Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

28 minutes ago, Arriel_83 said:

😆😆

Αυτή η αναμονή σκοτώνει το ξέρω. Η κουμπάρα μου έβλεπε ταινίες από το πρωί μέχρι το βράδυ και ξεχνιόταν. Εγώ θα σου έλεγα βρες κάτι σαν χόμπυ, ένα βιβλιο, κάνε διαλογισμό φέρνοντας στο μυαλό ωραίες εικόνες με το μωρό σου. Και θα περάσουν οι μέρες. :) 

Αν κάνω εικόνες με το ανύπαρκτο μωρό μου, έφυγα για τρελάδικο κατευθείαν 😄

  • Χαχα 14

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν κάνω εικόνες με το ανύπαρκτο μωρό μου, έφυγα για τρελάδικο κατευθείαν 😄

Θα σου προτείνω εγώ ωραία ασχολία, ψάξε για καινούργια ανοιξιάτικα ρούχα σε άνετη γραμμή!!!!😊

  • Μου αρέσει 7

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ele@n said:

Θα σου προτείνω εγώ ωραία ασχολία, ψάξε για καινούργια ανοιξιάτικα ρούχα σε άνετη γραμμή!!!!😊

Αυτό δεν είναι κακή ιδέα. Άλλωστε τόσο που έχω φάει αυτές τις μέρες θα πιάσει τόπο σε όλες τις περιπτώσεις 😄

 

  • Χαχα 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Αχ, είσαι πολύ φίλη μου!!!! Μόνο σε στάση Βούδα δεν κάθομαι κάθε μήνα μπας και δέσει....

πόσες μέρες ξάπλα;;;;;

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα ! Με ευχάριστα νέα για όλες σύντομα εύχομαι ! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάτσω ξάπλα , αντιθέτως οι νέες έρευνες δείχνουν ότι δε κάνει καλό η α παρατεταμένη ξάπλα στην ετ . Τρίτη έκανα ετ και πεμπτη πήγα κανονικά στη δουλειά ( καθιστή δουλειά βέβαια ) και γύρισα σε όλες μου τις  ασχολίες . Έμεινα έγκυος . Προσωπικά θεωρώ ότι οι στερήσεις και η ξάπλα και όλα αυτά δεν βοηθανε αλλά βάζουν τον οργανισμό σε κατάσταση άγχους και  και αυτό δεν είναι καλό …

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μεθαύριο ωοληψια. Κορίτσια οι σύζυγοι σας πάνε το δείγμα από το σπίτι; Καμία σχέση με της Αθήνας. Εδώ επαρχία έχουν ένα δωμάτιο και απέξω ακριβώς η αίθουσα αναμονής...τραγικοί....

Εμένα όσες φορές χρειάστηκε να δώσει δείγμα το έδινε στο νοσοκομείο που κάναμε την εξωσωματικη για πιο άμεσα!Να είναι φρέσκο πράγμα........

Καλά εννοείται ότι οι συνθήκες είναι ούτως ή άλλως τραγικές αλλά τουλάχιστον σε εμάς το δωμάτιο δεν ήταν στην αίθουσα αναμονής ήταν στην ενδοχώρα!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν κάνω εικόνες με το ανύπαρκτο μωρό μου, έφυγα για τρελάδικο κατευθείαν 😄

Καταρχάς όλες σου οι σκέψεις είναι λογικές...σκέψου όμως ότι μέχρι την χοριακη είσαι όντως έγκυος...έχεις εκεί μέσα ένα(ή δύο) εμβρυακι..τώρα εάν αυτό θα μείνει κ θα πιαστεί κ θα αυξηθεί η χοριακη δυστηχως αυτό δεν είναι στο χέρι μας αλλά μέχρι την χοριακη είσαι όντως έγκυος...να το χαϊδεύεις κ να του μιλάς ..γιατί εκεί είναι...κ σου εύχομαι με όλη μου την ψυχή κ την καρδιά κ εκεί να μείνει ...να γίνει ένα μεγάλο μωρό γερό κ δυνατο...

Εγώ το καλοκαίρι στην εγκυμοσύνη μου μέχρι την βιοχημική του μιλούσα κ το χαιδευα..δεν ήταν όμως το τυχερό μας..ποιος ξέρει μπορεί μην ήταν γερό...θέλω να πω αυτή την στιγμή είσαι έγκυος...άσε τι θα γίνει μετά την χοριακη...τώρα αυτό είναι εκεί...κοίτα να το χαρείς...κ μετά την χοριακη να το χαρείς ακόμα περισσότερο!!!

Θετικές σκέψεις με όλες τις θετικές μας ευχουλες!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Γνώστης γιατί είναι νεαρός και όλη του η ειδίκευση είναι πάνω σε αυτό! 

Έπαιρνε το BIO-DH της Nature Plus. 

Καλημέρα! Ήταν αντισώματα θυρεοειδή, αντισώματα επινεφριδίων, καμπύλη ζαχάρου (μέτρηση σε 4 χρόνους και όχι σε 3 που συνηθίζεται) και εύθραυστο Χ. 

Σημαντικό! Έπαιρνες 1 την ημέρα; Σου το είχε συστήσει ο γιατρός σου; 

Βλέπω ότι έχει 25mg της ορμόνης... 

Με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Θα σου προτείνω εγώ ωραία ασχολία, ψάξε για καινούργια ανοιξιάτικα ρούχα σε άνετη γραμμή!!!!😊

χαχαχα, αυτό κάνω κι εγώ!Ψάχνω τα e-shop και κοιτάω φόρμες και μακριές μπλούζες! Εν τω μεταξύ εμβρυομεταφορά δεν έχω κάνει ακόμα! Γελάστε όσο θέλετε🤣

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Visit a vis said:

Σημαντικό! Έπαιρνες 1 την ημέρα; Σου το είχε συστήσει ο γιατρός σου; 

Βλέπω ότι έχει 25mg της ορμόνης... 

Με το καλό!!

Επαιρνα 2 την ημέρα και εννοειται με παρακολούθηση του γιατρού. Αν και υπάρχει στα φαρμακεία ως συμπλήρωμα, ωστόσο είναι προ-ορμόνη και είναι επικίνδυνο να το πάρει κανείς μόνος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

συγχαρητηρια κορίτσι μου γλυκό. καλούς διπλασιασμους τώρα και μια ήρεμη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...