Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>ΠΗΤ 13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lenoutso=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 4/9

Maria1722=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 24/9

Annank=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 14/9

lo13=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 28/9

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, τι κάνετε; Πώς την παλεύετε με τη ζέστη; Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε από κολπικές εκκρίσεις; έχετε παρατηρήσει να έχουν αυξηθεί τώρα στο τρίτο τρίμηνο;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; Πώς την παλεύετε με τη ζέστη; Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε από κολπικές εκκρίσεις; έχετε παρατηρήσει να έχουν αυξηθεί τώρα στο τρίτο τρίμηνο;

Άσε με τη ζέστη μεγάλο πρόβλημα!!!έχω και τη ρινίτιδα και δεν παίρνω κ ανάσα όταν ξαπλώνω...για κλάματα είμαι... Εγώ έχω αρκετές κολπικές εκκρίσεις καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης απλά τελευταία λίγο παραπάνω.. είναι φυσιολογικό πάντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ έκανα σήμερα ένεση κορτιζόνης σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα και άλλη μια την Τετάρτη.. πάω στο γιατρό τώρα σχεδόν 3 φορές τη βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και εύχομαι να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται ! Έκανε καμία σας κορτιζόνη ; Ρωτάω για τυχόν παρενέργειες 

On 24/7/2022 at 2:26 ΜΜ, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; Πώς την παλεύετε με τη ζέστη; Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε από κολπικές εκκρίσεις; έχετε παρατηρήσει να έχουν αυξηθεί τώρα στο τρίτο τρίμηνο;

Κι εγώ από την αρχή είχα αρκετές ποσό μάλλον τώρα που ιδρώνω κιόλας αλλά δεν είναι κάτι .. φυσιολογικό είναι π ρώτησα το γιατρό μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ έκανα σήμερα ένεση κορτιζόνης σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα και άλλη μια την Τετάρτη.. πάω στο γιατρό τώρα σχεδόν 3 φορές τη βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και εύχομαι να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται ! Έκανε καμία σας κορτιζόνη ; Ρωτάω για τυχόν παρενέργειες 

Κι εγώ από την αρχή είχα αρκετές ποσό μάλλον τώρα που ιδρώνω κιόλας αλλά δεν είναι κάτι .. φυσιολογικό είναι π ρώτησα το γιατρό μου 

Έκανα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ένα σετ κορτιζόνη στην 32 εβδομάδα και μετά στις 35 κ 2 άλλο ενα σετ 36 ακριβώς γέννησα έναν χοντρούλη 3900...όλα καλά καμία παρενέργεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ έκανα σήμερα ένεση κορτιζόνης σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα και άλλη μια την Τετάρτη.. πάω στο γιατρό τώρα σχεδόν 3 φορές τη βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και εύχομαι να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται ! Έκανε καμία σας κορτιζόνη ; Ρωτάω για τυχόν παρενέργειες 

Κι εγώ από την αρχή είχα αρκετές ποσό μάλλον τώρα που ιδρώνω κιόλας αλλά δεν είναι κάτι .. φυσιολογικό είναι π ρώτησα το γιατρό μου 

Καλησπερα..γιατι κανεις κορτιζονη και γιατι να γεννησεις νωριτερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Καλησπερα..γιατι κανεις κορτιζονη και γιατι να γεννησεις νωριτερα;

Γιατί το μωράκι μου δε παίρνει το επιθυμητό βάρος ξαι όταν δούμε ότι αρχίσει να ζορίζεται θα κάνω καισαρική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Mairiv είπε:

Γιατί το μωράκι μου δε παίρνει το επιθυμητό βάρος ξαι όταν δούμε ότι αρχίσει να ζορίζεται θα κάνω καισαρική 

Α τι κριμα…δεν το ειχα ξανακουσει…ευχομαι ολα να πανε καλα…που θα πανε!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,εχει γεννησει η θα γεννησει καμια στο ιασω να μας πει εμπειρια;πρωτη φορα στο ιασω και εχω λιγο αγχος αν θα εχω την απαραιτητη προσοχη..

Εγώ Ιασώ Θεσσαλίας αλλά ούτε εγώ έχω ιδέα ! Πρώτη φορά κι εγώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως ειστε;Αντεχετε με τη ζεστη;Εγω σημερα εκανα Doppler,το μωρακι ειναι σούπερ,1840γρ ο κυριος!!Γενικα ηταν ολα καλα,ειδε και τον τραχηλο μου ο οποιος παραμενει σταθερος με μια μικρουλα βελτιωση, όχι όμως τπτ το φοβερό μη φανταστείτε.Θα με δει και ο γιατρός μου την αλλη εβδομάδα ούτως ή άλλως, που βασιζομαι περισσοτερο στις δικες του εκτιμήσεις και μετρήσεις σε ο τι αφορά το θεμα τραχηλος.Να φανταστειτε η γιατρος που μου εκανε το Doppler,μου το ειπε ξεκαθαρα στη μουρη μου πως ετσι οπως ειδε τον τραχηλο μου στη β επίπεδου,θεωρουσε οτι δε θα φταναμε με τπτ να κανουμε doppler....η ξαπλα,η περιδεση και η προγεστερόνη κάνουν δουλειά.Ευχομαι να φτασω εστω τις 35-36 εβδομάδες και ευχομαι και στις υπόλοιπες που αναμένεται να κανουν την εξέταση να εχουν σουπερ αποτελεσματα!! Υπομονή και σε λιγο καιρο θα κραταμε τα μωρακια μας!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2022 at 2:26 ΜΜ, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; Πώς την παλεύετε με τη ζέστη; Ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε από κολπικές εκκρίσεις; έχετε παρατηρήσει να έχουν αυξηθεί τώρα στο τρίτο τρίμηνο;

Κ εδώ υπάρχει αύξηση! Κ εγώ αναρωτιόμουν! Αλλά όλα καλά απ ότι βλέπω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doremina είπε:

Κορίτσια μου πως ειστε;Αντεχετε με τη ζεστη;Εγω σημερα εκανα Doppler,το μωρακι ειναι σούπερ,1840γρ ο κυριος!!Γενικα ηταν ολα καλα,ειδε και τον τραχηλο μου ο οποιος παραμενει σταθερος με μια μικρουλα βελτιωση, όχι όμως τπτ το φοβερό μη φανταστείτε.Θα με δει και ο γιατρός μου την αλλη εβδομάδα ούτως ή άλλως, που βασιζομαι περισσοτερο στις δικες του εκτιμήσεις και μετρήσεις σε ο τι αφορά το θεμα τραχηλος.Να φανταστειτε η γιατρος που μου εκανε το Doppler,μου το ειπε ξεκαθαρα στη μουρη μου πως ετσι οπως ειδε τον τραχηλο μου στη β επίπεδου,θεωρουσε οτι δε θα φταναμε με τπτ να κανουμε doppler....η ξαπλα,η περιδεση και η προγεστερόνη κάνουν δουλειά.Ευχομαι να φτασω εστω τις 35-36 εβδομάδες και ευχομαι και στις υπόλοιπες που αναμένεται να κανουν την εξέταση να εχουν σουπερ αποτελεσματα!! Υπομονή και σε λιγο καιρο θα κραταμε τα μωρακια μας!!

Μπράβο σου που τα κατάφερες ως εδώ!! Σίγουρα θα πάνε όλα καλά! 

9 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ έκανα σήμερα ένεση κορτιζόνης σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα και άλλη μια την Τετάρτη.. πάω στο γιατρό τώρα σχεδόν 3 φορές τη βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και εύχομαι να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται ! Έκανε καμία σας κορτιζόνη ; Ρωτάω για τυχόν παρενέργειες 

Κι εγώ από την αρχή είχα αρκετές ποσό μάλλον τώρα που ιδρώνω κιόλας αλλά δεν είναι κάτι .. φυσιολογικό είναι π ρώτησα το γιατρό μου 

Ο γιατρός σου σε έχει σε στενό μαρκάρισμα κι αυτό είναι καλό! Όλα θα πάνε καλά, αφού παίρνετε κι όλα τα μέτρα! Μη φοβάσαι καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Γιατί το μωράκι μου δε παίρνει το επιθυμητό βάρος ξαι όταν δούμε ότι αρχίσει να ζορίζεται θα κάνω καισαρική 

Kai emena mou fanike poli noris gia kortizoni alla an einai etsi prepei o giatros sou kserei....min stenaxoriesai ola kala tha pane....euxomai na pas oso makria ginetai❤kai egw tha kanw kortizoni mou eipe o giatros alla oxi akoma.ki egw kaiseriki tha kanw.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...