Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , koukouvagia είπε:

Καλωσήρθες! Έχεις περάσει πολλά, αλλά όντως είναι καταπληκτικό που καταφέρατε να κάνετε 9 βλαστοκύστες! Εύχομαι απ’την καρδιά μου η τωρινή σου μεταφορά να είναι η γουρλίδικη, και μέσα σου να μεγαλώνουν τα μωράκια σας. Θα τα καταφέρετε!!! :wub:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι!!! Εύχομαι και σε σένα να έχεις καλά νέα σύντομα!!! 

πρίν από 11 λεπτά , koukouvagia είπε:

Έχουμε ίδια ηλικία και μάλλον παρόμοια περίπτωση, χαμηλή AMH και εγώ αλλά ευτυχώς χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα.

Και εγώ δοκίμασα με κατεψυγμένα ωάρια που είχα απ’τα 37 μου (απέτυχαν, όντως είναι πολύ ευάλωτα αν δεν είναι γονιμοποιημένα), 1 αποτυχημένη σπερματέγχυση, μετά διέγερση με 3 έμβρυα που δεν προχώρησαν μετά την 3η μέρα. Ακολούθησαν 2 φυσικές εγκυμοσύνες (1 βιοχημική και 1 παλλίνδρομη), νέα διέγερση που έβαλα 3 x 3 ημερών αλλά εμφύτευση μηδέν. Ποτέ μου δεν έφτασα σε βλαστοκύστες. Αλλά ξαναέμεινα φυσικά και τώρα είμαι αισίως 14η εβδομάδα! :wub:

Είναι καθαρά θέμα τύχης να πέσουμε στο καλό ωάριο (λίγα μέσα στα πολλά). Και βέβαια και στο καλό σπέρμα - παίζει και αυτό ρόλο φυσικά. Άρα όλα είναι θέμα σωστού συνδυασμού. Εγώ αυτό έχω συμπεράνει, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση. Θα μπορούσε να είχε τύχει καλό ωάριο σε κάποια από τις διεγέρσεις, αλλά δεν. Μακάρι να υπήρχε κάποιο τεστ να βλέπαμε ποιότητα ωαρίου, θα ήταν τα πράγματα πολύ καλύτερα για όλες μας!

Αλλά δεν το βάζουμε κάτω, πιστεύω στην επιμονή για το αυγό το καλό, κάπου εκεί είναι και θα εμφανιστεί! 

Ααααα!!! Τι καλά!!! Περάσατε μαραθώνιο αλλά τα καταφέρατε! Εύχομαι να έχεις μια πολύ πολύ πολύ καλή εγκυμοσύνη!!!! 

*μάλλον μπερδεύτηκα και σου απάντησα 2 φορές πριν, είμαι καινούρια στο φόρουμ και αν δεν κάνω πατάτα θα σκάσω, χαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , nina21 είπε:

ευχομαι απο αυριο να εισαι ηδη καλυτερα...εμενα περισυ με βοηθουσε να βραζω φυλλα ευκαλυπτου και να τα μυριζω για το μπουκωμα... ο αντρας σου εχει και αυτος συμπτωματα ακομη?

Ναι σωστό και αυτό το έκανα παλιά ευτυχώς το ξεπέρασε έπεσε ο πυρετός κ έχει μόνο λίγο μπούκωμα και κούραση 

3 εμβόλια εκείνος εγώ ξανά κοβιντ κ 2 εμβόλια κ πάλι κοβιντ ….

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Natassou85 είπε:

Ολα καλα θα πανε και στην εσχατη αν δε τα καταφερουμε με τη πρωτη δε θα το βαλουμε κατω και θα προσπαθησουμε οσο μπορουμε..

Γενικά απο το Α lab εμεινες ευχαριστημενη; Ποσο καιρό πηρε για να εξετασει αν υπαρχει το γονιδιο η οχι; Εμας μας ειπε γυρω στις δυο βδομαδες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι σωστό και αυτό το έκανα παλιά ευτυχώς το ξεπέρασε έπεσε ο πυρετός κ έχει μόνο λίγο μπούκωμα και κούραση 

3 εμβόλια εκείνος εγώ ξανά κοβιντ κ 2 εμβόλια κ πάλι κοβιντ ….

υπομονη βρε κοριτσι μου! 

για πειτε μου λιγακι...οταν μεταφερουμε βλαστοκυστες ποτε γινεται η εμφυτευση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nina21 είπε:

υπομονη βρε κοριτσι μου! 

για πειτε μου λιγακι...οταν μεταφερουμε βλαστοκυστες ποτε γινεται η εμφυτευση?

Λένε μέχρι την 3 η μέρα … αλλά προσοχή εμενα μ είπε μέχρι τη χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

41 minutes ago, silvy22 said:

 

@kateriiina25 εγώ παίρνω lamberts acidophilus extra 10 απο προβιοτικά 

Κάποια άλλη κοπέλα ρώτησε για τα προβιοτικά :roll:

1 hour ago, KoraliaP said:

Με ΕΟΠΥΥ ωραιότατα! μπαίνεις μέσα και κατεβαίνεις στον -2 όροφο στο αιματολογικό. Ανοίγουν στις 7 το πρωί. Εγώ ήμουν Γένεσις για την εξωσωμ και όλες μα όλες τις εξετάσεις τις αιματολογικες τις εκανα στο Μητερα (7 μέρες την εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα). Σημείωση: αν πας Σάββατο ή Κυριακή σε εξυπηρετεί πρώτα η γραμματεία στον -1 και η αιμοληψια στο καπακι γίνεται στον -2. 

Ααα και μην ξεχασω!! Δευτερα με Παρασκευη οι απαντησεις στελνονται σε application στο κινητο σου. Πολυ μπροστα τα παλικαρια!!

Ααα τέλεια! Θα πάω αύριο εκεί λοιπόν. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Εvaa είπε:

Γενικά απο το Α lab εμεινες ευχαριστημενη; Ποσο καιρό πηρε για να εξετασει αν υπαρχει το γονιδιο η οχι; Εμας μας ειπε γυρω στις δυο βδομαδες. 

Μια εβδομαδα εκανε εμας .. δε ξερω αν παιζει ρολο η μεταλλαξη για το ποσο χρειαζεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Natassou85 είπε:

Μια εβδομαδα εκανε εμας .. δε ξερω αν παιζει ρολο η μεταλλαξη για το ποσο χρειαζεται

Α μαλιστα ισως να παιζει ναι. Γιατι εμας ειναι λιγο περιπλοκο και μας ειπε ειναι πολυ λεπτοδουλεια. 2.000€ , εσας ποσο αν επιτρέπεται; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Εvaa είπε:

Α μαλιστα ισως να παιζει ναι. Γιατι εμας ειναι λιγο περιπλοκο και μας ειπε ειναι πολυ λεπτοδουλεια. 2.000€ , εσας ποσο αν επιτρέπεται; 

Το ιδιο κ μεις .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια σας έχω ρωτήσει και παλιότερα αλλά δεν μου είχε απαντήσει κάποια κοπέλα. Εσάς σε όλες σας έρχεται περίοδος 14 μέρες μετά την ωορρηξία/ωοληψία? Γιατί εμένα μου έρχεται περίπου 17 μέρες μετά κάθε φορά, (και τότε που παρακολουθούσα κύκλους με υπέρηχο και τεστ ωορρηξίας). Συμβαίνει σε κάποια άλλη κοπέλα αυτό? Ξέρετε αν είναι κάτι κακό? Θα το συζητήσω με τον γιατρό την επόμενη φορά που θα τον δω αλλά έχω μία έξτρα ανησυχία τώρα που μπήκα στον κύκλο της ετ.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Εvaa είπε:

Μακάρι να πάνε ολα καλα για όλες! Περιμένω τα νέα σου!! 

Περιμενω τελη τ μηνα περιοδο για να ξεκινησω .. κ γω περιμενω νεα σου τη Δευτερα να μου πεις πως πηγε .. μη με ξεχασεις.. φιλακια πολλα κ ολα θα πανε καλα …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Natassou85 είπε:

Περιμενω τελη τ μηνα περιοδο για να ξεκινησω .. κ γω περιμενω νεα σου τη Δευτερα να μου πεις πως πηγε .. μη με ξεχασεις.. φιλακια πολλα κ ολα θα πανε καλα …

Όχι βέβαια δεν σε ξεχνάω! Μου έδωσες δύναμη! Φιλάκια πολλααα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Natassou85 said:

Κοριτσια τα cyclacur εχουν ακομα ελλειψη ;; Εγω εχω τα φτιαχτα πολλα κουτια κ εχω απορια κανουν την ιδια δουλεια με τα cyclacur ? 

Αυτή τη στιγμή δεν έχουν πλήρη έλλειψη αλλά δεν τα βρίσκεις και με το τσουβάλι από τη δίκη μου εμπειρία σε τεσσερα φαρμακεία που πηγα. Από τα τεσσερα δηλαδή βρήκα στα τρία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...