Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας…γερα και καλοτυχα να ειναι…

Ηθελα να ρωτησω τα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν αν εχουν δυσκολια στην αναπνοη…καποια δυσφορια

Me ola exw diskolia xaxaxa...den antexw alo.den koimame katholou kala ksipnaw sinexia,ores ores den mporw na perpatisw,exw travigmata xamila sti palia kaiseriki varos,me ponaei mesi plati,toualeta pigainw sinexia oli nixta...asta na pane...ipomoni tha kanoume❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/8/2022 at 5:56 ΜΜ, Lak4 είπε:

 

Κοριτσιαααααα ειναι καμία από εσάς που θα γεννησει σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πεις πόσες βαλίτσες τελικά θα πάρει μαζί της??????????? 

Προτείνουν δύο βαλίτσες. Μια δική σου μια του μωρού. Στις μανούλες Οκτωβρίου έχω φτιάξει λίστα με τα χρειαζόυμενα σε δημόσιο νοσοκομείο στη σελίδα 138. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Melody90 said:

Κορίτσια γεννησαμε χθες!!!

24/8 ένα κοριτσάκι 3550!!!όλα πήγαν καλά απλά είχα ένα ζορικο χειρουργείο... θηλαζουμε αποκλειστικά είναι πολύ φαγανουλα και κάνουμε rooming in.

Χρωστάω πινακακι με το που πάρω μια ανάσα θα το κάνω μια ενημέρωση :P

Να σου ζήσει κοπέλα μου πάντα γερή να είναι!!! καλή λοχεία σου εύχομαι.

Να την χαίρεστε! Ευτυχισμένη κ καλότυχη να είναι στην ζωή της!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια γεννησαμε χθες!!!

24/8 ένα κοριτσάκι 3550!!!όλα πήγαν καλά απλά είχα ένα ζορικο χειρουργείο... θηλαζουμε αποκλειστικά είναι πολύ φαγανουλα και κάνουμε rooming in.

Χρωστάω πινακακι με το που πάρω μια ανάσα θα το κάνω μια ενημέρωση :P

Να σου ζήσει κοπέλα μου πάντα γερή να είναι!!! καλή λοχεία σου εύχομαι.

Να σου ζήσει το υπέροχο πλασματάκι! Όλα να πάνε τέλεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας…γερα και καλοτυχα να ειναι…

Ηθελα να ρωτησω τα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν αν εχουν δυσκολια στην αναπνοη…καποια δυσφορια

Εγώ έχω δυσκολία στην αναπνοή όταν περπατάω λίγο παραπάνω. Αλλά γενικά τις τελευταίες μέρες είμαι μια χαρά μην με ματιάσω χαχαχα. Σήμερα μπήκα στο μήνα μου βέβαια έχω ακόμα μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας…γερα και καλοτυχα να ειναι…

Ηθελα να ρωτησω τα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν αν εχουν δυσκολια στην αναπνοη…καποια δυσφορια

Ειδικά όταν τρώω η όταν περπατάω ναι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaK είπε:

Εγώ έχω δυσκολία στην αναπνοή όταν περπατάω λίγο παραπάνω. Αλλά γενικά τις τελευταίες μέρες είμαι μια χαρά μην με ματιάσω χαχαχα. Σήμερα μπήκα στο μήνα μου βέβαια έχω ακόμα μέρες!!!

Εγω χτες μπηκα στον μηνα μου…και ειμαι χαλια…με δυσκολια αναπνεω και δεν εχω καμια διαθεση…

πρίν από 35 λεπτά , Lak4 είπε:

Ειδικά όταν τρώω η όταν περπατάω ναι!

Εγω δεν μπορω τωρα να περπατησω αλλα εχω και εγω θεμα με το φαγητο…τρωω με το ζορι γιατι νιωθω τουμπανο…ειμαι τοσο γεματη που ζοριζομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ πάλι η άσχετη έχω μπερδευτεί με τις εβδομάδες και τους μήνες! Σήμερα είμαι ακριβώς 36 εβδομάδων! Μπήκα στο μήνα μου ή θα μπω με το που περάσει μια εβδομάδα από τώρα;

Εκανα εξετάσεις αίμα ουρά τη προηγούμενη βδομάδα. Όλα πολύ καλά, φτου φτου. Η Μπέμπα κουνιέται ανελλιπώς και τη τελευταία φορά ήταν 2.100. Τότε ήμουν 34 εβδομάδων περίπου. 
 

Συγχαρητηρια σε όλες τις μανούλες που γεννήσανε. Να τα χαίρεστε, να σφύζουν από υγεία κι εσείς το ίδιο! 
 

Επίσης εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο εδώ στη Θεσσαλονικη. Δε θα πάω με τη γιατρό μου ιδιωτικά. Δηλαδή, σε εφημερία, γιολο που λέμε! Χαχαχαχ. 
 

Υπάρχει άλλη που θα ακολουθήσει τέτοιο πλάνο;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexvell είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ πάλι η άσχετη έχω μπερδευτεί με τις εβδομάδες και τους μήνες! Σήμερα είμαι ακριβώς 36 εβδομάδων! Μπήκα στο μήνα μου ή θα μπω με το που περάσει μια εβδομάδα από τώρα;

Εκανα εξετάσεις αίμα ουρά τη προηγούμενη βδομάδα. Όλα πολύ καλά, φτου φτου. Η Μπέμπα κουνιέται ανελλιπώς και τη τελευταία φορά ήταν 2.100. Τότε ήμουν 34 εβδομάδων περίπου. 
 

Συγχαρητηρια σε όλες τις μανούλες που γεννήσανε. Να τα χαίρεστε, να σφύζουν από υγεία κι εσείς το ίδιο! 
 

Επίσης εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο εδώ στη Θεσσαλονικη. Δε θα πάω με τη γιατρό μου ιδιωτικά. Δηλαδή, σε εφημερία, γιολο που λέμε! Χαχαχαχ. 
 

Υπάρχει άλλη που θα ακολουθήσει τέτοιο πλάνο;

Se poio nosokomeio tha geniseis;Kai egw Thessaloniki tha genisw alla sto Genesis.tora eimai 35+1.Mia xara einai ta dimosia,egw papageorgiou ithela alla den doulevei o giatros mou ekei,doulevei sto Genesis kai Agio Louka kai den ithela me tipota na ton afisw giafto kai tha paw sto Genesis.Ena soro lefta tha mou vgei h genna alla ti na kanw.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γέννησα κι εγώ χθες με καισαρική, 38+4, 2470 η μπέμπα, όλα πήγαν καλά! Πρωτόγνωρη εμπειρία, προσπαθούμε λίγο να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 8

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, γέννησα κι εγώ χθες με καισαρική, 38+4, 2470 η μπέμπα, όλα πήγαν καλά! Πρωτόγνωρη εμπειρία, προσπαθούμε λίγο να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Na sou zisei to koritsaki sou gero kai kalotixo na einai.perastika k se esena kai na pate sintoma sto spiti.❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, γέννησα κι εγώ χθες με καισαρική, 38+4, 2470 η μπέμπα, όλα πήγαν καλά! Πρωτόγνωρη εμπειρία, προσπαθούμε λίγο να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει το γλυκό σου το κορίτσι!!! Γερό και τυχερό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, γέννησα κι εγώ χθες με καισαρική, 38+4, 2470 η μπέμπα, όλα πήγαν καλά! Πρωτόγνωρη εμπειρία, προσπαθούμε λίγο να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Να σου ζήσει!!!!! Να είναι ευτυχισμένο!!!!! Όλα πήγαν καλά? Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...