Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Angot said:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Simona είπε:

Koritsia mou na sas zisoun ta morakia sas se oses genisate kai me to kalo stis ipolipes❤Egw opos sas eipa genisa stin 15/9 tin mpempa mou.Tora eimaste spiti kai exei para poli kalo kairo kai thelw na vgoume ekso.Eseis ti lete vgenetai h kalitera oxi.Den ksero...

@MoominExei 8 meres pou genisa kai prin 2 meres evgala ta rammata.me travaei h alitheia einai alla eimai poli kala.kathe mera kai kalitera.Esu ti kaneis,pos eisai?❤

Καλησπέρα, να σου ζήσει! Έτσι, θα είσαι καλυτερα μέρα με τη μέρα. Εμείς δυστυχώς φύγαμε το σκ κ πήραμε μισή ευχή από Μοναστήρι και κάπου κάπως κόλλησα κοβιντ και τρέμω μη κολλήσει η μπέμπα.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Καλησπέρα, να σου ζήσει! Έτσι, θα είσαι καλυτερα μέρα με τη μέρα. Εμείς δυστυχώς φύγαμε το σκ κ πήραμε μισή ευχή από Μοναστήρι και κάπου κάπως κόλλησα κοβιντ και τρέμω μη κολλήσει η μπέμπα.

Αν θηλάζεις παίρνει πολλά αντισωματα και είναι αρκετά προστατευμενο, αλλά και ξένο γάλα να πίνει, τα μωρά δεν είναι τόσο ευάλωτα στον κορονοιο όσο η τρίτη ηλικία. Βέβαια είναι λογική η ανησυχία σου κ θέλει προσοχή.. Περαστικά να είναι! Όλα καλά θα πάνε! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.. Σε μια εβδομάδα πάω για καισαρική και με έχει πιάσει 2 μέρες το ισχιακο νεύρο. Πόδι, ποπό και λίγο μέση δλδ. Σε σημείο που δε μπορώ βήμα να κάνω. Σαν τη γιαγια και χειρότερα. Ξέρει καμία κάτι που μπορεί να βοηθήσει;; είχε καμία κάτι αντίστοιχο; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina A. είπε:

Αν θηλάζεις παίρνει πολλά αντισωματα και είναι αρκετά προστατευμενο, αλλά και ξένο γάλα να πίνει, τα μωρά δεν είναι τόσο ευάλωτα στον κορονοιο όσο η τρίτη ηλικία. Βέβαια είναι λογική η ανησυχία σου κ θέλει προσοχή.. Περαστικά να είναι! Όλα καλά θα πάνε! 

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.. Σε μια εβδομάδα πάω για καισαρική και με έχει πιάσει 2 μέρες το ισχιακο νεύρο. Πόδι, ποπό και λίγο μέση δλδ. Σε σημείο που δε μπορώ βήμα να κάνω. Σαν τη γιαγια και χειρότερα. Ξέρει καμία κάτι που μπορεί να βοηθήσει;; είχε καμία κάτι αντίστοιχο; 

Κάνουμε μικτή διατροφή γιατί δεν έχω πολύ γάλα. Σε ευχαριστώ, ελπίζω να περάσει σύντομα. Δεν ξέρω να σου πω για το θέμα που έχεις, μακάρι να σου περάσει.

 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, έχετε καμία εμπειρία από ίκτερο?  Είμαστε ακόμα μαιευτήριο και μας είπαν ότι είναι τσιμπημενος και να θηλάζω περισσότερο 

@Aggelikh NtDen exw empeiria alla sto domatio pou imouna eixe mia kopela pou to moro tis eixe tetoio kai to evalan se mia lampa den kseto pos to lene akrivos gia 24 ores...kai tis eipan oti den einai tipota sovaro.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, έχετε καμία εμπειρία από ίκτερο?  Είμαστε ακόμα μαιευτήριο και μας είπαν ότι είναι τσιμπημενος και να θηλάζω περισσότερο 

Τι τιμή σας είπαν για ικτερο;θυμάσαι;όντως ο θηλασμός βοηθάει..Εμείς φύγαμε με λίγη αναβασμενη τιμή και μας είπαν να κάνουμε μια εξέταση σε ένα μικροβιολογικό αφού τον δει πρώτα ο παιδίατρος μας.Τελικα τον είδε  ο παιδίατρος και μας είπε δεν χρειάζεται να κάνουμε εξέταση γτ παίρνει πολύ βάρος όποτε θα του φύγει.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, έχετε καμία εμπειρία από ίκτερο?  Είμαστε ακόμα μαιευτήριο και μας είπαν ότι είναι τσιμπημενος και να θηλάζω περισσότερο 

Και τα δυο μου παιδιά είχαν ίκτερο. Δεν είναι καθόλου ανησυχητικός. Μειώνεται όντως με το θηλασμό και την έκθεση στο ηλιακό φως.

Ο πρώτος μου γιος χρειάστηκε μια επανεξέταση στο νοσοκομείο δυο μέρες αφότου βγήκαμε, είχε πέσει η τιμή της χολερυθρίνης και όλα καλά. Ο δεύτερος ταλαιπωρηθηκε λίγο περισσότερο. Στην επανεξέταση ήταν ψηλά η τιμή, πήγαμε και την επόμενη μέρα ύστερα από μαραθώνιο θηλασμού και ήταν ακόμα πιο πάνω. Τελικά τον κρατήσανε για 24 ώρες, μπήκε στη λάμπα (πολύ στεναχώρια για εμάς, όπως φαντάζεσαι που τον αφήσαμε), αλλά είχε θεαματικά αποτελέσματα. Τον πήραμε την επόμενη μέρα, επανεξέταση σε δυο μέρες, ήταν καλά και εκεί τελείωσε το όλο θέμα.

Εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Γεννησαμε κ εμείς εχθές !!!! Ενώ ξεκινήσαμε με φτ πήγαμε με καισαρική!!!! 

Καμιά συμβουλή για να μην πονάει η τομή κ να σηκώνομαι πιο άνετα?????? 

To περπατημα και η υπομονη θα έλεγα!! Να σας ζήσει!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Γεννησαμε κ εμείς εχθές !!!! Ενώ ξεκινήσαμε με φτ πήγαμε με καισαρική!!!! 

Καμιά συμβουλή για να μην πονάει η τομή κ να σηκώνομαι πιο άνετα?????? 

Να σας ζήσει!!! Καλή ανάρρωση και σε σένα. Στο να σηκώνεσαι πιο εύκολα δεν ξέρω αν υπάρχει συμβουλή. Εγω την 5η μέρα ένιωσα καλύτερα με την τομη, θέλει πολύ υπομονή!!! Να παίρνεις όσα πιο πολλά παυσίπονα μπορείς για να ανακουφίζεσαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Τι τιμή σας είπαν για ικτερο;θυμάσαι;όντως ο θηλασμός βοηθάει..Εμείς φύγαμε με λίγη αναβασμενη τιμή και μας είπαν να κάνουμε μια εξέταση σε ένα μικροβιολογικό αφού τον δει πρώτα ο παιδίατρος μας.Τελικα τον είδε  ο παιδίατρος και μας είπε δεν χρειάζεται να κάνουμε εξέταση γτ παίρνει πολύ βάρος όποτε θα του φύγει.

12.4 ήταν η τελευταία μετρηση και η παιδίατρος σχολίασε πως είναι οκ για το 24ωρο που βρισκόμαστε! Θα μας μετρήσουν και το πρωί για να δούμε αν θα πάρουμε εξιτήριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

12.4 ήταν η τελευταία μετρηση και η παιδίατρος σχολίασε πως είναι οκ για το 24ωρο που βρισκόμαστε! Θα μας μετρήσουν και το πρωί για να δούμε αν θα πάρουμε εξιτήριο 

Θα το δείτε το πρωί.Καλη είναι η τιμή.Εμεις φύγαμε με 11.4.Σε στο μέρες κλείνουμε μήνα και ακόμα φαίνονται λιγο κίτρινα τα μάτια του.Τωρα πάει να καθαρίσει.Και στο πρώτο μου παιδί που θήλαζα άργησε να φύγει θυμάμαι.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

To περπατημα και η υπομονη θα έλεγα!! Να σας ζήσει!! 

@Lak4Na sas zisei❤Genisa prin mia evdomada me kaisariki.akrivos  ayto perpatima kai ipomoni.tis protes 3 meres ponousa.tora mia evdomada meta eimai poli kala den exo katholou ponos.alla perpatousa sinexia sto maieutirio.me sikosan 5 ores meta tin genna.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2022 at 6:52 ΠΜ, lenoutso είπε:

Θα το δείτε το πρωί.Καλη είναι η τιμή.Εμεις φύγαμε με 11.4.Σε στο μέρες κλείνουμε μήνα και ακόμα φαίνονται λιγο κίτρινα τα μάτια του.Τωρα πάει να καθαρίσει.Και στο πρώτο μου παιδί που θήλαζα άργησε να φύγει θυμάμαι.

Είχατε μπει για φωτοθεραπεία; Εμάς σήμερα, 5η μέρα, είναι 16.. μας είπε να ξαναμετρησουμε το απόγευμα. αν έχει πάει 17.5 και πάνω θα μπούμε για φωτοθεραπεία. Από ο,τι κατάλαβα για κάθε μέρα είναι άλλο το όριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...