Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Simona είπε:

Kalimera..den ksero ti diafora exoun,egw pira pampers premium care giati exw akousei ta kalitera kai oles mou oi gnostes tetoia pernoun giafto den skeftika katholou na parw ala.

Πήρες πολλά για αρχή??? Γτ εγώ σκέφτομαι να μην πάρω πάρα πολλά να δω πως θα είναι κ πάνω στο μωράκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Πήρες πολλά για αρχή??? Γτ εγώ σκέφτομαι να μην πάρω πάρα πολλά να δω πως θα είναι κ πάνω στο μωράκι 

Pira 2 siskevasies apo 52 tmx.Na ta dokimasw sto moro giati ola ta morakia einai diaforetika mporei na min mas kanoun kai na xreiastei na allaksw marka pou den to pistevw alla pote den ksereis.Ekana xtes kardiotokografima ola kala,pame gia 15/9.rotisa ti rouxa na parw gia to moro gia tin mera pou tha vgei kai mou eipan kalitera na exw apo ola giati den kseroume ti kairo mporei na kanei.kai tha doume ti tha valoume...ayto tha ekana etsi k alios.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

Pira 2 siskevasies apo 52 tmx.Na ta dokimasw sto moro giati ola ta morakia einai diaforetika mporei na min mas kanoun kai na xreiastei na allaksw marka pou den to pistevw alla pote den ksereis.Ekana xtes kardiotokografima ola kala,pame gia 15/9.rotisa ti rouxa na parw gia to moro gia tin mera pou tha vgei kai mou eipan kalitera na exw apo ola giati den kseroume ti kairo mporei na kanei.kai tha doume ti tha valoume...ayto tha ekana etsi k alios.

Κ εγώ τόσες σκέφτομαι για αρχή! 

Κ εγώ εχθές είχα όλα καλά!!!! Άντε με το καλό!!!!!

Ναι μωρέ καλύτερα να έχεις μαζί σου απολα κ βλέπεις εκείνη την ημέρα ανάλογα τον καιρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Lak4 είπε:

Κ εγώ τόσες σκέφτομαι για αρχή! 

Κ εγώ εχθές είχα όλα καλά!!!! Άντε με το καλό!!!!!

Ναι μωρέ καλύτερα να έχεις μαζί σου απολα κ βλέπεις εκείνη την ημέρα ανάλογα τον καιρό! 

Gia pote eisai esy eipame;ksexasa xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά και καλότυχα να είναι! Εγώ έχω Πητ 01-10 αλλά λόγω δεύτερης καισαρικής (έχω έναν μπόμπιρα 22 μηνών) θα γεννήσω γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου, δλδ 38 και 3 περίπου. Ωστόσο ο γιατρός μου μου είπε ότι δν θα χρειαστω ένεση κορτιζόνης. Η μπέμπα προχθές που την είδαμε (35 και 4) είχε βάρος 2900 και 50 εκατοστά ύψος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Simona είπε:

Gia pote eisai esy eipame;ksexasa xaxaxa

Πητ έχω 23.09!!!!

17 ώρες πρίν, Millie88 είπε:

Καλησπέρα! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά και καλότυχα να είναι! Εγώ έχω Πητ 01-10 αλλά λόγω δεύτερης καισαρικής (έχω έναν μπόμπιρα 22 μηνών) θα γεννήσω γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου, δλδ 38 και 3 περίπου. Ωστόσο ο γιατρός μου μου είπε ότι δν θα χρειαστω ένεση κορτιζόνης. Η μπέμπα προχθές που την είδαμε (35 και 4) είχε βάρος 2900 και 50 εκατοστά ύψος 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!!!!! Πανύψηλο θα βγειιιιι να ναι καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα από μενα! 
Να χαίρεστε τα μωράκια σας όσες γεννήσατε!

Μηπως μπορεί να μας πει κάποια που γέννησε φυσιολογικά πως ήταν οι πόνοι κτλ πριν πάει στη κλινική; Δηλαδή πως το κατάλαβε ότι γεννάει; 
 

Ίσως ακούγεται χαζή η ερώτηση, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω πονάκια περιόδου και νομίζω ότι είναι προπαρασκευαστικά και κοντεύω…. 
 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Κορίτσια καλημέρα από μενα! 
Να χαίρεστε τα μωράκια σας όσες γεννήσατε!

Μηπως μπορεί να μας πει κάποια που γέννησε φυσιολογικά πως ήταν οι πόνοι κτλ πριν πάει στη κλινική; Δηλαδή πως το κατάλαβε ότι γεννάει; 
 

Ίσως ακούγεται χαζή η ερώτηση, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω πονάκια περιόδου και νομίζω ότι είναι προπαρασκευαστικά και κοντεύω…. 
 

 

Στην πρώτη μου γέννα είχα ξυπνήσει το πρωί και είχε δει λίγο αίμα (βέβαια με είχε κοιτάξει την προηγούμενη μέρα η γιατρός μου από κάτω).Περίμενα να έρθουν οι πονοι για να μην πάω στο μαιευτήριο και κάτσω εκεί όλη μέρα.Πηγα το μεσημέρι στη γιατρό μου με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο είδαμε ότι έχω ακανόνιστες συσπάσεις με διαστολή 2 εκ. και μου πρότεινε να πάμε στο μαιευτήριο για να μην τρέχουμε μέσα στο βράδυ.Μεχρι να πάμε γτ είμαι από επαρχία άρχισαν να με πιάνουν πόνοι περιοδου.Ενα κάψιμο στην κοιλιά.Στο μαιευτήριο μου έβαλαν λιγους πόνους για να συντονιστούν.Οι δυνατοί ήρθαν όταν μου σπάσαν τα νερα.Ειναι τα πετρώματα που νιώθουμε στην κοιλιά μόνο που έρχονται ρυθμικά.Τωρα στη δεύτερη γέννα δεν είχα πονακια.Μπηκα με πρόκληση τοκετού.Παντως οι πονοι ήταν ίδιοι όταν ξεκίνησαν.Πετρωματα στην κοιλια ανά 2 λεπτά περίπου. Και στις δύο περιπτώσεις οι έντονοι πόνοι ξεκίνησαν αφού μου σπάσαν τα νερά . Μέχρι τότε δεν καταλάβαινα κάτι το ιδιαίτερο.Τωρα οι πονοι που έρχονται φυσιολογικά ,απ' ο,τι μου έχουν πει ,είναι πιο ήπιοι από το να σου τους προκαλέσουν.Γενικα βέβαια μετά την επισκληριδιο δεν καταλαβαίνεις και πολλά.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι κάνετε???Να σας ζήσουν τα μωράκια για όσες Γεννησατε!!!!

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι το Σάββατο κ μας βρήκε ο COVID...Έχω φρικαρει μας το έφερε ο άντρας μου τρέμουμε για την μικρή..κάνω αποκλειστικό θηλασμό με μάσκα βάση οδηγιών γιατί βγήκα κ εγώ θετική.Ειμαι ασυμπτωματική η μικρή δεν φαίνεται να έχει προς το παρόν εγώ είμαι θετική από χθες...τι να πω ας βάλει ο Θεός το χέρι του μόνο..

Η μικρή δεν ακούγεται είναι πολύ ήσυχη τρώει κοιμάται κάνει κακά κ τσισα πάω κ την ξυπνάω να φάει για να φανταστείτε.. εύχομαι μόνο να μην μου πάθει τίποτα...

 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Να σας ζήσουν τα μωράκια για όσες Γεννησατε!!!!

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι το Σάββατο κ μας βρήκε ο COVID...Έχω φρικαρει μας το έφερε ο άντρας μου τρέμουμε για την μικρή..κάνω αποκλειστικό θηλασμό με μάσκα βάση οδηγιών γιατί βγήκα κ εγώ θετική.Ειμαι ασυμπτωματική η μικρή δεν φαίνεται να έχει προς το παρόν εγώ είμαι θετική από χθες...τι να πω ας βάλει ο Θεός το χέρι του μόνο..

Η μικρή δεν ακούγεται είναι πολύ ήσυχη τρώει κοιμάται κάνει κακά κ τσισα πάω κ την ξυπνάω να φάει για να φανταστείτε.. εύχομαι μόνο να μην μου πάθει τίποτα...

 

Περαστικά σας να είναι κι ελπίζω να μην κολλήσει και η μπουμπου.Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά.Μαμ ,πολύ κακά και νάνι είναι κι ο δικός μου.

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Κορίτσια καλημέρα από μενα! 
Να χαίρεστε τα μωράκια σας όσες γεννήσατε!

Μηπως μπορεί να μας πει κάποια που γέννησε φυσιολογικά πως ήταν οι πόνοι κτλ πριν πάει στη κλινική; Δηλαδή πως το κατάλαβε ότι γεννάει; 
 

Ίσως ακούγεται χαζή η ερώτηση, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω πονάκια περιόδου και νομίζω ότι είναι προπαρασκευαστικά και κοντεύω…. 
 

 

Πετάγομαι από τις μανούλες Αυγούστου να πως και εγώ την εμπειρία μου.

Και στις 2 γέννες μου το πρώτο σύμπτωμα σε μένα ήταν να σπάσουν τα νερά αυτόματα.Και στα 2 μου παιδιά τα νερά έσπασαν ενώ κοιμόμουν!!!

Στο νοσοκομειο πήγα λίγες ώρες αργότερα όταν άρχισαν να δυναμώνουν οι πονοι.Στο πρώτο μου παιδί έφτασα στο νοσοκομειο με διαστολή 9 και στο 2ο πήγα με διαστολή 5 και σε 1.5 ώρα είχα γεννήσει τελειως φυσιολογικα χωρίς προκλήσεις,επισκληριδιο η οποιαδήποτε άλλη παρέμβαση και στα 2 παιδιά.

Σου εύχομαι έναν γρήγορο και εύκολο τοκετό!όλα θα πάνε καλά!μη φοβάσαι τιποτα

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Να σας ζήσουν τα μωράκια για όσες Γεννησατε!!!!

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι το Σάββατο κ μας βρήκε ο COVID...Έχω φρικαρει μας το έφερε ο άντρας μου τρέμουμε για την μικρή..κάνω αποκλειστικό θηλασμό με μάσκα βάση οδηγιών γιατί βγήκα κ εγώ θετική.Ειμαι ασυμπτωματική η μικρή δεν φαίνεται να έχει προς το παρόν εγώ είμαι θετική από χθες...τι να πω ας βάλει ο Θεός το χέρι του μόνο..

Η μικρή δεν ακούγεται είναι πολύ ήσυχη τρώει κοιμάται κάνει κακά κ τσισα πάω κ την ξυπνάω να φάει για να φανταστείτε.. εύχομαι μόνο να μην μου πάθει τίποτα...

 

Pw pw aman vre koritsi mou...koita na deis giati na ginei auto tora...perases toso diskola.anti na isixaseis epitelous ligo na xareis se vrike o koronoios.neuriazw pia aman.makari toulaxiston na perasei elafra kai grigora kai na min kolisei to moro.Kai egw fovamai min kolisw tora stis teleutaies meres pou einai na mpw na genisw.h kaiseriki pos einai,ti estanesai;erxetai kai emena h seira mou mallon sti 15/9 tha mpw an einai ola kala.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Να σας ζήσουν τα μωράκια για όσες Γεννησατε!!!!

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι το Σάββατο κ μας βρήκε ο COVID...Έχω φρικαρει μας το έφερε ο άντρας μου τρέμουμε για την μικρή..κάνω αποκλειστικό θηλασμό με μάσκα βάση οδηγιών γιατί βγήκα κ εγώ θετική.Ειμαι ασυμπτωματική η μικρή δεν φαίνεται να έχει προς το παρόν εγώ είμαι θετική από χθες...τι να πω ας βάλει ο Θεός το χέρι του μόνο..

Η μικρή δεν ακούγεται είναι πολύ ήσυχη τρώει κοιμάται κάνει κακά κ τσισα πάω κ την ξυπνάω να φάει για να φανταστείτε.. εύχομαι μόνο να μην μου πάθει τίποτα...

 

@Melody90 Περαστικά σας οι εύχομαι να μην κολλήσει η μικρή. Αυτό με τον κοβιντ είναι το χειρότερο σενάριο φοβάμαι κ γω μην κολλήσω τώρα. Να ναι καλά η μικρούλα και όλα τα άλλα περνάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...