Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

προσευχηθείτε μαζί μας..


Recommended Posts

Μαρακι μου καλη χρονια ΠΑΝΤΑ με ομορφα χαμογελα σαν αυτα που βλεπω στην φωτο.

να εισαι παντα δυνατη κ γερη να μεγαλωσεις αυτα τα δυο πανεμορφα αντρακια.

το ξερω πως λειπει απο την φωτογραφια αυτο που θα ηθελες περισοτερο να εχεις...

σε φιλω σε σκεφτομαι συχνα.

εμεις δινουμε ακομα την μαχη με την μαμα, δυσκολη κ ανιση αλλα ειναι ακομα εδω.

γατι να χανονται νεοι ανθρωποι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πριν 3 χρονια σας διαβαζα κ ποτε δεν φανταζομουν οτι θα βρισκομουν κ γω σε αυτη την θεση.μεσα απο την ιστοριασας εμαθα τι ειναι το λεμφωμα κ να που σημερα μετα απο 1 μηνα αναμονης της βιοψιας ηρθε η κεραμιδα κατακουτελα...... λεμφωμα ,το καλο ειναι οτι ειναι χαμηλης επικυνδινοτητας αρα σε αρχικο σταδιο δεν θα κανω ακομα καμια θεραπεια κ αν χρειαστει θα παρω την πιο ηπια .η αιματολογος βρηκε υπερβολικη την αντιδραση μου ειπε οτι ειναι το λιγοτερο κακο που θα μπορουσε να μου τυχει,εγω δεν νιωθω ετσι μεσα μου ηξερα οτι κατι δεν παει καλα αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω .εχω δυο μικρα παιδια κ ηθελα να κανω κ αλλα να που ομως ολα αλλαξαν.δεν εκανα πολλες ερωτησεις κ ολες τωρα εχουν κατακλυσει τομυαλο μου την διαγνωση δεν την εχω ακομα στα χερια μου κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ κ φρικαρω περισσοτερο τι με περιμενει?αν δεν ειναι καρκινος αυτο που εχω τοτε τι ειναι παντου αυτο διαβαζω κ ηγιατρος λεει δεν ειναι καρκινος τι α πιστεψω παναγια μου?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 χρονια σας διαβαζα κ ποτε δεν φανταζομουν οτι θα βρισκομουν κ γω σε αυτη την θεση.μεσα απο την ιστοριασας εμαθα τι ειναι το λεμφωμα κ να που σημερα μετα απο 1 μηνα αναμονης της βιοψιας ηρθε η κεραμιδα κατακουτελα...... λεμφωμα ,το καλο ειναι οτι ειναι χαμηλης επικυνδινοτητας αρα σε αρχικο σταδιο δεν θα κανω ακομα καμια θεραπεια κ αν χρειαστει θα παρω την πιο ηπια .η αιματολογος βρηκε υπερβολικη την αντιδραση μου ειπε οτι ειναι το λιγοτερο κακο που θα μπορουσε να μου τυχει,εγω δεν νιωθω ετσι μεσα μου ηξερα οτι κατι δεν παει καλα αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω .εχω δυο μικρα παιδια κ ηθελα να κανω κ αλλα να που ομως ολα αλλαξαν.δεν εκανα πολλες ερωτησεις κ ολες τωρα εχουν κατακλυσει τομυαλο μου την διαγνωση δεν την εχω ακομα στα χερια μου κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ κ φρικαρω περισσοτερο τι με περιμενει?αν δεν ειναι καρκινος αυτο που εχω τοτε τι ειναι παντου αυτο διαβαζω κ ηγιατρος λεει δεν ειναι καρκινος τι α πιστεψω παναγια μου?

Καλή μου adnihor λυπάμαι για την ασθένεια. Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς απο όσα διαβάζω μπερδεύομαι. Ένα θα σου πω: Να είσαι δυνατή και να σκέφτεσαι θετικά . Ξέρεις πόσοι έχουν κερδίσει μάχες και μάχες (δύσκολες και εύκολες) μόνο απο πείσμα και δύναμη ότι θα ξεπεράσουν ότι τους βρει? Παράδειγμα: Πόσες έχουμε ακούσει πχ ότι δεν θα κάνουν παιδιά και έκαναν τελικά και είναι υγιέστατα? καταλαβαίνω δεν είναι όλοι οι χαρακτήρες και οι περιπτώσεις ίδιες , εσύ όμως πρέπει να ακούσεις το γιατρό σου και εννοείται να ΜΗΝ το βάλεις κάτω!!!! έχεις δύο υπέροχα παιδιά που σε αγαπάνε και τα αγαπάς. Μόνο και μόνο για αυτά έχε δύναμη!!! Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και μη φοβάσαι. Είμαι σίγουρη ότι θα νικήσεις αν το βάλεις σκοπό!!! Να πιστεύεις στο Θεό , σε εσένα και στο ότι όλα είναι στο χέρι σου!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μου adnihor λυπάμαι για την ασθένεια. Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς απο όσα διαβάζω μπερδεύομαι. Ένα θα σου πω: Να είσαι δυνατή και να σκέφτεσαι θετικά . Ξέρεις πόσοι έχουν κερδίσει μάχες και μάχες (δύσκολες και εύκολες) μόνο απο πείσμα και δύναμη ότι θα ξεπεράσουν ότι τους βρει? Παράδειγμα: Πόσες έχουμε ακούσει πχ ότι δεν θα κάνουν παιδιά και έκαναν τελικά και είναι υγιέστατα? καταλαβαίνω δεν είναι όλοι οι χαρακτήρες και οι περιπτώσεις ίδιες , εσύ όμως πρέπει να ακούσεις το γιατρό σου και εννοείται να ΜΗΝ το βάλεις κάτω!!!! έχεις δύο υπέροχα παιδιά που σε αγαπάνε και τα αγαπάς. Μόνο και μόνο για αυτά έχε δύναμη!!! Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και μη φοβάσαι. Είμαι σίγουρη ότι θα νικήσεις αν το βάλεις σκοπό!!! Να πιστεύεις στο Θεό , σε εσένα και στο ότι όλα είναι στο χέρι σου!!!

σε ευχαριστω κοπελα μου κ με το καλο το μωρακι σου.

σημερα το πρωι το εμαθα κ ειλικρινα τωρα φευγει το πρωτο σοκ

παντα πιστευεις οτι ποτε δεν θα τυχει σε σενα ,δεν με χωραει ο τοπος δεν μπορω να μαι εδω αλλα κ αλλου να ημουν παλι δεν θα μπορουσα

φυσικα κ θα το παλεψω αν κ απο την φυση μου απαισιοδοξη εχω 2 παιδια κ οφειλω να το κανω για αυτα .ολα μοιαζουν το ιδιο με χθες αλλα ειναι τοσο διαφορετικα .δεν ξερω τι θελω να κανω να βγω εξω? να μεινω μεσα να ξεσπασω?ποναω μεσα μου οχι για μενα για την οικογενεια μου

μεσα απο αυτο το τοπικ εμαθα για αυτη την ασθενεια κ ξερω πως δεν ειναι απλα τα πραγματα ο αντρας μου ομως καταλαβε κ ακουσε αυτα που εκεινος ηθελε να ακουσει κ καλιτερα για μενα γιατι αυτη τη στιγμη παρηγορω μονο εμενα,πιστευω στον θεο οι ανθρωποι ομως ειμαστε τοοοοοσο μικροι που παντα ξεχναμε οτι ολα αρχιζουν κ ολα τελειωνουν εκει!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να συγκεντρωθείς στην περίπτωσή σου και όχι σε ό,τι διαβάζεις παντού. Περίπτωση από περίπτωση διαφέρει σε μεγάλο βαθμό. Μετά το πρώτο σοκ θα ανασυγκροτήσεις τις δυνάμεις σου και θα εστιάσεις στο στόχο που είναι η ίαση και είναι εφικτή! Πάρε και δεύτερη γνώμη γιατρού θα έλεγα.. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μικρότερο ψυχικό και σωματικό κόστος! Άλλωστε το τικεράκι σου τα λέει όλα! Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να παραιτηθείς!

Link to comment
Share on other sites

απλα προσπαθω ακομα να το συνηδιτοποιησω η βιοψια εδιξε μη χοντκινς οζωδες λεμφωμα επικυνδινοτητας 1

αληθεια δεν ειμαι κ πολυ καλα διαβαζω κ απο την αρχη την ιστορια σου μαρια ευα κ φοβαμαι τι με περιμενει ειμαι μαμα κ τα παιδια μου με εχουν αναγκη σε 2 εβδομαδες παω να μου παρουν βιοψια απο οστο της λεκανης αλος φοβος αυτος!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλα από το ίντερνετ! μη διαβάζεις τίποτα. Μόνο θα σε πανικοβάλλουν αυτά που διαβάζεις.

Το λέμφωμα είναι η πιο ελαφριά μορφή καρκίνου, πλήρως ιάσιμη. Είναι ίσως ειρωνεία να στο γράφω εγώ αυτό, αλλά δεν είναι απλά λόγια παρηγοριάς, είναι η αλήθεια,

Η δική μας περίπτωση είναι από τις πιο σπάνιες παγκοσμίως.

και δυστυχώς δεν αντιμετωπίστηκε από την αρχή όπως έπρεπε.

θα σε συμβούλευα να πάρεις και δεύτερη γνώμη, γιατί όχι και τρίτη.

Η οστεομυελική εξέταση δεν είναι τίποτα φοβερό, αν ζητήσεις να σου κάνουν μέθη, γιατί αλλιώς πονάει.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ!! αν θες....

www.bestrong.gr

μπες στην ιστοσελίδα και διάβασε

ΜΗ ΜΑΣΑΣ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Ενα κακό όνειρο είναι, κοριτσάκι.

Σε φιλω


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

απλα προσπαθω ακομα να το συνηδιτοποιησω η βιοψια εδιξε μη χοντκινς οζωδες λεμφωμα επικυνδινοτητας 1

αληθεια δεν ειμαι κ πολυ καλα διαβαζω κ απο την αρχη την ιστορια σου μαρια ευα κ φοβαμαι τι με περιμενει ειμαι μαμα κ τα παιδια μου με εχουν αναγκη σε 2 εβδομαδες παω να μου παρουν βιοψια απο οστο της λεκανης αλος φοβος αυτος!

Aνδριανή, έχε πίστη...και σταμάτα να διαβάζεις διάφορα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Σου εύχομαι τα καλύτερα,πάρε δύναμη από τα παιδάκια σου. Θυμάμαι που μιλούσαμε παλιότερα στις παλίνδρομες....το non hodgkins έχει καλή έκβαση, να θυμάσαι....ξέρεις τι στάδιο είσαι;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πριν 3 χρονια σας διαβαζα κ ποτε δεν φανταζομουν οτι θα βρισκομουν κ γω σε αυτη την θεση.μεσα απο την ιστοριασας εμαθα τι ειναι το λεμφωμα κ να που σημερα μετα απο 1 μηνα αναμονης της βιοψιας ηρθε η κεραμιδα κατακουτελα...... λεμφωμα ,το καλο ειναι οτι ειναι χαμηλης επικυνδινοτητας αρα σε αρχικο σταδιο δεν θα κανω ακομα καμια θεραπεια κ αν χρειαστει θα παρω την πιο ηπια .η αιματολογος βρηκε υπερβολικη την αντιδραση μου ειπε οτι ειναι το λιγοτερο κακο που θα μπορουσε να μου τυχει,εγω δεν νιωθω ετσι μεσα μου ηξερα οτι κατι δεν παει καλα αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω .εχω δυο μικρα παιδια κ ηθελα να κανω κ αλλα να που ομως ολα αλλαξαν.δεν εκανα πολλες ερωτησεις κ ολες τωρα εχουν κατακλυσει τομυαλο μου την διαγνωση δεν την εχω ακομα στα χερια μου κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ κ φρικαρω περισσοτερο τι με περιμενει?αν δεν ειναι καρκινος αυτο που εχω τοτε τι ειναι παντου αυτο διαβαζω κ ηγιατρος λεει δεν ειναι καρκινος τι α πιστεψω παναγια μου?

Καλή μου κοπέλα

Πραγματικά δεν ξέρω τι είναι αυτή η ασθένεια. Όμως για να σου επισημαίνουν οι γιατροί ότι είναι αντιμετωπίσιμη, κάτι παραπάνω θα ξέρουν......

Αυτό που σου εύχομαι είναι να οπλιστείς με απέραντη δύναμη και αστείρευτη αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά.....εφιάλτης είναι και θα περάσει.....

Μη ξεχνάς ότι η υποχρέωσή σου είναι να είσαι κοντά στα παιδιά σου.......η μάνα είναι αναντικατάστατη στα παιδικά ματάκια, μετά από 25 χρόνια ακόμα προσπαθώ να ξεπεράσω την απώλειά της.....Για αυτό σηκωσε το κεφάλι και προχώρα...έχεις ανεξάντλητες δυνάμεις και οφείλεις για αυτά τα 4 παιδικά ματάκια που σε κοιτάνε με λατρεία να τις ενεργοποιήσεις.......Πρέπει να το κάνεις....για τα παιδιά σου και κυρίως, για τον εαυτό σου....

Μη φοβάσαι

Όλα θα πάνε καλά

Είμαστε εδώ για εσένα

Σου κάνω μια μεγαλη αγκαλιά και πάλεψε......το θεριό θα το ισοπεδώσεις.....


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

To λέμφωμα είναι πλήρως ιάσιμο. Ο κουνιάδος μου είχε σάρκωμα χωρίς καμμιά ελπίδα και πάλι ελπίζαμε, αν είχε λέμφωμα θα κάναμε πανηγύρια. Μια χαρά θα γίνεις και θα το θυμάσαι σαν όνειρο. Μην τρελαίνεσαι και μην διαβάζεις τίποτα στο ίντερνετ. Περαστικά σου!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλα από το ίντερνετ! μη διαβάζεις τίποτα. Μόνο θα σε πανικοβάλλουν αυτά που διαβάζεις.

Το λέμφωμα είναι η πιο ελαφριά μορφή καρκίνου, πλήρως ιάσιμη. Είναι ίσως ειρωνεία να στο γράφω εγώ αυτό, αλλά δεν είναι απλά λόγια παρηγοριάς, είναι η αλήθεια,

Η δική μας περίπτωση είναι από τις πιο σπάνιες παγκοσμίως.

και δυστυχώς δεν αντιμετωπίστηκε από την αρχή όπως έπρεπε.

θα σε συμβούλευα να πάρεις και δεύτερη γνώμη, γιατί όχι και τρίτη.

Η οστεομυελική εξέταση δεν είναι τίποτα φοβερό, αν ζητήσεις να σου κάνουν μέθη, γιατί αλλιώς πονάει.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ!! αν θες....

www.bestrong.gr

μπες στην ιστοσελίδα και διάβασε

ΜΗ ΜΑΣΑΣ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Ενα κακό όνειρο είναι, κοριτσάκι.

Σε φιλω

Νομίζω ότι το Μαράκι τα είπε καλύτερα από την καθεμία μας! Μην ακούς και μην διαβάζεις τίποτα περισσότερο από ότι σου λένε οι γιατροί και πάρε παραπάνω από μία γνώμες!

¨Ολα καλά θα΄πάνε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ μεσα απο την καρδια μου.δεν εχω επιλογη απο το να προχωρησω μπροστα οχι μονο εγω αλλα καθε ανθρωπος που αντιμετωπιζει θεματα υγειας,καμια στιγμη δεν σκεφτηκα γιατι σε μενα θα ηταν πολυ αδικο για αλλους ανθρωπους που ανεβαινουν μεγαλυτερο γολγοθα μονο που φοβαμαι!!!

μαριαευα χθες διαβαζα την ιστορια σου απο την αρχη κ λεω εμενα οι αξονικες εδιχναν λεμφαδενες γενικευμενη κατασταση αλλα οχι πολυ μεγαλους 1 ειναι μονο 4 εκ δεν πιεζουν καποιο οργανο το κακο ειναι οτι με πονανε ,οσο για την εξεταση θα ζητησω μεθη γιατι την ληψη λεμφαδενα την εκαναν μονο με ξυλοκαινη κ με πεθαναν .

βασδελι κ φυσικα σε θυμαμαι κ οταν ειδα οτι εισαι εγκυος παλι περασε απο το μυαλο μου να ξανακανω αλο ενα παιδακι αλλα τωρα!!!!!!

το σταδιο δεν το γνωριζω ακομα μετα την δευτερη βιοψια μου ειπε βεβαια οτι οποιο να ειναι κ το σταδιο η θεραπεια δεν αλλαζει απλως δεν ξεκιναμε τωρα .περιμενω να παρω την εξεταση γραπτος να την παω κ αλου.

αντωνια μου λυπαμαι πολυ για τον κουνιαδο σου εχω κ γω 4 κουνιαδακια που υπεραγαπω κ δεν θα θελα να παθουν τπτ.stav σε διαβαζω κ κλαιω δεν θελω τα μωρακια μου να χασουν τη μαμα τους ειναι πολυ μικρα ακομα κ γω 32 χρονων γαιδουρα ειμαι κ δεν θελω με τπτ να σκεφτομαι οτι θα παθει κατι η μαμα μου.αγγελικουλα κ γω αυτο προσευχομαι να πανε ολα καλα.

στον μπαμπα μου δεν ειπαμε τπτ γιατι δεν εχει πολυ καιρο που εκανε χειρουργιο καρδιας .εχω αλλα 8 αδερφια που απο χθες μου τηλεφωνουν συνεχως κ αυτο με κανει να νιωθω καλα το κακο ειναι οτι μενω μακρυα απο αυτους κ δε τους εχω τοσο συχνα κοντα μου οσο ηθελα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και μόνο που ξέρεις ότι σε σκέφτονται και είναι δίπλα σου, έστω και νοερά, σου δίνει κουράγιο και δύναμη να αντιμετωπίσεις όποια δυσκολία έρθει!

Και δεν είναι μόνο τα αδέρφια σου αλλά κι εμείς που σου στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια για να συνεχίσεις ;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...