψυχολογία παίζει ρόλο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ είμαι της άποψης του γιατρού σου πάντως.

Και χτες στον γιατρό μου, είπα ότι αν είναι ένα έμβρυο να κρατηθεί, θα κρατηθεί!

Και ο γιατρός μου είπε ότι ισχύει απλά βοηθάμε όσο μπορούμε!

Εγώ πάντως το πιστεύω , όση ξάπλα και να κάτσουμε ένα έμβρυο θα μείνει σε κάθε περίπτωση.

Δεν λέω βέβαια, να σηκώνουμε τα μικρά όλη μέρα...

Αλλά πόσες γεννάνε απανωτά παιδάκια και χωρίς βοήθεια και όλα πάνε τέλεια;!

Μααααα γιατί απογοητεύεσαι βρε;

Είσαι εδώ μέσα που κυριολεκτικά, μένουμε εγκυες μια μια, τι φοβάσαι;

Μου μυρίζεις λίγο μωράκι...

Για ανέβα σε παρακαλώ!

Πρηζεσαι ναι...και η μήτρα θυμάται και μεγαλώνει η κοιλιά γρήγορα.

Εγώ πάντως, αλήθεια, είναι σαν να έχω φάει ένα βόδι.

Φοβερό πρήξιμο. 

Αχ κορίτσι μου εσύ οτι λες γίνεται για να δούμε χαχαχα

Αφού απο την έννοια μου απόψε είδα οτι ήμουν έγκυος 3 μηνών είχα και αγορακι και με κλωτσουσε λέει το μωρο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Evaki19 είπε:

Εμενα κοιμοταν μια χαρα στη κουνια της στο δωματιο της μεχρι να βγει το κάγκελο καπου 19 μηνων. Μετά κοιμόταν στην κούνια της αλλά κάπου στις 3 ερχόταν στο δώματιο μας! Και πριν λίγες μέρες της πήραμε δικό της κρεβάτι κανονικό τώρα είναι 26 μηνών (δεν την πιεσα νωριτερα να κοιμηθει στο δωματιο της παλι γιατι ηξερα οτι θα κανω την αλλαγη με το κρεβάτι) και κοιμαται μια χαρα παλι στο δωματιο της. Βεβαια καμια φορα και καλα μπερδεύται και παει να κοιμηθει στο δωμάτιο μου (είναι μια πονηρω αυτή!!) αλλα επιστρεφει στο δικό της δωμάτιο τελικά!

Χαχαχαχαα το γλυκάκι!πολλές φορές αγχώνομαι πως θα πάει στο δωμάτιο του άργησα να του δώσω στερεές τελικά τρωεει τα πάντα τώρα!λέω άντε θα τα καταφέρουμε που θα πάει!

Εν τω μεταξύ ο γιος μου ξυπνάει πολύ εύκολα ίσα που αναπνέουμε για να μην ξυπνήσει κ σκέφτομαι μετά με το μωρό?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Martinaa said:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια; Εγώ γενικά κάνω πιλυ γυμναστική γιατί μου αρέσει να ξεφεύγω μέσα στη μέρα. Εστειλα στον γιατρό μου να του πω ότι έκανα τεστ και αν είναι εντάξει τώρα που είμαι τόσο αρχή να πηγαινω να κρεμιέμαι ανάποδα στο πιλάτες:grin: και μου είπε να κανω ότι θέλω όπως και πριν. 
και στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν αυτής της λογικής πάλι. Να κανω ότι έκανα και πριν και τα νύχια και τα μαλλιά και τα ταξίδια μου και όλα.. αλλά πως να μην έχω τον φόβο μου λέτε;

Εμένα μου είχε πει εφόσον έκανα γυμναστική από πριν συνεχίζω κανονικά και μετα. Το μόνο που μου είχε πει να μην κάνω ήταν γιογκα γιατι φοβόταν μην ανοίξω γενικά και έχουμε κανενα πρόωρο τοκετό. Γενικά εγώ όμως τη γυμναστική την είχα κόψει αλλά ξεκινήσα φουλ όταν μου το επέτρεψε μετά τη γέννα και ήταν ότι καλύτερο κορίτσια. Γιατί επανήλθε αμέσως το σώμα μου! Έκανα πιλάτες φούλ! Και πήγαινα εκεί 10-11 το βράδυ που κοιμόταν η μπέμπα και ήταν τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kon90 είπε:

Αχ κορίτσι μου εσύ οτι λες γίνεται για να δούμε χαχαχα

Αφού απο την έννοια μου απόψε είδα οτι ήμουν έγκυος 3 μηνών είχα και αγορακι και με κλωτσουσε λέει το μωρο χαχαχα

Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Θα έρθει μια εγκυμοσύνη πολύ σύντομα, πιο σύντομα δεν γίνεται...και θα είναι μια ανέφελη, υπέροχη εγκυμοσύνη!

Αυτό σου εύχομαι από καρδιάς!

πρίν από 22 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ στην προηγούμενη κύηση είχα αιμάτωμα το οποίο δν το ήξερα ήταν δίπλα απ' το σάκο ήταν λίγο επικίνδυνο!σε περιπτώσεις τέτοιες η για αποκόλληση θέλει προσοχήεννοείτε το έμβρυο έχει την δική του δυναμική!κ εννοείτε δν είμαστε άρρωστες αλλά πχ δν μπορείς να κάνεις λ πράγματα που έκανες προ κύησης!βέβαια κ η κάθε μία όπως νιώθω γτ η ψυχολογία παίζει ρόλο!

Εννοείται μια προσοχη χρειάζεται...αλλά και ξάπλα στο κρεβάτι να μείνεις αν πάει για αποβολή, θα γίνει. Δεν σώζεται η αποβολή!

Δεν σηκώνουμε βάρη προφανώς, δεν περπατάμε 30 χιλιόμετρα...δεν χοροπηδάμε...οοοοομως λίγο περπάτημα, λίγο σκύψιμο κτλ, δεν θα καθορίσει την πορεία της κύησης...καλά δεν τα λέω;

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...