Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

10 minutes ago, Pozi said:

Κορίτσι μου μου θυμίζεις μια φίλη μου. Ζούσε ακριβώς την ίδια κατάσταση μαζί σου. Είχε κ αυτή μια αιμορραγία λόγο αποκόλλησης και έπρεπε να ξαπλώνει ώσπου να κολλήσει και πάλι. Ο γιος της την ήθελε συνεχώς να παίζουν να κοιμάται μαζί της και να μην μπορεί να κάνει κάτι αυτή. Τώρα έχει αγκαλίτσα το μόλις 40 ημερών μπεμπάκι. Προσπάθησε να μην κανείς άσχημες σκέψεις και να είσαι όσο ψύχραιμη και ήρεμη γίνετε. 
πόσον εβδομάδων είσαι; Τι σου είπαν γιατί είχες αιμορραγία; 

Ρόζη μου σε ευχαριστώ που μου είπες για την φίλη σου! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!

 

Είμαι ακριβώς εννιά εβδομάδων σήμερα..

Πήγαμε πάλι είδαμε το μωρό ακούσαμε καρδούλα...ο γιατρός μου είπε ότι σε αυτό το στάδιο το χόριο που θα γίνει πλακούντας προσδένεται στην μήτρα. Προφανώς εκεί που πήγε να τρυπώσει βρήκε κάποιο μεγάλο αγγείο το οποίο έσπασε με αποτέλεσμα την αιμορραγία. Λόγω της θέσης του αγγείου δεν είδε αποκόλληση πράγμα το οποίο είναι καλό. Μου είπε να είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη...

Εντωμεταξύ και από άποψη ναυτίας νιώθω καλύτερα σήμερα...

Μακάρι να πάει λίγο πιο ομαλά να γελάσει λίγο το χειλάκι μας...

Ναι την καταλαβαίνω την φίλη σου είναι δύσκολο να έχεις στα πόδια σου ένα μικρό που σε ζητάει συνέχεια....να της ζήσει το μωράκι της!

1 hour ago, Marina21 said:

Δεν μας μαυρίζει κορίτσι μου γλυκο. Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ.. Δόξα τω θεω όλα καλά είναι μην ανησυχείς. Παρε λίγο τα πάνω σου και μην τα βλεπεις μαύρα. Τον σταυρό σου κάνε και ολα θα είναι και είναι μια χαρά. 

Μαρίνα μου σε ευχαριστώ........

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 minutes ago, Leica said:

Ρόζη μου σε ευχαριστώ που μου είπες για την φίλη σου! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!

 

Είμαι ακριβώς εννιά εβδομάδων σήμερα..

Πήγαμε πάλι είδαμε το μωρό ακούσαμε καρδούλα...ο γιατρός μου είπε ότι σε αυτό το στάδιο το χόριο που θα γίνει πλακούντας προσδένεται στην μήτρα. Προφανώς εκεί που πήγε να τρυπώσει βρήκε κάποιο μεγάλο αγγείο το οποίο έσπασε με αποτέλεσμα την αιμορραγία. Λόγω της θέσης του αγγείου δεν είδε αποκόλληση πράγμα το οποίο είναι καλό. Μου είπε να είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη...

Εντωμεταξύ και από άποψη ναυτίας νιώθω καλύτερα σήμερα...

Μακάρι να πάει λίγο πιο ομαλά να γελάσει λίγο το χειλάκι μας...

Ναι την καταλαβαίνω την φίλη σου είναι δύσκολο να έχεις στα πόδια σου ένα μικρό που σε ζητάει συνέχεια....να της ζήσει το μωράκι της!

Μαρίνα μου σε ευχαριστώ........

Ειμαι και εγώ έγκυος Leica μου 10 εβδομάδων. Είχα και εγώ αίμα πριν μια εβδομάδα όχι πολύ κράτησε μια μέρα. Δόξα το Θεό όλα καλά. 
Πιστεύω όλες μας ώσπου να κρατήσουμε αγκαλιά το μωράκι μας δεν θα ησυχάσουμε. Πρέπει  να είμαστε δυνατές αισιόδοξες και να λέμε όλα θα πάνε καλά! 
Είμαστε εδώ να στηρίζουμε και να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pozi said:

Ειμαι και εγώ έγκυος Leica μου 10 εβδομάδων. Είχα και εγώ αίμα πριν μια εβδομάδα όχι πολύ κράτησε μια μέρα. Δόξα το Θεό όλα καλά. 
Πιστεύω όλες μας ώσπου να κρατήσουμε αγκαλιά το μωράκι μας δεν θα ησυχάσουμε. Πρέπει  να είμαστε δυνατές αισιόδοξες και να λέμε όλα θα πάνε καλά! 
Είμαστε εδώ να στηρίζουμε και να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη. 

Ναι καλή μου έτσι είναι η αισιοδοξία είναι το μόνο μας όπλο.... το όνομά μου είναι Ελένη.

Χαίρομαι που είναι καλά το μωράκι σου! Από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ συχνό να έχεις μία ελαφριά ή βαριά αιμορραγία στις εβδομάδες που βρισκόμαστε....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Leica said:

Ναι καλή μου έτσι είναι η αισιοδοξία είναι το μόνο μας όπλο.... το όνομά μου είναι Ελένη.

Χαίρομαι που είναι καλά το μωράκι σου! Από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ συχνό να έχεις μία ελαφριά ή βαριά αιμορραγία στις εβδομάδες που βρισκόμαστε....

 

Χάρηκα πολύ Ελένη μου! 
Ναι είναι πολύ συχνό ακούω από παρά πολλές κοπέλες να το έχουν περάσει. 
Εγώ Ελένη μου πριν έξι μήνες έχασα το παιδάκι μου στις 33 εβδομάδες είχα κεντρική αποκόλληση χωρίς κανένα σημάδι χωρίς να δω καθόλου αίμα. Μεγάλη ιστορία αλλά είμαι δυνατή και προσπαθώ να μην κάνω κακές σκέψεις , ,προσεύχομαι και οτι είναι να γίνει θα γίνει. Όποτε πρώτα ο θεός αν πάνε όλα καλά θα γεννήσω με καισαρική τέλος Φεβρουαρίου.

Η κοπέλα που σου είπα προηγούμενος για την φίλη μου. Είχε τόση αιμορραγία που έπεφταν κομμάτια μου έλεγε αλλά  στο τέλος όλα καλά. Μια άλλη φίλη μου έβλεπε περίοδο 3 μήνες και μετά που κόπηκε η περίοδος πήγε στον γιατρό και της είπε οτι είναι 3 μηνών. Ακούς παρά πολλά. Κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. 
Να βλέπεις το παιδάκι σου και να παίρνεις δύναμη. Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!! 


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Leica είπε:

Ρόζη μου σε ευχαριστώ που μου είπες για την φίλη σου! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!

 

Είμαι ακριβώς εννιά εβδομάδων σήμερα..

Πήγαμε πάλι είδαμε το μωρό ακούσαμε καρδούλα...ο γιατρός μου είπε ότι σε αυτό το στάδιο το χόριο που θα γίνει πλακούντας προσδένεται στην μήτρα. Προφανώς εκεί που πήγε να τρυπώσει βρήκε κάποιο μεγάλο αγγείο το οποίο έσπασε με αποτέλεσμα την αιμορραγία. Λόγω της θέσης του αγγείου δεν είδε αποκόλληση πράγμα το οποίο είναι καλό. Μου είπε να είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη...

Εντωμεταξύ και από άποψη ναυτίας νιώθω καλύτερα σήμερα...

Μακάρι να πάει λίγο πιο ομαλά να γελάσει λίγο το χειλάκι μας...

Ναι την καταλαβαίνω την φίλη σου είναι δύσκολο να έχεις στα πόδια σου ένα μικρό που σε ζητάει συνέχεια....να της ζήσει το μωράκι της!

Μαρίνα μου σε ευχαριστώ........

Και εγω εχω ενα κοριτσάκι 16 μηνών ζωηρό ζωηρό. Προσπαθώ να είμαι καλά και να μην στεναχωριεμαι και να κάνω άσχημες σκέψεις. Ζούμε ένα θαύμα αυτή την στιγμη. Δοξαζω τον Θεό που το ξαναζω μετά από δύσκολες προσπάθειες με εξωσψματικης και με  ένα αυτοανοσο που έχω πολλούς πονους. Εχω έρθει να κάνω τις διακοπουλες μου και όλα θα γίνουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρόζη μου τι λες τώρα....δεν μπορώ να διανοηθώ το μέγεθος του πόνου της απώλειας που βίωσες.

Σε θαυμάζω για την αποφασιστικότητα που δείχνεις με μία νέα εγκυμοσύνη σε σύντομο χρόνο....είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά με το μωράκι σου αφού όπως καταλαβαίνω παίρνετε όλα τα αναγκαία μετρά προστασίας.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Να έχεις πίστη και να χαίρεσαι την κάθε στιγμή αυτού του θαύματος που ζούμε! ..

Μαρίνα άλλη πολεμίστρια κι εσύ....κι εγώ με εξωσωματικη συνέλαβαν κορίτσι μου και το πρώτο μου παιδί κι αυτό τώρα..

 

Να χαίρεσαι την ζουζούνα σου και να περνάς πανέμορφα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Leica said:

Ρόζη μου τι λες τώρα....δεν μπορώ να διανοηθώ το μέγεθος του πόνου της απώλειας που βίωσες.

Σε θαυμάζω για την αποφασιστικότητα που δείχνεις με μία νέα εγκυμοσύνη σε σύντομο χρόνο....είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά με το μωράκι σου αφού όπως καταλαβαίνω παίρνετε όλα τα αναγκαία μετρά προστασίας.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Να έχεις πίστη και να χαίρεσαι την κάθε στιγμή αυτού του θαύματος που ζούμε! ..

Μαρίνα άλλη πολεμίστρια κι εσύ....κι εγώ με εξωσωματικη συνέλαβαν κορίτσι μου και το πρώτο μου παιδί κι αυτό τώρα..

 

Να χαίρεσαι την ζουζούνα σου και να περνάς πανέμορφα!!

Δυο αποτυχημένες εξωσωματικές, μένω έγκυος στην τρίτη μας προσπάθεια και το χάνουμε 33 εβδομάδων. Ετοιμαζόμουνα Σεπτέμβριο για εξωσωματική αλλα το θαυματάκι μου αποφάσισε να έρθει από μόνο του για να μου κάνει έκπληξη. 
Θα τα λέμε εδώ έτσι για να περάσει ο καιρός κάπως γρήγορα. 
Να προσεχείς χχ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπήκα και διάβασα την ιστορία σου.... είναι πραγματικά θαύμα αυτό που σας συνέβη μετά την απώλεια....

Ήρθε λοιπόν το θαυματάκι σας να σας κάνει τρομερά ευτυχισμένους! Μπράβο κορίτσι μου μπράβο κι όλα θα πάνε τέλεια!

 

Εγώ νιώθω πολύ καλύτερα με τις ναυτίες τις τελευταίες μέρες....μακάρι έτσι να συνεχίσω! Σήμερα έφαγα για πρώτη φορά φαγάκι πατατούλες λίγο μπιφτέκι....έφαγε κι ο μικρός που με είδε στο πόδι να μαγειρεύω έφαγε και το μωράκι στην κοιλία.....

Ωραία μέρα ήταν κορίτσια μου :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leica είπε:

Ναι μπήκα και διάβασα την ιστορία σου.... είναι πραγματικά θαύμα αυτό που σας συνέβη μετά την απώλεια....

Ήρθε λοιπόν το θαυματάκι σας να σας κάνει τρομερά ευτυχισμένους! Μπράβο κορίτσι μου μπράβο κι όλα θα πάνε τέλεια!

 

Εγώ νιώθω πολύ καλύτερα με τις ναυτίες τις τελευταίες μέρες....μακάρι έτσι να συνεχίσω! Σήμερα έφαγα για πρώτη φορά φαγάκι πατατούλες λίγο μπιφτέκι....έφαγε κι ο μικρός που με είδε στο πόδι να μαγειρεύω έφαγε και το μωράκι στην κοιλία.....

Ωραία μέρα ήταν κορίτσια μου :)

Ευχομαι από εδώ και πέρα να έχεις τέτοιες ημέρες. Να μην στεναχωριέσαι και να μην το βάζεις κάτω. Παρε τα πανω σου και όλα θα βαίνουν έτσι όμορφα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Leica said:

Ναι μπήκα και διάβασα την ιστορία σου.... είναι πραγματικά θαύμα αυτό που σας συνέβη μετά την απώλεια....

Ήρθε λοιπόν το θαυματάκι σας να σας κάνει τρομερά ευτυχισμένους! Μπράβο κορίτσι μου μπράβο κι όλα θα πάνε τέλεια!

 

Εγώ νιώθω πολύ καλύτερα με τις ναυτίες τις τελευταίες μέρες....μακάρι έτσι να συνεχίσω! Σήμερα έφαγα για πρώτη φορά φαγάκι πατατούλες λίγο μπιφτέκι....έφαγε κι ο μικρός που με είδε στο πόδι να μαγειρεύω έφαγε και το μωράκι στην κοιλία.....

Ωραία μέρα ήταν κορίτσια μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Leica ελεος με την ταυτιση μας:(

7 εβδ μολις.

Ναυτιες μονιμες φρικτες κ απο χτες καφε αιμα (ενω ημουν ξαπλα). Εχω φρικαρει. Με ακινητοποιησε ο γιατρος κ ενεση προγεστερονης. Υπερηχο 2ο οχι ακομη, γιατι πού να σηκωθω.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγόνη ψυχραιμία...

Σήμερα πάλι στο σημείο μηδέν. Ανακατεύονται τα σωθικά μου σε σημείο να μην μπορώ να κουνηθώ...να φάω ή να πιω νερό ούτε για αστείο....είμαι χάλια στα πατώματα.

Να μην ανησυχείς καθόλου για τα καφέ ούτε καν για το αίμα.

Μοιάζει για παλιό αίμα που μαζεύτηκε στην μήτρα σου ίσως από την εμφύτευση. Χίλια δυο μπορεί. Είναι καλό που ξεκουράζεσαι και παίρνεις προγενέστερη...

Κουράγιο κορίτσι μου....εμένα η αιμορραγία ήταν ένας πίδακας αίματος που έβαψε τα πάντα κόκκινα και βγήκαν και πολλοί ιστοί. Νόμιζα ότι χάνομαι....

Αφού εγώ είμαι καλά θα είσαι κι εσύ καλά σίγουρα.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2022 at 11:41 ΠΜ, Leica είπε:

Μαρίνα....σε ευχαριστώ!

Φαίνεται ζω την εγκυμοσύνη θρίλερ...χθες έβλεπα ταινία και ξαφνικά ένας πίδακας ζεστό αίμα στον καναπέ...όλο μου το σορτσάκι έγινε κόκκινο! Πήρα το εκαβ πήγα στο νοσοκομείο καλά τραγικοί εκεί ούτε μία ζέστη κουβέντα ηρέμησε δεν είχαν να πούνε...είδαμε το μωρό ζωηρό φαινόταν....έκανα μία ένεση προγεστερόνης και τώρα ξάπλα με επαπειλούμενη κύηση...εντάξει κορίτσια νομίζω θα χρειάζομαι αντικαταθλιπτικά σε λίγο...

Τώρα λέω στο παιδί ότι δεν μπορώ να το πάρω αγκαλιά και ότι δεν μπορεί να πηδάει πάνω μου και ....όλο απαγορεύσεις..

Κι αυτό το καημένο να φιλάει συνέχεια την κοιλιά μου και να λέει το αγαπάω το αδερφάκι μου θέλω να μεγαλώσει!

Προσπαθώ να τα βγάλω πέρα με την ναυτία χωρίς ομοιοπαθητικα (φοβάμαι να τα πάρω τώρα) και νιώθω τόσο ανήμπορη κι αδύνατη...

Συγνώμη αν σας μαυρίζω...

Περαστικά βρε κορίτσι....Υπομονή...Εύκολο να το λέει κάποιος αλλά δύσκολο στην πράξη....Δεν μας μαυρίζεις...Για αυτό είμαστε εδώ...Εγώ για τη ναυτία περνώ ένα φυτικό το navatac που μου έδωσε η μαία...Σκέψου ότι έχεις κ το μικρακι κοντά σου κ θα σου δίνει δύναμη ακόμα κ αν δε μπορείς να το παίρνεις αγκαλιά,όπως πριν

On 16/8/2022 at 3:50 ΜΜ, Pozi είπε:

Ειμαι και εγώ έγκυος Leica μου 10 εβδομάδων. Είχα και εγώ αίμα πριν μια εβδομάδα όχι πολύ κράτησε μια μέρα. Δόξα το Θεό όλα καλά. 
Πιστεύω όλες μας ώσπου να κρατήσουμε αγκαλιά το μωράκι μας δεν θα ησυχάσουμε. Πρέπει  να είμαστε δυνατές αισιόδοξες και να λέμε όλα θα πάνε καλά! 
Είμαστε εδώ να στηρίζουμε και να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη. 

Αχ,υπομονή σε όλες...Εγώ μέχρι στιγμής έχω δει δύο φορές αίμα,λίγο την πρώτη που κράτησε μια μέρα,ελάχιστο την δεύτερη...Βέβαια από τη δεύτερη φορά δεν έχω πάει για υπέρηχο...Το παρηγορο είναι ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι είχα αιμα δύο φορές κ λιγο περισσότερο από τώρα  αλλά όλα πήγαν καλά...

20 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Δυο αποτυχημένες εξωσωματικές, μένω έγκυος στην τρίτη μας προσπάθεια και το χάνουμε 33 εβδομάδων. Ετοιμαζόμουνα Σεπτέμβριο για εξωσωματική αλλα το θαυματάκι μου αποφάσισε να έρθει από μόνο του για να μου κάνει έκπληξη. 
Θα τα λέμε εδώ έτσι για να περάσει ο καιρός κάπως γρήγορα. 
Να προσεχείς χχ

Αχ βρε κορίτσι!Δεν υπάρχουν λόγια...Εύχομαι ειλικρινα να πάνε όλα καλα...Κ εμείς προσανατολιζονασταν για εξωσωματική στο προηγούμενο κ ήρθε το θαύμα μας χωρίς να το περιμένουμε γιατί τα νούμερα στις εξετάσεις ήταν αποκαρδιωτικα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...