Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

Από οτι μου είπε ο γιατρός μου κορτιζόνη κάνεις αν πάρεις το μωρό 2 εβδομάδες πριν τη πητ, για να είναι πιο ομαλή η μετάβαση του αναπνευστικου του βρέφους στον έξω κόσμο! (με δικά μου λόγια) :P

Etsi akrivos...egw tha kanw kaiseriki 2 evdomades prin tin πητ stis 38 evdomades,alla iparxoun ginaikes pou den kanoun katholou.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ απόσο ξέρω δίνουν τις ενέσεις σε γυναίκες που φοβούνται για πρωοροτητα. Δλδ πριν τις 38 εβδ. Για να μην μείνουν τα μωράκια θερμοκοιτίδα λόγω μη ανάπτυξης πνευμόνων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Εγώ απόσο ξέρω δίνουν τις ενέσεις σε γυναίκες που φοβούνται για πρωοροτητα. Δλδ πριν τις 38 εβδ. Για να μην μείνουν τα μωράκια θερμοκοιτίδα λόγω μη ανάπτυξης πνευμόνων.

Etsi iksera kai egw alla etsi mou eipe o giatros...tha doume telika an ta xreiastei.❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε άγχος; Εγώ έχω άγχος ότι θα πάθω κάτι ψυχολογικά κ θα χρειαστεί βοήθεια κλπ.

Κ για την κούραση έχω άγχος γιατί εμείς είμαστε μόνοι μας.

Όσες γεννησατε πως είναι;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , dimitdimit είπε:

Κορίτσια έχετε άγχος; Εγώ έχω άγχος ότι θα πάθω κάτι ψυχολογικά κ θα χρειαστεί βοήθεια κλπ.

Κ για την κούραση έχω άγχος γιατί εμείς είμαστε μόνοι μας.

Όσες γεννησατε πως είναι;;; 

Αχχχ εγώ να δεις άγχος που έχω. Περισσότερο για την ώρα της γεννας μη συμβεί τίποτα ή μην γίνει κάτι απρόοπτο πριν την προγραμματισμένη καισαρική. Όλη μέρα τέτοια σκέφτομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ έχω πολύ άγχος! Κυρίως με φοβίζει το να είναι γερό το μωρό... Όλη μέρα σκέφτομαι πολλά διαφορετικά σενάρια... Νομίζω είναι φυσιολογικό... Εγώ γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πολύ αγχος! Ο καλός μου έχει ακούσει τόσα πολλά! Η αδερφή μου μού λέει ότι έχουν ασπρίσει τα μούσια του από το άγχος που του μεταδίδω του καμένου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Εγώ απόσο ξέρω δίνουν τις ενέσεις σε γυναίκες που φοβούνται για πρωοροτητα. Δλδ πριν τις 38 εβδ. Για να μην μείνουν τα μωράκια θερμοκοιτίδα λόγω μη ανάπτυξης πνευμόνων.

Πρόωρο θεωρείται ένα μωράκι πριν τις 36 εβδομάδες μετά τις 36 δε θεωρείται! Επίσης τις ενέσεις αυτές κάποιοι τις κάνουνε έτσι ξ αλλιώς για τα πνευμονακια του μωρού δεν έχει να κάνει με την πρόωρο τώρα ! ❤️
επισης κορίτσια να σας πω ότι ο μπέμπης μας έχει βγει από θερμοκοιτίδα ειβαι σε κουνια εδώ και μέρες πίνει με μπιμπερό πολύ καλά και από βδομάδα θα τον πάρουμε σπίτι μας !!! 

Ξέρω ότι όλες είστε αγχωμένες εγώ να δείτε όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και πριν γεννησω αλλά να ξέρετε ειδικά όσες κάνετε καισαρική δεν καταλαβαίνετε απολύτως τίποτα ! Την επόμενη μέρα περπατούσα κανονικά ! Δεν είναι τίποτα ! Το χετε! ❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Αχχχ εγώ να δεις άγχος που έχω. Περισσότερο για την ώρα της γεννας μη συμβεί τίποτα ή μην γίνει κάτι απρόοπτο πριν την προγραμματισμένη καισαρική. Όλη μέρα τέτοια σκέφτομαι!!! 

Το απρόοπτο κ γω το φοβάμαι 

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω πολύ άγχος! Κυρίως με φοβίζει το να είναι γερό το μωρό... Όλη μέρα σκέφτομαι πολλά διαφορετικά σενάρια... Νομίζω είναι φυσιολογικό... Εγώ γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πολύ αγχος! Ο καλός μου έχει ακούσει τόσα πολλά! Η αδερφή μου μού λέει ότι έχουν ασπρίσει τα μούσια του από το άγχος που του μεταδίδω του καμένου.

Κ γω είχα σε όλη την εγκυμοσύνη αυτό κυρίως αν θα είναι γερό το μωρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι αν περάσει λίγη ώρα και δεν το νιώσω, αλλά Τουλάχιστον είναι φυσιολογικοί οι φόβοι και οι αγωνίες μας ειδικά όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες! <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Πρόωρο θεωρείται ένα μωράκι πριν τις 36 εβδομάδες μετά τις 36 δε θεωρείται! Επίσης τις ενέσεις αυτές κάποιοι τις κάνουνε έτσι ξ αλλιώς για τα πνευμονακια του μωρού δεν έχει να κάνει με την πρόωρο τώρα ! ❤️
επισης κορίτσια να σας πω ότι ο μπέμπης μας έχει βγει από θερμοκοιτίδα ειβαι σε κουνια εδώ και μέρες πίνει με μπιμπερό πολύ καλά και από βδομάδα θα τον πάρουμε σπίτι μας !!! 

Ξέρω ότι όλες είστε αγχωμένες εγώ να δείτε όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και πριν γεννησω αλλά να ξέρετε ειδικά όσες κάνετε καισαρική δεν καταλαβαίνετε απολύτως τίποτα ! Την επόμενη μέρα περπατούσα κανονικά ! Δεν είναι τίποτα ! Το χετε! ❤️

Μπράβο στο μικρο σου μαχητή! Τα έχει πάει περίφημα!! 

Εμένα ο γιατρός μου λείπει σε συνεδριο και θα γυρίσει την Τρίτη, οπότε και θα με δει πάλι. Με είδε χτες πριν φύγει... έχω λοιπόν και το άγχος μην γεννήσω όσο θα λείπει... έχω και το άγχος του μικρού μωρού... έχω και το άγχος τη πρωτοτόκου! Πρώτο ομως άγχος είναι η υγεία του μωρού!! Ευτυχώς που μοιράζομαι κάποια πράγματα μαζί σας και κάπως εκτονώνομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ προχτές 31/08 τον ξανθό μου κούκλο!! 3250γρ παρότι μας έλεγαν πως πάει για περισσότερο βάρος. Θηλάζω από την αρχή και σήμερα θα ξεκινήσει το 3ο 24ωρο που είναι πολύ challenging. είμαστε ακόμη μέσα στο Μητέρα και μέρα τη μέρα τα της καισαρικής βελτιώνονται. Όσο και να μην το περίμενα κ να ελεγα μεγαλες κουβέντες, για μένα ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά! τον κοιταζω σημερα που ξυπνησαμε κ βουρκώνω.. Εύχομαι σε όλες να πανε βατα κ να κρατήσετε τα άγια αυτα πλασματα στις αγκαλιες σας σύντομα :wub:

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annank είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα γέννησα και εγώ χθες.......ένα γατάκι το μπουμπουκακι μου 2.800!  Όλα πήγαν καλά δόξα το θεό!!!

Τέλεια!!!!!! Να σας ζησειιιιιιιιιι!!!!!!! 

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλημερα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ προχτές 31/08 τον ξανθό μου κούκλο!! 3250γρ παρότι μας έλεγαν πως πάει για περισσότερο βάρος. Θηλάζω από την αρχή και σήμερα θα ξεκινήσει το 3ο 24ωρο που είναι πολύ challenging. είμαστε ακόμη μέσα στο Μητέρα και μέρα τη μέρα τα της καισαρικής βελτιώνονται. Όσο και να μην το περίμενα κ να ελεγα μεγαλες κουβέντες, για μένα ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά! τον κοιταζω σημερα που ξυπνησαμε κ βουρκώνω.. Εύχομαι σε όλες να πανε βατα κ να κρατήσετε τα άγια αυτα πλασματα στις αγκαλιες σας σύντομα :wub:

Υπέροχα!!!! Να σας ζήσει να είστε ευτυχισμένοι!!!!!!!! 

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Πώς είστε?????? Όλα καλά? Να σας ρωτήσω κάτι γτ ακόμα μαζεύω πράγματα... Θέλω να παραγγείλω Pampers!!!!! 

Ξέρετε τι διαφορά υπάρχει στο Pampers premium care και στο pampers harmony??????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annank είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα γέννησα και εγώ χθες.......ένα γατάκι το μπουμπουκακι μου 2.800!  Όλα πήγαν καλά δόξα το θεό!!!

Να σου ζήσει!!! Εύχομαι κάθε ευτυχία στο μωράκι σου! Να είναι γερό και δυνατό!

3 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλημερα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ προχτές 31/08 τον ξανθό μου κούκλο!! 3250γρ παρότι μας έλεγαν πως πάει για περισσότερο βάρος. Θηλάζω από την αρχή και σήμερα θα ξεκινήσει το 3ο 24ωρο που είναι πολύ challenging. είμαστε ακόμη μέσα στο Μητέρα και μέρα τη μέρα τα της καισαρικής βελτιώνονται. Όσο και να μην το περίμενα κ να ελεγα μεγαλες κουβέντες, για μένα ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά! τον κοιταζω σημερα που ξυπνησαμε κ βουρκώνω.. Εύχομαι σε όλες να πανε βατα κ να κρατήσετε τα άγια αυτα πλασματα στις αγκαλιες σας σύντομα :wub:

Να σας ζήσει!!! Εύχομαι κάθε ευτυχία! Καλή ανατροφή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Τέλεια!!!!!! Να σας ζησειιιιιιιιιι!!!!!!! 

Υπέροχα!!!! Να σας ζήσει να είστε ευτυχισμένοι!!!!!!!! 

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Πώς είστε?????? Όλα καλά? Να σας ρωτήσω κάτι γτ ακόμα μαζεύω πράγματα... Θέλω να παραγγείλω Pampers!!!!! 

Ξέρετε τι διαφορά υπάρχει στο Pampers premium care και στο pampers harmony??????

Kalimera..den ksero ti diafora exoun,egw pira pampers premium care giati exw akousei ta kalitera kai oles mou oi gnostes tetoia pernoun giafto den skeftika katholou na parw ala.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...