Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. να σας ζήσουν σε ίσες έχετε γεννήσει και καλή υπομονή σε εμάς τις υπόλοιπες.. είδε καμία το μέτρο που ανακοίνωσε ο Μητσοτάκης στην ΔΕΘ για την επέκταση μηνών στην άδεια μητρότητας από 6 σε 9 μήνες..? 

Link to comment
Share on other sites

@Simona εμένα μου είπε να μου το πάρει στις 38,5 βδομαδες, μπορεί επειδή είναι το πρώτο μου ποιος ξέρει!!!

@Io13 το είδα και γω αυτό με τους 9 μήνες. Μακαρι να ισχύσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! 
38 και 3 εγώ σήμερα κορίτσια και έχω πονάκια κάθε βράδυ. Σαν περιόδου. Η κοιλιά τσίτα, κούραση αρκετή αλλά πηγαίνω για περπάτημα και βοηθάει πολύ! Αισθάνομαι πολύ πιο δυνατή μετά! 
Η Μπέμπα είναι μια χαρά, η καλλιέργεια για στρεπτ. βγήκε αρνητική όποτε πάμε καλά. Είμαστε 3 κιλάκια και κάτι! 
Το πλάνο συνεχίζει να είναι δημόσιο νοσοκομείο και όποτε έρθει!

Ευχομαι σε όλες, όπως κι αν γεννήσετε να πάνε όλα τέλεια κι όπως τα θέλετε!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

@Simona εμένα μου είπε να μου το πάρει στις 38,5 βδομαδες, μπορεί επειδή είναι το πρώτο μου ποιος ξέρει!!!

@Io13 το είδα και γω αυτό με τους 9 μήνες. Μακαρι να ισχύσει!!!

@MarthaKNai mallon gia auto.Emena toso poli fovamai min spasoun ta nera kai min me piasoun oi ponoi prin tin kaiseriki.thelw na paw tin mera pou exw rantevou xoris treksimata.

2 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
38 και 3 εγώ σήμερα κορίτσια και έχω πονάκια κάθε βράδυ. Σαν περιόδου. Η κοιλιά τσίτα, κούραση αρκετή αλλά πηγαίνω για περπάτημα και βοηθάει πολύ! Αισθάνομαι πολύ πιο δυνατή μετά! 
Η Μπέμπα είναι μια χαρά, η καλλιέργεια για στρεπτ. βγήκε αρνητική όποτε πάμε καλά. Είμαστε 3 κιλάκια και κάτι! 
Το πλάνο συνεχίζει να είναι δημόσιο νοσοκομείο και όποτε έρθει!

Ευχομαι σε όλες, όπως κι αν γεννήσετε να πάνε όλα τέλεια κι όπως τα θέλετε!

 

Kai egw ta idia...ta vradia eidika einai poli diskola...ponoi periodo h koilia opos les tsita skliri..den koimamai sxedon katholou...alla egw tha kanw kaiseriki tin pemti kai fovamai min ginei tipota noritera kai paw epigon.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , MarthaK είπε:

@Simona Κι εγώ αυτό σκέφτομαι συνέχεια και μου λένε όλοι μην ανησυχώ κτλ. Αλλά δεν μου αρέσουν τα τρεξίματα, είμαι ήδη αγχωμένη δε θέλω κι άλλο!!!

Me ola ayta pou travame den mporo kai alla.makari na kathetai isixi h mikri mexri tin pemti kai na min vgiastei.na kanoume ipomoni mexri ti pemti.avrio exw kardiotokografima.ta vradia mou einai poli diskola den thelw na nixtosei...asta na pane...ipomoni kanw na perasoun oi meres.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή! Λίγο μας έμεινε! 

Και για μένα οι νύχτες είναι δύσκολες. Πετρώνει η κοιλιά και επίσης σηκώνομαι συνέχεια για τουαλέτα! Τουλάχιστον έχω την πολυτέλεια να κοιμάμαι μεσημέρι. Επίσης δουλεύω ακομα, οπότε έχω και τα της δουλειάς να ετοιμάζω. 

Παρόλαυτα έχω την αγωνία να μεγαλώσει λίγο ακόμα ο μικρός μου και κάνω υπομονή! Τη Δευτέρα θα με δει ο γιατρός να μου πει πως πάμε!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Simona said:

@MarthaKNai mallon gia auto.Emena toso poli fovamai min spasoun ta nera kai min me piasoun oi ponoi prin tin kaiseriki.thelw na paw tin mera pou exw rantevou xoris treksimata.

Kai egw ta idia...ta vradia eidika einai poli diskola...ponoi periodo h koilia opos les tsita skliri..den koimamai sxedon katholou...alla egw tha kanw kaiseriki tin pemti kai fovamai min ginei tipota noritera kai paw epigon.

Μη φοβάσαι! Όλα καλά θα πάνε! Τα πονάκια είναι φυσιολογικά και δε σημαίνουν απαραίτητα τοκετό…! Όλα θα πάνε όπως τα θέλεις! Δεν έμεινε πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω κατι ο παιδιατρος ποτε πρεπει να ερθει σπιτι να δει το μωρακι; Αφου βγεις δηλαδη απο μαιευτηριο σε ποσες μερες πρεπει να εξετασθει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Pan88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω κατι ο παιδιατρος ποτε πρεπει να ερθει σπιτι να δει το μωρακι; Αφου βγεις δηλαδη απο μαιευτηριο σε ποσες μερες πρεπει να εξετασθει; 

Εμείς μιλήσαμε προκαταβολικά με την παιδίατρο που θα μας αναλάβει και μας είπε να την πάρουμε τηλ. μόλις γεννήσω ώστε να μας δεί σε μια βδομάδα ή 10 μέρες.

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα σήμερα στο γιατρό (38+5). Εξακολουθούμε να παίρνουμε βάρος με το ρυθμο μας. Δεν έχει βγει εκτός των καμπυλών, αλλά ειναι στα χαμηλά φυσιολογικά. Έχουμε φτάσει 2630. Εγώ εξακολουθώ να έχω τα άγχη μου, αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη. Μας είπε επίσης ο γιατρός ότι έχει κατέβει χαμηλά το μωρό και ετοιμάζεται! Ελπίζω για όλες μας όλα να πάνε καλά!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pan88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω κατι ο παιδιατρος ποτε πρεπει να ερθει σπιτι να δει το μωρακι; Αφου βγεις δηλαδη απο μαιευτηριο σε ποσες μερες πρεπει να εξετασθει; 

Εμείς μιλήσαμε με τον παιδίατρο κ μας είπε όταν με το καλό  γυρίσουμε σπίτι από το νοσοκομείο μετά από τρεις μέρες αλλά θα πάμε εμείς εκεί . 

On 11/9/2022 at 3:56 ΜΜ, Alexvell είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
38 και 3 εγώ σήμερα κορίτσια και έχω πονάκια κάθε βράδυ. Σαν περιόδου. Η κοιλιά τσίτα, κούραση αρκετή αλλά πηγαίνω για περπάτημα και βοηθάει πολύ! Αισθάνομαι πολύ πιο δυνατή μετά! 
Η Μπέμπα είναι μια χαρά, η καλλιέργεια για στρεπτ. βγήκε αρνητική όποτε πάμε καλά. Είμαστε 3 κιλάκια και κάτι! 
Το πλάνο συνεχίζει να είναι δημόσιο νοσοκομείο και όποτε έρθει!

Ευχομαι σε όλες, όπως κι αν γεννήσετε να πάνε όλα τέλεια κι όπως τα θέλετε!

 

Κορίτσι μου εσύ που θα γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο σου ζήτησαν τα πάντα να έχεις μαζί σου? Σου έδωσαν κάποια λίστα. ? Με το καλό να ερθει!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lak4 said:

Εμείς μιλήσαμε με τον παιδίατρο κ μας είπε όταν με το καλό  γυρίσουμε σπίτι από το νοσοκομείο μετά από τρεις μέρες αλλά θα πάμε εμείς εκεί . 

Κορίτσι μου εσύ που θα γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο σου ζήτησαν τα πάντα να έχεις μαζί σου? Σου έδωσαν κάποια λίστα. ? Με το καλό να ερθει!!!!! 

Καλησπέρα! Όχι, δεν έχω έρθει σε επικοινωνία με κανένα από τα δυο νοσοκομεία που εξυπηρετούν εδώ στη Θεσσαλονικη (Παπαγεωργιου και Ιπποκράτειο) διότι δε ξέρω ποιο θα εφημερεύει την μέρα που θα γεννάω! Όποτε μάζεψα πληροφορίες από το Ίντερνετ και ετοίμασα τη βαλίτσα μου αναλόγως! Έχω πάρει τα πάντα είναι η αλήθεια, ακόμα και για καθαριότητα στο μπάνιο κτλ κτλ. Εσυ που θα γεννήσεις;

Ευχαριστω για τις ευχές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...