Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

      Για ετ μ τα ξεκινάμε 1η μέρα εμένα μόνο στην διέγερση με ξεκίνησε 2η 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, silvy22 είπε:

εγω παω για απογευμα...μετα τις 4 μου ειπαν οι γλυκουλες..

Είχαν οι γλυκουλες πολύ δουλειά για να υπολογίσουν μόνο μια παράμετρο, τόσο σημαντική για εμάς για να καθόμαστε σε αναμμένα κάρβουνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Αγάπ είπε:

Κορίτσια ποια έλεγε για κέρασμα με ανθρακουχο νερο???

Ε λοιπόν σας κερνάω όλες...βγήκε...910!! Απίστευτο????

Συγχαρητήρια!!! Μπράβο μπράβο και μπράβο😆

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Κορίτσια ποια έλεγε για κέρασμα με ανθρακουχο νερο???

Ε λοιπόν σας κερνάω όλες...βγήκε...910!! Απίστευτο????

Μπράβο!!!! Αυτό και αν είναι νούμερο!!!! Σούπερ ντουπερ!!! Το λιγότερο δίδυμα θα πω εγώ! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη ❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Κορίτσια ποια έλεγε για κέρασμα με ανθρακουχο νερο???

Ε λοιπόν σας κερνάω όλες...βγήκε...910!! Απίστευτο????

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Έτσι με ευχάριστα να ξεκινάει η εβδομάδα μας!! 
@silvy22 καλά αποτελέσματα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Αγάπ για πες, εκτός από το αίμα τι άλλο είχες; Δώσε κανα hint στην απελπισμένη 

Εγώ δεν είχα τίποτα....μόνο το στήθος ζουλουσα όλη μέρα μπας και το βρω πρησμένο αλλά δεν....ούτε αυτό... οπότε έχε πίστη!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kateriiina25 said:

@Αγάπ για πες, εκτός από το αίμα τι άλλο είχες; Δώσε κανα hint στην απελπισμένη 

Επειδή έχω βρεθεί σε αυτή την κατάσταση, θα σου έλεγα να μην πέσεις στην παγίδα των συμπτωμάτων. Σου μιλάει μία πρώην τρελή με αυτά. Κάθε μήνα μετά των ωορηξία ακίνητη για να "δέσει" (ναι καλά) και αν καθυστερούσε έστω και 1 ημέρα η περίοδος, εστίαζα στους πόνους και σε ό,τι άλλο κατά καιρούς έχουμε ακούσει σαν σύμπτωμα. 

Και τελικά ήρθε όταν τα είχα βγάλει αυτά από το μυαλό μου (γιατί είχα βγάλει και από το μυαλό μου το αν θα μείνω ή δεν θα μείνω έγκυος ποτέ). Έκανα κανονικά τη ζωή μου λέγοντας "αν είναι να έρθει θα έρθει". Αγόρασα τις σερβιέτες μου του μήνα από νωρίς, πέταξα όλα τα τεστ ταινίες που είχα και μανιωδώς έκανα κάθε μήνα, άραξα και καθώς γνώριζα ότι είχα και μία κύστη, το έβγαλα παντελώς από το μυαλό μου. Εστίασα σε αυτά που μου προσφέρουν χαρά (βόλτα με φίλες, κολύμπι με τον σύζυγο).

Και τσουπ, ήρθε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Αγάπ για πες, εκτός από το αίμα τι άλλο είχες; Δώσε κανα hint στην απελπισμένη 

Ούτε εγώ είχα, όταν είδα το αίμα το στήθος ήταν ανύπαρκτο. Τα συμπτώματα μου ξεκίνησαν 7η εβδομάδα. Όταν λέω συμπτώματα εννοώ στήθος που μια πονάει λίγο μια τίποτα!! Και το στομάχι, ζαλάδες, εμετούς. Όλα χειροτέρεψαν την 8η εβδομάδα.

Α και εγώ δεν είχα αίμα εμφύτευσης. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Αγάπ για πες, εκτός από το αίμα τι άλλο είχες; Δώσε κανα hint στην απελπισμένη 

Όλα καλά θα πάνε Κατερινάκι, ειμαι σίγουρη για την επιτυχία σου και στατιστικά να το δεις έχεις υπεραυξημενες πιθανότητες! Το αίμα εύχομαι σε καμία κοπέλα να μην το έχει γιατί είναι πολύ αγχωτικό. Κατά τ αλλά όπως σ είχα πει, είχα τα σύμπτωματα της προγεστερονης, καουρα στην αρχή, σπυράκια, νεύρα, πείνα, κούραση κι έμεινα αρκετές μέρες ξάπλωμενη μετά την ετ. Επίσης, είχα και έχω ακόμα αρκετό άγχος. Από στήθος τίποτα....ακόμα παραμένει ανύπαρκτο...χαχαχ

Αλλά όλα αυτά είναι σχετικά. 

Να δεις που όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου συγνώμη και όλας, ξέρουμε μια χαρά όλες ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα στην αρχή. Μετά από τόσες προσπάθειες με φυσική σύλληψη και εξωσωματικες θέλουμε απλά να ελπίζουμε!! Ναι ναι να νιώσουμε ότι κάτι έχουμε για να περάσει και άλλη μια μέρα! Την προηγούμενη μου φορά δεν σκεφτόμουν τίποτα και είχα βιοχημική. Σε αυτήν έψαχνα συμπτώματα γιατί γουσταρα! Ήθελα να νιώσω ότι κάτι έχω για να αντέξω την αναμονή. Η αναμονή από την εμβρυομεταφορα δεν έχει καμία σχέση με την αναμονή μέχρι να αδιαθετησεις. Ο κόπος; Τα φάρμακα; Το ότι κάθεσαι σχεδόν τέρμα ξάπλα, προσέχεις τα πάντα, δεν κάνεις σεξ, δεν γυρνάς δουλειά; Δεν είναι το ίδιο πάντως. Έμεινα έγκυος. Ναι έμεινα έγκυος και είμαι ακόμα προς το παρόν παρόλο το άγχος και παρόλο που έκλαιγα κάθε μέρα για 5 εβδομάδων γιατί έλεγα ότι τώρα το έχασα και τώρα το έχασα. 

Όταν έχεις χοριακη 910 ναι θα έχεις συμπτώματα. Όσες δεν παίρνουν έναν τόνο φάρμακα δεν μπορούν να καταλάβουν μόνο και μόνο από τα φάρμακα πως νιώθουμε. 

Μπορεί να φαίνεται το μήνυμα επιθετικό, αλλά δεν έχουμε όλες τα ίδια προβλήματα! Δεν μπορούμε όλες να μείνουμε όταν χαλαρώνουμε! Πιστέψτε με κορίτσια, δεν είμαστε 3-5-10 χρόνια κάθε μέρα μέσα στο άγχος. Απολαμβάνουμε την ζωή μας, κάνουμε διακοπαρες. Απολαμβάνουμε τις σχέσεις μας. Απλά δεν μένουμε. Δεν μπορούμε ιατρικά να μείνουμε.

Πολλά φιλιά στις αγωνίστριες ❤️❤️❤️

 

 

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Επειδή έχω βρεθεί σε αυτή την κατάσταση, θα σου έλεγα να μην πέσεις στην παγίδα των συμπτωμάτων. Σου μιλάει μία πρώην τρελή με αυτά. Κάθε μήνα μετά των ωορηξία ακίνητη για να "δέσει" (ναι καλά) και αν καθυστερούσε έστω και 1 ημέρα η περίοδος, εστίαζα στους πόνους και σε ό,τι άλλο κατά καιρούς έχουμε ακούσει σαν σύμπτωμα. 

Και τελικά ήρθε όταν τα είχα βγάλει αυτά από το μυαλό μου (γιατί είχα βγάλει και από το μυαλό μου το αν θα μείνω ή δεν θα μείνω έγκυος ποτέ). Έκανα κανονικά τη ζωή μου λέγοντας "αν είναι να έρθει θα έρθει". Αγόρασα τις σερβιέτες μου του μήνα από νωρίς, πέταξα όλα τα τεστ ταινίες που είχα και μανιωδώς έκανα κάθε μήνα, άραξα και καθώς γνώριζα ότι είχα και μία κύστη, το έβγαλα παντελώς από το μυαλό μου. Εστίασα σε αυτά που μου προσφέρουν χαρά (βόλτα με φίλες, κολύμπι με τον σύζυγο).

Και τσουπ, ήρθε. 

Αχ, είσαι πολύ φίλη μου!!!! Μόνο σε στάση Βούδα δεν κάθομαι κάθε μήνα μπας και δέσει....

πρίν από 18 λεπτά , Αγάπ είπε:

Όλα καλά θα πάνε Κατερινάκι, ειμαι σίγουρη για την επιτυχία σου και στατιστικά να το δεις έχεις υπεραυξημενες πιθανότητες! Το αίμα εύχομαι σε καμία κοπέλα να μην το έχει γιατί είναι πολύ αγχωτικό. Κατά τ αλλά όπως σ είχα πει, είχα τα σύμπτωματα της προγεστερονης, καουρα στην αρχή, σπυράκια, νεύρα, πείνα, κούραση κι έμεινα αρκετές μέρες ξάπλωμενη μετά την ετ. Επίσης, είχα και έχω ακόμα αρκετό άγχος. Από στήθος τίποτα....ακόμα παραμένει ανύπαρκτο...χαχαχ

Αλλά όλα αυτά είναι σχετικά. 

Να δεις που όλα θα πάνε καλά!

πόσες μέρες ξάπλα;;;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Arriel_83 said:

Επειδή έχω βρεθεί σε αυτή την κατάσταση, θα σου έλεγα να μην πέσεις στην παγίδα των συμπτωμάτων. Σου μιλάει μία πρώην τρελή με αυτά. Κάθε μήνα μετά των ωορηξία ακίνητη για να "δέσει" (ναι καλά) και αν καθυστερούσε έστω και 1 ημέρα η περίοδος, εστίαζα στους πόνους και σε ό,τι άλλο κατά καιρούς έχουμε ακούσει σαν σύμπτωμα. 

Και τελικά ήρθε όταν τα είχα βγάλει αυτά από το μυαλό μου (γιατί είχα βγάλει και από το μυαλό μου το αν θα μείνω ή δεν θα μείνω έγκυος ποτέ). Έκανα κανονικά τη ζωή μου λέγοντας "αν είναι να έρθει θα έρθει". Αγόρασα τις σερβιέτες μου του μήνα από νωρίς, πέταξα όλα τα τεστ ταινίες που είχα και μανιωδώς έκανα κάθε μήνα, άραξα και καθώς γνώριζα ότι είχα και μία κύστη, το έβγαλα παντελώς από το μυαλό μου. Εστίασα σε αυτά που μου προσφέρουν χαρά (βόλτα με φίλες, κολύμπι με τον σύζυγο).

Και τσουπ, ήρθε. 

Πίστεψε με κορίτσι μου, στα 6 χρόνια έχω υπάρξει άπειρες φορές ξέγνοιαστη και χωρίς άγχος και δεν προσπαθούσα για κάτι. Και μην κοιτάς που ρωτάω για συμπτώματα... τα ίδια που με συμβουλεύετε τώρα λέω κι εγώ σε κάθε κορίτσι που ρωτάει 😏 Απλώς ψάχνω να πιαστώ από κάπου να μην με τρελάνει η αναμονή, ακόμα κι αν ξέρω ότι μπορεί να μην έχει καμία βάση. 

  • Μου αρέσει 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ele@n είπε:

Αχ, είσαι πολύ φίλη μου!!!! Μόνο σε στάση Βούδα δεν κάθομαι κάθε μήνα μπας και δέσει....

πόσες μέρες ξάπλα;;;;;

6μερες ξαπλα και μετά για 3μερες ξεκίνησα χαλαρά τις δραστηριότητες μου εντός και εκτός σπιτιού κι επειδή είχα αίμα ξαναξαπλωσα μέχρι τη χοριακη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πίστεψε με κορίτσι μου, στα 6 χρόνια έχω υπάρξει άπειρες φορές ξέγνοιαστη και χωρίς άγχος και δεν προσπαθούσα για κάτι. Και μην κοιτάς που ρωτάω για συμπτώματα... τα ίδια που με συμβουλεύετε τώρα λέω κι εγώ σε κάθε κορίτσι που ρωτάει 😏 Απλώς ψάχνω να πιαστώ από κάπου να μην με τρελάνει η αναμονή, ακόμα κι αν ξέρω ότι μπορεί να μην έχει καμία βάση. 

Εγώ θα σου πω ότι μέχρι τη χοριακή ανήκεις στις εν δυνάμει έγκυες οπότε απόλαυσέ το και μετά τη χοριακή θα είσαι και με τη βούλα οπότε διπλά τα προνόμια!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ele@n said:

Αχ, είσαι πολύ φίλη μου!!!! Μόνο σε στάση Βούδα δεν κάθομαι κάθε μήνα μπας και δέσει....

😆😆

21 minutes ago, kateriiina25 said:

Πίστεψε με κορίτσι μου, στα 6 χρόνια έχω υπάρξει άπειρες φορές ξέγνοιαστη και χωρίς άγχος και δεν προσπαθούσα για κάτι. Και μην κοιτάς που ρωτάω για συμπτώματα... τα ίδια που με συμβουλεύετε τώρα λέω κι εγώ σε κάθε κορίτσι που ρωτάει 😏 Απλώς ψάχνω να πιαστώ από κάπου να μην με τρελάνει η αναμονή, ακόμα κι αν ξέρω ότι μπορεί να μην έχει καμία βάση. 

Αυτή η αναμονή σκοτώνει το ξέρω. Η κουμπάρα μου έβλεπε ταινίες από το πρωί μέχρι το βράδυ και ξεχνιόταν. Εγώ θα σου έλεγα βρες κάτι σαν χόμπυ, ένα βιβλιο, κάνε διαλογισμό φέρνοντας στο μυαλό ωραίες εικόνες με το μωρό σου. Και θα περάσουν οι μέρες. :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...