Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Είχατε μπει για φωτοθεραπεία; Εμάς σήμερα, 5η μέρα, είναι 16.. μας είπε να ξαναμετρησουμε το απόγευμα. αν έχει πάει 17.5 και πάνω θα μπούμε για φωτοθεραπεία. Από ο,τι κατάλαβα για κάθε μέρα είναι άλλο το όριο 

@Aggelikh Nt γεννησα 31/08 και έκανε ίκτερο. μπηκε το τελευταίο βραδυ λάμπα αλλα δεν έπεσε. Έδωσα ξένο γαλα μαζι με το δικο μου γιατι θες μεσω της διουρησης να πεσει η χολερυθρίνη. ναι γ καθε μερα εχει άλλο όριο. Κανε ότι σου πει ο παιδίατρος. εμας κοντευει τον μηνα κ εχει λιγο κιτρινα ακομη ματακια. απ το κεφαλι φευγει τελευταια η κιτρινιλα. ολα καλα πηγαν σε μας. μην αγχωνεσαι!! συμβαινει σε απειρα παιδακια. αν ειναι πιο νωχελικο μην ανησυχεις. να τον ξυπνας να τρωει. τις ευχες μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Είχατε μπει για φωτοθεραπεία; Εμάς σήμερα, 5η μέρα, είναι 16.. μας είπε να ξαναμετρησουμε το απόγευμα. αν έχει πάει 17.5 και πάνω θα μπούμε για φωτοθεραπεία. Από ο,τι κατάλαβα για κάθε μέρα είναι άλλο το όριο 

Όχι.Θυμαμαι μας πήραν μια μέτρηση το πρωί που ήταν να πάρουμε εξιτήριο και μας άφησαν να φύγουμε.Δεν είχε ανέβει πολύ.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Εχω μερες να μπω να γραψω αλλα παρακολουθω τα νεα σας. Να σας ζησουν τα μωρακια σε ολες οσες εχετε γεννησει!!Νομιζω εχουμε μεινει λιγες που ακομη δεν...Εγω ημουν με περιδεση να σας θυμίσω,περασα μια εγκυμοσύνη με πολλη αγωνια και ξαπλα,τελικα ελυσα την περιδεση στην 37η εβδομαδα και το καμαρι μου δε θελει να βγει!

Φτασαμε 40+ πλεον οποτε αύριο θα μπω με προκληση.Ποιος να μου το λεγε....

Καλη δυναμη σε ολες!!:grin:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, doremina είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Εχω μερες να μπω να γραψω αλλα παρακολουθω τα νεα σας. Να σας ζησουν τα μωρακια σε ολες οσες εχετε γεννησει!!Νομιζω εχουμε μεινει λιγες που ακομη δεν...Εγω ημουν με περιδεση να σας θυμίσω,περασα μια εγκυμοσύνη με πολλη αγωνια και ξαπλα,τελικα ελυσα την περιδεση στην 37η εβδομαδα και το καμαρι μου δε θελει να βγει!

Φτασαμε 40+ πλεον οποτε αύριο θα μπω με προκληση.Ποιος να μου το λεγε....

Καλη δυναμη σε ολες!!:grin:

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, doremina είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Εχω μερες να μπω να γραψω αλλα παρακολουθω τα νεα σας. Να σας ζησουν τα μωρακια σε ολες οσες εχετε γεννησει!!Νομιζω εχουμε μεινει λιγες που ακομη δεν...Εγω ημουν με περιδεση να σας θυμίσω,περασα μια εγκυμοσύνη με πολλη αγωνια και ξαπλα,τελικα ελυσα την περιδεση στην 37η εβδομαδα και το καμαρι μου δε θελει να βγει!

Φτασαμε 40+ πλεον οποτε αύριο θα μπω με προκληση.Ποιος να μου το λεγε....

Καλη δυναμη σε ολες!!:grin:

Me to kalo koritsi mou me enan pono.Ola tha pane kala❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Simona είπε:

@MarthaK Ti kaneis,pos eisai?❤

Καλά είμαι τώρα έχω αναρρώσει σχεδόν. Και ο μικρούλης μου είναι μια χαρά ήσυχος δεν έχω παράπονο κανένα!!! Εσείς πως είστε; ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaK είπε:

Καλά είμαι τώρα έχω αναρρώσει σχεδόν. Και ο μικρούλης μου είναι μια χαρά ήσυχος δεν έχω παράπονο κανένα!!! Εσείς πως είστε; ❤️

Xeromai para poli gia esena❤Kai egw kala eimai poia.h mikri isixi einai alla ta vradia den koimate kai poli..ksipnaei sinexia.Exoume provlima me to repsimo diskola revetai kai troei oti na nai ores...o afalos den exei pesei akoma kai diskolevomaste sto mpanio.Esy thilazeis?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

Xeromai para poli gia esena❤Kai egw kala eimai poia.h mikri isixi einai alla ta vradia den koimate kai poli..ksipnaei sinexia.Exoume provlima me to repsimo diskola revetai kai troei oti na nai ores...o afalos den exei pesei akoma kai diskolevomaste sto mpanio.Esy thilazeis?

Εμάς έπεσε χτες ο αφαλός και πολύ το χάρηκα! Θηλάζω αλλά όχι αποκλειστικά, είναι δύσκολα ακόμα πάνω σε αυτό το θέμα γιατί όταν θηλάζω δεν χορταίνει κ μετά αναγκαστικά δίνω κ συμπλήρωμα κι έτσι μας παίρνει πολύ ώρα κ κουράζομαι. Όταν βλέπω όμως τα ματάκια του δεν υπολογίζω ούτε κούραση ούτε τίποτα!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MarthaK είπε:

Εμάς έπεσε χτες ο αφαλός και πολύ το χάρηκα! Θηλάζω αλλά όχι αποκλειστικά, είναι δύσκολα ακόμα πάνω σε αυτό το θέμα γιατί όταν θηλάζω δεν χορταίνει κ μετά αναγκαστικά δίνω κ συμπλήρωμα κι έτσι μας παίρνει πολύ ώρα κ κουράζομαι. Όταν βλέπω όμως τα ματάκια του δεν υπολογίζω ούτε κούραση ούτε τίποτα!!! ❤️

Tin nixta ksipnaei poli?Emena pio poli koimate mera para nixta.Alla antexw...etsi opos to les molis vlepw ta matakia tis ta ksexnaw ola.To kratas esy gia na reftei?❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Tin nixta ksipnaei poli?Emena pio poli koimate mera para nixta.Alla antexw...etsi opos to les molis vlepw ta matakia tis ta ksexnaw ola.To kratas esy gia na reftei?❤

Εμενα τρώει κάθε 3-4 ώρες γενικά, άλλες μέρες είναι πιο πολύ τη νύχτα ξύπνιος κ άλλες μέρα. 

Με το ρέψιμο έχει ένα θέμα, αμα τον πάρει ύπνος δεν ρεύεται κ κάθομαι τον κρατάω όρθιο γιατί φοβάμαι να τον ξαπλώσω. Τον πιάνει και λοξιγκας συνέχεια. Εσένα ρεύεται εύκολα;;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Εμενα τρώει κάθε 3-4 ώρες γενικά, άλλες μέρες είναι πιο πολύ τη νύχτα ξύπνιος κ άλλες μέρα. 

Με το ρέψιμο έχει ένα θέμα, αμα τον πάρει ύπνος δεν ρεύεται κ κάθομαι τον κρατάω όρθιο γιατί φοβάμαι να τον ξαπλώσω. Τον πιάνει και λοξιγκας συνέχεια. Εσένα ρεύεται εύκολα;;

@MarthaKMe to repsimo exoume provlima kai emis...tin kraw poli ora orthia gia na reftei alla poles fores den to kanei kai fovamai na tin ksaplosw.asta na pane...loksiga exei polles foren tin imera kai nixta.einai fisiologiko na exei etsi mou eipe h paidiatros.einai poli mikroulia akoma..ta zoristoume mexri na mpoun se ena programa.Emena tin mera koimate kala alla tin nixta ksipnaei poli kai olo kounietai xaxaxa.ti na kanoun den gnorizoun mera nixta ta kaimena.❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MarthaKMe to repsimo exoume provlima kai emis...tin kraw poli ora orthia gia na reftei alla poles fores den to kanei kai fovamai na tin ksaplosw.asta na pane...loksiga exei polles foren tin imera kai nixta.einai fisiologiko na exei etsi mou eipe h paidiatros.einai poli mikroulia akoma..ta zoristoume mexri na mpoun se ena programa.Emena tin mera koimate kala alla tin nixta ksipnaei poli kai olo kounietai xaxaxa.ti na kanoun den gnorizoun mera nixta ta kaimena.❤

Αχχ κ μένα σήμερα τρώει και κοιμάται πάλι αμέσως, δεν με βλέπω καλά τη νύχτα χαχαχα. Θα μπουν σε προγραμμα σιγά σιγά!!!

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2022 at 8:09 ΜΜ, Simona είπε:

Tin nixta ksipnaei poli?Emena pio poli koimate mera para nixta.Alla antexw...etsi opos to les molis vlepw ta matakia tis ta ksexnaw ola.To kratas esy gia na reftei?❤

Έτσι και μένα ! Τη μέρα κοιμάται και το βράδυ το μάτι γαρίδα !! Ασεεε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε πια 9 ημερών... Κοιμόμαστε τη νύχτα αλλά η παιδίατρος μου είπε να τον ξυπναω να τον ταιζω επειδή είχε τον ίκτερο κ θέλει να παίρνει πολλά υγρά! Οπότε κι εγώ ξενυχτάω αλλά χίλιες φορές χαλάλι! Εμείς όλη μέρα τρώμε , κάνουμε κακα κ αλλάζουμε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...