Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα!! Από εχθές είμαι καλύτερα σχετικά με το δόντι επιτέλους! Κατά τ αλλά όλα καλά απλά ζεσταίνομαι πάρα πολύ!! Leica σε ποια εβδομάδα είσαι;; Μπήκες στο 2 τρίμηνο; Μήπως σιγά σιγά αρχίσουν να καλυτερεύουν τα συμπτώματα..:-( την αυχενική πότε την έχεις; Μαρίνα εσύ;;; Όλα καλά;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Μαρία.Μ said:

Καλησπέρα!! Από εχθές είμαι καλύτερα σχετικά με το δόντι επιτέλους! Κατά τ αλλά όλα καλά απλά ζεσταίνομαι πάρα πολύ!! Leica σε ποια εβδομάδα είσαι;; Μπήκες στο 2 τρίμηνο; Μήπως σιγά σιγά αρχίσουν να καλυτερεύουν τα συμπτώματα..:-( την αυχενική πότε την έχεις; Μαρίνα εσύ;;; Όλα καλά;;

Μαρία χαίρομαι για το δόντι! Μπράβο! Όσο για την ζέστη εγώ είμαι συνέχεια με το air condition κι ας φωνάζει η σύντροφός μου να κάνω οικονομία! :D

Είμαι έντεκα εβδομάδων και τριών ημερών...κοντεύω να βγάλω το πρώτο τρίμηνο. Υπάρχει μία βελτίωση, μεγάλη κουβέντα μην λέω, αλλά το στομάχι μου είναι πιο δεκτικό σε τροφές και υγρά δεν νομίζω να βρεθώ σε νοσοκομείο πάλι. Αυτό μου δίνει ελπίδα ότι μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο η κατάσταση....ουφ.

Την αυχενική θα την κάνω 14/9 όταν θα είμαι 13 εβδομάδων και μαζί θα κάνω και μία εξέταση αίματος λόγω της ηλικίας μου (39). Στο πρώτο ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν είναι αναγκαία τώρα όμως θέλει να την κάνω...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά έχω αρχίσει να έχω αγωνία....

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Leica είπε:

Έλα Μαρίνα! Εγώ πάλι σπίτι καναπέ κρεβάτι με τις απαίσιες ανάγουλες στομάχι καούρες αλλά κάπως καλύτερα μπορώ και τρώω και πίνω...κυρίως sprite.

Είδαμε το μωράκι πριν λίγες μέρες ήταν πολύ αναπτυγμένο ζωηρό...περιμένω την αυχενική.

 

Εσύ πως είσαι;

Καλα ειμαι κοριτσάκι μου, μολις μπηκαμε σπίτι. Όλη μέρα έξω πφφφ. Ναι και εγώ στις 12 του μηνος έχω αυχενική, με το καλο και σε σένα εύχομαι. Μπράβο!!! Μακαρι να περασουν γρηγορα σου ευχομαι. 

πρίν από 40 λεπτά , Leica είπε:

Μαρία χαίρομαι για το δόντι! Μπράβο! Όσο για την ζέστη εγώ είμαι συνέχεια με το air condition κι ας φωνάζει η σύντροφός μου να κάνω οικονομία! :D

Είμαι έντεκα εβδομάδων και τριών ημερών...κοντεύω να βγάλω το πρώτο τρίμηνο. Υπάρχει μία βελτίωση, μεγάλη κουβέντα μην λέω, αλλά το στομάχι μου είναι πιο δεκτικό σε τροφές και υγρά δεν νομίζω να βρεθώ σε νοσοκομείο πάλι. Αυτό μου δίνει ελπίδα ότι μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο η κατάσταση....ουφ.

Την αυχενική θα την κάνω 14/9 όταν θα είμαι 13 εβδομάδων και μαζί θα κάνω και μία εξέταση αίματος λόγω της ηλικίας μου (39). Στο πρώτο ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν είναι αναγκαία τώρα όμως θέλει να την κάνω...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά έχω αρχίσει να έχω αγωνία....

 

 

Σου ευχομαι να βελτιωθεί και να μην έχεις πάλι τέτοια θέματα. Τι εξετάση σου είπε; εμένα δεν μ ανέφερε τίποτα, 38 είμαι. Εγω 12 έχω αυχενική. Αντεεε καλή επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια μου. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Marina21 said:

Καλα ειμαι κοριτσάκι μου, μολις μπηκαμε σπίτι. Όλη μέρα έξω πφφφ. Ναι και εγώ στις 12 του μηνος έχω αυχενική, με το καλο και σε σένα εύχομαι. Μπράβο!!! Μακαρι να περασουν γρηγορα σου ευχομαι. 

Σου ευχομαι να βελτιωθεί και να μην έχεις πάλι τέτοια θέματα. Τι εξετάση σου είπε; εμένα δεν μ ανέφερε τίποτα, 38 είμαι. Εγω 12 έχω αυχενική. Αντεεε καλή επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια μου. 

Όλη μέρα έξω τι καλά! Πόσο μου έχει λείψει αυτό....

Καλή επιτυχία ! Νομίζω η εξέταση λέγεται NIPT και δείχνει χρωμόσωμικες ανωμαλίες με μεγάλο βαθμό επιτυχίας...

 

Ορίστε ένα link

 

https://angelopoulos.me/μmi-epemvatiki-methodos-ypokathista-tin-amnioparakentisi/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leica είπε:

Μαρία χαίρομαι για το δόντι! Μπράβο! Όσο για την ζέστη εγώ είμαι συνέχεια με το air condition κι ας φωνάζει η σύντροφός μου να κάνω οικονομία! :D

Είμαι έντεκα εβδομάδων και τριών ημερών...κοντεύω να βγάλω το πρώτο τρίμηνο. Υπάρχει μία βελτίωση, μεγάλη κουβέντα μην λέω, αλλά το στομάχι μου είναι πιο δεκτικό σε τροφές και υγρά δεν νομίζω να βρεθώ σε νοσοκομείο πάλι. Αυτό μου δίνει ελπίδα ότι μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο η κατάσταση....ουφ.

Την αυχενική θα την κάνω 14/9 όταν θα είμαι 13 εβδομάδων και μαζί θα κάνω και μία εξέταση αίματος λόγω της ηλικίας μου (39). Στο πρώτο ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν είναι αναγκαία τώρα όμως θέλει να την κάνω...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά έχω αρχίσει να έχω αγωνία....

 

 

Άντε μπράβο πάλι καλά!! Συχνά σε φέρνω στο μυαλό μου! Ποια οικονομία;;; 2 βδομάδες που είχα άδεια το air condition  έκλεινε μόνο 2 ώρες το βράδυ όταν κοιμόμουν! 

Η αλήθεια είναι όσο φτάνουν οι μέρες για επίσκεψη σε γιατρό ή εξετάσεις και εγώ αγχώνομαι και αγωνιώ περισσότερο! Αλλά μην ανησυχείς καθόλου! Εμένα κατά λέξη μου είχε πει ο γιατρός μου ότι χαίρεται όταν ακούει για γυναίκες που εχουν αναγουλες και εμετούς γιατί αυτό είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/9/2022 at 9:42 ΜΜ, Μαρία.Μ είπε:

 

 

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την αυχενική, προς το παρόν όλα είναι καλά! Περιμένω σε καμία ώρα και τα αποτελέσματα για το papp-a. Το μωρό κοιμόταν σε όλη την διάρκεια οπότε μπόρεσε και μέτρησε με την ησυχία της η γιατρός.Τι να πω δεν έχω λόγια, ολόκληρος άνθρωπος! Μας είπε και κατά 80% αγόρι. Περιμένω και τα δικά σας νέα!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την αυχενική, προς το παρόν όλα είναι καλά! Περιμένω σε καμία ώρα και τα αποτελέσματα για το papp-a. Το μωρό κοιμόταν σε όλη την διάρκεια οπότε μπόρεσε και μέτρησε με την ησυχία της η γιατρός.Τι να πω δεν έχω λόγια, ολόκληρος άνθρωπος! Μας είπε και κατά 80% αγόρι. Περιμένω και τα δικά σας νέα!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Βγήκαν τα αποτελέσματα; 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Μαρία.Μ said:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την αυχενική, προς το παρόν όλα είναι καλά! Περιμένω σε καμία ώρα και τα αποτελέσματα για το papp-a. Το μωρό κοιμόταν σε όλη την διάρκεια οπότε μπόρεσε και μέτρησε με την ησυχία της η γιατρός.Τι να πω δεν έχω λόγια, ολόκληρος άνθρωπος! Μας είπε και κατά 80% αγόρι. Περιμένω και τα δικά σας νέα!! 

Μαρία μπράβο! Μεγάλη ανακούφιση φαντάζομαι....θυμάμαι ο Φοίβος μου κοιμόταν και κάποια στιγμή ήθελε ντε και καλά να τον ξυπνήσει και μου έδωσε να πιω χυμό.

Πώς νιώθεις που μάλλον θα έχεις αγοράκι;

Εγώ κάτι Cmv και τοξόπλασμα περιμένω σήμερα και μία αγωνία την έχω....

Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες :)

 

κορίτσια σήμερα κατάφερα να πάω να πάρω τον μικρό από τον παιδικό...ερείπιο με ναυτία βέβαια αλλά σαφής βελτίωση σε σχέση με το πόσο άσχημα ήμουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Βγήκαν τα αποτελέσματα; 

Σ'ευχαριστώ!! Βγήκανε και εκείνα πολύ καλά!!! Οπότε συνεχίζουμε χωρίς άγχος!! :-D

7 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μαρία μπράβο! Μεγάλη ανακούφιση φαντάζομαι....θυμάμαι ο Φοίβος μου κοιμόταν και κάποια στιγμή ήθελε ντε και καλά να τον ξυπνήσει και μου έδωσε να πιω χυμό.

Πώς νιώθεις που μάλλον θα έχεις αγοράκι;

Εγώ κάτι Cmv και τοξόπλασμα περιμένω σήμερα και μία αγωνία την έχω....

Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες :)

 

κορίτσια σήμερα κατάφερα να πάω να πάρω τον μικρό από τον παιδικό...ερείπιο με ναυτία βέβαια αλλά σαφής βελτίωση σε σχέση με το πόσο άσχημα ήμουν..

Πολύ μεγάλη ανακούφιση πραγματικά!!  Εμένα μου κούνησε λίγο απότομα την κοιλιά και το καημένο τρόμαξε,κατευθείαν τέντωσε χέρια πόδια χαχα.

Να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ίσως γιατί όποιος με έβλεπε κατευθείαν έλεγε ότι θα κάνω κορίτσι και μάλλον το είχα πάρει σαν δεδομένο.. Ανέκαθεν όμως έλεγα ότι θέλω το πρώτο μου παιδί αγοράκι οπότε μάλλον υπερίσχυσε το θέλω της μαμάς.:)

Μπράβο ρε συ!! Φαντάζομαι χαρά που θα έκανε ο μικρός όταν σε είδε!! Άντε από εδώ και πέρα εύχομαι κάθε μέρα να είσαι καλύτερα!!! Καλά αποτελέσματα για σήμερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Σ'ευχαριστώ!! Βγήκανε και εκείνα πολύ καλά!!! Οπότε συνεχίζουμε χωρίς άγχος!! :-D

Πολύ μεγάλη ανακούφιση πραγματικά!!  Εμένα μου κούνησε λίγο απότομα την κοιλιά και το καημένο τρόμαξε,κατευθείαν τέντωσε χέρια πόδια χαχα.

Να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ίσως γιατί όποιος με έβλεπε κατευθείαν έλεγε ότι θα κάνω κορίτσι και μάλλον το είχα πάρει σαν δεδομένο.. Ανέκαθεν όμως έλεγα ότι θέλω το πρώτο μου παιδί αγοράκι οπότε μάλλον υπερίσχυσε το θέλω της μαμάς.:)

Μπράβο ρε συ!! Φαντάζομαι χαρά που θα έκανε ο μικρός όταν σε είδε!! Άντε από εδώ και πέρα εύχομαι κάθε μέρα να είσαι καλύτερα!!! Καλά αποτελέσματα για σήμερα!!

Μπραβοοοο χαίρομαι πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/8/2022 at 10:22 ΠΜ, WomensPower είπε:

Είχες εννοείς στο εσώρουχο σου ή στο σκούπισμα λίγο αίμα? Εγω δεν έχω δει αίμα..απλά στον υπέρηχο η γιατρός είδε στη μήτρα?! Κάτι τέτοιο κατάλαβα... Κάπου είδε λίγο αιματακι κ με ρώτησε αν είδα κ στο εσώρουχο...Γ αυτό μου δώσε τα κολπικά χάπια προληπτικά...τώρα την Παρασκευή που θα πάω θα δείξει!!  Και συ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και αυτό :-)

Σε ευχαριστώ πολύ!Με το καλό όλα τα παιδάκια!

On 30/8/2022 at 6:50 ΠΜ, Μαρία.Μ είπε:

Ναι ρε συ και εμείς αυτό σκεφτόμαστε! Ούτε που το είχαμε σχεδιάσει! Πω πω μπράβο σου. Και μένα ο άντρας μου δεν θέλει να το μάθουμε, θέλει να είναι έκπληξη εκείνη την ώρα αλλά εγώ δεν νομίζω να αντέξω, θα σκάσω! Όλα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νεότερα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα άρχισε να καλυτερεύει, δεν γλιτώνω το 2ο κουτί αντιβίωση!

Αν σε παρηγορεί έχω πάρει δυόμιση κουτιά αντιβίωση επειδή έπαθα ουρολοίμωξη 6 εβδομάδων...Και η πρώτη δεν με έπιασε καλα.

.Άστα......

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Αν σε παρηγορεί έχω πάρει δυόμιση κουτιά αντιβίωση επειδή έπαθα ουρολοίμωξη 6 εβδομάδων...Και η πρώτη δεν με έπιασε καλα.

.Άστα......

 

 

 

Τελικά μάλλον και εγώ έτσι έπρεπε να κάνω. Τελείωσα το δεύτερο κουτί την τρίτη και μέχρι χθές ήμουν καλά αλλά σήμερα πάλι γέμισε πύον και μου είπε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο μόνο απονεύρωση. Αλλά ο συγκεκριμένος δεν με αναλαμβάνει, θα με στείλει σε έναν γνωστό του που κάνει και ακτινογραφία με ποδιά και γενικά κάνει επεμβάσεις σε εγκύους. Θα ξανά μιλήσω με τον γυναικολόγο μου γιατί και εκείνος ήταν αρνητικός στο να κάνω απονεύρωση... Το καλό είναι ότι βάση εβδομάδων χθές μπήκα στο 2ό τρίμηνο οπότε ίσως γίνει λίγο πιο ελαστικός. Εσύ πως είσαι;;

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!! Εύχομαι να είστε όλες καλά & να φουσκώνετε κάθε μέρα !!!! Λόγω τρεξίματος και γάμου στο περιβαλλον δεν πρόλαβα να μπω καθόλου τόσες μερες! Έχω πλ χαμηλή B12 και έκανα συνεχόμενες 6 μέρες ενεσες articlox... Πονάει πάρα πολύ...Δεν ξέρω αν τις έχει καμία ακουστά....Πλέον θα κάνω μια ένεση ανά 3 εβδομάδες...

@Μαρία.Μ συγχαρητήρια για την αυχενική σου... Πλέον ξέρεις ότι έχεις έναν μπεμπούλη στην κοιλίτσα σου... Σχετικά με το δόντι μου την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα στη γυναικολόγο μου είπε ότι δίνουν αντιβίωση στο πρώτο τρίμηνο εφόσον υπάρχει φλεγμονή σε δόντι και γενικως όταν είναι αναγκαίο για την έγκυο.. Παρόλα αυτά μου είπε εφόσον δεν πονάω κ δεν υπάρχει φλεγμονή να περιμένω να κλείσω το πρώτο τρίμηνο.... Βάση ΤΕΠ σήμερα είμαι 12w+1  αλλά υπερηχογραφικά είμαι 5 μέρες πιο πίσω .. Πρώτα ο Θεός έχω Τετάρτη κ εγώ αυχενική...οπότε με τον φρονιμίτη θα ασχοληθώ μετά την αυχενική... Αλλά νομίζω θα προτιμήσω απονεύρωση από εξαγωγή...Αν ο οδοντίατρος σου σε παραπέμπει σε άλλον που ξέρει από εγκύους να πας οπωσδήποτε... 

@Marina21 με το καλό αύριο η αυχενική σου ...εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα...και σε όσα κορίτσια έχουν αυχενικες να πάνε όλα τέλεια! 

Εμείς αύριο έχουμε αυτό με το στίγμα, την αιμοσφαιρίνη, κάτι για δρεπανωση...δεν γίνονται στο μικροβιολογικό μόνο στο νοσοκομείο...Δεν πολύ ήθελα να τις κάνουμε...μόνο έξτρα άγχος ...αλλά η γιατρός κάθε φορά με ρωτούσε αν έκλεισα ραντεβού..

Φιλιά σε όλες σας :-) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Είχα πολλές ημέρες να σας διαβασω καθώς αρχικά το περνουσα και το περνάω ακόμα χάλια έχω πολλούς εμετούς και αναγουλες με έχουν διαλύσει και το χειρότερο από όλα έχασα το μπαμπά μου στα καλά καθούμενα έπαθε ανακοπή και είμαι πολύ χάλια. Από τη μια πρέπει να είμαι ήρεμη για το έμβρυο και από την άλλη δε μπορώ θα διανοηθώ αυτό που έγινε με τον μπαμπά μου μόλις 58χ. 

20/9 έχω και εγώ την αυχενική και ελπίζω να πάρω λίγη χαρά τουλάχιστον από εκει και με τοση στεναχώρια να μην του έχω κάνει κακό. 

Ελπίζω όλες να είστε καλά και να προχωράνε οι εγκυμοσύνες σας. 

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα :) κ εγώ Μάρτιο υπολογίζουμε !!

μπηκα να πω τον πόνο μου και εγώ σε κάποιον να δω αν κάποια κοπέλα περνάει τα ίδια μιας και δεν είμαι από τις τυχερές που τόσες βλέπω γύρω μου ..

σε 3 μέρες κλείνω και την 12η εβδομάδα με το καλό !

απ την 6η όμως έχω και σήμερα υποφέρω με αναγούλες εμετούς πρόβλημα στο έντερο (δηλαδή μόνο διασκοιλιότητα δεν έχω εγώ μάλλον το αντίθετο) σιχαμάρα για μαγειρευτά ενώ δεν μου μυρίζουν δεν θέλω να τα βλέπω ..

πονο στην πλάτη και στην μέση 

τωρα άρχισαν και πονοκέφαλοι τέλειο;

επισης ώρες ώρες ξυπνάω αναπάντεχα 4 ή 5 το ξημέρωμα έτσι απλά!

με πιάνει το παράπονο ώρες ώρες και κλαίω γιατί τόση ταλαιπωρία ! Συν τα σπυράκια που έχω γεμίσει ενώ είχα πεντακάθαρο πρόσωπο ! Είμαι μόνιμα ένα ρεταλι ούτε να κάνω μπάνιο δν έχω τη δύναμη ! Συν ότι έχω κρυάδες δλδ που είναι οι φουντωμαρες που έλεγαν; Μόνο κάποια στιγμή το ξημέρωμα με πιάνει μια έξαψη στον ύπνο , όλη τη μέρα κυκλοφορώ με κουβέρτα ! Δλδ τα γράφω και γελάω !
υπαρχει κοπέλα που τα έχει όλα αυτά μαζί ;; 
να έχω μια παρηγοριά ! Και αν ναι ποσό σας κράτησαν ;; 
 Ευχαριστώ πολύ :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...