Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!έχει δροσίσει σε μας ο καιρός 

@iwanna24πώς είσαι γλυκιά μου?

@ΑννούλααααΑννούλα καλημέρα!

πρίν από 15 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλημέρα!!! Έκανα τεστ ξανά και ενώ το φθηνό βγήκε υπερβολικά αχνό, το predictor early μου έβγαλε τη δεύτερη γραμμή με βεβαιότητα!!!

τελικα δεν κάνουν γραμμουλες τα μάτια μου:D

Συγχαρητήρια να έχεις μια ανέφελη κύηση!πότε περίμενες περίοδο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Martinaa είπε:

@marilia35 ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου γλυκο!! 
Σήμερα αύριο περίμενα περίοδο, οπότε θεωρητικά δεν έχω ακόμα καθυστέρηση..

Πολύ ωραία!έχεις ήδη ένα παιδάκι η θυμάμαι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

@Millou σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ:D Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ!!

@marilia35 ναι έχω έχω αγοράκι 25 μηνών!!! Είδα είσαι έγκυος σωστά; Εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα μέχρι το τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Martinaa είπε:

@Millou σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ:D Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ!!

@marilia35 ναι έχω έχω αγοράκι 25 μηνών!!! Είδα είσαι έγκυος σωστά; Εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα μέχρι το τέλος!!!

Να σας ζήσει κ με το καλό το αδερφάκι!έχω κ γω ένα αγοράκι 2 ετών κ έγκυος τώρα ναι σ ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα πως είστε?

Είδα και άλλο θετικό τεστακι εύχομαι τα καλυτερα αχχ κοριτσάκια μου ποσο σας χαίρομαι ❤

Εγώ έτσι όπως τα βλέπω τα πραγματα και αυτό το μήνα πάω για απογοήτευση

9η μέρα μετα την ωορρηξία και 4-5 πριν αδιαθετησω

Αραιά και που έχω κάνα τσιμπηματακια στην κοιλιά αλλά εχει αρχίσει και πονάει πολύ η μέση μου (σημάδι δικό μου οτι θα αδιαθετησω) απο υγρά ελάχιστα έως καθόλου ασπρα πηχτα και διαφανο λιγο και το στηθος τώρα αρχίζει ελάχιστα όταν το ζουπαω εγώ να πονάει λίγο 

Είναι ο μοναδικος μήνας που το αποκλειω να είμαι εγκυος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσια μου καλημερα πως είστε?

Είδα και άλλο θετικό τεστακι εύχομαι τα καλυτερα αχχ κοριτσάκια μου ποσο σας χαίρομαι ❤

Εγώ έτσι όπως τα βλέπω τα πραγματα και αυτό το μήνα πάω για απογοήτευση

9η μέρα μετα την ωορρηξία και 4-5 πριν αδιαθετησω

Αραιά και που έχω κάνα τσιμπηματακια στην κοιλιά αλλά εχει αρχίσει και πονάει πολύ η μέση μου (σημάδι δικό μου οτι θα αδιαθετησω) απο υγρά ελάχιστα έως καθόλου ασπρα πηχτα και διαφανο λιγο και το στηθος τώρα αρχίζει ελάχιστα όταν το ζουπαω εγώ να πονάει λίγο 

Είναι ο μοναδικος μήνας που το αποκλειω να είμαι εγκυος

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι.. στην ίδια κατάσταση με εσένα ήμουν πριν λίγες μέρες.. το είχα αποκλείσει στον άντρα μου.. δεν ένιωθα απόλυτος τπτ.. αλλα τώρα έχω την γραμμουλα μου.. κι έχω κι εγώ λίγο πόνο στη μέση. 
η ελπίδα πάντα υπάρχει:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Martinaa είπε:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι.. στην ίδια κατάσταση με εσένα ήμουν πριν λίγες μέρες.. το είχα αποκλείσει στον άντρα μου.. δεν ένιωθα απόλυτος τπτ.. αλλα τώρα έχω την γραμμουλα μου.. κι έχω κι εγώ λίγο πόνο στη μέση. 
η ελπίδα πάντα υπάρχει:)

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι το μωρακι σου και με μια τεραστια χοριακη❤

Δεν είχες τίποτα απολυτως ουτε πονο στο στήθος ουτε υγρά τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!έχει δροσίσει σε μας ο καιρός 

@iwanna24πώς είσαι γλυκιά μου?

@ΑννούλααααΑννούλα καλημέρα!

Συγχαρητήρια να έχεις μια ανέφελη κύηση!πότε περίμενες περίοδο?

Καλημέρα Μαρίλια μου!

Είμαι καλύτερα σήμερα.

Πώς είσαι εσύ;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα Μαρίλια μου!

Είμαι καλύτερα σήμερα.

Πώς είσαι εσύ;

Μπράβο κορίτσι μου!το κοριτσάκι σου πως είναι?εγώ έχω τον νου μου μην βγάλει κανένα καινούργιο σημάδι τσιμπήματος!έχω κ την μάμα μου εδώ για δύο τρεις μέρες λίγο για βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα! Εγώ από συμπτώματα εκτός απο την 5η εβδομάδα που είχα ανακατωσούρες τώρα τίποτα απλά εχω τρελη υπνηλία. Είναι και η προγεστερόνη βεβαια αλλά όταν είναι απο το χάπι το καταλαβαίνω! Αλλά εκτός απο το χάπι εχω φουλ υπνηλία δηλαδή καθε απόγευμα κοιμάμαι 8 με 9 σίγουρα! Τα εχει δει ολα ο αντρας μου εκεί που κάθομαι και παίζω με τη μικρή ξαφνικά σβήνω με ανοιχτα φώτα με φουλ μουσικη οτι θελετε δεν εχω προβλημα :lol:

Επίσης να σας πω οτι πριν κανω το τεστ κι εγώ ειχα πονους περιόδου και μετα το τεστ ειχα πονους σε ολη την κοιλιά και στο στομάχι. Αλλα σας μιλάω για πολυ πόνο. Δεν ξέρω τί ήταν.. ίσως τα οργανα που μετακινούνταν πολυ πιο νωρίς αυτή τη φορα! 

Ένα θα σας πω το Σαββατο μπηκα παντου με προτεραιότητα σαν εγκυος αφού φορούσα κολλητο φόρεμα και η κοιλιά μου ήταν 4-5 μηνών άνετα με τέτοιο φούσκωμα που εχω. Δεν υπάρχει αυτό. Και δεν το εχω πει και ακόμα στη δουλειά και ερχομαι όλο με ριχτες μπλούζες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marilia35 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!το κοριτσάκι σου πως είναι?εγώ έχω τον νου μου μην βγάλει κανένα καινούργιο σημάδι τσιμπήματος!έχω κ την μάμα μου εδώ για δύο τρεις μέρες λίγο για βοηθεια

Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι όσο μπορώ, όποτε σήμερα την πήγε ο μπαμπάς της σχολείο και το πήρε βαριά...

Και εγώ νιώθω φυσικά, φοβερές τύψεις.

Παίρνω πολλές ορμόνες και νιώθω λίγο ευαίσθητη!

Εσύ με τον μικρό;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι το μωρακι σου και με μια τεραστια χοριακη❤

Δεν είχες τίποτα απολυτως ουτε πονο στο στήθος ουτε υγρά τίποτα?

Τίποτα απολύτως.. ούτε υγρά ούτε πόνο στο στήθος ακόμα ούτε τπτ… αλλά έτσι ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα ήμουν 9 μήνες οπότε δε θα το λάβω σαν αρνητικο σημάδι.. 

το μόνο που αισθάνομαι είναι στο ελάχιστο πόνο περιόδου..ευαίσθητη την περιοχή εκει.

απλα αυτό θέλω να σου πω γιατί κι εγώ πίστευα τότε ότι επειδή δεν έχω συμπτώματα δε θα πάει καλά η κύηση αλλά πήγε φανταστικά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι το μωρακι σου και με μια τεραστια χοριακη❤

Δεν είχες τίποτα απολυτως ουτε πονο στο στήθος ουτε υγρά τίποτα?

Εγώ κοριτσάκι μου που δεν είχα τίποτα, πλέον έχω φοβερό πόνο στο στήθος (μια μέρα πονάω , μια όχι), αναγουλες ελάχιστες, φοβερή συχνοουρια (είχα και στο κοριτσάκι μου) και όλο νιώθω υγρή...λες και έχω περίοδο...νομίζω ότι θα δω αίμα αν και τελικά δεν έχω φοβερά υγρά ...απλά είναι μια μόνιμη υγρασία. 

Ίσα να με σκάει!

πρίν από 17 λεπτά , Evaki19 είπε:

Κορίτσια καλημερα! Εγώ από συμπτώματα εκτός απο την 5η εβδομάδα που είχα ανακατωσούρες τώρα τίποτα απλά εχω τρελη υπνηλία. Είναι και η προγεστερόνη βεβαια αλλά όταν είναι απο το χάπι το καταλαβαίνω! Αλλά εκτός απο το χάπι εχω φουλ υπνηλία δηλαδή καθε απόγευμα κοιμάμαι 8 με 9 σίγουρα! Τα εχει δει ολα ο αντρας μου εκεί που κάθομαι και παίζω με τη μικρή ξαφνικά σβήνω με ανοιχτα φώτα με φουλ μουσικη οτι θελετε δεν εχω προβλημα :lol:

Επίσης να σας πω οτι πριν κανω το τεστ κι εγώ ειχα πονους περιόδου και μετα το τεστ ειχα πονους σε ολη την κοιλιά και στο στομάχι. Αλλα σας μιλάω για πολυ πόνο. Δεν ξέρω τί ήταν.. ίσως τα οργανα που μετακινούνταν πολυ πιο νωρίς αυτή τη φορα! 

Ένα θα σας πω το Σαββατο μπηκα παντου με προτεραιότητα σαν εγκυος αφού φορούσα κολλητο φόρεμα και η κοιλιά μου ήταν 4-5 μηνών άνετα με τέτοιο φούσκωμα που εχω. Δεν υπάρχει αυτό. Και δεν το εχω πει και ακόμα στη δουλειά και ερχομαι όλο με ριχτες μπλούζες!

Το ουτροτζεσταν σε πρήζει.

Μόλις το ξεκίνησα εμφάνισα κοιλιά.

Είμαι πολύ αδύνατη και κυριολεκτικά έχω κοιλιακούς και ξαφνικά έχω κοιλιά!

Τα ουτρο πρήζουν πολύ, διότι είναι ορμόνες.

Με το καλό το μωράκι σου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...