Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kai emena mou fanike poli noris gia kortizoni alla an einai etsi prepei o giatros sou kserei....min stenaxoriesai ola kala tha pane....euxomai na pas oso makria ginetai❤kai egw tha kanw kortizoni mou eipe o giatros alla oxi akoma.ki egw kaiseriki tha kanw.

Απ ότι διάβασα η κορτιζόνη γίνεται μέχρι τις 35 εβδομάδες ίσως γι αυτό τι να πω δε ξέρω ! Μακάρι να φτασογμε

έστω τα 1900 γρ να μη χρειαστεί να μπει σε θερμοκοιτίδα ο μπεμπακος! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Απ ότι διάβασα η κορτιζόνη γίνεται μέχρι τις 35 εβδομάδες ίσως γι αυτό τι να πω δε ξέρω ! Μακάρι να φτασογμε

έστω τα 1900 γρ να μη χρειαστεί να μπει σε θερμοκοιτίδα ο μπεμπακος! ❤️

Egw tora eimai stin 31 evdomada kai tin ali evdomada exw giatro kai mallon tote tha mou pei ti tha kanoume.Prepei na kanw kai to doppler.min anisixis ola kala tha pane kopela mou tha deis.egw piga sto giatro prin 2 evdomades ki h mpempa mou itan tote 1300gr tora den kserw poso tha einai.tha doume tin ali evdomada.alla kai egw tha kanw kortizoni etsi mou eixe pei...tora tha doume pote o giatros tha mou pei.esy se poia evdomada eisai tora?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

Egw tora eimai stin 31 evdomada kai tin ali evdomada exw giatro kai mallon tote tha mou pei ti tha kanoume.Prepei na kanw kai to doppler.min anisixis ola kala tha pane kopela mou tha deis.egw piga sto giatro prin 2 evdomades ki h mpempa mou itan tote 1300gr tora den kserw poso tha einai.tha doume tin ali evdomada.alla kai egw tha kanw kortizoni etsi mou eixe pei...tora tha doume pote o giatros tha mou pei.esy se poia evdomada eisai tora?

Καλημέρα ! Στις 33 εβδομάδες ειμαιιι έκανα χθες όπως σας είπα κ σήμερα έχω κοκκινίσει σε όλο μου το πρόσωπο και στο στέρνο… τι είναι αυτό τώρα πάλι..! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Καλημέρα ! Στις 33 εβδομάδες ειμαιιι έκανα χθες όπως σας είπα κ σήμερα έχω κοκκινίσει σε όλο μου το πρόσωπο και στο στέρνο… τι είναι αυτό τώρα πάλι..! 

Καλησπερα, καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει. Έκανα κι εγώ ενέσεις κορτιζόνης πριν κάνα δυο εβδομάδες και τώρα διανύω την 35η. Αλλά δεν είχα κάποια παρενέργεια.

Σας διαβάζω καμία φορα, εγώ έχω Πητ 4/9, περιμένουμε μια μπέμπα μετά από κάποιες προσπάθειες εξωσωματικής. Αλλά δεν παίρνει και το επιθυμητό βάρος, έχει πέσει στη καμπύλη ανάπτυξης και το παρακολουθούμε. Λογικά θα γεννήσω Αύγουστο.

Αν εξαιρέσουμε μια αποκόλληση πριν την αυχενική που φοβήθηκα πάρα πολύ γιατί ξαναείχα αιμορραγία στο παρελθόν με όχι καλή κατάληξη, η εγκυμοσύνη είναι πολύ καλή.

Πραγματικά εύχομαι σε όλες να κρατήσουμε υγιή μωρακια στην αγκαλιά μας.

  • Μου αρέσει 4

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Moomin είπε:

Καλησπερα, καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει. Έκανα κι εγώ ενέσεις κορτιζόνης πριν κάνα δυο εβδομάδες και τώρα διανύω την 35η. Αλλά δεν είχα κάποια παρενέργεια.

Σας διαβάζω καμία φορα, εγώ έχω Πητ 4/9, περιμένουμε μια μπέμπα μετά από κάποιες προσπάθειες εξωσωματικής. Αλλά δεν παίρνει και το επιθυμητό βάρος, έχει πέσει στη καμπύλη ανάπτυξης και το παρακολουθούμε. Λογικά θα γεννήσω Αύγουστο.

Αν εξαιρέσουμε μια αποκόλληση πριν την αυχενική που φοβήθηκα πάρα πολύ γιατί ξαναείχα αιμορραγία στο παρελθόν με όχι καλή κατάληξη, η εγκυμοσύνη είναι πολύ καλή.

Πραγματικά εύχομαι σε όλες να κρατήσουμε υγιή μωρακια στην αγκαλιά μας.

Τον πήρα και μ είπε ότι είναι παρενέργεια όχι κάτι σοβαρό.. τι να πω .. να σου πάνε όλα κΑλα κορίτσι μου!κι εμείς χαμηλά στις καμπύλες .. το παλεύουμε !  Αφού έφτασες στις 35 μια χαρααα ! Σύντομα να κρατήσεις την Μπέμπα σου αγκαλιά! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/7/2022 at 2:41 ΜΜ, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ έκανα σήμερα ένεση κορτιζόνης σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα και άλλη μια την Τετάρτη.. πάω στο γιατρό τώρα σχεδόν 3 φορές τη βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και εύχομαι να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται ! Έκανε καμία σας κορτιζόνη ; Ρωτάω για τυχόν παρενέργειες 

Κι εγώ από την αρχή είχα αρκετές ποσό μάλλον τώρα που ιδρώνω κιόλας αλλά δεν είναι κάτι .. φυσιολογικό είναι π ρώτησα το γιατρό μου 

3φορες την εβδομάδα ε??? Πολύ συχνά!!!! Σε ποιες εβδομάδες δλδ έκανες τις ενέσεις? Εγώ είμαι 31+4  δεν έχω κάνει ούτε μου έχει αναφέρει κάτι! Μακάρι να πάρετε πολλές βδομαδουλες με το μικρό σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλησπερα, καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει. Έκανα κι εγώ ενέσεις κορτιζόνης πριν κάνα δυο εβδομάδες και τώρα διανύω την 35η. Αλλά δεν είχα κάποια παρενέργεια.

Σας διαβάζω καμία φορα, εγώ έχω Πητ 4/9, περιμένουμε μια μπέμπα μετά από κάποιες προσπάθειες εξωσωματικής. Αλλά δεν παίρνει και το επιθυμητό βάρος, έχει πέσει στη καμπύλη ανάπτυξης και το παρακολουθούμε. Λογικά θα γεννήσω Αύγουστο.

Αν εξαιρέσουμε μια αποκόλληση πριν την αυχενική που φοβήθηκα πάρα πολύ γιατί ξαναείχα αιμορραγία στο παρελθόν με όχι καλή κατάληξη, η εγκυμοσύνη είναι πολύ καλή.

Πραγματικά εύχομαι σε όλες να κρατήσουμε υγιή μωρακια στην αγκαλιά μας.

@MoominKalos irthes..me to kalo h mpempa sou❤....kai egw koritsaki perimenw  ΠΗΤ 29/9 alla tha kanw kaiseriki opote an pane ola kala tha mou tin paroun kana 2 evdomades noritera.

@MairivKalispera...na se rotisw;h enesia auti pou tin vazoun,ponaei;Den exw ksanakanei den exw idea ti einai alla tha kanw kai egw.❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Simona είπε:

@MoominKalos irthes..me to kalo h mpempa sou❤....kai egw koritsaki perimenw  ΠΗΤ 29/9 alla tha kanw kaiseriki opote an pane ola kala tha mou tin paroun kana 2 evdomades noritera.

@MairivKalispera...na se rotisw;h enesia auti pou tin vazoun,ponaei;Den exw ksanakanei den exw idea ti einai alla tha kanw kai egw.❤❤❤

Στον ποπό γίνεται! Όχι δε πονάει μόνο λίγο τσούζει για κανα 5λεπτο απλά για μια βδομάδα νομίζω δε θέλει αλάτια γλυκά και γενικά προσοχή στο φαγητό !

πρίν από 24 λεπτά , Lak4 είπε:

3φορες την εβδομάδα ε??? Πολύ συχνά!!!! Σε ποιες εβδομάδες δλδ έκανες τις ενέσεις? Εγώ είμαι 31+4  δεν έχω κάνει ούτε μου έχει αναφέρει κάτι! Μακάρι να πάρετε πολλές βδομαδουλες με το μικρό σου! 

Να σαι καλά μακάρι! Χθες έκανα 2 και άλλες 2 αύριο και τέλος νομίζω! Στην 33η! Αυτές τις κανείς νομίζω για τα πνευμονία του μωρού αν υπάρχουν πιθανότητες να γεννηθεί πρόωρο εσυ δεν έχεις τέτοιο θέμα όποτε μια χαρά! ❤️

Κορίτσια άσχετο ξέρει καμία αν επιτρέπονται βαμμένα νύχια με ημιμονιμο στην καισαρική; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Απ ότι διάβασα η κορτιζόνη γίνεται μέχρι τις 35 εβδομάδες ίσως γι αυτό τι να πω δε ξέρω ! Μακάρι να φτασογμε

έστω τα 1900 γρ να μη χρειαστεί να μπει σε θερμοκοιτίδα ο μπεμπακος! ❤️

Χτες που εκανα Doppler μου εγραψε κι εμενα τις ενεσεις να τις εχω στο σπίτι καλού κακου,την επόμενη εβδομάδα που εχω ραντεβού με το γιατρό μου πιστεύω θα μου πει αυτος αν ειναι να τις κανω προληπτικα.Η γιατρος που μου εκανε το Doppler μου είπε ας τις εχω και να τις κανω σε περίπτωση που νιωσω ότι ξεκινούν συσπάσεις κι αυτο μεχρι την 34η εβδομάδα, ειδάλλως απ τη 34η και μετά δεν εχουν νοημα αν καταλαβα καλα.

Θα τα φτασει τα 1900 και μια χαρα θα είναι,θα το δεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες!

Ειμαι στην 14η εβδομαδα και μόλις καναμε την αυχενικη,οπου ειχαμε καποιες αρνητικες ενδειξεις..καλη τυχη σε ολες τις εγκυμονουσες!

Σας εχει τυχει κι εσας αλλα με θετικη εκβαση τελικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Τον πήρα και μ είπε ότι είναι παρενέργεια όχι κάτι σοβαρό.. τι να πω .. να σου πάνε όλα κΑλα κορίτσι μου!κι εμείς χαμηλά στις καμπύλες .. το παλεύουμε !  Αφού έφτασες στις 35 μια χαρααα ! Σύντομα να κρατήσεις την Μπέμπα σου αγκαλιά! ❤️ 

Α είδες; Είναι αναλόγως τον οργανισμό. Να είσαι καλά, το παρακολουθούμε με ντοπλερ, ελπίζω να φτάσω τις 37 εβδομαδες...κι εσείς όσο μπορείτε να το τρεναρετε.

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MoominKalos irthes..me to kalo h mpempa sou❤....kai egw koritsaki perimenw  ΠΗΤ 29/9 alla tha kanw kaiseriki opote an pane ola kala tha mou tin paroun kana 2 evdomades noritera.

@MairivKalispera...na se rotisw;h enesia auti pou tin vazoun,ponaei;Den exw ksanakanei den exw idea ti einai alla tha kanw kai egw.❤❤❤

Σε ευχαριστώ, όλα να πάνε καλά κ με σας!

1 ώρα πρίν, KasiaKat είπε:

Γεια σε ολες!

Ειμαι στην 14η εβδομαδα και μόλις καναμε την αυχενικη,οπου ειχαμε καποιες αρνητικες ενδειξεις..καλη τυχη σε ολες τις εγκυμονουσες!

Σας εχει τυχει κι εσας αλλα με θετικη εκβαση τελικα?

Καλησπέρα, έχει τύχει στη γυναίκα του ξαδέλφου μου, είχε βγει λίγο παραπάνω από το κανονικό κ έκανε αμνιο κ όλα ήταν καλά. Μακάρι κ για σας το ίδιο!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Α είδες; Είναι αναλόγως τον οργανισμό. Να είσαι καλά, το παρακολουθούμε με ντοπλερ, ελπίζω να φτάσω τις 37 εβδομαδες...κι εσείς όσο μπορείτε να το τρεναρετε.

Σε ευχαριστώ, όλα να πάνε καλά κ με σας!

Καλησπέρα, έχει τύχει στη γυναίκα του ξαδέλφου μου, είχε βγει λίγο παραπάνω από το κανονικό κ έκανε αμνιο κ όλα ήταν καλά. Μακάρι κ για σας το ίδιο!

Μακάρι!προσευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Γεια σε ολες!

Ειμαι στην 14η εβδομαδα και μόλις καναμε την αυχενικη,οπου ειχαμε καποιες αρνητικες ενδειξεις..καλη τυχη σε ολες τις εγκυμονουσες!

Σας εχει τυχει κι εσας αλλα με θετικη εκβαση τελικα?

Και σε μια γνωστή μου η ομφαλικη αρτηρία στην αυχενική  ήταν μόνη αλλά το μωράκι της ήταν μια χαρά τελικά. Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου για περαιτέρω εξετάσεις! Όλα θα πάνε καλά ❤️!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Και σε μια γνωστή μου η ομφαλικη αρτηρία στην αυχενική  ήταν μόνη αλλά το μωράκι της ήταν μια χαρά τελικά. Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου για περαιτέρω εξετάσεις! Όλα θα πάνε καλά ❤️!

Εχουμε και αυτο ναι!..... ευχαριστω για το κουραγιο!

Καλη εκβαση σε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα χθες τα χαρτιά για το επίδομα μητρότητας για τις 56 μέρες ξέρετε μήπως πότε μπαίνουν τα χρήματα περίπου;

7 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλησπερα, καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει. Έκανα κι εγώ ενέσεις κορτιζόνης πριν κάνα δυο εβδομάδες και τώρα διανύω την 35η. Αλλά δεν είχα κάποια παρενέργεια.

Σας διαβάζω καμία φορα, εγώ έχω Πητ 4/9, περιμένουμε μια μπέμπα μετά από κάποιες προσπάθειες εξωσωματικής. Αλλά δεν παίρνει και το επιθυμητό βάρος, έχει πέσει στη καμπύλη ανάπτυξης και το παρακολουθούμε. Λογικά θα γεννήσω Αύγουστο.

Αν εξαιρέσουμε μια αποκόλληση πριν την αυχενική που φοβήθηκα πάρα πολύ γιατί ξαναείχα αιμορραγία στο παρελθόν με όχι καλή κατάληξη, η εγκυμοσύνη είναι πολύ καλή.

Πραγματικά εύχομαι σε όλες να κρατήσουμε υγιή μωρακια στην αγκαλιά μας.

Αν επιτρέπεται τι βάρος έχει το μωράκι σου τώρα στην 35η εβδομάδα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...