Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, ιωαννα ναταλια said:

Ξέρετε κάποιον καλό γιατρό για τέτοιες υποθέσεις στην Αθήνα δε δημόσιο νοσοκομείο? Ευχαριστώ...

Όχι δυστυχώς μόνο ιδιωτικά πάμε αλλά μπορείτε να δείτε στο Έλενα που γεννάνε πολλές κοπέλες 

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 12:24 ΜΜ, Alexvell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό όσες μείναμε! 
 

Μια ερώτηση… πονάτε;!!! Έχω πεθάνει στον πόνο ρε κορίτσια εκεί κάτω. Πάνω στο κόκκαλο δε ξέρω πως να το εξηγήσω… και καμία φορά πονάει τόσο πολύ που με χτυπάει στους τένοντες των ποδιών εκεί που ανοίγουν . Έχει καμία άλλη τέτοιους πόνους έντονους; Εννοείται ότι το είπα στη γιατρό κ είναι φυσιολογικό απλά ψάχνω καμία ομοιοπαθουσα να με νιώσει :)

Κ εγω πονάω πάρα πολύ στα ισχια, γοφούς και προσαγωγούς! Ειδικά σήμερα δε μπορώ να περπατήσω :| υπομονή κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Alexvell είπε:

Έχω πονάκια περιόδου κορίτσια από χτες! 22 είναι η ΠΗΤ μου…..Για να δούμε! Πως πάτε εσείς; Ποιες περιμένετε ακόμα;

Εγώ έχω ΠΗΤ στις 21. Ακόμα περιμένω... Ο γιατρός λέει ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά κι έχει εμπεδωθεί... Τώρα αν θα μου κάνει τη χάρη να βγει δεν ξερω. Αν δεν γεννήσω κι αύριο μπαίνω Τετάρτη με πρόκληση τοκετού! Δεν θα με αφήσει να μπω 10ο γιατί το μωρό είναι σχετικά μικρό ! 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια! Να είναι καλότυχα , υγιή και ευτυχισμένα! Την προηγούμενη εβδομάδα γέννησα κι εγώ μία τοσοδουλα, 2800 :) , με καισαρικη! Πήγαν όλα καλά, ευτυχώς... βέβαια, τώρα αρχίζουν τα δυσκολα :) Στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happykar είπε:

Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια! Να είναι καλότυχα , υγιή και ευτυχισμένα! Την προηγούμενη εβδομάδα γέννησα κι εγώ μία τοσοδουλα, 2800 :) , με καισαρικη! Πήγαν όλα καλά, ευτυχώς... βέβαια, τώρα αρχίζουν τα δυσκολα :) Στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια!

Να χαίρεσαι την τοσοδουλα σου! Κι εμένα τοσοδουλης θα είναι ο μικρός μου! Καλή ανατροφή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ με Πητ 23.09 αν δεν γεννήσω μέχρι Πέμπτη θα μπω για πρόκληση κ βλέπουμε. 

1 ώρα πρίν, happykar είπε:

Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια! Να είναι καλότυχα , υγιή και ευτυχισμένα! Την προηγούμενη εβδομάδα γέννησα κι εγώ μία τοσοδουλα, 2800 :) , με καισαρικη! Πήγαν όλα καλά, ευτυχώς... βέβαια, τώρα αρχίζουν τα δυσκολα :) Στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια!

Να σας ζήσει!!!! Καλότυχο να είναι! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happykar είπε:

Να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια! Να είναι καλότυχα , υγιή και ευτυχισμένα! Την προηγούμενη εβδομάδα γέννησα κι εγώ μία τοσοδουλα, 2800 :) , με καισαρικη! Πήγαν όλα καλά, ευτυχώς... βέβαια, τώρα αρχίζουν τα δυσκολα :) Στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια!

Να σου ζήσει!!Γερή και ευτυχισμένη να είναι!!Εγώ μπαίνω  Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου με προγραμματισμένη καισαρική (είναι δεύτερη καισαρική, έχω άλλο ένα παιδάκι 23 μηνών)! Με το καλό όλες μας !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aggelikh Nt said:

Εγώ έχω ΠΗΤ στις 21. Ακόμα περιμένω... Ο γιατρός λέει ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά κι έχει εμπεδωθεί... Τώρα αν θα μου κάνει τη χάρη να βγει δεν ξερω. Αν δεν γεννήσω κι αύριο μπαίνω Τετάρτη με πρόκληση τοκετού! Δεν θα με αφήσει να μπω 10ο γιατί το μωρό είναι σχετικά μικρό ! 

 

 

Αν επιτρέπεται τι σημαίνει αυτό; Θέλω να πω ότι με τη δίκη μου σκέψη κι όσα έχω ακουσει συνήθως κάνουν πρόκληση στα μεγάλα μωρά για να μη ζοριστεί η μαμά στο ΦΤ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Αν επιτρέπεται τι σημαίνει αυτό; Θέλω να πω ότι με τη δίκη μου σκέψη κι όσα έχω ακουσει συνήθως κάνουν πρόκληση στα μεγάλα μωρά για να μη ζοριστεί η μαμά στο ΦΤ.

Πρόκληση τοκετού είναι αυτό που λέμε τεχνητοί πόνοι! Αν δεν σε πιάσουν από μόνοι τους σου χορηγούν ενδοφλέβια μια ουσία (οκυτοκινη) για να τους προκάλεσει. Τα μεγάλα μωρά τα παίρνουν με καισαρική.. κι αυτά αν είναι πολύ μεγάλα, πάνω από 4200.. επίσης κι ένα πολύ μικρό μωρό αν κρίνουν ότι θα ζοριστει στον τοκετό το παίρνουν με καισαρική. Αυτά έχω καταλάβει εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω υπάρχει καμία που γέννησε με πρόκληση.? Και αν ναι ας μας πει την εμπειρία της.. εγώ το πρώτο φυσιολογικά και τώρα πάω για πρόκληση και με έχει πιάσει ένα άγχος.. πονάει περισσότερο ή γενικά τι είναι το διαφορετικό εκτός φυσικά ότι είναι τεχνητοί πόνοι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 5:38 ΜΜ, Aggelikh Nt είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ στις 21. Ακόμα περιμένω... Ο γιατρός λέει ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά κι έχει εμπεδωθεί... Τώρα αν θα μου κάνει τη χάρη να βγει δεν ξερω. Αν δεν γεννήσω κι αύριο μπαίνω Τετάρτη με πρόκληση τοκετού! Δεν θα με αφήσει να μπω 10ο γιατί το μωρό είναι σχετικά μικρό ! 

 

 

Περιμένουμε νέα σου αν μπορείς να μας πεις αύριο!!!! Και εγώ την Πέμπτη θα μπω για πρόκληση.και είμαι πρωτάρα. Δεν ξέρω που μου παν τα τέσσερα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lak4 είπε:

Περιμένουμε νέα σου αν μπορείς να μας πεις αύριο!!!! Και εγώ την Πέμπτη θα μπω για πρόκληση.και είμαι πρωτάρα. Δεν ξέρω που μου παν τα τέσσερα 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για εμένα και να σας γράψω αύριο με το μικρό μου αγκαλιά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...