Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

προσευχηθείτε μαζί μας..


Recommended Posts

εχεις δικιο κοπελα μου ειναι να τρελαινεσε αλλα υπαρχουν θεραπειες κ βγαινουν συνεχως κ αλλες να ψαχτουνε κ εξω καλη δυναμη στους γονεις να πανε ολα καλα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά διαγνώστηκε με λευχαιμία...

Κοντεύω να τρελαθώ...

κοριτσακι μου δεν εχω γραψει καθολου σε αυτο το τοπικ.το κανω τωρα με αφορμη εσενα..οταν πριν 6 μηνες διαγνωστηκε ο ανηψιος μου εχασα τη γη...δεν ειναι ομως μη θεραπευσιμο.ειναι ιασιμο..οταν διαβασα εχθες για τις εξετασεις του παιδιου το μυαλο μου πηγε κατευθειαν εκει.εχει μεγαλο δρομο μπροστα η οικογενεια ολη,θελει μεγαλη υποστηριξη στους γονεις,κ κυριως απο το στενο περιβαλλον,θα ειστε οι κλοουν τους,οχι κλαματα μπροστα τους,το παιδι τους θα αγωνιστει σκληρα κ θελουν δυναμη ΟΛΟΙ.αν θες στειλε πμ να τα πουμε .ψηλα το κεφαλι κ ολα θα πανε καλα το πιστευω κ το ζω πλεον,η επιστημη εχει κσνει ΑΛΜΑΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ συγνωμη αν μιλαω ωμα,σε καταλαβαινω απολυτα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλους για τα λόγια συμπαράστης και εμψύχωσης....

Ναι θέλουν οι γονείς μεγάλη ενθάρυνση και ψυχολογική βοήθεια, γιατί έχουν μεγάλο δρόμο μπροστά τους... Όσο για το μωρό προσεύχομαι να βγεί δυνατό και γερό από αυτή την περιπέτεια...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι ολα να πανε καλα για το κοριτσακι, το εχω ζησει στην οικογενεια μου αυτο. Θελουν στηριξη, ο δρομος ειναι μακρυς αλλα θεραπειες υπαρχουν. Δυναμη να εχει το παιδακι και οι γονεις. Πολυ στεναχωριεμαι οταν ακουω παιδακια αρρωστα. Ετσι ειχε ξεκινησει και η αδερφη μου, για καποιες μερες εκανε δεκατα που δεν επεφταν και τελικα ειχε λευχαιμια. Ολα καλα ομως τωρα, εχουν περασει χρονια και ειναι γερη και δυνατη. Ετσι θα παει και το κοριτσακι, ολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λυπήθηκα πολύ για το παιδί αλλά εύχομαι ολόψυχα και ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά και να ζήσει έως τα βαθιά γεράματα!!!! Καλό κουράγιο στους γονείς της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Χάθηκα και δεν μπήκα να σας πώ τα νεότερα...

Η μικρή έχει ξεκινήσει την θεραπεία, στην αρχή με κορτιζόνη και την προηγούμενη Πέμπτη έκανε την πρώτη χημειοθεραπεία... Την Παρασκευή βγήκαν από το νοσοσκομείο πήγαν για λίγο στο σπίτι, να ξεκουραστή και λίγο όσο γίνεται και η κουμπάρα μου, και χθές θα ξαναέκανε την δεύτερη χημειοθεραπεία... Την Πέμπτη θα κάνουν ξανά στην μικρή μυελογράφημα και περιμένουμε και αποτελέσματα από την γονιδιακή εξέταση για να δούν πιό τύπο λέμφώματος έχει, και ανάλογα να γίνει και η θεραπεία... Και ο Θεός βοηθός... Τί να πώ... Η Παναγιά μαζί τους... Είπαμε έχουν μακρύ δρόμο αλλά τουλάχιστον να το ξεπεράσει το παιδί και να γίνει καλά...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να ειναι απο τις πιο ηπιες μορφες λευχαιμιας.

να το ξεπερασει με την λιογτερη δυνατη ταλαιπωρια για ολους.

μακαρι οτε να μην χρειαζοταν να ευχομασταν για τετοιες περιπτωσεις αλλα δυστυχως....

να εχετε ΔΥΝΑΜΗ κ τον θΕΟ διπλα σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολοψυχα το καλυτερο στο κοριτσακι! Η Παναγια μαζι της κι ολα να πανε τελεια ευχομαι!!!!

Το ζησαμε κι εμεις στην οικογενεια με τον ξαδερφο μου ο οποιος νοσησε στα 10 του χρονια, ταλαιπωρηθηκε αρκετα αλλα τωρα ειναι 26 χρονων και τελειωνει την ιατρικη...Ολα να πανε καλα και να ταλαιπωρηθει το παιδακι οσο το δυνατον λιγοτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειμαι 32 χρονων γαιδουρα κ με αυτες τις εξετασεις σαστησα πως να εξηγησεις σε ενα μικρο παιδι γιατι γινεται ολο αυτο?κουραγιο μονο αυτο ολα καλα θα πανε η παναγια να ειναι παντα διπλα τους!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσαι σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας...

Μακάρι να πάνε όλα καλά, αυτό προσευχόμαστε όλοι μας... Αύριο λογικά θα βγούν οι εξετάσεις για να μάθουμε τον τύπο της λευχαιμίας... άντε να δούμε...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 32 χρονων γαιδουρα κ με αυτες τις εξετασεις σαστησα πως να εξηγησεις σε ενα μικρο παιδι γιατι γινεται ολο αυτο?κουραγιο μονο αυτο ολα καλα θα πανε η παναγια να ειναι παντα διπλα τους!

Είναι πολύ λογικό να φοβήθηκες, όλοι το ίδιο θα κάναμε... Δυστυχώς οι αρρώστιες δεν είναι καλο για κανέναν είτε μεγάλος είσαι είτε μικρός... Φυσικά στα μικρά παιδιά είναι ότι χειρότερο, άστο καλύτερο ούτε να το σκέφτομαι αλλά ο Θεός δίνει δύναμη να το αντιμετωπίσεις ότι και να είναι...

Να έχουμε όλοι υγεία και όλα τα άλλα αντιμετοπίζονται...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...