Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, EvgeniaCher said:

Με το καλό!

Εμένα μου είπαν την Παρασκευή παρόλο που έκανα την εμβρυομεταφορά την Τετάρτη που μας πέρασε, σαν πολύ νωρίς μου φαίνεται 🤔

 

1 hour ago, silvy22 said:

10 μέρες καλά είναι 

9 μέρες είναι.

Είναι το νωρίτερο που ζητάνε. Μια χαρά είναι, μην αγχώνεσαι απλώς ο δικός μου ζητάει πολλές μέρες 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Ele@n είπε:

Μακάρι να το γιορτάζουμε με ανθρακούχο όλη την εβδομάδα!!!

Όταν γίνεται γονιμοποίηση με κατεψυγμένο σπέρμα επηρεάζει;

Εγώ μόνο με κατεψυγμένο σπέρμα κάνω και γονιμοποιούνται κανονικότατα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

9 μέρες είναι.

Είναι το νωρίτερο που ζητάνε. Μια χαρά είναι, μην αγχώνεσαι απλώς ο δικός μου ζητάει πολλές μέρες 

Κατερίνα ποτέ κανείς εσυ με το καλό την χοριακη σου ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

9 μέρες είναι.

Είναι το νωρίτερο που ζητάνε. Μια χαρά είναι, μην αγχώνεσαι απλώς ο δικός μου ζητάει πολλές μέρες 

Να πω την αλήθεια θα προτιμούσα λίγο περισσότερες μέρες (από Παρασκευή να πήγαινα την Δευτέρα), καθώς ακόμα και εάν είναι θετικό η συγκέντρωση της θα είναι χαμηλή και μετά θα είσαι στην πρίζα εάν θα εξελιχθεί ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, EvgeniaCher said:

Να πω την αλήθεια θα προτιμούσα λίγο περισσότερες μέρες (από Παρασκευή να πήγαινα την Δευτέρα), καθώς ακόμα και εάν είναι θετικό η συγκέντρωση της θα είναι χαμηλή και μετά θα είσαι στην πρίζα εάν θα εξελιχθεί ή όχι.

Θα εισαι στην πρίζα ότι και να γίνει οπότε να χαίρεσαι που η αναμονή σου τελειώνει μια ώρα αρχύτερα. Και η μεγάλη χοριακή δεν σημαίνει απαραίτητα τελειόμηνη κύηση. Πάντα άγχος θα έχουμε 😏 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Πέμπτη 🙂

Καλή επιτυχία Κατερίνα!!

Καλησπέρα! Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιον καλό ενδοκρινολογο αναπαραγωγής στην Αθήνα? Έχω κλείσει ραντεβού στο Έλενα για το διάστημα που θα είμαστε Αθήνα αλλά δεν κατάφερα να βρω ραντεβού για το ενδοκρινολογικο του Ελενα όπως μου είχαν προτεινει κάποιες κοπέλες..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

αυριο κάνω ετ και ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την ετ σταματάμε τις βιταμίνες; Δηλαδή την d, το σίδηρο, την αργινινη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

αυριο κάνω ετ και ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την ετ σταματάμε τις βιταμίνες; Δηλαδή την d, το σίδηρο, την αργινινη;

Δεν είναι απαραίτητο τόσο νωρίς να τις σταματήσεις.  Δεν επηρεάζουν πουθενα. Αν φοβάσαι (για το εμβρυο)μπορείς να τις σταματήσεις παλι δεν θα επιρεασει πουθενα. Αν θες μπορείς να συνεχίσεις με ππλυβιταμινες εγκυμοσύνης.  Γενικα παντως μέχρι να μαθεις οτι είσαι έγκυος δεν επηρεάζουν πουθενα με την θετική χοριακη ξεκινάς αλλα με την συμβουλή του γιατρού σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marlina said:

Καλή επιτυχία Κατερίνα!!

Καλησπέρα! Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιον καλό ενδοκρινολογο αναπαραγωγής στην Αθήνα? Έχω κλείσει ραντεβού στο Έλενα για το διάστημα που θα είμαστε Αθήνα αλλά δεν κατάφερα να βρω ραντεβού για το ενδοκρινολογικο του Ελενα όπως μου είχαν προτεινει κάποιες κοπέλες..

Σε ευχαριστώ 🙏  

1 hour ago, Kate33 said:

Κορίτσια καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

αυριο κάνω ετ και ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την ετ σταματάμε τις βιταμίνες; Δηλαδή την d, το σίδηρο, την αργινινη;

Μπορείς να τις συνεχίσεις αλλά καλό είναι να ενημερώσεις και τον γιατρό σου 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα. @silvy22& @Αγάπ μεγάλες χοριακες Καλές εγκυμοσύνες και γερά μωρά σας εύχομαι. 

Καλημέρααααα!!!Καλή χαρούμενη εβδομάδα σε όλες!! Ευχαριστώ πολυυυυ

8 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

αυριο κάνω ετ και ήθελα να ρωτήσω αφού κάνουμε την ετ σταματάμε τις βιταμίνες; Δηλαδή την d, το σίδηρο, την αργινινη;

Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα. @silvy22& @Αγάπ μεγάλες χοριακες Καλές εγκυμοσύνες και γερά μωρά σας εύχομαι. 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!! Σήμερα είναι η μέρα μας τα τα τα τα 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...